Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 50 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Horten 229 Gotha
PříspěvekNapsal: ned 16.10.2011 9:18 
Mazák
Mazák

3M 77 urobí na nejakú dosť dlhú dobu efekt samolepky a až postupne tvrdne, ale myslím že aj čerstvo nastriekaný hneď lepí dosť na to aby tým už pohnúť nešlo bez trhania či pretlačenia keď je to polystyrén/depron/epp. Pri poťahovaní páskou či papierom to je iné ako keď ide o dva rovné a zároveň hrubé materiály čo sa ani nedajú prehriať v prípade potreby.
Ja by som volil medzi epoxidom a polyuretanom (purex, soudal)... ale ten purex bez vody, naopak si myslím že tam bude podstatnejšie aby nestihol začať peniť pred priložením. Ale potom zas nevieme ako presne dlho bude tvrdnúť, takže epoxid je jasne najvýhodnejší.

PříspěvekNapsal: úte 18.10.2011 18:52 
Mazák
Mazák

Obrázky: 98
No, informací není nikdy dost, ale myslím, že už mám docela přesnou představu o modelu a postupu stavby. Matroš je doma (houbodesky, smrk. nosníky, balsa, uhlí a páska - lepit budu dle Cora epoxy 20 min).

Takže: V sobotu to říznu z Extruporu - rozpětí 1520. Kamarád Vašek-letec z naší vísky do toho jde taky, s rozpětím 1020. Tak uvidíme, můžeme pak porovnat letové a konstrukční (on Depron, já Extrupor) vlastnosti.

Motor (2200KV) a jeho finální uložení (jak moc nad křídlem) ještě úplně neuzrál, ale na to je čas. (?úhel náběhu křídla / težiště, ?úhel seřízení a podle toho ?vyosení. Trošku mi zamotaly hlavu ty Corovy Cl/Cp poláry profilů KFm* :).

P64

Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  

PříspěvekNapsal: ned 26.08.2012 18:44 
Mazák
Mazák

výsledek??

Profil {RCalbum.cz}  

PříspěvekNapsal: úte 28.08.2012 3:39 
Mazák
Mazák

Obrázky: 98
Asi víš, po diskusi zde, jsme se přenesli sem viewtopic.php?f=22&t=47704&start=45#p811925 (byls k vidění v tomto vlákně) a zde jsem se natolik schladil (pochopením polár a článkem pana Lněničky o výkonech KFm* profilů), že ke stavbě nedošlo ... pořídil jsem YAK55 a bavil se stavbou 3D acrobata.

Abych nebyl bez samokřídla, tak jsem zrevitalizoval HotWing (z původního 50W motoru na 230W, stat. tah 1,2 kg, Aeronaut carbon 10x5 - čeká mě dolaminování středu křídla a zálet).

... Horten mi furt nedá spát, ale ne s KFm* profily ... materiál na stavbu je pořád doma. BTW jaký profil měl orig. Horten?

Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  

PříspěvekNapsal: úte 28.08.2012 8:37 
Mazák
Mazák

Co měl origoš nevím, ale hrozně toužím "nasrat" jednoho kolegu a postavit velkého (3m+) hortena, nejspíš Ho IV.a a právě přemýšlím jestli řezat, nebo vyzkoušet Kfm 6.

Profil {RCalbum.cz}  

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 50 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4