Reklama

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 103 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Serva do haláka
PříspěvekNapsal: úte 06.11.2012 10:16 
Mazák
Mazák

Mám trochu pocit, že hala až ten zvyk používat směrovku mrší. Když přesednu z haláka na klasickýho akrobata (ne 3Dčko) je první let vždycky samá plochá zatáčka - prostě na klasické éro směrovky moc. Takže nevím, jestli víc znamená správně :)

Profil {RCalbum.cz}  

PříspěvekNapsal: úte 06.11.2012 10:38 
Administrátor serveru
Administrátor serveru

Obrázky: 286
Blog: Zobrazit blog (3)
Jyrry: skvělá fotka, to byla doba...

valajda: relativně souhlas, taky stejný problém, ale uvědomím si to hned po startu. Ale najednou zjistím, že když to letadlo uhýbá ve stoupavém výkrutu, tak to dorovnám a nemusím přemýšlet JAK!!! A o to jde.

Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  

PříspěvekNapsal: úte 06.11.2012 10:42 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Jasne, myslel som pre toho, kto ju nevie pouzivat, dostat do podvedomia vychylky, od seba, k sebe, chrbat atd.. Velke ero chce asi celkovo iny styl..

PříspěvekNapsal: úte 06.11.2012 10:43 
Mazák
Mazák

Pak je ještě další kapitola, která se v hale nenatrénuje a tou je vliv větru (hlavně z boku). Ale to už jsme od původního tématu trochu mimo. :lol:

Profil {RCalbum.cz}  

PříspěvekNapsal: úte 06.11.2012 11:27 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

To sme :) , ale pro tyto pripady mam k dispozicii 3 ohrievace telocvicne s ventilatomi :lol:

PříspěvekNapsal: úte 06.11.2012 12:06 
Moderátor serveru
Moderátor serveru

Obrázky: 0
:-) presne - posledne mi to v jednom miste haly "kopalo", rikam si kurnja, novy radio (ze jsem prece jen mel koupit tu Futabu.. :-D ) ... ale pak mi doslo ze v tu chvilku proletavam kolem sahary :-)

PříspěvekNapsal: úte 06.11.2012 23:41 
Moderátor serveru
Moderátor serveru

Obrázky: 5
Blog: Zobrazit blog (1)
valajda píše:
Mám trochu pocit, že hala až ten zvyk používat směrovku mrší. Když přesednu z haláka na klasickýho akrobata (ne 3Dčko) je první let vždycky samá plochá zatáčka - prostě na klasické éro směrovky moc. Takže nevím, jestli víc znamená správně :)

To chce víc lítat :wink: Já lítal heli i letadla, střídal jsem to na letišti po startu. A taky u heli na zádech netlačíš, ale ubíráš "plyn" a s letadlem v ve výkrutu dáváš sop a u heli ne... Až to budeš mít v ruce, tak to půjde samo :-)

Profil Soukromé album  

PříspěvekNapsal: stř 07.11.2012 9:20 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

V posledních dvou modelech používám tyto serva TGY-D1290P High Speed ​​Micro Servo 0.35kg/0.07s/2.9g
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=14731
Možná jsem měl štěstí , ale všechny pracují podle parametrů. Jsou rychlá, přesně středí a cenově jsou přijatelné .
Jen pro upřesnění, modely v kterých jsou umístěny mají letovou váhu kolem 100 g . Jejich jedinou nevýhodou jsou trochu kratší kábliky a JST konektor . Ale to se dá snadno upravit .

Profil {RCalbum.cz}  

PříspěvekNapsal: stř 07.11.2012 16:50 
Mazák
Mazák

mac píše:
jyrry píše:
po dvou seancich pozoruju znacny pokrok :-)
litam jinak WWII a tu smerovku jsem pouzival jen pri startu a v souvratu

Dostal som sa dovnutra pred 3 rokmi prvy krat a dovtedy som bol dlho podobne deformovany plachtakmi,
netvrdim ze pri nich netreba soferovat smerovku, ale proste vsetci tam mame mix K-S a ci svah ci termika, nikto
ju neriesi :) . Telocvicnu mam tak malu, ze na kridelkach zatacky na rychlosti nutia pchat tam smerovku az prejst k plochym cisto na smerovke, no proste za jednu zimu vyladeny 8)

je to pravda čím menší tělocvična tím líp se naučíš kočírovat směrovku mě to trvalo asi tak 2 hodiny než jsem to ukočíroval v tělocvičně.A ty starý halový letadla si pamatuju možná by byli dobrý na začátek.A to s čím lítáš v hale?že nepotřebuješ směrovku? ano dá se bez ní ale když zatáčíš křidélkama tak je nebezpečí že když to hodně naklopíš že to spadne jako venku tam se taky musí dát kontra.nehledě na ty tvé WV2 2 motoráky jsou spíš pylony.A pozor na nos moderátora leteckého dne :lol:

Profil {RCalbum.cz}  

PříspěvekNapsal: stř 07.11.2012 21:07 
Moderátor serveru
Moderátor serveru

robinj píše:
.... pozor na nos moderátora leteckého dne :lol:

... pamatuju, rozbesneny modry dvomotorovy prcek ukazal zuby ... :-)
Mam ted do haly na hrani Edge od RCF, rovnou jsme ho tam zalitaval, zatacky doleva mi sly hned, doprava tak po dvou 5 min. letech :-) Zatim je bez oprav.

PříspěvekNapsal: úte 18.12.2012 14:47 
Mazák
Mazák

prosim Vas, pokud davate na halakovi 2 samostatna serva na kridelka, jak je montujete ? Nastojato nebo naplacato ? Jak paky ? Jak daleko od trupu - tady jsou dva pozadavky v rozporu - kridelko by rado, aby se za ne tahalo uprostred, na druhou stranu letadlo by rado, aby byla vaha co nejvice v tezisti (plus se mi nechce prodluzovat kabely...). Byla by nejaka fotecka nebo odkaz na RC Album nebo jinam ?
Pujde to do 80 cm Indexe3, viz http://www.rcgroups.com/forums/showpost ... tcount=701, vodorovna cast trupu bude z 6mm EPP (uz jsem od kolegu z NHL schytal, ze to bude tezke, ale potrebuju, aby to neco vydrzelo), serva TGY 1440A (4.4g). DIky moc.

Profil {RCalbum.cz}  

PříspěvekNapsal: úte 18.12.2012 17:43 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Serva na křidélkadávám na plocho, nejlépe do míst kde jsou vzpěry.

Foto křidélek Donatase
Příloha:
křidélka.jpg
křidélka.jpg [ 53.24 KiB | Zobrazeno 300 krát ]

PříspěvekNapsal: úte 18.12.2012 18:31 
Mazák
Mazák

diky moc, planuju to podobne: naplacato, paka serva chodici ve stejne rovine jako paka kridelka. Akorat tam budu mit 6mm EPPcka, tak do nej to servo cestecne nebo uplne zariznu.
EDIT: tak uz jsou tam, viz fotka. diry pro ne jsem vyfrezoval sikovnym pripravkem, dam o nem prispevek do vlakna o frezovani Depronu. Jak je ta modra cara, tak pres ni prijde prelepit vyztuha kridla, ktera bude servo pekne zespodu drzet. Jeste raz diky moc za radu.

Přílohy:
i.jpg
i.jpg [ 353.75 KiB | Zobrazeno 255 krát ]
 Profil {RCalbum.cz}  

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 103 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7