Switch to full style
Všechno co se týká lehkých modelů, slow a parkflyerů.
Odeslat odpověď

Polomaketa do haly, EPP, Uhlík

pon 29.01.2018 18:50

Zravím

Už mi nějakou dobu v hlavě leží stavba nějaké pěkně vypadající polo makety do haly. Chtěl bych se informovat ohledně dodavatelů stavebního materiálu.

Nevíte, kde bych mohl sehnat desky EPP (či Depronu, ale raději EPP), v tloušťkách od 1mm? Déle bych potřeboval tenkou desku uhlíku, třeba ze 3 vrstev 120g nebo tak něco. Dá se samozřejmě vylaminovat (mám přístup k autoklávu ve škole) ale je to zbytečná starost navíc, pokud by se to dalo někde koupit.

Díky za každou odpověď :)

Re: Polomaketa do haly, EPP, Uhlík

pon 29.01.2018 19:37

rohy2106 píše:... desky EPP (či Depronu, ale raději EPP), v tloušťkách od 1mm? ...

Co to zkusit nakrájet?
download/file.php?id=80649&mode=view
ale EPP 1mm, to bude superžvýkačka...

Re: Polomaketa do haly, EPP, Uhlík

pon 29.01.2018 21:04

uhlíkovou desku koupíš tady asi tě ale překvapí cena a určitě použít depron Epp je moc gumové https://www.escape6.cz/karbonova-deska- ... gKt-vD_BwE

Re: Polomaketa do haly, EPP, Uhlík

pon 29.01.2018 21:55

Ta cena uhlíkové desky je děsivá. Půjde se tedy do školní dílny :) K tomu EPP, jsem si vědom že to bude gumové. Depron je ale naopak příliš křehký a osobně s ním nerad pracuji. Model bude mít nosnou konstrukci z uhlíku a balsy (+ možná něco 3D tiskem). EPP bude tedy sloužit pouze jako potah.

Bohužel nedisponuji odporovou pilou. Nevěděli byste o někom, kdo by byl ochotný mi pár desek nařezat?

Re: Polomaketa do haly, EPP, Uhlík

úte 30.01.2018 5:21

rohy2106 píše:... kdo by byl ochotný mi pár desek nařezat?

Zkusím to ale nečekám zázrak. Zatím jsem řezal 4-10mm, to bylo OK.
Vím že jde 3mm ale slabší... no, zkusím to.
Jinak třeba http://lm-model.cz/ - třeba už tak slabé EPP řezal.

Re: Polomaketa do haly, EPP, Uhlík

úte 30.01.2018 9:26

No, pokud jde o pěkně vypadající polomaketu do haly, co zkusit některý ze short kitů firmy Alfamodel?
https://www.alfamodel.cz/index.php?_RQh ... Qid2=22011

Re: Polomaketa do haly, EPP, Uhlík

úte 30.01.2018 11:13

Mockrát děkuji, už jsem v kontaktu s pánem co takové desky má. Jinak stavebnice firmy Alfamodel znám. Chci si však vyzkoušet jistý typ konstrukce, který už mi nějakou dobu vrtá hlavou :)

Děkuji za všechny odpovědi!

Re: Polomaketa do haly, EPP, Uhlík

úte 30.01.2018 13:24

rohy2106 píše:Mockrát děkuji, už jsem v kontaktu s pánem co takové desky má. ...

Hm, tak si to zkusím jen tak pro sebe.

Alferyho vakuované klenoty, no, do haly bych si je nevzal, je to krásné ale hooodně křehké a hala neodpouští 8)

Re: Polomaketa do haly, EPP, Uhlík

úte 30.01.2018 13:44

Souhlasím, vypadají nádherně ale moc toho nevydrží. U takového modelu pak havárie o to víc mrzí. Navíc jsou maličké a tím pádem do haly poměrně rychlé.

Re: Polomaketa do haly, EPP, Uhlík

úte 30.01.2018 16:34

Jen se tak zeptám - polomaketa v jakém stylu to má být? WWI, WWII, civilní éro, .... ? To docela určuje letové vlastnosti a chování...

Re: Polomaketa do haly, EPP, Uhlík

úte 30.01.2018 17:06

Bude to WWII. Profilované křídlo a co možná nejnižší hmotnost, jinak by to bylo do haly nereálné.

Re: Polomaketa do haly, EPP, Uhlík

stř 31.01.2018 6:18

rohy2106 píše:Bude to WWII. Profilované křídlo a co možná nejnižší hmotnost, jinak by to bylo do haly nereálné.
Jojo, pak to někdy dopadne tak že to není "pomalu a v hale" ale "rychle a v hale" :mrgreen:

Těším se na pokračování - volbu typu, konstrukci, stavbu a létání.

Re: Polomaketa do haly, EPP, Uhlík

stř 31.01.2018 9:18

Dostal jsem od jeziska toto - http://www.astramodel.cz/cz/katalog/e-f ... 37981.html

A do haly velikosti basketoveho hriste (s tribunou) se vejdu ale pohoda to rozhodne neni. Po minute a pul letu toho mam plny zuby a musim dat pauzu (letadlo by jeste letelo ale stress nedovoli)

Kupodivu to ale v pohode dalo naraz do sloupu u okna a nasledny pad cca ze 2 metru na zadek. Vsechny skody se dali poresit spravnym pomuchlanim v ruce :-D Material kridla/vop/sop je tenky depron lisovany do forem, trup je peneny (aspon me tak prijde)

Muzes se podivat na hmotnosti atd...

Re: Polomaketa do haly, EPP, Uhlík

stř 31.01.2018 11:16

Dvouplošníček pěkný, ale jsou na něm hned dvě chyby, kterým se chci vyhnout :D profil sice nějaký má, ale je absolutně nevyhovující pro nízká Reynoldsova čísla (příliš tenký). No a Reynoldsovo číslo je přímo závislé na velikosti. A s klesajícím Reynoldsem se zhoršují vlastnosti profilů.. Tím pádem čím menší model, tím horší letové vlastnosti. Neúprosné zákony aerodynamiky :D

Čili poučení pro mě: Nepůjdu pod rozpětí 800 mm (i když i tak je to opravdu malinké a letí to spíš na sílu motoru). Profil Nebude vypadat jak na skutečném bitevníku z WWII, ale spíš třeba jak na Piperu.

Re: Polomaketa do haly, EPP, Uhlík

stř 31.01.2018 12:57

blueangel píše:uhlíkovou desku koupíš tady asi tě ale překvapí cena a určitě použít depron Epp je moc gumové https://www.escape6.cz/karbonova-deska- ... gKt-vD_BwE


tak to neni, dřív se z odhadem 1,5mm epp dělaly halový akrobatický éra běžně. Pamatuju si na dvouplošník SPICE od Borise Guiče, nebo Avalon Honzy Sedláčka. Fungovalo to super.
Odeslat odpověď