Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 52 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 14.10.2009 10:41 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 16.10.2005
Příspěvky: 1636
Bydliště: mezi Práglem a Kralupama n/Vlt.
Lukash píše:
Jak to má vypadat ty laminátový tyčky? Je to totok? http://www.hobbycity.com/hobbycity/stor ... (10pcs/set)
Dalo by se to použít? Nebo kde jsi a za kolik koupil?
Jinak, ten chemoprén jsi nedal pod tu skelnou pásku? Mě ta od Pelikána na tom epp nedržela...


Ty laminátový tyčky má Čemech a jeden kus je za 13,-
http://www.cemech.cz/sklolaminatova-tyc ... p-337.html
Dle doporučení Wrouma jsem koupil 3mm a dám je do nejsilnějšího místa profilu proti sobě ze spodní a horní strany. Určitě to bude pevnější než u Tornáda 11 ta lišta 3x8. Ta byla po pár sestřelech na kaši.

A s tím chemoprénem je to odskoušené z minulosti. Nejdřív povrch jemně zdrsním brusnou houbičkou. Chemoprén nanáším hubičkou na tubě přímo na křídlo, ničím neředím ale nastěrkuju starou telefonní kartou nebo něčím podobným. Né žádnou mega vrstvu!!! Nechám zavadnout a potáhnu to páskou. Skelnou pro zpevnění a barevnou nakonec. A celek přejedu žehličkou nastavenou na odskoušenou teplotu. Jednak to líp přilne k povrchu a dál se potah vyšponuje.


Naposledy upravil pert dne stř 14.10.2009 11:05, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 14.10.2009 11:00 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 16.10.2005
Příspěvky: 1636
Bydliště: mezi Práglem a Kralupama n/Vlt.
Lukash píše:
2Pert:
Taky jsem pro něj byl včera. A taky přemýšlím jak ho dobře postavit. Toho původního jsem dělal kvůli pevnosti na 3x. Nakonec to dopadlo tak, že tam mám napříč 6mm uhlíkovou trubku, 4 uhlíkový tyčky podél náběžky zezhora i zdola a nakonec jsem to potáh 3m skelnou křížovou páskou (celý). Je to pevný jak Bohnická skála, ale váží to 731g. Což už teď vím, že je moc. Do vichru dobrý, ale jinak žádná hitparáda.
To druhý bych chtěl postavit stejně pevně, ale tak o 200g míň, aby bylo možno ho používat i do slabších (termičtějších) podmínek... Myslím, že je to reálný, stačí vychytat těžiště (abych nemusel dovažovat 40g olova), vynechat skelnou pásku (v tomhle množství) ad... Jenže o tý pevnosti už potom fakt přesvědčenej nejsem.
Asi budu potřebovat poradit, páč fakt nevím. Rád bych, aby se mi to podařilo hned napoprvé...


Vítej do klubu betoňáků. Taky mám takovej jeden kousek doma na zdi a je to jako záložák do vichru. Váha okolo 750gr. A když to letí tak jsem pořád první a nevím jak to přibrzdit :lol: Už nikdy více.

S tou skelnou šetři jak můžeš ale zase né tam kde je potřeba. Náběžka + odtokovka ano. Balzový křidýlka skelnou NEPOTAHUJ. A když tam dáš nosník z laminátu tak nedávám ani to vystužení křížem. Náběžka stačí šířkou 25mm, tak že dáš jednu od spodu a kousek přes střed náběžky +/- 10mm a to samé z horní strany aby se překrývaly. Na odtokovku jen jednu tak aby se překryla horní i spodní strana současně.
Střed křídla na konci kde se drží při házení zesiluju uhlíkem ( stříháno z destičky 0,8mm) ze spodní a horní strany. Je to proto aby se za čas netrhalo spojení křídla. Páska samotná, nic moc. Tu dávám až přes to vystužení nakonec. Jinak spoj křídel lepím chemoprénem superfix. Spoj drží a nepatlám se s epoxidem. Taky proto že otvory pro přijímač a baterky jsou v místě spojení křídel a já mám na ty otvory naohýbané dráty a vše vypaluju trafopájkou.
To je asi tak zatím vše po nekolikaletém stavění kombatů

Snad ti to k něčemu bude a GOOD LUCK při stavbě. :wink:

Jo a v sobotu je poslední řežba na RANÉ s kombatama. Tak doufám že tam neumrzneme a nebude pršet. :?:


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 14.10.2009 21:36 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.9.2006
Příspěvky: 1920
Bydliště: Praha
Perte, díky moc za rady! Budu stavět až dorazí serva. Pak se ještě ozvu. čus.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 07.06.2010 0:13 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 11.1.2009
Příspěvky: 969
Bydliště: B.Bystrica
koko píše:
Dolfi píše:
No jo...ale to se vlastně nestaví, ale slepí pár kusů polystyrenu a je to.
Vlastně taková srabárna.No...ale proti gustu zádnej dyšputát.

Hele, mas o 10 let mladsi manzelku, 2 deti ve veku 4 a 6 let ktery se nikdy opkuju NIKDY neunavi a blaznivou fenu ridgebacka? Vis co to je? Masakr. Do toho rodinej domek kterej se porad musi opravovat atd. Ke klasicky stavbe jsou tyhle podminky absolutne nevhodny. Jsem rad kdyz najdu chvili vecer na poslepovani tech par kousku polystyrenu a instalaci RC. Taky jsem pred 20 lety stavel Admirala, vim co to je. Ale dnes vic litam nez stavim. Driv to bylo obracene.
:lol:

:lol:


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 12.12.2010 0:32 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 29.11.2009
Příspěvky: 23
Bydliště: Orlová
Zdravím,prosím o radu.Chci si postavit svahové samokřídlo Zagikiller z pol.jádra, potažené dýhou a nikde nemůžu najít jaký profil křídla použít,poradí mi nejaká dobrá duše?Stačilo by mi, kdyby nějaký majitel tomahawka či podobného křídla napsal tloušťku v nejširším místě u kořene a u konce profilu abych nepostavil něco moc bachratýho nebo naopak žiletku.Přemýšlím o profilu E205 bude vhodný?Tloušťka kořenového profilu v nejširším místě vychází 31mm při délce 330 mm od náběžky po odtok. není to hrubé? Mám strach aby to mělo dostatečnou průraznost proti větru.Díky :-D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 12.12.2010 7:31 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 11.1.2009
Příspěvky: 969
Bydliště: B.Bystrica
RC Revue 7/2005
http://www.aerodesign.de/modelle/HS/hs61v2.htm
http://www.aerodesign.de/profile/profile_s.htm#sipkill


http://www.rcm.estranky.sk/clanky/dielna/tomahawk-s

:wink:


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 12.12.2010 10:12 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.3.2005
Příspěvky: 10798
Bydliště: ČR, P6 Dědina, Letiště: Trněný Újezd
Obrázky: 11
JajaRazor - E205 rozhodne ne. Samokridla potrebuji specialni profil (autostabilni, s nulovym klopnym momentem).
Vic se dozvis na tech odkazech co poslal Jackboy.

_________________
Abu (Tomáš S.) - MC19 - kanál č.90 na 40MHz


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 12.12.2010 12:09 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 29.11.2009
Příspěvky: 23
Bydliště: Orlová
Díky chlapi,obrovska pomoc ,jsem to hledal včera do pul jedne rana. :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re:
PříspěvekNapsal: úte 30.08.2011 11:44 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2011
Příspěvky: 951
Bydliště: Praha 3 - Žižkov
pert píše:
To je asi tak zatím vše po nekolikaletém stavění kombatů

Zdravím,
Dotaz možná příliš jednoduchý..jak do profilu křídel "vyrobit" otvor..tunel, prostě díru skrz celé křídlo tak abych dovnitř mohl strčit grafitovou tyčku ?
tak jak to mají řešeno u zephyra na tomto videu.. http://team-blacksheep.com/products/product:3


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kridlo na svah
PříspěvekNapsal: úte 30.08.2011 23:16 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 16.10.2005
Příspěvky: 1636
Bydliště: mezi Práglem a Kralupama n/Vlt.
Záleží na tom jaký průměr budeš používat. Ten průměr 3mm co se normálně používá, tak stačí ostrým nožem podle pravítka udělat řez v křídle v místě kde má být nosník umístěn. Ten řez se dělá do hloubky tak 4-6mm. Potom se tam vtlačí ta tyčka a fteřiňákem se zalepí.
Stačí, nebo chceš ilustrační foto?


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kridlo na svah
PříspěvekNapsal: stř 31.08.2011 8:32 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2011
Příspěvky: 951
Bydliště: Praha 3 - Žižkov
nemyslel jsem dělat drážku ale díru do křídla vnitřně..či jak to napsat..prostě doprostřed profilu křídla...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kridlo na svah
PříspěvekNapsal: stř 31.08.2011 11:07 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 16.10.2005
Příspěvky: 1636
Bydliště: mezi Práglem a Kralupama n/Vlt.
Tak jedině udělat dva přípravky, zajistit do místa určeníka na středovém a koncovém profilu a vypálit odporovkou. Je to pakárna ale je to proveditelné.


Přílohy:
Poznámka: šablona na vypálení vnitřního ovoru
šablona.jpg
šablona.jpg
[ 15.54 KiB | Zobrazeno 738 krát ]

Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kridlo na svah
PříspěvekNapsal: stř 31.08.2011 11:26 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2011
Příspěvky: 951
Bydliště: Praha 3 - Žižkov
pert píše:
Tak jedině udělat dva přípravky, zajistit do místa určeníka na středovém a koncovém profilu a vypálit odporovkou. Je to pakárna ale je to proveditelné.

Jo něco takového mě taky napadlo..jen jsem si říkal jak to udělat..napadlo mě vzít třeba měděnou trubičku, tou protáhnout drát, na jednom konci udělat podložku z něčeho nevodivého, třeba silonu s dírkou pro dráty a na to nasadit čepičku do které ty dráty připojit...celé tak aby hřála jen ta čepička a pokud by se to dalo pak chladit zbytek trubky..a ten přípravek mě napadal jako přiložená destička ze dřeva s dírkou..aspoň 4cm široká..klidně slepené desky z lamina..aby prostě ta trubička neuhla ani o milimetr..jen nevím jak to pevně přidělat na bok profilu křídla aniž bych to musel lepit napevno....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kridlo na svah
PříspěvekNapsal: stř 31.08.2011 13:57 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 16.10.2005
Příspěvky: 1636
Bydliště: mezi Práglem a Kralupama n/Vlt.
Asi nechápu tvoji technologii ale podle toho co jsem ti poslal to jde a hlavně už je to vymyšlené :wink: :idea:


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kridlo na svah
PříspěvekNapsal: stř 31.08.2011 14:01 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2011
Příspěvky: 951
Bydliště: Praha 3 - Žižkov
pert píše:
Asi nechápu tvoji technologii ale podle toho co jsem ti poslal to jde a hlavně už je to vymyšlené :wink: :idea:

prostě nechci zaříznout do křídlu ale udělat jen díru do které se strčí grafitová trubička...tak jako to mají vyřešené u zephyra podle videa co jsem uváděl...plánuju maxi swift a chci ho zpevnit zevnitř a ne ho omotávat lepící páskou..stačí páska jen na hrany když bude držet zevnitř..vyrobit mu něco jako kostru..


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 52 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz