Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 63 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další

Tornádo XX nebo Tomahawk II ?
Tornádo XX 19%  19%  [ 6 ]
Tomahawk II 65%  65%  [ 20 ]
Jiná varianta 16%  16%  [ 5 ]
Celkem hlasů : 31
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Tornado XX vs. Tomahawk II?
PříspěvekNapsal: sob 15.05.2010 21:32 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 1.11.2009
Příspěvky: 115
Bydliště: Plzeň
Chci si opatřit samokřídlo na svah a ať čtu jak čtu, pořád si nemůžu vybrat. Takže to budete asi muset rozhodnout za mě. Co si mám pořídit? :)


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 15.05.2010 23:41 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.9.2006
Příspěvky: 1920
Bydliště: Praha
Mám Tomahawk II. A rovnou dva :)
Občas se nás v Bohnicích sejde dost, křídla různý. Nějaký Tomahawky a taky dost Tornád. Jak XX, tak 11.
Lítaj všechny dobře, pokud jde o kombat, tak je to jen o rukou. Samozřemě taky záleží na tom, jak to postavíš...
Já vybral Tomahawk, poněvadž je skoro o polovinu levnější než Tornado.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 16.05.2010 9:51 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 12.9.2007
Příspěvky: 369
Bydliště: Praha Horní Měcholupy
Já si koupil Tornado. Kvůli přídavnýmu pohonu.

_________________
"Never argue with an idiot - he'll drag you down to his level and beat you with experience!"

Frekvence: 35 Mhz Kanál: 64


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 16.05.2010 10:06 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2004
Příspěvky: 5848
Bydliště: Týn nad Vltavou
Obrázky: 5
Blog: Zobrazit blog (1)
Mám dva tomahawky a lítají super. bez zátěže se s ním dá létat v hodně slabých podmínkách a pokud ho trošku zaolovuješ, lítá i za velmi větrného počasí. Neměnil bych ;-)

_________________
Vertigo 2m, Extra 330SC, Supertrino F3P (54g)+Lantsov 15", RCFactory Extra 330LT, JETI DS16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 16.05.2010 10:49 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 1.11.2009
Příspěvky: 115
Bydliště: Plzeň
Mě se taky líbí u tornada ta možnost přidaného pohonu, když zrovna nebude větrno. Na druhou stranu, co jsem četl, tomahawk vydrží létat ve slabším větru oproti tornadu. Asi si hodim kámen, nůžky. :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 16.05.2010 10:51 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 16.10.2005
Příspěvky: 1636
Bydliště: mezi Práglem a Kralupama n/Vlt.
Prošlo mi rukama už dost kombatích křídel a je to jen o seřízení a vylétání. Do slabších podmínek je vhodnější lehčí křídlo. Protože ti těžší létají pomaleji a snaží se to dojit. A do většího větru zase tolik na váze nezáleží. Já osobně vozím 2-3 křídla a na místě se rozhodne kterým se bude lítat. Váhově se pohybuju od 350g do 700g. Při velkým větru je na tom líp těžší křídlo protože není tak často zafoukáváno za hranu a líp se prosadí proti větru. Snad to nepopisuju moc složitě. Prostě si vyber jaký se ti bude zamlouvat a časem když tě to ude bavit zjistíš svoje nároky. Letu zdar.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 16.05.2010 11:00 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 1.11.2009
Příspěvky: 115
Bydliště: Plzeň
Vysvětlil jsi to srozumitelně. Tohle mi je jasný, ale co jsem různě četl, i tady na foru, tak tomahawk, u kterého letovka vychází těžší než u tornada, snese slabší vítr. Dáno tedy jiným profilem? Asi půjdu do toho tomahawku II. Nějaký motorový uchycení, by na to šlo taky určitě vymyslet. No teď ještě zjistit kam s tím v Plzni. :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 16.05.2010 12:29 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.9.2006
Příspěvky: 1920
Bydliště: Praha
Tomnick píše:
Vysvětlil jsi to srozumitelně. Tohle mi je jasný, ale co jsem různě četl, i tady na foru, tak tomahawk, u kterého letovka vychází těžší než u tornada, snese slabší vítr. Dáno tedy jiným profilem? Asi půjdu do toho tomahawku II. Nějaký motorový uchycení, by na to šlo taky určitě vymyslet. No teď ještě zjistit kam s tím v Plzni. :lol:

Nedá se to říct 100%, ale možný to je. Tomahawky většinou lítaj nejdéle. Ale opravdu dost záleží na tom, jak to dobře postavíš a vyvážíš.
Koupí Tomahawka chybu neuděláš.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 16.05.2010 12:34 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 16.10.2005
Příspěvky: 1636
Bydliště: mezi Práglem a Kralupama n/Vlt.
Volba je na tobě a Tomahawk není vůbec špatný křídlo. Profil má každý výrobce svůj osvědčený a co se týče Tomahavka, to že létá ve slabších podmínkách bych přisoudil jak profilu, tak i trochu ploše křídla. Ta se zdá o něco větší neš Tornádo XX.
A z Plzně je taky pár borců. Určitě jeden z nich je (nebo aspoň byl) Pavel Hlávka. Ale kde se tam lítá to netuším.
Zatím zdarec


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 16.05.2010 13:16 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.5.2006
Příspěvky: 9047
Bydliště: Bratislava dnv SK
Téma sa už preberala, ja za seba napíšem že lietam s týmito krídlami rád a mal som ich viacej, momentálne mám Tornádo11 ale predtým 3 ks Tomahawk2, aj niečo doma rezané som mal, a montujem na ne väčšinou aj motor (v duralovom prípravku na jeden šroub a lepiacu pásku, baterky zhora položené... teda okrem žhavíka MVVS 3,5 čo som kedysi mal vpredu slušne zabetónovaný..)

Tomahawk mi vyhovoval viac, pretože mám pocit že je v "trupe" viacej miesta, pri Tornáde sa krídla až tak nezužujú ku koncu ale zase je menej hĺbky v strede.
Pre kombat som nie celkom si istý, či supertvrdá verzia "S" bola celkom ideálna na rany do hlavy a vletenia medzi pilotov, a nikdy som ju nemal, ale subjektívne mi pripadá najlepšia - žiaľ pokiaľ viem už neexistuje..

Letové vlastnosti sa ale viacej menia podľa aktuálneho stavu poškodenia a hmotnosti, než by podľa mojich pocitov bol rozdiel medzi verziami.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 16.05.2010 21:43 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 1.11.2009
Příspěvky: 115
Bydliště: Plzeň
Tak a je objednáno, vyhrál tomahawk II. Jen ještě malý dotaz, když to budu potahovat, nechci kvůli tomu kupovat to lepidlo 3M-77 za 500,-, četl jsem, že jde použít chemopren. Jaký přesně? Co jsem koukal, je nějaký standart univerzal, extra atd... Serva budou hitec hs-311, baterky 4,8 AA 650mah.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 16.05.2010 22:18 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.5.2006
Příspěvky: 9047
Bydliště: Bratislava dnv SK
Za seba napíšem: už som nakúpil kadečo, a radím kúpiť tú 77..
Ak chceš trošku ušetriť, tak nájdi 200ml 3M Display Mount, mne vyhovuje a stojí menej. http://lepidlo.heureka.cz/3m-display-mount-200ml/
UHU Power Spray neradím, nepáči sa mi - soplí, nedrží.. mne teda, osobne..
Iné značky ako 3M som už neskúšal, 3M Photo mount (repositionable) nekupuj, to zostáva lepkavé a nedrží.
Chemopren a podobné? Neviem si to ani predstaviť.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 16.05.2010 22:27 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 15.9.2008
Příspěvky: 1057
Bydliště: Praha 10
chemopren drzi po prezehleni


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 16.05.2010 22:37 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.9.2006
Příspěvky: 1920
Bydliště: Praha
Chemopren je super. Funguje.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 16.05.2010 22:42 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 1.11.2009
Příspěvky: 115
Bydliště: Plzeň
Ale který přesně? Co jsem koukal, je víc druhů.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 63 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz