Switch to full style
Naše nejmilejší kategorie - jsme totiž trošku závislí na adrenalinu. Jak svahový, tak Open i Airkombat.
Odeslat odpověď

FT Versa Wing - vyztužení křidélek

stř 26.08.2015 16:07

Ahoj!

Postavil jsem si křídlo na blbnutí Flite Test Versa Wing. Doma jsem našel 5mm EPP tak jsem ho celé postavil z něj. Křídlo je pevnostně super, akorát ho mám trochu přemotorované (motor 2826 2200kv, vrtule 6x4). A při plném plynu křidélka nereagují (nebo reagují ale hodně špatně), jsou totiž taky z 5mm EPP a pravděpodobně se za letu ohýbají.

Chtělo by to něčím vyztužit, napadlo mě do nich vlepit uhlík a potáhnout 3D wrap fólií.

Bude to fungovat nebo máte někdo jiný ověřený způsob?

Re: FT Versa Wing - vyztužení křidélek

stř 26.08.2015 16:14

Uhlík by mohl pomoci, chce to ale udělat vhodně. Folii bych nedával, to bude pružit.

Dej obrázek

Re: FT Versa Wing - vyztužení křidélek

stř 26.08.2015 16:18

udělěj je z depronu :)

Re: FT Versa Wing - vyztužení křidélek

stř 26.08.2015 16:20

Zacal bych tim ze bych tam zariznul uhlikovy pasek na stojato.

Ale uplne idealni by bylo vzit klicenkovou kameru, namirit ji na misto a nahrat to. Je totiz otazka zda se ti prohne a nebo to nezvlada servo (ty elevony nejsou uplne nejmensi)

Re: FT Versa Wing - vyztužení křidélek

stř 26.08.2015 16:21

Gozz píše:udělěj je z depronu :)


Depron bez uhliku nebo oramovani balzou neni vyrazne lepsi.

Re: FT Versa Wing - vyztužení křidélek

stř 26.08.2015 17:32

Mám postavený FT Duster - metrovku s křidýlkama po celé délce křídla, komplet z depronu 6mm bez výztuh, serva čínský TG9 a i při střemhlavym letu dolů pod plynem je plně ovladatelný.
Ovšem není to samokřídlo, nevím o kolik víc, nebo míň dostávají křidélka zabrat..

Re: FT Versa Wing - vyztužení křidélek

stř 26.08.2015 18:03

Mam obavu ze Duster se nerozhulaka tak rychle jako ta Versa. Depron by pomohl jen kdyby to mel z hodne mekeho EPP.

Re: FT Versa Wing - vyztužení křidélek

stř 26.08.2015 20:48

Ancistrus01 píše: jsou totiž taky z 5mm EPP a pravděpodobně se za letu ohýbají.

Chtělo by to něčím vyztužit, napadlo mě do nich vlepit uhlík a potáhnout 3D wrap fólií.

Bude to fungovat nebo máte někdo jiný ověřený způsob?


1 netuším , jak v nich máš uchycenou páku (může být i problém v tom)
2 při nízké rychlosti fungují dobře ?
tenkou uhlíkovou trubičkou nalepenou po celé délce křidélka a do ní vlepenou páku by pomohlo, ale jinak si neumím
představit jak by výztuhy uhlíkem pomohly, aby se křidélko nekroutilo.
ale fakt to spíš tipuji na to zpevnění kolem páky, aby se síla páky roznesla na větší plochu křidélka .

Re: FT Versa Wing - vyztužení křidélek

čtv 27.08.2015 7:54

na samokřídle Hotwing 1200 jsem řešil to samé. Nakonec jsem do křidélek zařezal uhlík.pásek nastojato - diagonálně + s pásnicí uhlíku na odtokové hraně tvoří trojúhelníky. Křidélka se už nekroutí. Udělal jsem to samé i na velkém samokřídle Maxi Swift.

Re: FT Versa Wing - vyztužení křidélek

čtv 27.08.2015 11:52

Mám tam uhlíkovou páku a k ní jsem přilepil uhlíkovou pásnici skrz celé křidélko. Večer až budu doma pošlu foto.
Co jsem ale včera lítal tak už to s tímhle uhlíkem vypadalo že to funguje podstatně lépe.
Díky za inspiraci :)

Re: FT Versa Wing - vyztužení křidélek

čtv 27.08.2015 12:08

Ohledně vyztužení mi absolutně nejlépe fungovalo ovládání dvěma servy. Jedno u středu, druhé cca uprostřed.

Na kombatu mám elevony z EPS olaminované jednou vrstvou skla 25g/dm2. Velmi dobré.

Re: FT Versa Wing - vyztužení křidélek

čtv 27.08.2015 12:15

TomasC píše:Na kombatu mám elevony z EPS olaminované jednou vrstvou skla 25g/dm2. Velmi dobré.


Taky jsem nad tím přemýšlel! :) to provedu až začnu létat na plný plyn :D plyn na 35% a už je to docela stíhačka :D
Odeslat odpověď