Reklama

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 55 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Plánek na haláka
PříspěvekNapsal: pát 23.11.2012 13:18 
Mazák
Mazák

paplik píše:
díky. už jsem teda něco objednal... kde kupuješ děpron za 45Kč. ? U nás v modelářství maj depronovou desku 3mm. za 180 Kč. Jo a z jak tlustého EPP to postavit 5, nebo 8mm. ?

Depron v OBI v Brne-Bystrci, dve velke desky za 90 nebo 99 Kc (uz nevim presne), jen ho nemaji vzdycky. Maji to u tapet, tusim, ze tomu rikaji Extrupor nebo tak nejak. Dve velke desky staci tusim na 3 velky Indexy ;)
Pokud EPP, tak bych to udelal z 5mm, 8 by uz by bylo moc tezky. Kdyby se moc prohybalo kridlo, prorizni ho zprava doleva a zalep do nej uhlikovy pasek .5x3mm nastojato, ten to hodne zpevni. ALe mozna by to ani nebylo potreba - jsou tam tam ty uhlikove vzpery ... fakt z hlavy nevim, musel bych experimentovat

Profil {RCalbum.cz}  

PříspěvekNapsal: pát 23.11.2012 14:14 
Mazák
Mazák

Obrázky: 0
Blog: Zobrazit blog (1)
mám velkou smůlu :( nejbližší obi je v hodoníně a já bych neměl jak ho přivést domů. Kolik by mohlo stát poštovné, kdyby se to poslalo PPLkem nebo Poštou?

Profil Soukromé album  

PříspěvekNapsal: pát 23.11.2012 14:38 
Mazák
Mazák

... hm a to jeste nevis, jestli ho budou mit. Posta nebo PPL nevim nevim, asi by to moc nestalo, nic to nevazi, ale je to obrovska plocha (odhad 80x120cm), je to krehke a netusim, co by s tim postaci udelali.

Mam doma tech dvou-desek za 90,- nekolik a klidne Ti jednu prodam (jak jsem psal, spotreba minulou zimu byla znacna, tak jsem se zasobil, ale pak jsme se trochu v hale naucili litat a potreba stale novych a novych letadel se zmensila), akorat fakt nevim, jak to do Hradista dostat - jestli znas nekoho z UH, kdo treba studuje v Brne a jezdi autem, muzes ho zaukolovat, napis SZ, poslu souradnice k nam domu. Jinak nez autem se to asi rozumne prevezt neda.

Profil {RCalbum.cz}  

PříspěvekNapsal: pát 23.11.2012 16:40 
Mazák
Mazák

paplik píše:
mám velkou smůlu :( nejbližší obi je v hodoníně a já bych neměl jak ho přivést domů. Kolik by mohlo stát poštovné, kdyby se to poslalo PPLkem nebo Poštou?

No že by OBI mělo zásilkovou službu, tak to dost pochybuju. Ale tak nekupuj ty velké desky, ale zkus se inspirovat tady:

viewtopic.php?f=18&t=51844&hilit=+depron

To balení izolace pod podlahy vezmeš podpaždí a v pohodě to odvezeš i na kole :)

Profil {RCalbum.cz}  

Předmět příspěvku: Plány na haláka
PříspěvekNapsal: pát 23.11.2012 18:53 
Mazák
Mazák

Ahoj máte někdo nějaký plány na halovku ? Měl jsem dualskyho yaka a já blbec jsem si ho nepřekreslil

Přílohy:
30122011829.jpg
30122011829.jpg [ 144.01 KiB | Zobrazeno 1380 krát ]

Předmět příspěvku: Re: Plány na haláka
PříspěvekNapsal: pát 23.11.2012 18:57 
Helimaniacs Brno
Helimaniacs Brno

Blog: Zobrazit blog (4)
Tady máš pár kolekcí ;)

http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=550372
http://www.aero3d-br.com/forum/index.php?topic=582.0
http://expressfly.org.uk/wp/?p=29
http://hoaxi.free.fr/

PříspěvekNapsal: pát 23.11.2012 19:43 
Mazák
Mazák

a ten hornabach s tím posíláním na tom bude asi stejně že :/. V tom tématu píšou, že se ten izoflor se celkem kroutí a je z jedné strany vroubkovaný :/.

Profil Soukromé album  

Předmět příspěvku: Re: Plány na haláka
PříspěvekNapsal: pát 23.11.2012 20:20 
Mazák
Mazák

Díky, zalíbil se mi celkem ten blingbling V3. Je tam i video. Možná bych tam přidal na křídla generátory bočního vztlaku a k nim přdělat brzdy nějak podobně jako to má clik od Rcfactory a nemuselo by to být zlé, takhle mi to přijde dost rychlé.
Obrázek

PříspěvekNapsal: pát 23.11.2012 23:05 
Mazák
Mazák

paplik píše:
a ten hornabach s tím posíláním na tom bude asi stejně že :/. V tom tématu píšou, že se ten izoflor se celkem kroutí a je z jedné strany vroubkovaný :/.

To posílání bude určitě stejné-tj. špatné. V Hornbachu koupíš Normaplan - bílý, hladký bez vroubků.

Profil {RCalbum.cz}  

PříspěvekNapsal: sob 24.11.2012 6:02 
Moderátor serveru
Moderátor serveru

Hornbach - Nomaplan, 4mm, rozmery 800x620
jinak velmi slusny material je http://www.srovnanicen.cz/q/Depron%20-% ... por%203mm/
za dost priznivou cenu se da objednat tady - http://www.saarpor.cz/index.php?main_pa ... 1ac4d1d1fa pod carou dole, Climapor 3mm (i kdyz tam pisou ze neni skladem, pani na tel. cislu v kontaktech ho rada objedna, doprava z Nemecka rovnou domu)
je to ovsem jen pro odvazne - da se objednat jen po krabicich, v jedne je 40ks 1250x800mm - to by se muselo domluvit hoodne lidi, neb cena krabice (s dopravou) je v rozmezi 2850 - 3400 Kc (asi dle pocasi, mel jsem prubezne 4 bedny, pokazde to stalo jinak)
nejvetsi zadrhel je ale v tloustce, sice pisou 3mm, ale muze se stat, ze v krabici je tloustka 2-2,5mm ...
dalsi zadrhel je v kvalite, mel jsem jednu krabici s povrchovymi vadami, pouzitelnych bylo tak 2/3 desek...
asi i toto je jeden z duvodu, proc tento material je v modelarskych kramech za ty penize za ktere tam je ...

PříspěvekNapsal: sob 24.11.2012 8:37 
Mazák
Mazák

Z toho salaporu se vylučuje asi nejvíce, protože u nás s plackoletama nikdo nelétá. Hornbach mám nejblíž 30 km. Táta kvůli nějakým izolacím taky nepojede do Hodonína. Ještě by stálo za to se zeptat v okolí, jestli tu někdo nenakoupil zápoby a ze 3 desky neprodal. Pak jsou tu ještě 2 možnosti a to, že koupím u nás v modelářsví desku 6mm. depronu za 220,- nebo koupím EPP z MM modely vypadá to že tam mají celkem levné EPP. Nevím co bude nejlepší :?:

EDIT: takže nakonec jsem z výše uvedené adresy objednal 4 EPP desky. Levnější EPP jsem na e-shopech nenašel. i poštovné mají přijatelné, na dobírku 95Kč. i se zabalením.

Profil Soukromé album  

PříspěvekNapsal: sob 24.11.2012 19:55 
Moderátor serveru
Moderátor serveru

http://eshop.mmodely.cz/store/goodsdeta ... D=epp_blok
UFFFFF ....
"bohuzel" vim kolik ta deska stoji od vyrobce (zapadni Nemecko) ....
jina to ma 1820x1220x150, pritom se vrchnich cca 6-8mm (z celeho povrchu) s tou tuhou "kuzi" musi odriznout a vyhodit nebo pouzit na izolaci nebo jako podlozka na kleceni...

PříspěvekNapsal: ned 25.11.2012 18:49 
Mazák
Mazák

kolik by ale stalo pštovné z německa? pro 4 desky 5mm. by se to asi nevyplatilo. Jinak je to v česku co jsem na e shopech našel nejlevnější EPP a doprava. Pokud by jste někdo měli levnější tip prosím napište :).

Profil Soukromé album  

PříspěvekNapsal: ned 25.11.2012 21:20 
Moderátor serveru
Moderátor serveru

to se bere na palety, 12ks ...

PříspěvekNapsal: pon 26.11.2012 11:09 
Mazák
Mazák

paplik píše:
EDIT: takže nakonec jsem z výše uvedené adresy objednal 4 EPP desky. Levnější EPP jsem na e-shopech nenašel. i poštovné mají přijatelné, na dobírku 95Kč. i se zabalením.

to jsem zvedav, prosim dej pak vedet, v jakem stavu to doslo. Doufam, ze Ti tpo posta/PPL nedoda stocene do rulicky... Jinak dalsi 2 moznosti:
- zajdi do lokalniho modelarskeho shopu, kup si 6mm EPPcko, sice bude drazsi nez z eshopu, ale zkontrolujes si, ze jsou desky v poradku, rovne, a ze tloustka a rozmer odpovidaji.
- zajed do Hodonina do OBI (napred si tam ale zavolej) pro Extrupor, ty desky jsou sice velke, ale pokud nepojedes ve spicce, tak bych si klidne troufl je busem/vlakem odvezt. Kdyz si vzpomenu, co jsem zamlada odvozil salinou... myslim, ze rekord byly 4-metrove ocelove profily, kdyz jsme se na gymplu (1987?) rozhodli, ze si postavime mixazni pult a ze jediny material, ktery zaruci robustni kontrukci, bude ocel :mrgreen:

Profil {RCalbum.cz}  

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 55 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další