Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 339 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 23  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Multiplex DogFighter
PříspěvekNapsal: čtv 03.05.2012 11:59 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.5.2006
Příspěvky: 9047
Bydliště: Bratislava dnv SK
pavelb11 píše:
Neni to moje prvni ero, ale ja proste s tema erama ala kombat bojuju. Ja mam za senou wild hawka, betu, funcuba, nekde mezitim jeste nejake cinske extra 300 nebo 330 od Dynamu, ale to bylo uplne naprd. Necekal jsem ale, ze i s tim Dogfighterem budu tak bojovat. Posledni jeho havarie loni byla dost tezka a moralni silu ho znova sestavit jsem nasel az o uplynulem svatku :o) Trosku ho teda jeste vydlabu a zkusim ho o nadchazejicim vikendu vypustit, pokud bude pocasi. Ty teda litas s tezistem 15mm za nabeznou hranou kridla?

15 je asi preklep, podľa mňa dosť hrozivý.
Prípadne je preklep to že to je od nábežnej hrany, nevem či to je ešte horšie..

K Tvojim zážitkom mám otázku - nemáš náhodou na kormidlách nejak nechute veľké vychylky, že by to fakt nešlo?
Druhá otázka je na zálet. Aj keď je to zložené z krabice, zalietať model treba. Tým sa dostávam k názoru, že drvivá väčšina modelov je dobre zalietaná práve vtedy, keď po odhode pokračuje bez kvedlania páčkami v peknom stúpavom lete a žiadne zbesilé kvedlanie nie je vhodné. Ani loopingy keď človek model ešte nemá v ruke..
pavelb11 píše:
...Odhod z ruky, chvilka zbesileho kvrdlani packami, jeden looping a pak zem. Opravit to asi pujde, ale obavam se, ze i po oprave dopadnu podobne. Je nejaky dolnoplosnik, ktery umi aspon trosku plachtit? Ja potrebuju neco, co mi da v krizovejsich situacich trosku casu a ne model ala motorizovany kamen...


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Multiplex DogFighter
PříspěvekNapsal: čtv 03.05.2012 12:08 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2004
Příspěvky: 5848
Bydliště: Týn nad Vltavou
Obrázky: 5
Blog: Zobrazit blog (1)
Přidávám se k Corovi, DF po odhodu letí v podstatě sám.

Rimr: Zkusím ho. Ale co jsem od Pelikánovo lidí slyšel, je s dílama od MPX problém přímo je z MPX vymlátit :-( A pak bude problém, že to bude na 5mm hřídel, ne 4mm jako má můj AXI. Spíš zkusím rovnou MP Jet. Jinak, já sedám už do ruky, za mírného větru je to pohoda. Jenže posledně jsem se přehmátl, DF mi upadl do trávy asi z metru... a vrtule praskla - 3. přistání a další vrtule... :lol:

_________________
Vertigo 2m, Extra 330SC, Supertrino F3P (54g)+Lantsov 15", RCFactory Extra 330LT, JETI DS16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Multiplex DogFighter
PříspěvekNapsal: čtv 03.05.2012 12:11 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2007
Příspěvky: 718
Bydliště: Hradec Králové
Obrázky: 10
RiMr píše:
HonzaS píše:
...Sehnat správnou sklopku nejde...

A zkoušels Honzo kontaktovat nějakého prodejce? Nabízí to kde kdo, už by to snad mohl někdo dovézt...
Napsal bych přímo Pelikánovi.
S tou pevnou je to fakt pruda, to je o ničom. Když se dá sednout vedle dráhy někam do obilí atd, tak to jde. Ale jinak je to co přistání tak stresující zážitek...


Zkusili jste vrtule Glass Aeronaut? Tu se mi snad ještě nepodařilo zlomit. :) APC mám nyní v podstatě jenom jako tlačné.
Radovan


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Multiplex DogFighter
PříspěvekNapsal: čtv 03.05.2012 12:26 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 15.6.2008
Příspěvky: 7230
Bydliště: Praha 9 Vinoř
Obrázky: 64
Takhle to éro letělo i při prvním hodu, jen jsem to trochu potrimoval, ale tam prostě fakt není žádná záludnost...


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz

K tomu težišti, polohu máš v návodu, tož nevím jak došels k těm 15mm (které Coro správně "odhalil")
Obrázek

_________________
________________________________
Modeláři sobě http://www.ok-rimr.com


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Multiplex DogFighter
PříspěvekNapsal: čtv 03.05.2012 12:32 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.5.2006
Příspěvky: 9047
Bydliště: Bratislava dnv SK
Keď Vás tu je toľko čo ho majú
- naozaj tam je vhodný motor AXI2820/10 a 10" vrtuľa ?!? (viď Telink.eu)
Ja ten motor v šuflíku mám ale naozaj si ho neviem predstaviť v 80cm modeli. Sedel by mi tam motor čo má tak 50g ak nie menej a vrtuľa do 8".
V podstate to je bod čo ma odradil od kúpy, nemám z toho dobrý pocit.. Pripadá mi to byť nezmysel zo všetkých uhlov pohľadu (ani ako pyloňák - malé otáčky)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Multiplex DogFighter
PříspěvekNapsal: čtv 03.05.2012 12:37 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2004
Příspěvky: 5848
Bydliště: Týn nad Vltavou
Obrázky: 5
Blog: Zobrazit blog (1)
Já tam mám Axi 2808/20, kdybych chtěl ostřejší, dám 2808/16, nebo původní a 4s 1800mAh baterek. Ale rozhodně bych tam nedal 2820. Už s tím pohonem 2808/20 to letí kolmo nahoru, dolu to pěkně sviští (když máš koule nechat tam plnej), ale je to lehké, létá to dobře a dlouho :-)

_________________
Vertigo 2m, Extra 330SC, Supertrino F3P (54g)+Lantsov 15", RCFactory Extra 330LT, JETI DS16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Multiplex DogFighter
PříspěvekNapsal: čtv 03.05.2012 12:49 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 15.6.2008
Příspěvky: 7230
Bydliště: Praha 9 Vinoř
Obrázky: 64
...když tam Coro dáš 50g motor, tak to bude lehké na čumák (motor od Multiplexu má 134g). Když to dovážíš, tak to asi poletí, ale bude to oproti "originálu" myslím trochu lenošivééé.
Vem si, že to éro má skoro kilo. Počítejme 850g (já tam mám navrch něco s tím sklem atd). Odečti 135g za motor, 50g ca reg, cca 190g za accu. A zbude skoro půl kila za prázdné éro se servy.
475g + 50g za motor + 30g za reg + cca 130g za accu = 685g Ignoruju vyvážení a že to éro vyvážené nebude, když je taktak vyvážené s 135g motoremm a baterkou 2,2Ah před těžištěm...
Kolik wattů má ta 50g oběžka?

Ono z toho éra leckdo "nemá dobrý pocit", ale každý kdo ho má je s ním VELMI spokojený :)

Pardon, až na Pavelb11 :)

_________________
________________________________
Modeláři sobě http://www.ok-rimr.com


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Multiplex DogFighter
PříspěvekNapsal: čtv 03.05.2012 14:55 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.5.2006
Příspěvky: 9047
Bydliště: Bratislava dnv SK
Rimr, ten popis "zlého pocitu z AXI2820" sa týkal toho nepomeru medzi nielen hmotnosťou modelu a motoru, ale aj otáčok a potrebného priemeru vrtule aby ten motor začal pracovať, a možného odporu a rýchlosti takého modelu.
Chápem že Rolls-Royce Merlin by sa mi asi nezmestil ani do obýváku, ale aj tak..
Keď už to hnať na výkon a teda rýchlosť, tak výrazne vyššie KV..

Inak 50g obežku mám na 1200mm samokrídle kde je 385g baterka, a myslím že na stíhačku by to nebol zlý pohon - ale maketový zvuk by to nemalo.
http://www.youtube.com/watch?v=YFtdFEUqYYk
Nejaký rozumný kompromis by sa dal vytvoriť, veď asi aj ten AXI 2208 napríklad..
Ale že by to neletelo na tú (konkrétne na tú, lebo to nie je zas to isté čo malé KV a odpor ako žiarovka..) obežku, by som sa teda osobne nebál..


Přílohy:
Poznámka: "50g obežka"
tornado11_RcTimerBL2206.PNG
tornado11_RcTimerBL2206.PNG
[ 40.05 KiB | Zobrazeno 1671 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Multiplex DogFighter
PříspěvekNapsal: čtv 03.05.2012 15:13 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 15.6.2008
Příspěvky: 7230
Bydliště: Praha 9 Vinoř
Obrázky: 64
Šak možeme vyzkůšat, já určitě časem, tentokrát "prázdného" Dogfightera pořídím a myslím že se dá i výrazně vylehčit, já to nebudu mít pro kombat a když s tím moc nešvácnu, tak to bude OK. A strčit tam takový motor není problém.
Vyzkůšáme :)

_________________
________________________________
Modeláři sobě http://www.ok-rimr.com


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Multiplex DogFighter
PříspěvekNapsal: čtv 03.05.2012 16:26 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2004
Příspěvky: 5848
Bydliště: Týn nad Vltavou
Obrázky: 5
Blog: Zobrazit blog (1)
RiMr píše:
...když tam Coro dáš 50g motor, tak to bude lehké na čumák (motor od Multiplexu má 134g). Když to dovážíš, tak to asi poletí, ale bude to oproti "originálu" myslím trochu lenošivééé.
Vem si, že to éro má skoro kilo. Počítejme 850g (já tam mám navrch něco s tím sklem atd). Odečti 135g za motor, 50g ca reg, cca 190g za accu. A zbude skoro půl kila za prázdné éro se servy.
475g + 50g za motor + 30g za reg + cca 130g za accu = 685g Ignoruju vyvážení a že to éro vyvážené nebude, když je taktak vyvážené s 135g motoremm a baterkou 2,2Ah před těžištěm...
Kolik wattů má ta 50g oběžka?

Ono z toho éra leckdo "nemá dobrý pocit", ale každý kdo ho má je s ním VELMI spokojený :)

Pardon, až na Pavelb11 :)


Teď nechápu, jak to myslíš. Kdo mluvil o 50g motoru? To by už asi fakt bylo málo. Ale s Axi 2808 je CG v pohodě :-) A lítá to pořád svižně až až.

_________________
Vertigo 2m, Extra 330SC, Supertrino F3P (54g)+Lantsov 15", RCFactory Extra 330LT, JETI DS16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Multiplex DogFighter
PříspěvekNapsal: čtv 03.05.2012 16:30 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 15.6.2008
Příspěvky: 7230
Bydliště: Praha 9 Vinoř
Obrázky: 64
... čítaj, čítaj... :D

_________________
________________________________
Modeláři sobě http://www.ok-rimr.com


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Multiplex DogFighter
PříspěvekNapsal: čtv 03.05.2012 17:26 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2004
Příspěvky: 5848
Bydliště: Týn nad Vltavou
Obrázky: 5
Blog: Zobrazit blog (1)
:D předtím jsem ...čítaj, čítaj... dvakrát a nic, a teď kouknu a vidím. Je na to nějaká diagnóza? :D

_________________
Vertigo 2m, Extra 330SC, Supertrino F3P (54g)+Lantsov 15", RCFactory Extra 330LT, JETI DS16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Multiplex DogFighter
PříspěvekNapsal: sob 05.05.2012 22:05 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 20.8.2011
Příspěvky: 27
Muze byt spatne namontovana motorova prepazka, kdyz ten muj Dogfighter po startu leti chvilku rovne, ale pak se stoci doleza levym kridlem dolu a flakne sebou o zem, driv nez stihnu neco udelat?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Multiplex DogFighter
PříspěvekNapsal: ned 06.05.2012 7:49 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.5.2006
Příspěvky: 9047
Bydliště: Bratislava dnv SK
pavelb11 píše:
Muze byt spatne namontovana motorova prepazka, kdyz ten muj Dogfighter po startu leti chvilku rovne, ale pak se stoci doleza levym kridlem dolu a flakne sebou o zem, driv nez stihnu neco udelat?

Nemyslím, leda že by tam bol nejak vážny nepomer medzi krútiacim momentom motora a rýchlosťou letu (napr. pri ťahaní ťažkej stuhy a s 11" vrtuľou s veľkým stúpaním čo by po odhode nezaberala a len točila celým maličkým modelom)..
Akú tam máš vrtuľu?
Rovně znamená v rovine zeme alebo stúpanie dohora?
To pretočenie je pri plnom plyne, alebo pri polovičnom, alebo aj aj...?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Multiplex DogFighter
PříspěvekNapsal: ned 06.05.2012 8:49 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 20.8.2011
Příspěvky: 27
Vrtule 9x6E.

Chvilku to leti rovnobezne se zemi, ale fakt chvilku. Pak se zvedne, zacne tocit doleva a tim, ze ma malou vysku, tak nez ja se stihnu zorientovat, otoci se levym kridlem dolu a narazi cumakem do zeme.

Uplne plny plyn jsem jeste nezkousel, ale prijde mi, ze cim vice plynu, tim rychleji se vyse uvedene stane.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 339 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 23  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz