Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 64 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pon 09.10.2017 19:38 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2004
Příspěvky: 5848
Bydliště: Týn nad Vltavou
Obrázky: 5
Blog: Zobrazit blog (1)
Jo, těm dík... Ostatní tradičně trpělivě vyčkávají na týden před soutěží :lol:

_________________
Vertigo 2m, Extra 330SC, Supertrino F3P (54g)+Lantsov 15", RCFactory Extra 330LT, JETI DS16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
PříspěvekNapsal: pon 09.10.2017 19:44 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 16.4.2008
Příspěvky: 731
Bydliště: Příbram
No já s tím mám dost zkušeností. (viz. posledni moje halovka). A jinak při minulých mnou pořádaných halovkách to přihlašování a odvolávání účastníků bylo docela stresující. Naposledy to nevyšlo kvůli ...,,už chodíme lítat ven apod” :(


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 10.10.2017 6:14 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.3.2004
Příspěvky: 814
Bydliště: Turnov
Obrázky: 0
HonzaS píše:
třeba já momentálně (měsíc před soutěží) nekupuju nic. 7 přihlášených? Si ze mě piloti dělají prdel... :?


to je normální situace, nakonec jich tam budeš mít nejmíň 20...
taky jsem se ještě nepřihlásil.... :(

_________________
Vladislav Plichta
www.clouseau.eu
místopředseda
KLeM ČR


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 10.10.2017 6:15 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.3.2004
Příspěvky: 814
Bydliště: Turnov
Obrázky: 0
honzis píše:
No já s tím mám dost zkušeností. (viz. posledni moje halovka). A jinak při minulých mnou pořádaných halovkách to přihlašování a odvolávání účastníků bylo docela stresující. Naposledy to nevyšlo kvůli ...,,už chodíme lítat ven apod” :(


to chce řešit včas a hlavně ne v dubnu...vím je to složité

_________________
Vladislav Plichta
www.clouseau.eu
místopředseda
KLeM ČR


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 10.10.2017 8:41 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 16.1.2005
Příspěvky: 2142
Bydliště: Hodonín
Obrázky: 53
Blog: Zobrazit blog (2)
V roce 14 a 15 jsme pořádali první závod sezóny v Hodoníně
v roce 16 v Holíči
Je to pořád to samé. Lidi ještě nemají hotové letadla, netrénovali nové sestavy a tak se nepřihlašují a pak dva dny před závodem řešíš že je tolik zájemců že je ani nemůžeš všechny pozvat aby se to stihlo. :D

_________________
Radim


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 10.10.2017 9:53 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2003
Příspěvky: 10762
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
O placení z bulletinu F5D pro létání od 13.srpna
Přihlášení do 31.května
Platba startovného na účet do 3.června
Platba startovného na účet od 4.června do 15.července plus 15%
Platba cash na místě plus 20%
Vracení startovného do 15.července, pak storno 50%.

Neříkám, že se to tak má dělat pro halovky, ale takto to platí na mistrovství světa. Berte jen jako inspiraci.
A aby byla inspirace kompletní, tak startovné bylo 350€. :roll:


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 10.10.2017 13:53 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 15.5.2013
Příspěvky: 73
Bydliště: Mnichovo Hradiště
Ahoj,
a vy zas Tome berte jako inspiraci, že to startovný platí SMČR. :mrgreen: :lol:


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 10.10.2017 14:27 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2003
Příspěvky: 10762
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
Částka byla spíš pro ilustraci, o kolik peněz jde. Tedy má posílání na účet smysl. A stejně musí být jasno jestli a kdo pojede.
A byli doby, kdy se startovné neplatilo. Už jsem taky jel kompletně za své.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 10.10.2017 18:47 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 16.1.2005
Příspěvky: 2142
Bydliště: Hodonín
Obrázky: 53
Blog: Zobrazit blog (2)
Tome taky vybírám startovné předem a taky na účet jenže tohle není MS.
letos jsem pořádal první závod sezóny F3M a týden před závody jsem s trenérem obvolával závodníky protože do některé kategorie jsem neměl ani tři přihlášené což by znamenalo kategorii zrušit. Jenže už jsi ukecal sponzory,všechny organizátory už jsi taky zlanařil, bečku už jsi taky koupil, atd atd prostě vše je rozběhnuté , a tak obvoláváš piloty jestli dojedou - hold uděl prvního závodu sezóny

_________________
Radim


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 10.10.2017 19:04 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2003
Příspěvky: 10762
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
Naprostý souhlas, je to postavené na tom, že to přeci nezrušíš.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: stř 11.10.2017 8:38 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2004
Příspěvky: 5848
Bydliště: Týn nad Vltavou
Obrázky: 5
Blog: Zobrazit blog (1)
Sranda je, že jsou dva typy pilotů: Jedni kteří už něco organizovali (je jedno co) nebo aspoň vidí situaci z pohledu pořadatele a hlásí se včas automaticky nebo po první prosbě. Druzí, kteří se přihlásí až když jim voláš dva dny před soutěží, na soutěže přijedou jako borci ideálně minutu před začátkem briefingu a zdržují ostatní a deptají organizátora.

V Německu jsou proto běžné rozlosované tréninky - nejsi na něm, tvůj problém. Nejsi na briefingu = nemáš vylosovaný startovní číslo a dost možná neletíš. Unás je to často dost punk, typicky první ve frontě zdržuje 5 minut, protože nemůže najít kšandy, nebo hledá baterku do letadla. Dalších 6 pilotů letí aspoň 7 minut, hodina v háji. Ok budeme lítat 3 minuty, aby se to stihlo, z toho půlka pilotů přistává po 3:10 a zdržuje následujícího pilota. Možná bychom jako organzátoři mohli být tvrdší (dle několika málo předem daných pravidel). Ono to ani v tom německu není žádný stres, je to systém, ale je to na pohodu a v přátelské atmosféře.

_________________
Vertigo 2m, Extra 330SC, Supertrino F3P (54g)+Lantsov 15", RCFactory Extra 330LT, JETI DS16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: stř 11.10.2017 20:05 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.5.2013
Příspěvky: 1538
Bydliště: Brno
Pokud budeš mít málo lidí v RCEA, tak dej vědět - naložím 20g do Imperia a poletím.

_________________
MC-20HOTT,DS-16,X10S,14SG,S-trino MkII,SpeedFire, Extra 102",MiniCorado,LOGO550SE,Goblin570


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 29.10.2017 20:59 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.3.2004
Příspěvky: 814
Bydliště: Turnov
Obrázky: 0
Naše super akrobatická rozhodčí Nikola pro Vás připravila návod jak létat, aby jste byli co nejlepší. je to pro kategorie RCEA a F3P-AA, tak trénujte :)


Přílohy:
F3P-AA.pdf [150.22 KiB]
215 krát
RCEA.pdf [218.75 KiB]
227 krát

_________________
Vladislav Plichta
www.clouseau.eu
místopředseda
KLeM ČR
Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 11.11.2017 15:01 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.5.2013
Příspěvky: 1538
Bydliště: Brno
Ahoj, Vláďo a Nikolo, mám několik dotazů k sestavě RCEA:

1. Vzletový postup - mezi první a druhou zatáčkou lze upravovat výšku? To je nějaká změna oproti minulé sezóně, kdy byla úprava výšky v tomto místě penalizována?
2. Vzletový postup končí po druhé zatáčce na úrovni pilota ve výšce pro nálet do prvního obratu - minulou sezónu bylo doporučeno provádět vzletový postup ve výšce cca 3 až 4 metry, úprava výšky pro první obrat byla až po ukončení vzletového postupu v dalších dvou zatáčkách - je tu nějaká zásadní změna?
3. Přistávací postup začínal na úrovni pilota, kdy poslední dvě zatáčky nalétával pilot ve stejné výšce, po poslední zatáčce začal klesat tak, aby před pilotem s modelem přistál. Pokud by i pro tuto sezonu tento postup platil, tak se nevyhne pilot prázdnému průletu, protože oproti minulé sestavě chybí obrat (inverzní polovina kubánské osmy), který model otočí o 180 stupňů a umožní mu nálet do přistávacího postupu před pilotem. Pokud lze ale chápat přistávací postup tak, že začíná předposlední zatáčkou před finále, tak se to zvládnout dá, ale bude to relativně natěsno. To vše platí za předpokladu, že se pilot bude chtít vyhnout prázdnému průletu.
4. Souvrat je uvažován v RCEA jako krajový obrat (ostatní jako středové)?

Díky za vysvětlení

Edit: k bodu 3 - pokud souvrat, který byl minulou sezonu středový, a nyní je krajový, nebudu vázat na předchozí obrat, takže po ukončení předchozího obratu udělám otočku o 180 stupňů, přelétnu halu a na konci udělám souvrat, tak se tím se dostanu do správného směru a problém je vyřešen.
k bodům 1 a 2 jsem se podíval na diskusi na facebooku ve skupině halovky, kde jsem si přečetl jaký byl záměr popisu od Nikoly, takže předpokládám, tato část bude zřejmě upřesněna na brífingu v Týně.

_________________
MC-20HOTT,DS-16,X10S,14SG,S-trino MkII,SpeedFire, Extra 102",MiniCorado,LOGO550SE,Goblin570


Naposledy upravil BoŠ dne ned 12.11.2017 0:31, celkově upraveno 2

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 11.11.2017 21:49 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2004
Příspěvky: 5848
Bydliště: Týn nad Vltavou
Obrázky: 5
Blog: Zobrazit blog (1)
Bobe řešili jsme to trochu na facebooku. Podle mě je to místy nešťastně napsané. Navrhuju prodebatovat v sobotu ráno, startovní postup (dle mého názoru) trénuj jako vloni. Souvrat by měl být skutečně jako krajový, zřejmě v rámci kompatibility s Německem. Je to trochu proti tomu co bych očekával, protože v krajových obratech se povoluje nálet a výlet v různých výškách - totální demotivace začátečníků snažit se vyletět ve stejné. Škoda.

(samozřejmě by šlo napsat, že v rámci národních pravidel... ale nedělal bych v tom bordel... souvrat je krajový, tak je krajový)

_________________
Vertigo 2m, Extra 330SC, Supertrino F3P (54g)+Lantsov 15", RCFactory Extra 330LT, JETI DS16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 64 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz