Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 689 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 42, 43, 44, 45, 46  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pon 11.05.2015 21:34 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 4.1.2014
Příspěvky: 10
Našiel som spomínaný plán z RCM, dík za tip,ale asi sú dve časti pretože na tej mojej je len trup. Možno to vyšlo v dvoch číslach po sebe a polovica mi chýba, pretože časopisy niekedy požičiavam. Nič to, urobím to od oka podľa údajov o rozpätí. Dík za odpovede, nech Vám to lieta.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
PříspěvekNapsal: pon 11.05.2015 21:54 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2004
Příspěvky: 5848
Bydliště: Týn nad Vltavou
Obrázky: 5
Blog: Zobrazit blog (1)
Ten plánek byl oboustranný. Určitě vyšly obě strany v jednom čísle.

_________________
Vertigo 2m, Extra 330SC, Supertrino F3P (54g)+Lantsov 15", RCFactory Extra 330LT, JETI DS16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: úte 12.05.2015 8:07 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 4.1.2014
Příspěvky: 10
Plán je obojstranný-ale trup a detaily, prepážky(teraz som v práci, takže si to presne nespomínam, doma to môžem pozrieť), ale na tej časti, čo som našiel krídla určite niesu ( druhú časť som možno stratil a nájdem ju o rok, keď budem hľadať niečo úplne iné, ako je to u mňa zvykom). To ale nieje podstatné -podľa údajov urobím rozpätie a tvar podľa nejakej trojpohľadovky-veď nestaviam maketu.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pon 20.07.2015 7:52 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 26.7.2009
Příspěvky: 113
Bydliště: Praha 4
Ahoj, jelikož jsem se k tomu fóru dostal pozdě, letadla už nejsou (už se ani nevyrábí a nejsou ani na krámě), tak bych vás rád požádal, jestli nemáte někdo plánky na Bristola - pokud možno rovnou šablony, podle kterých se mohou řezat díly. Díky moc
Tomáš


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 18.05.2020 8:58 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 3.3.2020
Příspěvky: 202
Bydliště: Nové Strašecí, Rakovník, Kladno
Obrázky: 1
Našel jsem doma plánky na Bristola z časopisu RC modely...cca 15-20 let starý, kde je stavba z nějakého 3mm depronu. Letadlo tam má rozpětí 630 mm. Nevíte konkrétní číslo časopisu, kde tento plánek vyšel (možná tam bylo nějaké čtení k němu).
Rád bych jsem si vyzkoušel stavbu z depronu a toto mi přijde ideálka, když mám plánek.
Šlo by to případně postavit ze silnějšího depronu (5-6mm), tak aby to bylo bytelnější...lítat v hale neplánuji.
Zvažoval jsem ještě sranda model Eddie vs Otto od Jivaro models, ale ten Bristol mi přijde mnohem hezčí plus už mám plánek.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: sob 23.05.2020 6:34 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2004
Příspěvky: 5848
Bydliště: Týn nad Vltavou
Obrázky: 5
Blog: Zobrazit blog (1)
Plánek přímo na Bristola i Fokker E3 vyšel "nedávno" v RCRevue.

http://eshop.rcrevue.cz/planky-rc-revue ... t-221.html

_________________
Vertigo 2m, Extra 330SC, Supertrino F3P (54g)+Lantsov 15", RCFactory Extra 330LT, JETI DS16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: sob 23.05.2020 6:37 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2004
Příspěvky: 5848
Bydliště: Týn nad Vltavou
Obrázky: 5
Blog: Zobrazit blog (1)
A plánek na ten úplně starej Bristol Scout z RCmodelů byl tuším kolem roku 1999. Ale ruku do ohně za to nedám...

_________________
Vertigo 2m, Extra 330SC, Supertrino F3P (54g)+Lantsov 15", RCFactory Extra 330LT, JETI DS16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: sob 23.05.2020 12:14 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 3.3.2020
Příspěvky: 202
Bydliště: Nové Strašecí, Rakovník, Kladno
Obrázky: 1
Jak moc by vadilo to udělat ze 4 mm nebo dokonce z 6 či 7 mm depronu, když bych třeba nepatrně zvětšil plochu křídla? rád bych tam udělal křidýlka, tak aby to zvládlo i výkrut, ale obávám se, že to asi bude dosti křehké na takovéto hovadiny a asi by to už nebyl takový pomalý letoun...každopádně létání v hale u mě asi nehrozí, ale polétat si s tím na zahradě bych bral :D
Jedná se o tento plánek:6980


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: sob 23.05.2020 14:11 
Helimaniacs Brno
Helimaniacs Brno
Uživatelský avatar

Registrován: 12.12.2010
Příspěvky: 4475
Bydliště: Brno
Obrázky: 10
Měl jsem ho mírně upraveného a s křidélky na obou křídlech. Obratné, malé, hůře se s tím přistávalo...


Přílohy:
leden 2005 033.jpg
leden 2005 033.jpg
[ 67.45 KiB | Zobrazeno 8618 krát ]

leden 2005 036.jpg
leden 2005 036.jpg
[ 76.4 KiB | Zobrazeno 8618 krát ]

Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: sob 23.05.2020 14:59 
Mazák
Mazák

Registrován: 15.8.2011
Příspěvky: 1591
Bydliště: Náchod-nedaleko
https://www.rcalbum.cz/model/5665-bristol-scout.html
Já měl tohohle z originál stavebnice RC-factory, takže 3mm a plně dostačující! Měl jsem křidélka a létal jsem pouze venku.
Po nějakém čase mě přestal bavit, tak jsem ho prodal a posílal balíkem českou poštou, přežil bez úhony a zrovna nedávno jsem se náhodou dozvěděl že stále létá! Podle komentářů na RC albu jsem ho postavil v roce 2012, takže síla materiálu při slušném zacházení opravdu vydrží ;)

_________________
Létám jak umím, ale hlavně pro radost z toho co dělám...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 23.05.2020 17:06 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 3.3.2020
Příspěvky: 202
Bydliště: Nové Strašecí, Rakovník, Kladno
Obrázky: 1
paveld píše:
Měl jsem ho mírně upraveného a s křidélky na obou křídlech. Obratné, malé, hůře se s tím přistávalo...


Moc hezké poletovadlo...něco takového bych jsem si také představoval. Nemáš video jak to to lítalo? Jestli to ještě létá dost pomalu, tak aby se to dalo vzít na zahradu :) Máš to také z 3 mm depronu a nebo něco jinačího? popřípadě jaké změny jsi tam dělal? Na křídlech máš také žebra co jsou v plánku (u RC factory žádná žebra už nejsou).


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: sob 23.05.2020 20:03 
Helimaniacs Brno
Helimaniacs Brno
Uživatelský avatar

Registrován: 12.12.2010
Příspěvky: 4475
Bydliště: Brno
Obrázky: 10
Video nemám, jen pár fotek ze stavby. Dlouho to pak viselo v zaměstnání nad stolem jako dekorace.
3mm depron, přepážky z balsy, vzpěry hliník. tyčka v depronu atd. Létalo to hezky a přistání bylo nejlepší do trávy :lol:


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: čtv 28.05.2020 13:21 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 3.3.2020
Příspěvky: 202
Bydliště: Nové Strašecí, Rakovník, Kladno
Obrázky: 1
Tak jsem nakonec pořídil Noma Plan z Hornbachu tl. 4 mm. Letadlo tedy bude o něco málo težší.
Plánuji uďelat i křidélka na 1 servo (do 9g) - nechat vzepětí, zmenšit nebo nedělat žádné? Rad bych aby letadlo zůstalo pohodové, ale zvládlo i výkrut.
Lepit tavkou a nebo UhuPorem...co se vám více osvědčilo?

Čím to osadit, když budu létat jen venku?
Zatím mám takovou to představu:
2x 5g servo + 1x 9g
Motor 30 - 40g do 1ooW + reg cca do 20A
Přijímač bych použil micro (4ch) pro FlySky
Baterku....tady ani moc netuším, ale když by to šlo, tak bych baterku rád využil v budoucnu i někde jinde. Doma mám k dispozici 3S 1000mAh nebo 1300mAh, ale ty budou asi moc těžké..

Komponenty budu kupovat asi na bangood a nebo hobbykingu...něco čemu se tam vyhnout a nebo naopak čeho se tam spíše držet?


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: čtv 28.05.2020 17:41 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 21.9.2014
Příspěvky: 459
Bydliště: Český Těšín, ČR
Poslal jsem ti SZ

_________________
Rozdíl mezi chlapcem a mužem je pouze v ceně jeho hraček.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 01.06.2020 13:43 
Helimaniacs Brno
Helimaniacs Brno
Uživatelský avatar

Registrován: 12.12.2010
Příspěvky: 4475
Bydliště: Brno
Obrázky: 10
Lepit model tavkou ? To neumím...
Uhupor časem žloutne a vysychá, spoje se rozpadají. Cca 3roky a sluníčko. LA tmel nebo Styrolep, obojí lze ředit lihem - úspora hmotnosti.
Se vzepětím bude model stabilnější. Motor mi stačil bohatě 60W (měl jsem Python od Čemecha).
Accu do 80g, serva 4x 6g.
Ovládání křidélek dvěma servy se lépe seřizuje.
Čím lehčí model, tím lépe.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 689 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 42, 43, 44, 45, 46  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz