Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 19 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Inferno od RCF
PříspěvekNapsal: pon 10.02.2014 10:02 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 18.11.2011
Příspěvky: 1020
Bydliště: Brno Julec
Dobry den haloletci,
Index 3 meho synacka uz je ve stavu rozkladu a myslim, ze si zaslouzi nove letadlo na konec halove sezony i na ven do bezvetri. Ma prosim nekdo zkusenosti s Infernem http://www.rc-factory.cz/katalog/rc-mod ... -1672.html ? Prosim hodnotte pouze tento model, na rady typu "EPP bych v hale nikdy nelital" nejsem zvedavy -- synek s tim dost mlati, takze EPP je nutne, na druhe strane jsou podle me ale klasicke Crack Yaky Lite a spol. az moc rychle. Z kolikatky EPP to je ? Ma to EPP vsechny dily nebo je neco z Depronu ? DIky moc za nazory.

Edit: na RCG je o nem petistrankovy thread: http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=2064862 docela to kluci chvali, akorat kritizujou RCF, ze by mu mel v USA udelat trochu vetsi publicitu ;) I tak budu ale vdecny za poznatky z domoviny

_________________
DX7, ven: Katana 1.8m, ION, RCF Extra 1.2m. hala: Spies, RCF Sbach 80, CrackWing, Mini Crack Yak


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Inferno od RCF
PříspěvekNapsal: pon 10.02.2014 10:20 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 27.6.2005
Příspěvky: 671
Bydliště: Praha/Broumov
EPP bych v hale lítal a můžu s ním směle i ven. :-)

Letový projev Inferna se mi moc líbí, sám jsem ho ještě neřídil, ale kolega v hale si ho nemůže vynachválit. Létá to přesněji než CrackYak. Sám mám EPP Juku z 5mm EPP a chyby při tréninku to odpustí, což je hlavní přednost. Inferno bude taky z něčeho podobného, možná i tenčího EPP než těch 5mm.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Inferno od RCF
PříspěvekNapsal: pon 10.02.2014 10:53 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.4.2011
Příspěvky: 2574
Bydliště: Jižní morava (Drnholec,S.T.Břeclav) ČR
Obrázky: 6
Vše od RCF lítá skvělě :-) Chybu určitě neuděláš :-)

_________________
Minulost: T9X,Graupner MZ 24 Hoot, Futaba T10J
Součastnost : Návrat k Graupner MZ 24 Hoot


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Inferno od RCF
PříspěvekNapsal: pon 10.02.2014 11:46 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 19.5.2009
Příspěvky: 322
Bydliště: Karlovy Vary
Ahoj mám Crac Yak Super Lite.
http://www.rc-factory.cz/katalog/rc-mod ... -1671.html
Konstrukce skvěle vymyšlená jak je psáno RC Factory jsou borci a letadla od nich jsou velice létavé.
Materiál je EPP cca 4mm. Má za sebou pár ran a vše ustál na výbornou.
Doporučuji při stavbě šetřit každý gram, lepidlo nanášej jehlou jen na místa kde potřebuješ. A hlavně si pohlídej geometrii vše lepit na rovné desce.
Osazeno mám Axi 2203/46, regl CC 10A, GWS 8/4,3", Hyperion 2S 320mAh, serva 2x Gening D541 4,5g a 1x Gening D90 dal jsem radši težší(silnější) než doporučované D561 6g.
Letová váha je 149g Dal by se postavit i lehčí za cenu slabší motorizace, ale to by mě už vadilo, mám rád dobře omotorované stroje.
Letadlo je radost, obratné, přesné, umí pomalu ale i pěkně dynamicky.
Určitě s Infernem chybu neuděláš. Já jsem zvolil Yaka, protože nelétám "přesnou rovnou akrobacii" jako třeba kolegové s Clickem.
Ať ti to lítá s pozdravem PV.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Inferno od RCF
PříspěvekNapsal: pon 10.02.2014 14:32 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 5.2.2011
Příspěvky: 465
Bydliště: Mělník
Všechny části jsou z EPP - letadlo je ze 6mm EPP a doplňky jsou ze 4mm (SFG).
Dodatek k spawn78: řikáš že jsi vybral Yaka, protože nejsi na to létání přesné jako ti co mají Clika. Tohle je 3D, není to přesnolet..je to dělané stejně jako Crack Yak na 3D, jen má delší trup a proto s ním jde létat přesněji.
Názor na letové vlastnosti posuďte ostatní :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Inferno od RCF
PříspěvekNapsal: pon 10.02.2014 14:47 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 18.11.2011
Příspěvky: 1020
Bydliště: Brno Julec
diky moc za vsechny nazory (i panu autorovi ;) o kvalite RCF neni treba me presvedcovat, mame doma 2 letadla (velky 1.2 Sbach a ted si delam 80cm Sbacha jako rozkladaciho na divoceni (na klidny let mam Spajze)) a obe se mi moc libi. V klubu ma nekolik lidi Crack Yaky, Cliky, atd a take vseobecna spokojenost.

Jeste to prokonsultuju s mladikem, ale vidim to na Inferno (na divoceni ma maleho 55cm Indexe).

EDIT: objednano, jsem na nej moc zvedavy, doufam, ze mi ho mladoch nekdy pujci :mrgreen:


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Inferno od RCF
PříspěvekNapsal: čtv 13.02.2014 11:14 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 18.11.2011
Příspěvky: 1020
Bydliště: Brno Julec
tak Inferno dorazilo, vypada to moc pekne, pekne vyrezy, pekny potisk, jak to bude v kupe, dam vedet. Co byste tam dali za 4g serva
- nechci uplne levnaky - TGY 1440 mame spoustu, pro litani na zabavu jsou v pohode, ale na toto uz bych dal neco presnejsiho.
- ale zaroven se mi nechce platit petikilo za HS5035HD (prece jen s tim mladik obcas majzne do zeme).
Je neco rozumneho mezi tim ? Jde mi hlavne o VOP a SOP, na kridelka dam asi 8g modre Robbe.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Inferno od RCF
PříspěvekNapsal: čtv 13.02.2014 11:54 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 19.5.2009
Příspěvky: 322
Bydliště: Karlovy Vary
Honza C píše:
tak Inferno dorazilo, vypada to moc pekne, pekne vyrezy, pekny potisk, jak to bude v kupe, dam vedet. Co byste tam dali za 4g serva
- nechci uplne levnaky - TGY 1440 mame spoustu, pro litani na zabavu jsou v pohode, ale na toto uz bych dal neco presnejsiho.
- ale zaroven se mi nechce platit petikilo za HS5035HD (prece jen s tim mladik obcas majzne do zeme).
Je neco rozumneho mezi tim ? Jde mi hlavne o VOP a SOP, na kridelka dam asi 8g modre Robbe.

Proč si nevzal Geningy od RCF? Dlouhodobě je testovali než je doporučili ke svým modelům. Servo 300,- těchto parametrů není co řešit a lepší budeš těžko shánět.
PV


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Inferno od RCF
PříspěvekNapsal: pát 14.02.2014 19:21 
Mazák
Mazák

Registrován: 17.9.2007
Příspěvky: 513
Bydliště: Třebíč
Citace:
Proč si nevzal Geningy od RCF? Dlouhodobě je testovali než je doporučili ke svým modelům. Servo 300,- těchto parametrů není co řešit a lepší budeš těžko shánět.
PV


Měl jsem to servo minulý týden na stole. Označil bych ho za průměrné. Centrování nic moc. Jen pro představu porovnání nepřesnosti při centrování na páce 135mm:
FS 31 (X 31) - 0,5mm
Gening 4,7g - 3až 4mm
HD power 4,7g - až 8mm
Chod velice cukavý. Proti němu jede FS 31 naprosto plynule.
Není to žádný profi test ale pro mou potřebu porovnání postačuje. Raději dám o dvě stovky víc za daleko vyšší kvalitu.
Je to ale jen můj osobní názor, který se může lišit od názoru odborníků.
Miloš.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Inferno od RCF
PříspěvekNapsal: pát 14.02.2014 19:43 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
spawn78 píše:
...
Proč si nevzal Geningy od RCF?....

mám je a podařilo se mi je vystopovat nejdřív v číně jako Gening (11USD), pak na HK pod jejich označením (6USD); mám všechny 3 variety a ať jsou od RCF, z číny nebo z jiné číny (HK), není to žádný zázrak; mně tedy stačí, ale na preciznější poletování to myslím není, po sezóně mají některá děsnou vůli (zrovna to z RCF)... rychlost mi přijde slušná.

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Inferno od RCF
PříspěvekNapsal: pát 14.02.2014 20:02 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 19.5.2009
Příspěvky: 322
Bydliště: Karlovy Vary
zami píše:
Měl jsem to servo minulý týden na stole. Označil bych ho za průměrné. Centrování nic moc. Jen pro představu porovnání nepřesnosti při centrování na páce 135mm:
FS 31 (X 31) - 0,5mm
Gening 4,7g - 3až 4mm
HD power 4,7g - až 8mm
Chod velice cukavý. Proti němu jede FS 31 naprosto plynule.
Není to žádný profi test ale pro mou potřebu porovnání postačuje. Raději dám o dvě stovky víc za daleko vyšší kvalitu.
Je to ale jen můj osobní názor, který se může lišit od názoru odborníků.
Miloš.

No a na 1 metrové páce to budou cm. Je to velmi rychlé docela silné servo. Nikomu to necpu, mám je ve všech halákách a za mne super. Přídržná síla dobrá a cena také.
Páka na haláku je cca 20mm a to sem hodně přehnal -čili vůle bude v řádech desetin mm to se dá unést. To tebou udávané servo je pro 3D pomalé 60/0,15s. On to dává na 3D model a né na přesnolet. Jinak u nás v ČR(příklad JINO) stojí skoro 700,- což je 2x tolik a 2x tolik lepší určitě není.
Nic ve zlém jen názor.

Jinak ohledně cukání pohybu serva musíš si pokud to tvůj rc system umožňuje pohrát s


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Inferno od RCF
PříspěvekNapsal: pát 14.02.2014 20:41 
Mazák
Mazák

Registrován: 17.9.2007
Příspěvky: 513
Bydliště: Třebíč
Však jasné. Pokud se létá 3D a jsou pořád všechny páčky do zatáčky přesné středění není až tak důležité. Pro přesnolet je důležité velmi.
Já to uvedl jenom jako svůj poznatek. Taky nikomu nic nenutím.
Miloš.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Inferno od RCF
PříspěvekNapsal: sob 15.02.2014 11:31 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2004
Příspěvky: 5848
Bydliště: Týn nad Vltavou
Obrázky: 5
Blog: Zobrazit blog (1)
zami píše:

Měl jsem to servo minulý týden na stole. Označil bych ho za průměrné. Centrování nic moc. Jen pro představu porovnání nepřesnosti při centrování na páce 135mm:
FS 31 (X 31) - 0,5mm
Gening 4,7g - 3až 4mm
HD power 4,7g - až 8mm
Chod velice cukavý. Proti němu jede FS 31 naprosto plynule.
Není to žádný profi test ale pro mou potřebu porovnání postačuje. Raději dám o dvě stovky víc za daleko vyšší kvalitu.
Je to ale jen můj osobní názor, který se může lišit od názoru odborníků.
Miloš.



Miloši srovnáváš nerovnatelné ;-) FS31/Dymond 47 je pomalé a silné servo, do Inferna se nehodí. To je tak do F3P, pokud ho napájíš rovnou ze dvou Lipol. D541 je rychlejší (0,09vs 0,15 u FS31), je slabší (0,7kgcm vs 0,9kgcm FS31).

Co se centrování týče, je to u těchhle (Gening) serv kus od kusu. Nedávno jedno zkoušel Eda z RCRevue "zamiho" metodou při recenzi crack yaka SL, a to mu zrovna středilo dobře. Kdybych chtěl serva do F3P, tak si připlatím, ale do Inferna je to asi jedno. Spíš bych tam dal ten Gening, protože by se mi nechtělo "likvidovat" dražší serva. Ono i na těch Dymondech/FS časem vůle vymačkáš (HonzaP může povrdit, co mu dělají křidýlka na Sparku, kde má přímý náhon...), takže bych si je schoval do přesnějšího letadla.

_________________
Vertigo 2m, Extra 330SC, Supertrino F3P (54g)+Lantsov 15", RCFactory Extra 330LT, JETI DS16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Inferno od RCF
PříspěvekNapsal: sob 15.02.2014 12:13 
Mazák
Mazák

Registrován: 17.9.2007
Příspěvky: 513
Bydliště: Třebíč
Však jasné... Nejsme v rozporu.
Chtěl jsem jen upozornit, že středění těchto serv není nejlepší. nic víc. :wink:

Miloš.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Inferno od RCF
PříspěvekNapsal: sob 15.02.2014 16:18 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 14.1.2014
Příspěvky: 40
Bydliště: Slovensko
BTW Gening, mám 3 kusy v F3P a jedno na výškovke pri jemných pohyboch okolo stredu začalo po 2 mesiacoch kmitať. Idem preto v budúcnosti do Dymond a JR.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 19 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz