Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 55 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Plánek na haláka
PříspěvekNapsal: pon 12.11.2012 18:34 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.2.2011
Příspěvky: 1037
Obrázky: 0
Ahoj, tak jsem se nakonec rozhodl že bych ctěl postavit haláka, jeliž konstrukční letadla právě opravuji, co jsem dovezl rozežrané od myší z dědovy hůry.
Nemáte někdo plánek na Crack Pitts, nebo Sbach z depronu či tenkého EPP? Jednalo by se jak už jsem zmínil o halový model, něco jak mají na Kostkamodel, jestli máte někde v záložkách uložený odkaz na staženě takového podobného plánku tam prosím pošlete. Myslíte že by byl do haláka dobrý motor http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... otor_.html a baterky http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... _20C_.html
díky moc za odpovědi.

_________________
co si sám neuděláš, nedostaneš.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: plánek na haláka
PříspěvekNapsal: pon 12.11.2012 18:44 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 3.8.2010
Příspěvky: 535
Bydliště: Středočeský kraj
Podívej se na RcGroups je tam spousta plánků stačí si jen vybrat.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: plánek na haláka
PříspěvekNapsal: pon 12.11.2012 19:26 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 10.6.2010
Příspěvky: 259
Poslal som Ti ponuku v SZ.

_________________
SVK 34-12


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: plánek na haláka
PříspěvekNapsal: pon 12.11.2012 19:44 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 21.7.2011
Příspěvky: 571
Bydliště: Hradec Králové
google proboha, plánků je na tisíce :)

_________________
Nahoru nepoletím, dole mě najdou!
Rád opravuju to, co ostatní vyhazujou. Nevyhazuj to - prodej mi to


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: plánek na haláka
PříspěvekNapsal: pon 12.11.2012 21:31 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 2.10.2009
Příspěvky: 747
Bydliště: Ostrava
google je chytrý, ale vyber si :-).Když ti to někdo doporučí, máš na koho nadávat v případě, že to nebude to pravé :-)

_________________
Dareba

90% mozku je kapalina. Škoda, že u většiny lidí brzdová


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Plánek na haláka
PříspěvekNapsal: úte 13.11.2012 16:11 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.2.2011
Příspěvky: 1037
Obrázky: 0
díky nb za plánky, jen se mi zdá, že baterka 2100 mAh. 3S, a motor HAcker B 20 15L je celkem hodně těžké ne?
Já jsem vzhledem k počítačové technice amatér :? a tak zmenšit plánek o třeba 20% je pro mne nepřekonatelný problém.
Mohli by jste mi to někdo zmenšit? ani nevím o kolik, ale abych se vlezl se vším všudy do 200-300g. Haláky mají tak do 200g a na baterky 2S, nebo se mílím že i 3S? 3S baterka 1500mAh. má kolem 60g.
Pokud nebude nb vadit tak tady je ten plánek od něho aby jste mi mohli kdyžtak poradit. http://www.ulozto.cz/xt1EkaX/sbach-342-zip

_________________
co si sám neuděláš, nedostaneš.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Plánek na haláka
PříspěvekNapsal: úte 13.11.2012 16:28 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2003
Příspěvky: 10764
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
Zde se inspiruj, nemusíš to kupovat: http://www.rc-factory.cz/detail.php?id=717

Ale halovka je tak spíše kolem 150g.


V hale se dá létat i s větším a těžším letadlem: https://www.youtube.com/watch?v=vmgcr7KvQUI :wink:


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Plánek na haláka
PříspěvekNapsal: úte 13.11.2012 17:04 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.2.2011
Příspěvky: 1037
Obrázky: 0
TomasC díky za opravu, a jaké baterky se spíše používají do halových modelů...2S nebo 3S a motorky váhy? četl jsem že kolem 60W. mám z toho guláš, Jo a máš pravdu, chtěl bych postavit něco jak mají na RC Factory, chtěl bych ale jen plánek, výřezy bych si udělal sám

_________________
co si sám neuděláš, nedostaneš.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Plánek na haláka
PříspěvekNapsal: úte 13.11.2012 17:09 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2003
Příspěvky: 10764
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
:D :D :D :D chápu.... Ale tak svět prostě nefunguje. Právě si stavím LITE Crack Yaka a je to opravdu promyšlené.


V hale se létá 2S. 120mAh na přesnolety, 450mAh na extrémní akrobaty pro muzikály.

Hmotnost co nejmenší. Motory tak 15-25g hmotnosti.

Možným extrémem jsou závodní stroje pro AIRRACE, tam se občas 3S vidí.


Pokud chceš začít, tak 2S 240mAh, tak 4 sady. Motor třeba Axi 2203.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Plánek na haláka
PříspěvekNapsal: úte 13.11.2012 17:28 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.2.2011
Příspěvky: 1037
Obrázky: 0
no já právě chcu koupit elektroniku z HC na toho haláka, co baterky 350mAh 2S Flightmaxy nebo radši s menší kapacitou? je to taký kompromis (sotěžit bych s tím asi nebyl) a motor jak se dívám zatím dobře vypadá Turnigy 2204 19g.a serva HTX 500 nebo T9g. co se mi válou v šuplíku, nebudou moc pomalá? První si ale musím vybrat co budu stavět a pak podle toho upřesním nákup té elektroniky

_________________
co si sám neuděláš, nedostaneš.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Plánek na haláka
PříspěvekNapsal: stř 14.11.2012 9:05 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 26.7.2007
Příspěvky: 158
Bydliště: Skotnice
Obrázky: 1
Konkrétně ti prozatím nikdo neodpověděl . Pro začátek začni zde http://www.ikarus-ostrava.com/soubory/download/indoor.html. Nejdříve pořádně přečti i tento článek http://www.ikarus-ostrava.com/soubory/clanky/f3ai2007.html. Věřím že ti to dá odpověd´na většinu tvých otázek, včetně výbavy . Mohu-li doporučit začni Magmou 2, u Mutantíka nejsou výkresy. Myslím že to jsou jedny z nejobsažnějších stránek ohledně stavby halovek v naších podmínkách a kluci z Ostravy zaslouží pochvalu. Pravda nejsou zveřejněny nové postupy odlehčování a frézování, ale i tak myslím že hodně pochopíš. :D Přeji velkou halu a pokud začínáš postav model podle uvedených postupů výše z 4 (5 ) mm EPP bude odolnější ( sice trochu těžší ) ale pro začátek určitě vhodnější


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Plánek na haláka
PříspěvekNapsal: stř 14.11.2012 18:17 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.2.2011
Příspěvky: 1037
Obrázky: 0
díky, jsou to super stránky, jen mám ještě několik otázek, píší že staví z 3mm. depronu, nešlo by použít i 6mm.nebylo by to moc těžké? Nedovedu si předstaavit jak do toho 3mm. depronu budu zalepovat uhlík. Dál, je nějaký rozdíl v letových vlastnostech jednoplošníka a dvouplošníka? Máte tu magmu někdo postavenou? mě se na ni moc nelíbí ty tvary, ale pokud má dobré letové vlasnosti tak se nad tím povznesu a postavím siji :). Co se týče odlehčování, tak do toho bych asi nešel. Teď měli hezký článek v listopadovém čísle RC revue na domácí frézování depronu. A myslíte, že když oddělám z těchto baterek folii tak na to pudou ? http://www.hobbyking.com/hobbyking/store /__9028__ZIPPY_Flightmax_350mAh_2S_20C_.html a dalo y se s tou magmou létat i venku za bezvětří? A ještě serva, jaká je doporůčená rychlost? šly by použít i ty T9G., nebo tam rozhodně musí HTX 500., které mají 5g.?
Díky moc za rady Pavel.

_________________
co si sám neuděláš, nedostaneš.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Plánek na haláka
PříspěvekNapsal: stř 14.11.2012 18:57 
Mazák
Mazák

Registrován: 15.8.2011
Příspěvky: 1591
Bydliště: Náchod-nedaleko
[quote="paplik"] a dalo y se s tou magmou létat i venku za bezvětří?

A proč by se nedalo, když bude bezvětří... úplně v pohodě!

_________________
Létám jak umím, ale hlavně pro radost z toho co dělám...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Plánek na haláka
PříspěvekNapsal: stř 14.11.2012 19:28 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.2.2011
Příspěvky: 1037
Obrázky: 0
a mohli by jste mi někdo zkušený zodpovědět i na ostatní otázky které mi nejsou jasné viz. výše
Díky

_________________
co si sám neuděláš, nedostaneš.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Plánek na haláka
PříspěvekNapsal: stř 14.11.2012 22:16 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 26.7.2007
Příspěvky: 158
Bydliště: Skotnice
Obrázky: 1
Polož si otázku , chceš se naučit lítat v hale ? nebo chceš pěkný model na skříň ? Pokud to první, postav model z 4mm nebo 5mm EPP . Bude odolný a po několika bouchnutích tě to neodradí. Navíc EPP je drsné a proto i více, než depron brzdí. Je třeba to postavit rovné a alespoň trochu tuhé ( atˇse to nekroutí na všechny strany ) ideální jsou stavebnice od Hořejšího Breeze z EPP . Ale chceš vlastní stavbu ! Výbava samozřejmě co nejlehčí. Ale pro začátek klidně i HXT 500 (HXT900), Turnigy 2204 a regl Turnigy 6A a lehký přijímač. Čím lehčí výbava bude , tím pomaleji bude tvůj model lítat a ty budeš mít více času na řízení. Co se týká dvouplocha , lítal jsem všechno . Obecně jedno křídlo jeden problém , dvě křídla dva problémy. A věřím že moc problémů mít nechceš :D . Lepení uhlíkových vzpěr na depron se dělá jednoduše propíchnutím depronu a následně zakápnutím CA ( samozřejmě na depron ) . Pokud lepíš EPP máš výhodu, je to obyčejné CA a aktivátor můžeš použít standartní. Baterky postačí 350mA . Postupem času pořídíš menší. Venku se s těmi modely dá lítat obecně do 2m/s ale potom to není lítaní .Výbava se dá pořídit samozřejmě kvalitnější , dražší ale vycházej z toho , že nejsi mistr republiky a to co máš doma většinou pro začátky postačí.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 55 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz