Switch to full style
Vše o TURNIGY 9X. Programování, úpravy HW i SW této vysílačky
Odeslat odpověď

Re: Logické spínače -> 3 polohový přepínač pomocí trenér spí

úte 17.01.2017 21:50

od vlada se liším

vlado má zapnuto vždy jeden stav. jeto tak ?

a ja mam

1 L1 ON
2 L1,L2 ON
3 L1,L2,L3 ON
4 L1,L2,L3 OFF
a pořád do kola

Re: Logické spínače -> 3 polohový přepínač pomocí trenér spí

úte 17.01.2017 22:17

vlado:
neměl by jsi to lepší ovládat letové režimy nějakým trimem? Ten přepínač musíš vratit.

Re: Logické spínače -> 3 polohový přepínač pomocí trenér spí

úte 17.01.2017 23:07

jaroslav.falcon píše:od vlada se liším
vlado má zapnuto vždy jeden stav. jeto tak ?

Ak je to otázka na mňa, tak asi som celkom/ úplne nepochopil zadanie :mrgreen:
Ten môj mix na JEDNOM kanále ( č.8 ) mení stav podľa cvaknutia SH: -100 -> 0 -> +100 -> -100 -> 0 atď podľa stavu GV1, ktorá cykluje 1 - 2 - 3 - 1 - 2 atď.

jaroslav.falcon píše:vlado:
neměl by jsi to lepší ovládat letové režimy nějakým trimem? Ten přepínač musíš vratit.

Ak je to otázka na mňa: nemal, ale to je dané historicky. SC v default polohe (hore) vždy zapínal STAB mod na APMku a v prostrednej zapínal ACRO mód. Tak som to mal pôvodne a to som chcel zachovať, len som to rozšíril o možnosť prepínať s SC aj ďalšie módy. A navyše ešte do toho vstupuje SF, ktorý má najvyššiu prioritu a zapína RTL...

Re: Logické spínače -> 3 polohový přepínač pomocí trenér spí

stř 18.01.2017 5:40

ddano007, promiň , nejak jsem to spletl za vlado.

Re: Logické spínače -> 3 polohový přepínač pomocí trenér spí

stř 18.01.2017 11:49

Tak jsem se s tím včera zase chvilku trápil a na T9x stále bez úspěchu. Díky všem za reakce, ale všechny jsou z taranise kde se používá edge nebo zpoždění u sticky. Na T9x to zkouším s tím "timerem" a nějak to nedělá co si plánuju v hlavě.

Re: Logické spínače -> 3 polohový přepínač pomocí trenér spí

stř 18.01.2017 18:58

Sorry, dneska som došiel domov a pozrel si TG9x, kde mám OpenTX 2.0.13 a naozaj je trochu iný jak v Taranise, ani GV tam neviem najst :(
Neviem, či je to tou verziou 2.0.13 ( v Taranise mám verziu 2.0.20 ), alebo je OpenTX pre TG9x naozaj trochu iný jak v Taranisovi...

Re: Logické spínače -> 3 polohový přepínač pomocí trenér spí

stř 25.01.2017 0:24

Mám taky t9x a nasadils mi dobrého brouka do hlavy. A protože bych se měl učit na zkoušky, je to ten pravý čas zabývat se třeba tímhle :mrgreen:
Zatím jsem ve fázi, že podle toho jak dlouho držíš ten spínač, tak se GV1 změní nejprve na 1, když dýl tak 2 a když to držíš fest dluho, tak 0. To by ti nestačilo?

Fígl je v tom, že jsem nepoužil timery, ale mixy spínané TRN, přičemž jeden (CH8) má nastavenou vzestupnou křivku a druhé dva (CH9,10) sestupnou. Ten první má zpomalení na 2s, aby to jen necvaklo nahoru dolů, ale aby hezky po dvě vteřiny stoupal. Zbylé dva mají zpomalení 0,5s a jeden z nich ještě navíc 1s zpoždění. L1 se sepne, když je CH8 větší jak CH9 a nastaví GV1 na 1. L2 se sepne, když je CH8 větší jak CH10 a nastaví GV1 na 2. L3 se sepne, když je CH8 víc jak 90. Možná je to líp poznat z náčrtku průběhu, jak to myslim.
Přílohy
průběh.png

Re: Logické spínače -> 3 polohový přepínač pomocí trenér spí

ned 05.02.2017 12:07

Takhle to vypadalo nadějně. Až dnes jsem se doslat k tomu to vyzkoušet a asi to neukopnu...nemám povolené používání GV. Jak jsem to pochopil, musel bych připojit programátor a zapnout podporu GV. No nic, všem děkuji. Dal jsem světla na potenciometr. [:(]

Re: Logické spínače -> 3 polohový přepínač pomocí trenér spí

ned 05.02.2017 12:39

GV se hodí, ale jestli nemáš povolené, tak myslím že místo toho aby spínače přiřazovaly hodnoty proměnným, můžou klidně nastavovat nějaký kanál nebo použít ty spínače. Záleží jak máš vyrobené to osvětlení, esi je to jeden kanál a záleží na jeho hodnotě nebo máš na jednom světýlka a na druhým blikátka.
Odeslat odpověď