Switch to full style
Všechno co se týká lehkých modelů, slow a parkflyerů.
Odeslat odpověď

Jaký motor do starého haláka (depron)?

pon 30.01.2017 12:25

Ahoj, dostal jsem přes kamaráda z druhé ruky starší trochu polepený depronový halolet. S haláky mám nulové zkušenosti, ale rád bych si to zkusil.

Obrázek

Rozpětí je 90 cm, váha 140 g (včetně serv, ale bez motoru, ESC a baterky) Původní letovka byla prý snad cca 210 g.
Můžete mi poradit, jaký byste dali motor a baterku? Nerad bych to střílel od boku jen z katalogu. Nic drahého - tělocvična je malá, nejspíš to rozbiju dost rychle :lol: Nejlépe dostupné na HK-EU.
Předem moc děkuju.

Re: Jaký motor do starého haláka (depron)?

pon 30.01.2017 19:17

Koukni se na moje modely na Rc album mám jich tam víc ,jinak motor 2204-14T+ regl Mystery 12A nebo Turnigy 6A, serva určite trocha lepší Hitec Hs 35 nebo Hs 45 nebo podobné ale at středí , Baterie 2čl 260mA.

Re: Jaký motor do starého haláka (depron)?

úte 31.01.2017 19:52

zelkar píše:Ahoj, dostal jsem přes kamaráda z druhé ruky starší trochu polepený depronový halolet. S haláky mám nulové zkušenosti, ale rád bych si to zkusil.

Obrázek

Rozpětí je 90 cm, váha 140 g (včetně serv, ale bez motoru, ESC a baterky) Původní letovka byla prý snad cca 210 g.
Můžete mi poradit, jaký byste dali motor a baterku? Nerad bych to střílel od boku jen z katalogu. Nic drahého - tělocvična je malá, nejspíš to rozbiju dost rychle :lol: Nejlépe dostupné na HK-EU.
Předem moc děkuju.


Já nevím. Vracet se k depronu a tak těžkému modelu. Já bych se tim nezabýval a postavil epp čko. Bude lehčí a nějakou tu havárii přežije. Inspiraci i s osazenim najdeš na rc factory.

Re: Jaký motor do starého haláka (depron)?

úte 31.01.2017 21:18

No jo, asi máš pravdu...
Chtěl jsem si původně časem pořídit Clika R2 nebo nějaký LITE model. Tohle mi tak nějak spadlo do klína a bylo to zadara :P Takže myslíš, že nákup pohonu jsou vyhozené peníze a je lepší to vyhodit rovnou?

Jaký model bys mi doporučil pro začátek do ne moc velké tělocvičny (dost nízký strop a pod ním trubky)?

Re: Jaký motor do starého haláka (depron)?

stř 01.02.2017 4:09

Ahoj. Na začátek něco z řady lite. Ať tam nejsou venkovní uhlíkové výztuhy. Dá se koupit sem tam v akci když se nepovede potisk. Třeba Crack Jak lite. Motor 1600 kv a18 gramů. Regl 10 až 12A. Osvědčila se mi řada Ray od Pelikána. Ale může být jakýkoli. Serva od RC factory Gening. Cca 330 Kč kus. Jsou výborná. Baterie spíše lehčí do 20 gramů. Kapacita 300 mAh stačí na 4 minuty když tomu dáváš zabrat. Já létám. Turnigy nano-tech 2s 300 mAh. Nabité jsou za 15 minut. Budou ti stačit 2-4 sady. Cena jednoho kusu je asi 150 Kč.Vrtule pro začátek Gws 8/4,7. Takle vybavený model vyjde okolo 140 gramů. Výhodou epp je že je odolný. Když včas v krizové situaci ubereš plyn tak se tomu většinou nic nestane. V klidu se s tím dá létat i venku.
Odeslat odpověď