Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 689 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: ned 18.11.2012 17:04 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2004
Příspěvky: 5848
Bydliště: Týn nad Vltavou
Obrázky: 5
Blog: Zobrazit blog (1)
Ahoj, pokud bude lehký, tak by 10x20m by asi šlo - bude to ale docela na hraně. První lety ale raději udělej venku za bezvětří, abys měl prostor si na model zvyknout :-)

_________________
Vertigo 2m, Extra 330SC, Supertrino F3P (54g)+Lantsov 15", RCFactory Extra 330LT, JETI DS16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
PříspěvekNapsal: ned 18.11.2012 19:50 
Mazák
Mazák

Registrován: 15.8.2011
Příspěvky: 1591
Bydliště: Náchod-nedaleko
speedved píše:
Rád bych se zeptal. Jestli si myslíte že je tento model vhodný jako první indoor model na plochu cca 10x20m. Jak název tohoto vlákna napovídá a i videa tak asi ano. Ale v hale jsem nikdy nelétal. Tak se radši ptám.


Jak píše Honza, snaž se postavit hodně lehký, dostaň ho pořádně do ruky na větším place a je velká naděje že to zvládneš :wink:
Já mám řízená i křidélka a 87g a v létě jsem zvládal venku létat osmičky na ploše velikosti cca tenisového kurtu...

_________________
Létám jak umím, ale hlavně pro radost z toho co dělám...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 10.12.2012 22:26 
Mazák
Mazák

Registrován: 15.8.2011
Příspěvky: 1591
Bydliště: Náchod-nedaleko
Před chvílí jsem venku lítal s Bristolem :lol: :lol: :lol:
Nedalo mi to a asi po měsíci odhodlávání jsem éro vytáhl na noční let na cestu poblíž baráku pod světlo na sloupu....
Ujetý sníh na cestě mi komplikoval starty, jelikož mi furt vypadávala baterka jak to drncalo (je jen suvně zespodu bez zajištění-budu muset na příště doladit)
Nemohl jsem lítat kolem osvětleného sloupu, abych nezkončil u sousedů, tak jsem točil kolem druhého neosvětleného, který měl nějakou zázračnou sílu a letadlo přitahoval, naštěstí jsem se vždy nějak vyhnul :lol:
Dál od světla je hůř vidět, ale lítat se dá, teda až na tu zimu na ruce to jde. Trochu mi do toho sice chumelilo, ale nic hrozného a sílu a směr větru jsem odhadl podle kouře z komínů okolních domů :twisted:
Už se těším na příště, akorát jestli mě někdo pozoroval, musel si říkat, že mám v hlavě kvalitně vyhrabáno :twisted: :twisted:

_________________
Létám jak umím, ale hlavně pro radost z toho co dělám...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 10.12.2012 22:40 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2004
Příspěvky: 5848
Bydliště: Týn nad Vltavou
Obrázky: 5
Blog: Zobrazit blog (1)
Vidíš já jsem se dneska zastavil v RC factory a během asi 3hodinového rozhovoru dostalo "zelenou" pár dalších projektů :-) Po chvilkách tedy usedám k corelu a oprašuji staré soubory!

A můj Scout složený z B a horších dílů ještě není hotovej :-( Musím na něm zas zapracovat! :-)

_________________
Vertigo 2m, Extra 330SC, Supertrino F3P (54g)+Lantsov 15", RCFactory Extra 330LT, JETI DS16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pon 10.12.2012 22:51 
Mazák
Mazák

Registrován: 15.8.2011
Příspěvky: 1591
Bydliště: Náchod-nedaleko
Já jsem taky konečně v sobotu zalítal Vampira kterého jsem sehnal posledního....
No popravdě, čekal jsem od toho trochu víc, ale první lety jsou u mě většinou na dojmy všelijaké, ne-li horší, až časem se ukáže, jak si letadlo oblíbím :D
Je to strašně pomalé, ale asi jsem zvolil nevhodný motor s malým KV, to už je teď ale jedno.... Navíc jsem předtím lítal s dost namotorovným letadlem, tak třeba jen zdání klame :!:
Jinak to lítá dobře, výkrut to zvládne i jedním křidélkem celkem obstojný a letovou mám 89g, takže dobrý 8)

_________________
Létám jak umím, ale hlavně pro radost z toho co dělám...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 10.12.2012 22:53 
Mazák
Mazák

Registrován: 15.8.2011
Příspěvky: 1591
Bydliště: Náchod-nedaleko
HonzaS píše:
Vidíš já jsem se dneska zastavil v RC factory a během asi 3hodinového rozhovoru dostalo "zelenou" pár dalších projektů :-) Po chvilkách tedy usedám k corelu a oprašuji staré soubory!


Tak se máme zase na co těšit?! 8)

_________________
Létám jak umím, ale hlavně pro radost z toho co dělám...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 11.12.2012 8:35 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2004
Příspěvky: 5848
Bydliště: Týn nad Vltavou
Obrázky: 5
Blog: Zobrazit blog (1)
Já myslím, že určitě! Odvezl jsem si rovnou nějaké prototypy. Ono se tam toho ted chystá víc, tak uvidíme :-) Určitě budeme na RCManii průběžně zakládat k novinkám vlákna :-)

_________________
Vertigo 2m, Extra 330SC, Supertrino F3P (54g)+Lantsov 15", RCFactory Extra 330LT, JETI DS16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: úte 11.12.2012 13:48 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.9.2010
Příspěvky: 1214
No tak ono i záleží a tom, jestli to bude za drahou cenu nebo za levnou cenu :-). Třeba 800mm modely maj za levnou cenu, ale ten maxi Sbach je za drahou cenu :-). Proto jsem si od nich koupil 800mm Sbacha, protože na tamto jsem fakt neměl :-).


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 11.12.2012 19:42 
Mazák
Mazák

Registrován: 15.8.2011
Příspěvky: 1591
Bydliště: Náchod-nedaleko
Pajas píše:
No tak ono i záleží a tom, jestli to bude za drahou cenu nebo za levnou cenu :-). Třeba 800mm modely maj za levnou cenu, ale ten maxi Sbach je za drahou cenu :-). Proto jsem si od nich koupil 800mm Sbacha, protože na tamto jsem fakt neměl :-).


Přesně tak, cena je bohužel pro mnoho lidí hodně rozhodující.....

_________________
Létám jak umím, ale hlavně pro radost z toho co dělám...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 07.02.2013 20:54 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 12.9.2010
Příspěvky: 415
Bydliště: Žďár nad Sázavou
HonzaS píše:
Já myslím, že určitě! Odvezl jsem si rovnou nějaké prototypy. Ono se tam toho ted chystá víc, tak uvidíme :-) Určitě budeme na RCManii průběžně zakládat k novinkám vlákna :-)


Honzo už jsou nějaké novinky?Nějaké nové modely typu Bristol Scout.Já jen že jsem si včera objednal od RCF tveho Bristola a tak aby mu brzo přibyl nějaký bratr nebo lepe sestra. Po přečtení celého tohodle vlákna mám teda ze stavby Bristola docela strach ale snad to zvládnu.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 07.02.2013 21:02 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2004
Příspěvky: 5848
Bydliště: Týn nad Vltavou
Obrázky: 5
Blog: Zobrazit blog (1)
Ahoj, přímo od RCF novinky nemám, ale objednal jsem nějaké bílé výřezy na víc na Fokkera E3. Takže pokud si někdo rád hraje s barvičkama... :lol: S rcfactory komplet přepracováváme Fokkera D7, jestli bude čas, dojedu pro bílý prototyp příští týden :-) Pak je nakreslený a zalítaný prototyp jednoho modernějšího vojenského letadla :-)

http://bristolscout.rajce.idnes.cz/Fokker_E3/


Přílohy:
IMG_3716.JPG
IMG_3716.JPG
[ 65.12 KiB | Zobrazeno 3039 krát ]


_________________
Vertigo 2m, Extra 330SC, Supertrino F3P (54g)+Lantsov 15", RCFactory Extra 330LT, JETI DS16
Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pon 11.02.2013 8:29 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 12.9.2010
Příspěvky: 415
Bydliště: Žďár nad Sázavou
Dotaz na HonzuS i ostatní.Co říkáten na pohon Bristola touto pohonou jednotkou http://www.horejsi.cz/Pages/DetailProdu ... cislo=1806 .Nebo co použít za motor na pohon.HK bych vynechal chtěl bych něco kvalitního.Díval jsem se na ten POT10W ale to je na muj vkus kapku drahý dát 1000kč za 7gramovej motor:-) Nevím jak jsou na tom ty motory dualsky ale jejich cena je poloviční tj samostatnej motor XM1812 vychází na 500kč a když je to i z tím reglem což beru jako výhodu hlavně ve váze a cenově to taky je zajímavé.Serva bych chtěl použít taky kvalitnější tzn asi Dymondy D47 nebo Gening D531BB nebo výte o jiných kvalitních?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 11.02.2013 10:09 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.9.2005
Příspěvky: 948
Bydliště: Košice
paegas123 píše:
Dotaz na HonzuS i ostatní.Co říkáten na pohon Bristola touto pohonou jednotkou http://www.horejsi.cz/Pages/DetailProdu ... cislo=1806 .Nebo co použít za motor na pohon.HK bych vynechal chtěl bych něco kvalitního.Díval jsem se na ten POT10W ale to je na muj vkus kapku drahý dát 1000kč za 7gramovej motor:-) Nevím jak jsou na tom ty motory dualsky ale jejich cena je poloviční tj samostatnej motor XM1812 vychází na 500kč a když je to i z tím reglem což beru jako výhodu hlavně ve váze a cenově to taky je zajímavé.Serva bych chtěl použít taky kvalitnější tzn asi Dymondy D47 nebo Gening D531BB nebo výte o jiných kvalitních?


dat do takejto poletuchy za par supov "nieco kvalitne" je podla mna uplne scestna myslienka...to lietadlo nie je ziadny akrobaticky special, ktory potrebuje mat presne riadenie ani nic podobne... je to lietadlo pre ludovu zabavu a ak si z HK vyberies spravne komponenty, ktore su uvedene na zaciatku tohoto vlakna, tak budes urcite spokojny...

ale ak tam chces naliat elektroniku za tisice KC... nech sa paci :)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 11.02.2013 10:42 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2004
Příspěvky: 5848
Bydliště: Týn nad Vltavou
Obrázky: 5
Blog: Zobrazit blog (1)
Ty motory Dualsky neznám. Serva bych dal nějaká levnější, do tohohle letadýlka vážně nemá cenu dávat serva za 500 kč. Už jsem viděl Scouty lítat s různými low-cost servy i motory a fungovalo to většinou lépe než je nutné.

Konkrétně jakékoliv lehké servo které drží střed a moc neškube kolem středu bude ok :)

_________________
Vertigo 2m, Extra 330SC, Supertrino F3P (54g)+Lantsov 15", RCFactory Extra 330LT, JETI DS16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pon 11.02.2013 11:37 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 3.1.2009
Příspěvky: 1656
Bydliště: Praha - Krč, ČR
Já používám čínský motůrek a lítá už spolehlivě dvě sezóny. Vč. levných čínských serv.

_________________
SOVA is YouR CO-pilot
http://rc-sovy.blogspot.com
http://www.rcsovy.cz


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 689 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz