Switch to full style
Naše nejmilejší kategorie - jsme totiž trošku závislí na adrenalinu. Jak svahový, tak Open i Airkombat.
Odeslat odpověď

Re: Vybavení combat ESA

úte 25.10.2011 15:37

Tak v neděli proběhl zálet a příprava na sobotní kombat: http://web.me.com/pistelak/310_Squadron ... _2011.html .

Po několiká minutách pokusu o kombat se ukázalo:
1) bude to veliká sranda
2) o defekty nebude nouze, (ustřelil) jsem Pepikovi výškovku
3) pro jistotu bude lepší mít druhé ero v záloze
4) vezmu si sebou "dílnu"

Jinak era od FreeAir jsou v pohodě a doporučený motor od Pepíka (Vaňouch) tak akorát.
Je potřeba dodělat ochranu serv(a) křídélek pod trupem a zpevnit "náhon" výškovky.

Vlknew1

Re: Vybavení combat ESA

stř 21.12.2011 11:09

zbek píše:Tak to joo myslel sem že ESA už je mrtvá :) . Kde se litaj oficiálně ESA závody a kolik tak dojede pilotů ?


Otázkou je, co si představuješ pod slovem "oficiálně"... ESA je úplně stejně jako EPA neoficiální kategorie bez vazby na SMČR či FAI, takže si soutěž může udělat vlastně kdokoli.

A pokud se podíváš po Praze, tak ve stylu "ESA" létá dost možná víc lidí než EPA - šli do toho na Sobínce, ale zrovna tak hodně lidí létá s Freeair modely na Slatině a spíš toho přibývá.

Nechci tady jitřit "staré rány", ale osobně jsem byl u vzniku EPP kombatu kdy se dělilo ESA a EPA - ono to tehdy bylo dost "zajímavé" hlavně z hlediska lidských vztahů :( To, že převládla EPA bylo spíš tím, že se toho chytli lidé z ACES a létali to zprvu vesměs jako přívažek k akcím velkého kombatu, ale pokud ses bavil s lidmi, kteří kombat ještě nelétali a byli by tedy zcela noví zájemci, tak měli zájem spíš o ESA - jednoduché modely, lehčí, atd. Jenže převaha "infrastruktury" ACES moc nedávala konkurenci šanci a tak EPA převládla.
Nijak mě ale neudivuje, že po čase dochází na určité "zmrtvýchvstání" ESA, má to logiku...

Re: Vybavení combat ESA

stř 21.12.2011 21:33

Tak jsem dal také dohromady Combatáka, konečně dorazily součástky z Číny :wink:
Aspon jsem stihl poslední letošní slet.
Ani nevím jak to éro létá, foukal takový vítr že se v tom pomalu nedalo stát.
Ale 3 kola jsem přežil bez úhony, tak snad to ještě vydrží...

Re: Vybavení combat ESA

sob 31.03.2012 21:26

Dobrý den.
mám dotaz.Musí být éro na ESA nutně ze stavebnice a nebo samodomo,samozřelmě podobných rozměrů a dle pravidel?Děkuji

Re: Vybavení combat ESA

ned 01.04.2012 14:11

Stručně
http://www.310sq.cz/310_Squadron/Kombat_pravidla.html
Podrobně
http://aircombat.tortusdeignis.com/file ... avidla.pdf

Re: Vybavení combat ESA

čtv 16.08.2012 13:40

Vážně létáte podle uvedených pravidel? .... podle těch původních ESA co sestavil ještě Libor Pechan

Zajímá mě hlavně část o vrtulích aneb omezení max. součtu průměru a stoupání a také část ohledně dvou stuh a jejich barevném rozlišení na polovinu resp. jestli skutečně poté co někdo ztratí i druhou stuhu v boji končí?
------------------------------------------------

Když koukám na váš web tak to asi tak nelétáte, ale stejně i k tomu dva dotazy viz. bod 4
"Každý souboj trvá 5 minut. Po této době si boje-schopná letadla přeměří délku zbylé stuhy. Neporušené stuhy dostávají 3 body. Nejdelší porušená stuha 2 body a druhá nejdelší porušená 1 bod. Potvrzené sestřely (letadlo doveze stuhu soupeře na křídle až dolů) jsou honorovány 3 body za každou stuhu. Letadla, která měla v průběhu vynucené přistání, nemohou zpět do vzduchu."

Pokud přivezu cizí stuhu na zem dostanu 3 body a kolik bodů dostanu pokud stuhu jen odseknu a ta spadne na zem?
Další věc - pokud mi éro třeba po kolizi havaruje ale je letuschopné (např. jen odpadne vrtule) tak už nemohou pokračovat?

Re: Vybavení combat ESA

čtv 16.08.2012 17:39

Když někomu usekneš stuhu a nedovezeš ji tak jsi bez bodu.
Bylo by nemožné spravedlivě určit kdo co usek v tom chumlu.

Jinak když spadneš v těch 5min tak už nemůžeš do vzduchu.
Je to hlavně kvuli bezpečnosti, kdybys spadnul a nad tebou bojovalo dalších 10 letadel bylo by veliké riziko že tě někdo trefí.
Když všichni přistanou, dojdeš si pro letadlo a další kolo můžeš zase do vzduchu pokud to technický stav letadla dovolí abys neohrozil zbytek pilotů.
Mezi jednotlivými koly je 15min pauza na dobití baterek a opravu strojů, případné zálétnutí po nehodě.

Re: Vybavení combat ESA

čtv 16.08.2012 18:01

Tak to je hodně krutý!

Re: Vybavení combat ESA

čtv 16.08.2012 18:08

No ono to ani jinaknak nejde.
Aby se dodržela bezpečnost a spravedlivost.

Re: Vybavení combat ESA

čtv 16.08.2012 18:24

Ale jde ... :-)

Re: Vybavení combat ESA

čtv 16.08.2012 19:12

Třeba počty useknutých stuh by moh počítat další člověk který by stál za pilotem.
Tolik nás ale není, a opravdu po pádu letadla bych na plochu neběžel.
Většinou nás létá kolem 10-15 a to je maso :D
A když nad tebou lítá 13 letadel teda se spíš zmítá tak z toho jde respekt i za plotem

Re: Vybavení combat ESA

čtv 16.08.2012 21:21

Ale jo, když to tak máte a vyhovuje vám to tak proč ne.

Re: Vybavení combat ESA

čtv 16.08.2012 22:57

Klidně si nechám poradit, jak to máte vy?
Aby se dodrzela bezpečnost a aby si nikdo nepřičítal body.
Neříkám že to vyhovuje ikdyž létat se takto dá uplně v pohodě a je to pak dost o šikovnosti ulovenou stuhu nestratit a nenechat si ji vzít.

Re: Vybavení combat ESA

čtv 16.08.2012 23:29

Zkus se někdy stavit na závodech EPA.....

Re: Vybavení combat ESA

pát 17.08.2012 7:14

Klído se stavím.
Nemohl bys jen stručně popsat jak to máte vy?
Člověka to naštve když za 1heat přesekne 3 stuhy a ani jednu nedoveze takže to má za 0 bodu
S tím když někdo spadne problémi nemám stejně je to téměř vždy v takovém stavu že do vzduchu hned nemůže.
Odeslat odpověď