Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 67 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

Hlasuji pro:
Anketa končí za pon 27.10.2014 13:30
varianta 1) 7%  7%  [ 5 ]
varianta 2) 31%  31%  [ 21 ]
varianta 3) 0%  0%  [ 0 ]
varianta 4) 15%  15%  [ 10 ]
přestup ANO 33%  33%  [ 22 ]
Přestup NE 13%  13%  [ 9 ]
Celkem hlasů : 67
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pon 03.11.2014 0:05 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2004
Příspěvky: 5848
Bydliště: Týn nad Vltavou
Obrázky: 5
Blog: Zobrazit blog (1)
Paveld, Honza C: To zní rozumně. Dík za názor!

_________________
Vertigo 2m, Extra 330SC, Supertrino F3P (54g)+Lantsov 15", RCFactory Extra 330LT, JETI DS16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
PříspěvekNapsal: pon 03.11.2014 3:13 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2008
Příspěvky: 12825
Bydliště: praha 5
noo, držím palce, aby to byla i v budoucnu soutěž kdo jak lítá a né, kdo to postaví jak lehký, todle mě vždy na letištích ničilo, jak tam hledaj era, který to zalítaj za ně ---viz radši padesát diplomu z bedny v nižší třídě, než bejt desátej ve vyšší třídě.

opravdu to absolutně nechápu, je tu bezkompromisní třída--pruběžka---povolené cokoli..protiběžné vrtule, mylar, no prostě všechno co tě napadne, žádný omezení, pak jsoiu tu podtřídy pro PIPOUŠE--jseš piápouš, no tak se podřid a neremcej---nelíbí se ti to, cejtíš se za borce, no tak jdi lítat pruběžku , kde tě nikdo neomezuje, ale netahej do svýho blbýho lítání soutěž konstruktéru .


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 03.11.2014 9:16 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2004
Příspěvky: 5848
Bydliště: Týn nad Vltavou
Obrázky: 5
Blog: Zobrazit blog (1)
Pepine, však právě proto se snažíme rozumně nastavit ten váhový limit - někde kolem 100g. Soutěž konstruktérů je dneska pod 70g ;-) :lol:

třeba tohle mělo něco kolem 90x105cm, obrovský prostě. A vážilo to 52g :wink:
Příloha:
IMG_4941.JPG
IMG_4941.JPG
[ 105.06 KiB | Zobrazeno 2854 krát ]


_________________
Vertigo 2m, Extra 330SC, Supertrino F3P (54g)+Lantsov 15", RCFactory Extra 330LT, JETI DS16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pon 03.11.2014 10:11 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2004
Příspěvky: 5848
Bydliště: Týn nad Vltavou
Obrázky: 5
Blog: Zobrazit blog (1)
Pro představu ještě přidávám detail. V principu s tebou Pepine souhlasím, je jen otázka, jak moc rocketscience je povoleno a kde se to ořízne.
Příloha:
IMG_4945.JPG
IMG_4945.JPG
[ 86.51 KiB | Zobrazeno 2843 krát ]


Příloha:
IMG_4943.JPG
IMG_4943.JPG
[ 63.85 KiB | Zobrazeno 2843 krát ]



Osobně vítám snahu o sjednocení kategorií se zahraničím. Do Německa jezdím každý rok a tam je to prostě jiné. Doporučuji všem zkusit, klidně v "souvrat, výkrut, půlka obrácené kuby, kruh na zádech, přemet" kategorii. 21.února! :wink:

EDIT: A takhle se to převáží. Nic moc pro nadšence, co naskládají auto plný letadel a ve třech jednou trénovat nebo na závody.
Příloha:
Příloha IMG_4945.JPG je dlouhodobě nedostupná.


Přílohy:
IMG_5156.JPG
IMG_5156.JPG
[ 89.77 KiB | Zobrazeno 2839 krát ]


_________________
Vertigo 2m, Extra 330SC, Supertrino F3P (54g)+Lantsov 15", RCFactory Extra 330LT, JETI DS16
Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pon 03.11.2014 16:54 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 18.11.2011
Příspěvky: 1020
Bydliště: Brno Julec
ty tenoucke dratky natvrdo napajene na reglu a prijimaci jsou super, akorat je tam jeste moc cuprextitu, chtelo by to nejake diry. Jinak vrtani hrideli serv uz jsem zkusil, jde jen o to prekonat prvotni strach, jen tu byly HK282 za par dolaru. Ale ted uz bych si troufl rozvrtat i neco drazsiho :mrgreen:


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pon 03.11.2014 17:33 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 25.4.2003
Příspěvky: 10795
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
Můj názor je, letadlo první které postavím, tak s ním mohu na soutěž v RCEA B. Nevěřím, že první stavba bude za 100g. To se musí člověk naučit. 110g je dle mě OK.

Pokud chci a letadlo si "zaplatím" tak si jistě "zaplatím" i halu na natrénuji RCEA A.

Létal jsem v hale s MikroBatem přes 300g s 3S 1200mAh a AXI 2212/34. Byl to boj, ale dalo se. :D


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pon 03.11.2014 19:55 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2004
Příspěvky: 5848
Bydliště: Týn nad Vltavou
Obrázky: 5
Blog: Zobrazit blog (1)
Tome ale ty (jak psali Paveld a Honza C) chybně předpokládáš, že začátečníci v halové akrobacii budou nutně začátečníky v hale ;-) To je jako zavést dřevěné akrobaty do 3kg jako limit pro RCA, protože málokdo má svůj první akrobatický model větší a těžší :wink:

A jak už bylo zmíněno, EPP clik stojí o 200kč méně než odfézlý Spark. 200kč je většinou tak 30 minut v hale. Ty jako bývalý trenér a F3P/F3A pilot by jsi mohl vědět, že za tu dobu průběžnou RCEA A sestavu natrénovat v podstatě nejde :roll:

_________________
Vertigo 2m, Extra 330SC, Supertrino F3P (54g)+Lantsov 15", RCFactory Extra 330LT, JETI DS16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: ned 16.11.2014 21:02 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.3.2004
Příspěvky: 814
Bydliště: Turnov
Obrázky: 0
TomasC píše:
Můj názor je, letadlo první které postavím, tak s ním mohu na soutěž v RCEA B. Nevěřím, že první stavba bude za 100g. To se musí člověk naučit. 110g je dle mě OK.

Pokud chci a letadlo si "zaplatím" tak si jistě "zaplatím" i halu na natrénuji RCEA A.

Létal jsem v hale s MikroBatem přes 300g s 3S 1200mAh a AXI 2212/34. Byl to boj, ale dalo se. :D


ideální stroj pro sestavu RCEA-B - neprůběžná, jednoduché obraty. je to Clik z EPP od RC-Factory - tímto děkuji Honzovi Sedláčkovi který mi jej věnoval - je to nepotištěná verze - prototyp - hmotnost 118g. Jednoduchá stavba a na rozdíl od mylarových a frézovaných speciálů velmi odolný stroj vhodný pro začátečníky. Jediným tuningovým dílem je uhlíková vrtule od PT model.


Přílohy:
Poznámka: Clik od RC factory - prototyp - 118 gramů.
Clik01.jpg
Clik01.jpg
[ 80.2 KiB | Zobrazeno 2614 krát ]


_________________
Vladislav Plichta
www.clouseau.eu
místopředseda
KLeM ČR
Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 17.11.2014 23:32 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2008
Příspěvky: 12825
Bydliště: praha 5
clouseau píše:
ideální stroj pro sestavu RCEA-B - neprůběžná, jednoduché obraty. je to Clik z EPP od RC-Factory - tímto děkuji Honzovi Sedláčkovi který mi jej věnoval - je to nepotištěná verze - prototyp - hmotnost 118g. Jednoduchá stavba a na rozdíl od mylarových a frézovaných speciálů velmi odolný stroj vhodný pro začátečníky. Jediným tuningovým dílem je uhlíková vrtule od PT model.


ideální stroj to je ale pouze za předpokladu, že zvolený hmotnostní limit minimální váhy bude právě těch 120g, respektive EPP clika má od nás z haly jeden kolega, pokud se nepletu, tak ho koupil jako komplet na modelhoby postaveného a osázeného Jirkou Šotolou, pokud zítra dorazí do haly, tak ten standartně koupitelný nabarvený model zvážím.

minule mi kolega co se snaží váhou šetřit pujčil svuj další odfrézovaný model, standartní nevykostěná lehká výbava, baterie 180ma-letovka -110g, takže názor, že není problém udělat model za 100g mi přijde opravdu z říše snu a nic běžně realizovatelného pro nováčky--respektive pro neochotníky, koupit třeba za 1500 přijímač a udělat z něho nereklamovatelnou obnaženou záležitost, páč jinak ty gramy dolu dostat prostě nejdou.

nicméně jsem se s tím 110g modelem proletěl a ta nízká váha je opravdu znát, co já musím u svého obušeného poslepovaného letitého Clika 140g honit výškovkou a motorem pro let v konstantní výšce, tady to opravdu stačí držet pouze motorem, takže muj názor, pokud bude limit 110, nebo 100g, 99% uspěchu je zase v konstruktérské činnosti, uvažovat o epp clikovi 118g je nesmysl, páč ty gramy navíc soutěžícímu v začátečnické třídě kde se odklepne nižší možná váha upáčkovat v pohodě nepujdou .


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 18.11.2014 21:18 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2004
Příspěvky: 5848
Bydliště: Týn nad Vltavou
Obrázky: 5
Blog: Zobrazit blog (1)
A kdy jsi naposledy reklamoval přijímač? :D Jen ze zvědavosti, já totiž snad nikdy za cca 15 let rc modelaření. A rukama mi jich prošly desítky.

_________________
Vertigo 2m, Extra 330SC, Supertrino F3P (54g)+Lantsov 15", RCFactory Extra 330LT, JETI DS16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: úte 18.11.2014 21:44 
Helimaniacs Brno
Helimaniacs Brno
Uživatelský avatar

Registrován: 12.12.2010
Příspěvky: 4475
Bydliště: Brno
Obrázky: 10
Přijímač za 1500Kč ?
Moc jsem nehledal - namátkou snad jen toto:
Např. Graupner má:
http://www.eshop-rychle.cz/rcservis/esh ... -12SC-HoTT
FrSky má :
http://rcstudio.cz/prijimace/18-vd5m.html
Spektrum :
http://www.eshop-rychle.cz/rcservis/esh ... nge-6-lite
Hitec:
http://www.eshop-rychle.cz/rcservis/esh ... cro-2-4GHz
MZK TWIN:
http://www.eshop-rychle.cz/rcservis/esh ... MZK-Twin-5
Corona:
http://www.eshop-rychle.cz/rcservis/esh ... a-4-2-4GHz


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: úte 18.11.2014 21:49 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2008
Příspěvky: 12825
Bydliště: praha 5
HonzaS píše:
A kdy jsi naposledy reklamoval přijímač? :D Jen ze zvědavosti, já totiž snad nikdy za cca 15 let rc modelaření. A rukama mi jich prošly desítky.


¨ je to asi 2 roky--duplex 10k když se mi bloknul a nějak se v něm pomátlo spárování s mojím vysílačem a přestal komunikovat--funglovka, okamžitá výměna za jiný.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 18.11.2014 22:05 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2008
Příspěvky: 12825
Bydliště: praha 5
paveld píše:
Přijímač za 1500Kč ?


sorry, 1500, to jsem opravdu přehnal.

http://www.eshop-rychle.cz/rcservis/esh ... plex-R4-EX

o to ale vubec nejde, jde o to, že pokud se má stanovit minimální váha 100g, je nesmysl do toho jít se 120g modelem od dostupného výrobce osazeným běžně dostupnou neupravovanou elektronikou, tak proč potom vubec nějaké váhové omezení, když stejně není možné z běžně dostupných komponentu a bez uprav se na váhu 100g dostat, takže třída pro nováčky s opravdu dobrými konstruktérskými zkušenostmi .

podle mě by se mělo s tou váhou vyjít z reálného koupitelného modelu tady u nás v čechách , ten zvážit a né si cucat nějakou virtuální hmotnost z prstu a pak se k ní snažit stylem pokus--omyl dostávat.

na to je tam přece třída A a pruběžka.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 18.11.2014 23:30 
Helimaniacs Brno
Helimaniacs Brno
Uživatelský avatar

Registrován: 12.12.2010
Příspěvky: 4475
Bydliště: Brno
Obrázky: 10
S tím modelem to zase není takový problém. Mě se zdá nabídka poměrně široká.
Například zde:
http://www.rc-factory.cz/katalog/rc-mod ... -1891.html
http://www.rc-factory.cz/katalog/rc-mod ... cislo=2338
http://horejsi.cz/Pages/DetailProdukt.a ... cislo=2333
http://horejsi.cz/Pages/DetailProdukt.a ... cislo=2332
a pro fajnšmekry - téměř stejná cena jako EPP Click:
http://www.craftepp.eu/modely/136-spark ... ujeme.html

Takže paradoxně nejdražší volbou - je sice mylarový Spark a hned za ním trenérem navrhovaný "odolnější" epp Click.
Serv je v různé cenové hladině - od Graupnera a Hitecu až po HK celkem dostatek.
S kvalitními regulátory je to slabší, ale obyčejných do 6 gramů je dost.
Motor je momentálně vlastně jen jeden http://www.rc-factory.cz/katalog/strida ... -1893.html
Samozřejmě jsou i jiné o něco těžší motory - AXI 2203, Turnigy 2204 atd...


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: úte 18.11.2014 23:54 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2008
Příspěvky: 12825
Bydliště: praha 5
tak jsem zvážil toho epp Clika, bez baterie 113g--dalo by se ušetřit váhu na přijímači--? 3g ? tady byl trochu větší přijímač, s baterií 250ma váží 130g.

hele já nechci být nějaká brzda vývoje, ale muj názor je tento---kdo muže chodit pravidelně do haly trochu rozumných rozměru , chodí pravidelně a má zájem o soutěžení, spíš ho to bude táhnout i v té nižší třídě k sestavě--- A----, když už dře tu sestavu A tak se asi taky věnuje aktivně stavbě a šetří váhou opravdu kde se dá, což mu třída A umožnuje bez limitu, ale pak je -----MOŽNÁ někde pár kluku, kteří se do haly nedostanou, nebo jen náhodně a občas, ale honěj ero třeba u sebe na zahradě , jenže na venkovní létání je odfrézovaný, nebo mylarový 100g model nesmysl i kdyby byl zadarmo, mě to venkovní létání velice brzy přešlo i s tím klasickým 130 g clikem, páč když jsem nepřistál do ruky, tak to byla bud utrhlá vzpěra, nebo kus výškovky, ten depron na to venkovní létání opravdu ideální není, ale právě ten epp clik by už asi použitelný byl a vydržel trochu víc.

vzhledem k tomu, že se ten model nejspíš prodává, asi s ním musí někde někdo i venku létat,takže jeden z mnoha třeba i potencionální zájemce zkusit halovou soutěž, jenže ten model skutečně váží v letovce 130g, takže co se stane, když s takovým modelem dorazí na soutěž do haly,kde bude odpískaná minimální váha modelu 100g, hned mu tam vysvětlej, at to vyhodí a pořídí 100g ero---na trénování venku? to je začarovanej kruh.

Béčkařská soutěž by podle mého měla otevírat dveře právě potencionálním venkovním poletovačum a právě s ohledem na reálně venkovně provozovatelný model v tomu odpovídající váze, ale né, aby se pak poměřoval v hale s někým, kdo tam vedle něj naběhne s mylarovým, nebo odfrézovaným depronákem o 30-50g lehčím, to je potom opravdu demotivující a logicky to každého, kdo se na trénování v hale prostě nemuže dostat logicky odradí.

dřív se i pruběžka létala se 120 g modely a kdo uměl, ten to zaletěl.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 67 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz