Switch to full style
Všechno co se týká lehkých modelů, slow a parkflyerů.
Odeslat odpověď

Speed 280: převodovky a vrtule

ned 11.05.2003 12:40


Ahoj, postavil jsem slowflyera a speed 280 (pouzivam Li-Ion clanky, takze na vetsi motor nepujdu). Potreboval bych vedet, jakou prevodovku a vrtuli mam pouzit. Nechce se mi nakoupit cely sortiment a zkouset do nekonecna. Prosim poradte :!: , dik Jirka.

ned 11.05.2003 14:53

Mě se osvědčila převodovka 4:1 a vrtule FSK, 2 nebo 3 listé. Taky jde dobře použít GWS vrtule, to ale záleží na tom, jestli to je "rychlejší" Slow Fly, nebo pravej poctivej pomalolet. Zkus se na to ještě zeptat v nodeláku. Tu převodovku stačí nejlevnější, třeba od http://www.horejsi.cz, P/U 281, 2, nebo 3ku. Jinak musím doporučit k vyzkoušení P/U050XC. Je to pro menší a lehčí modely, ale je dost dobrá. Můžeš taky použít MP-Jet s kuličkovejma ložiskama. Jsou sice těžší, ale taky tišší a životnost teoreticky větší. To co vybereš, záleží na tom, kolik chceš investovat a taky jaký máš model. Nikdy nejde doporučit jednu sestavu, stejně budeš muset trochu zkoušet. Třeba, když se Ti zlomý vrtule tak zkusit zase jinou, buď to bude lepší, nebo ne. :wink:

čtv 03.07.2003 14:23

Moje zkušenost:
2 x LiIon + Speed 280 Race + převod 4,5:1 MP jet (možná to byl 4:1 :?: ) + vrtule FSK 230/230 (třílistá) nebo FSK 245/170 (šedivá lopata). Odběr z čerstvě nabité baterie byl okolo 4A a Bendyho o váze 380g to uvezlo (chtělo by to lehčí éro). Převodovky pro začátečníky doporučuju od MP JETu. Na začátku jsem zničil dvě Horst při pádech na čumák. MP JET absolvoval horší pád a odnesla to jen vrtule. Třílistou FSK bych dal spíše do rychlejšího letadla, zatímco lopatu spíš do plížidla.
Odeslat odpověď