Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 20 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: FURY-stavba samokřídla
PříspěvekNapsal: pát 20.12.2019 10:46 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6020
Bydliště: Praha ČR
Vendozo píše:
já použil toto: https://www.pekro.cz/perfex-38-mic-0305 ... m-gloss-P/
byl jsem překvapen, jak snadno se s ní dělá. Daleko jednodušší, než klasické modelářské fólie.


Taky dodělávám Fury s použitím této fólie a docela mne zaskočilo, jak je tenká, to je vyloženě styl modelářské fólie, jen se méně smršťuje, což by vadilo na konstrukční křídlo, ale při žehlení na tuhý povrch to je naopak výhoda.

Jinak co se týče napájení, tak já to dimenzuji bohatě - dávám dvoučlánek z 18650 LiION (cca 3100mAh), to je zcela blbuvzdorné a nabíjet přímo v křídle se může bez obav.
Bohužel jsem neměl zrovna doma HV serva, se kterými by to bylo ideální, tak jsem musel na RX hodit ještě destičku malého spínaného BECu, ale pro pouhá dvě serva to je maličkost, stačí i něco jako takovýto modul: https://www.aliexpress.com/item/1256319110.html . Samozřejmě ale s HV servy je to ještě lepší volba...


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: FURY-stavba samokřídla
PříspěvekNapsal: stř 01.01.2020 20:53 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 18.9.2019
Příspěvky: 31
Bydliště: Plzeň
Tak teď hlavně na kopec! Na sobotu se planuje Bohnicka Skala :twisted:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: FURY-stavba samokřídla
PříspěvekNapsal: sob 11.01.2020 19:09 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.1.2017
Příspěvky: 1339
Bydliště: Brno
tomashr píše:
Taky dodělávám Fury s použitím této fólie a docela mne zaskočilo, jak je tenká, to je vyloženě styl modelářské fólie, jen se méně smršťuje, což by vadilo na konstrukční křídlo, ale při žehlení na tuhý povrch to je naopak výhoda.


Už delší dobu chci vyzkoušet fólii tenčí než 80 mikronů a nemohl jsem dlouho nikde sehnat nějaké rozumné množství. Tak jsem si koupil tuhle v celé roli (pokud někdo chcete kus na vyzkoušení s předáním v Brně, ozvěte se).

Je to o hodně jiné než ta 80mikronová - nemá to skoro žádnou pevnost "kompresním" směrem, relativně pevné je to jen v tahu. Zpevnění 3mm XPS desky nažehlením fólie po obou stranách je nesrovnatelně menší než u 80mikronové fólie. Ale zase hmotnostní rozdíl je taky značný (80 g/m2 proti 33 g/m2). Trochu mě to zklamalo, je to tak jako nažehlovací mikroten :-)

Jako potah plného pěnového křídla asi proč ne, ale třeba elevon trojúhelníkového průřezu o rozměrech třeba 40x5 cm a tloušťce vpředu cca 6 mm bych tím nezpevnil dostatečně.

_________________
Sky Surfer; HK Paraglide; DYI: samokřídlo Ita, elektrovětroň Kaze, delta Quasar3D; FlySky i6


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: FURY-stavba samokřídla
PříspěvekNapsal: sob 11.01.2020 19:57 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 15.2.2005
Příspěvky: 404
Bydliště: Hradec Králové
dělal jsem zkoušky nažehlování při různých teplotách a ideální byla 130-140°C
160 a víc se už podpaloval - ubýval EPP
pod 120 se zase dostatečně nenatavil a drželo to míň


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: FURY-stavba samokřídla
PříspěvekNapsal: sob 11.01.2020 23:15 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 18.9.2019
Příspěvky: 31
Bydliště: Plzeň
U me cca stejny zaver.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 20 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 53 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz