Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 29 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Pravidla do haly na zimu 2016-17
PříspěvekNapsal: pát 28.10.2016 9:21 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2004
Příspěvky: 5848
Bydliště: Týn nad Vltavou
Obrázky: 5
Blog: Zobrazit blog (1)
Vláďo jak dopadne pilot, který odlétá třeba na druhý místo v čr, ale zúčastní se jen jednoho zahraničního závodu? A budeš zahraniční závody brát podle bodů na vítěze, nebo podle pořadí?

Já si třeba dovedu představit situaci, kdy mi to třeba natře mladej Honzík Pastejřík v ČR, ale nebude mít odlítaný zahraniční závody, protože třeba maturita, nebo náročný rok na vysoký. Nikdo nepochybuje o tom, že zkušenosti ze zahraničí má, ale protože ten rok nebude mít čas (třeba letos velkej Honza říkal, že prošvihnou nějaký závody kvůli dovolený, kterou měli koupenou dřív než byl vůbec jasný termín závodů) tak pojedu já jako horší pilot?

Jde mi jen o to, abychom nepřišli o skvělýho reprezentanta jen kvůli tomu, že "nedělal 100% pro svojí nominaci" protože jak dobrý je ve skutečnosti pilot vlastně není až tak klíčový, důležitý je mít objetý 3 země a... Za sebe musím říct, že stihnout 2 zahraniční závody za sezonu + dostatek českých + tréninky může být třeba při studiu VŠ docela problém. Já sice tuhle sezonu VŠ končím, ale co si budeme povídat, začínám být na repre starej. Právě třeba Honzík teď bude nastupovat ;-) Tak bych mu ani ostatním neházel klacky pod nohy.

Osobně bych to teda nekomplikoval a nechal to spíš na osobním úsudku pilota a diskuzi s trenérem. Pokud se nepletu, tak letos je to poprvé, co máme bez problémů i velmi kvalitního náhradníka :lol: Pokud se dobře pamatuju, tak to je poprvé. Zase taková tlačenice do tý repre podle mě není, abys dělal síto jemnější.

_________________
Vertigo 2m, Extra 330SC, Supertrino F3P (54g)+Lantsov 15", RCFactory Extra 330LT, JETI DS16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Pravidla do haly na zimu 2016-17
PříspěvekNapsal: sob 29.10.2016 13:24 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.3.2004
Příspěvky: 814
Bydliště: Turnov
Obrázky: 0
HonzaS píše:
Vláďo jak dopadne pilot, který odlétá třeba na druhý místo v čr, ale zúčastní se jen jednoho zahraničního závodu? A budeš zahraniční závody brát podle bodů na vítěze, nebo podle pořadí?

Já si třeba dovedu představit situaci, kdy mi to třeba natře mladej Honzík Pastejřík v ČR, ale nebude mít odlítaný zahraniční závody, protože třeba maturita, nebo náročný rok na vysoký. Nikdo nepochybuje o tom, že zkušenosti ze zahraničí má, ale protože ten rok nebude mít čas (třeba letos velkej Honza říkal, že prošvihnou nějaký závody kvůli dovolený, kterou měli koupenou dřív než byl vůbec jasný termín závodů) tak pojedu já jako horší pilot?

Jde mi jen o to, abychom nepřišli o skvělýho reprezentanta jen kvůli tomu, že "nedělal 100% pro svojí nominaci" protože jak dobrý je ve skutečnosti pilot vlastně není až tak klíčový, důležitý je mít objetý 3 země a... Za sebe musím říct, že stihnout 2 zahraniční závody za sezonu + dostatek českých + tréninky může být třeba při studiu VŠ docela problém. Já sice tuhle sezonu VŠ končím, ale co si budeme povídat, začínám být na repre starej. Právě třeba Honzík teď bude nastupovat ;-) Tak bych mu ani ostatním neházel klacky pod nohy.

Osobně bych to teda nekomplikoval a nechal to spíš na osobním úsudku pilota a diskuzi s trenérem. Pokud se nepletu, tak letos je to poprvé, co máme bez problémů i velmi kvalitního náhradníka :lol: Pokud se dobře pamatuju, tak to je poprvé. Zase taková tlačenice do tý repre podle mě není, abys dělal síto jemnější.


Honzo je to taky o tom to chtít létat, právě že pilot který to myslí opravdu vážně bude létat i v zahraničí aby byl neustále v kontaktu se špičkou. Sám víš, že je to nejen o umění létal, ale o nervech to ustát, o organizaci svého času, atd. A pokud chceme uspět nedá se nic dělat ten čas se tomu věnovat musí. To je důvod proč to tak vidím a proč jsem otevřel tuto diskuzi. Vloni to bylo o kousek a chtěl bych, aby v tom sestavení reprezentace byli i další "nezávislejší" pohledy, tedy závod v zahraničí.

PS nemyslím si že bys byl na reprezentaci starý....

_________________
Vladislav Plichta
www.clouseau.eu
místopředseda
KLeM ČR


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pravidla do haly na zimu 2016-17
PříspěvekNapsal: sob 29.10.2016 14:12 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2004
Příspěvky: 5848
Bydliště: Týn nad Vltavou
Obrázky: 5
Blog: Zobrazit blog (1)
Dobře, chápu tvůj úhel pohledu, ale jak píšeš - bylo to o kousek, ale naprosto jasný. Funguje to takhle i v ostatních kategoriích, nevím proč tu naší komplikovat.

Podle mě to není o tom udělat si čas a tak. Prostě člověk kterej lítá líp ale chce dělat víc věcí než "zabít" zimu prakticky jen soutěžením po několika zemích evropy aby mohl další rok na MS by neměl doplácet na to, že ten kdo lítá hůř nedělá nic jinýho, než že soutěží. Pokud má až takový vliv ten kontakt se špičkou, tak by ti co soutěží i venku měli mít výhodu a vyhrávat i unás, ne? A porážet ty, kteří lítají jen u nás. Proč riskovat, že se díky tvým pravidlům do repre dostanou horší piloti, kteří u nás v žebříčku nezabodovali, ale mají puntíky za zahraniční účast? Mimochodem za loňský rok mám nejlepší body ze zahraničních soutěží asi já. To jako že bych měl být nejvíc reprezentant? Vždyť je to naprostá blbost, všichni víme, že Mára s Jirkou lítají líp. Vidíš? nefunguje to.

Za sebe tedy říkám nechat to jak to je. I když by mi tvoje verze pravidel vloni s nominací výrazně pomohla :wink: .

_________________
Vertigo 2m, Extra 330SC, Supertrino F3P (54g)+Lantsov 15", RCFactory Extra 330LT, JETI DS16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pravidla do haly na zimu 2016-17
PříspěvekNapsal: pon 07.11.2016 12:22 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 28.5.2009
Příspěvky: 79
HonzaS píše:
Dobře, chápu tvůj úhel pohledu, ale jak píšeš - bylo to o kousek, ale naprosto jasný. Funguje to takhle i v ostatních kategoriích, nevím proč tu naší komplikovat..... .

Já k tomu také něco řeknu, i když to může od mne znít v aktuální situaci zaujatě.
Za prvé bych Slovensko nebral, při vší úctě, jako zahraniční závod. To fakt nedává smysl vzhledem k nulové "mezinárodní účasti" a neúčasti mezinárodních rozhodčích na těchto závodech.

Za druhé. Byl jsem do poslední chvíle přesvědčen, že dva mezinárodní závody jsou podmínkou reprezentace. Nevím, kdo a kdy mi to říkal, ale sám bych si to nevymyslel. Někde to prostě padlo. Jinak bychom nevěnovali úsilí, čas a hromadu peněz na účast na zkušebních závodech ve Štrasburku (poletí se tam MS). Když jsem zjistil, že to tak není, už bylo pozdě. Stačilo totiž, aby jel Honza na poslední závod na Moravě, uděl body (což nepochybuji, že by se stalo), škrtnul tím ty dvě nuly za "visení" z Příbrami nebo z Paky a byl by na žebříčku třetí, či možná druhý (stačilo mu tam zaletět 1809 bodů..). O problémech s visením nebudu po tom, co se dělo s bodováním této chyby na mistrovství Německa, debatovat.

Závěr z toho? Mezinárodní závody vidím opravdu jako důležité nejen pro srovnání s konkurencí ale i pro ukázání se před mezinárodními rozhodčími. Nevím ale, jak udělat spravedlivě započítání bodů ze zahraničí. Zkusím o tom přemýšlet.

HonzaP.
Pod čarou: pls neberte to nikdo jako rozporování aktuálního stavu. Respektuji situaci tak, jak je, ač je mi to hodně líto.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pravidla do haly na zimu 2016-17
PříspěvekNapsal: pon 07.11.2016 12:42 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.3.2004
Příspěvky: 814
Bydliště: Turnov
Obrázky: 0
HonzaP píše:
Mezinárodní závody vidím opravdu jako důležité nejen pro srovnání s konkurencí ale i pro ukázání se před mezinárodními rozhodčími. Nevím ale, jak udělat spravedlivě započítání bodů ze zahraničí. Zkusím o tom přemýšlet.


...souhlasím HonzoP...proto jsem to napsal.

_________________
Vladislav Plichta
www.clouseau.eu
místopředseda
KLeM ČR


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pravidla do haly na zimu 2016-17
PříspěvekNapsal: pon 07.11.2016 13:02 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 16.1.2005
Příspěvky: 2142
Bydliště: Hodonín
Obrázky: 53
Blog: Zobrazit blog (2)
Nevím neřekl bych že je do repre zas až takový nátlak:0) tolik pilotů F3P u nás zas není :D zahraniční závody klidně, jen se asi bude do pravidel těžko formulovat co je a co není zahraniční nebo pro repre uznávaný závod. ale jinak to zní rozumně.kdo má repre ambice ten tomu čas obětuje a ten kdo je nemá tomu je to jedno

Na rovinu řeknu že když jsem spočítal náklady a čas co by mne případná učast stála tak jsem ani tu náhradnickou přihlášku nevyplňoval

ale aspoň je vidět že závody by se měli v rámci možnosti objíždět všechny i ty na Moravě :) (vím ne vždy to jde a ne vždy to má smysl)

_________________
Radim


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pravidla do haly na zimu 2016-17
PříspěvekNapsal: pon 07.11.2016 14:09 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2004
Příspěvky: 5848
Bydliště: Týn nad Vltavou
Obrázky: 5
Blog: Zobrazit blog (1)
Dobře, chápu důvod proč tenhle systém zavést a v zásadě nejsem proti. Zahraniční zkušenosti jsou důležitý, 100% souhlasím. Ale spíš mi jde o to jak to teda definovat v pravidlech, a aby tam nedocházelo k nějakým false pozitive nominacím.

Myslím si, že pilot který se lépe umisťuje v čr je prostě lepší, než pilot který se umisťuje hůř (ale jel během nominační sezony do zahraničí na dvě soutěže, kde se umistil kdo ví jak). Souhlasíte?

Jak tohle budou řešit pravidla?

Jak do toho bude zahrnutý ten aeromuzikál? Podle mě by tam být neměl (i když ho lítám).

Neřešme teď prosím jestli něco pro někoho problém bude nebo ne.

Vláďo, prostě pošli návrh pravidel, my ti k tomu řekneme připomínky. Na tu definici mezinárodní soutěže jsem osobně docela zvědavý :wink:

Honzo P., o tý účasti na dvou soutěžích teď od tebe třeba slyším poprvé 8O Jsou prosím (Vláďo?) někde pravidla pro tyhle procesy (nominace atp)?

Díky za diskuzi.

_________________
Vertigo 2m, Extra 330SC, Supertrino F3P (54g)+Lantsov 15", RCFactory Extra 330LT, JETI DS16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pravidla do haly na zimu 2016-17
PříspěvekNapsal: pon 07.11.2016 14:36 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2004
Příspěvky: 5848
Bydliště: Týn nad Vltavou
Obrázky: 5
Blog: Zobrazit blog (1)
V zásadě vidím násladující možnosti:

1) nepočítat zahraniční soutěže, ale důrazně je doporučit

2) započítávat výsledky ze zahraničních soutěží
- jak definovat zahraniční soutěž?
- které zahraniční soutěže brát v potaz (a případně, je nutné aby byly obě zahraniční soutěže v jiných zemích? pokud tam i tak budou mezinárodní bodovači tak můžou být ve stejný, ne?)
- jakou váhu dát výsledkům a jak je proti sobě kompenzovat (kdy počet účastníků podle mě nehraje úplně roli, "kvalita" účastníků na druhou stranu ano.
- jak se určí pořadí? třeba přepočet českého pořadí (POŘADÍ!) 10b za první místo, 8 za druhý, 6 za třetí, ..., stejně s pořadím českých pilotů v zahraničí (nejlepší čech na dané soutěži 10b, druhý nejlepší 8b...) a jak ošetřit soutěže kam pojede třeba jen jeden čech a ne ten nejlepší? Případně jiná metoda?

3) nezapočítávat výsledky, ale zahraniční soutěže nějak vhodně ohodnotit "prospěšností" pro pilota, a naše české výsledky na konci žebříčku přenásobit nějakým koeficientem. Třeba +0,1% bodů za každou zahraniční soutěž? jen pro perspektivu, vítěz žebříčku a 6000 body by takhle za dvě soutěže dostal bonus 120 bodů, takže by se i bez zahraniční účasti nějak třeba nominoval - a třeba taky ne.

4) dvě zahraniční soutěže by byly podmínkou nominace, bez ohledu na umístění. Z žebříčku by se vybrali ti co splňují podmínku, a podle pořadí se určí první 3 kteří pojedou.

Nějaké další nápady? Vylepšení? Vláďo je nějaký deadline, do kdy je potřeba tohle pravidlo prodiskutovat a zpracovat?

_________________
Vertigo 2m, Extra 330SC, Supertrino F3P (54g)+Lantsov 15", RCFactory Extra 330LT, JETI DS16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pravidla do haly na zimu 2016-17
PříspěvekNapsal: stř 09.11.2016 12:11 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.3.2004
Příspěvky: 814
Bydliště: Turnov
Obrázky: 0
...vzhledem k tomu, že MS, kterého se týká úprava pravidel pro nominaci je v roce 2019, tak myslím, že máme dost času...takže deadline ???? ....to se nám to pěkně rozjelo že?

z diskuze vyplývá, že by se zahraniční zkušenosti pilota ( v daném období, nemyslím tím nějak hluboko v minulosti ) měly nějak ohodnotit... v tom je shoda.
definice zahraniční soutěže je složitá....dá se sem dát i seznam zahraničních soutěží, které se pravidelně pořádají, a ty pak brát v úvahu. Ale nějak cítím, že to není ono....
Dají se tam dát obě Německa, Francie, Rakousko, Švýcarsko, Slovensko...a teď pozor ne regionální soutěže, ale jejich mistrovství. A bylo by to.

_________________
Vladislav Plichta
www.clouseau.eu
místopředseda
KLeM ČR


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pravidla do haly na zimu 2016-17
PříspěvekNapsal: stř 09.11.2016 17:23 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2004
Příspěvky: 5848
Bydliště: Týn nad Vltavou
Obrázky: 5
Blog: Zobrazit blog (1)
A co když třeba test event pro MS nebude pořádaný zároveň jako mistrovství? Byl loňský Štrasburk mistrovstvím? Napsal bych to jako mistrovství země, ME, nebo oficiální test eventy.

Další problém, který vidím, je možný zrušení soutěže. Nikdy nevíš co se stane... Nestačilo by tedy objet třeba 3 soutěže za poslední 2 sezony? Podle mě vývoj nejde tak radikálně kupředu, aby ten rok udělal nějaký zásadní rozdíl. Souhlas? Nesouhlas? Nějaký myšlenky?

_________________
Vertigo 2m, Extra 330SC, Supertrino F3P (54g)+Lantsov 15", RCFactory Extra 330LT, JETI DS16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pravidla do haly na zimu 2016-17
PříspěvekNapsal: sob 26.11.2016 15:23 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2004
Příspěvky: 5848
Bydliště: Týn nad Vltavou
Obrázky: 5
Blog: Zobrazit blog (1)
důležitá poznámka

V Holíči jsme se po diskuzi na briefingu rozhodli, že pravidlo zakazující létání více soutěžících s jedním modelem pro letošek nikdo z nás nebude vynucovat. Rozuměj, nikdo z účastníků nepodá protest, nebude na dotyčné koukat skrz prsty a všichni budeme happy - a necháme lepšího vyhrát.

Mě se to třeba týká velmi, Honza Pastejřík mi pěkně šlape na paty a o bednu bojujeme každý závody v kategorii F3P. Ale protože pro tátu Honzu není reálný naložit dva kluky a dvě bedny s letadlama do jednoho auta, soutěží Honza i Lukáš s jedním letadlem. Dostat se na bednu disknutím Honzíka (nebo jiného pilota co prostě zaletěl líp) za porušení tohohle pravidla ale není to co by někdo z nás chtěl, že ne?

Prosím proto i ostatní z vás, pokud máte k tomuto přístupu nějaké připomínky, případně se chystáte toto pravidlo uplatnit, dejte vědět dopředu, ať s tím dotyční mohou počítat a "nějak" se pokusí zařídit. Další dvojicí jsou například Radim a Sváťa Hnilicovi, kteří pro nás piloty spolupořádají soutěže v Hodiníně/Holíči. :wink:

Zároveň bych rád upozornil, že pokud se někdo rozhodne toto pravidlo vynucovat, ponese všechny důsledky (toho, že naprosto zbytečně podrývá velmi přátelskou a fair-play atmosféru soutěží, kde si všichni pomáháme a jezdíme se tam především bavit. Vážně, máme Tomáše Ciniburka a nebojíme se ho použít! :twisted: )

_________________
Vertigo 2m, Extra 330SC, Supertrino F3P (54g)+Lantsov 15", RCFactory Extra 330LT, JETI DS16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pravidla do haly na zimu 2016-17
PříspěvekNapsal: sob 26.11.2016 15:59 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2003
Příspěvky: 10764
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
Za mě je si dovedu představit, že v tomto případě, dohoda pilotů převáží nad FAI ABR B.17.2. a SŘ KLeM 9.6.4.2.
:wink:


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pravidla do haly na zimu 2016-17
PříspěvekNapsal: pon 28.11.2016 12:00 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.3.2004
Příspěvky: 814
Bydliště: Turnov
Obrázky: 0
TomasC píše:
Za mě je si dovedu představit, že v tomto případě, dohoda pilotů převáží nad FAI ABR B.17.2. a SŘ KLeM 9.6.4.2.
:wink:


souhlsím s TomasC ... ostatně jsem tuto myšlenku odsouhlasil HonzaS i telefonicky. Díky za připomínky a ať vyhraje lepší i se soupeřovým letadlem :)

_________________
Vladislav Plichta
www.clouseau.eu
místopředseda
KLeM ČR


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pravidla do haly na zimu 2016-17
PříspěvekNapsal: stř 07.12.2016 0:59 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 19.3.2009
Příspěvky: 30
Bydliště: Vrchlabí
Také se zapojím do diskuze.
Závody 2. Krkonošské halovka - Nová Paka.
I zde se můžou piloti klidně dohodnout a letět s jedním letadlem.
Nevidím v tom problém.
Když ho jeden rozbije, druhý bude mít problém :D


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 29 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz