Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 22 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Mrtvá T9x?
PříspěvekNapsal: pát 04.03.2016 11:05 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 3.1.2016
Příspěvky: 11
Stahoval jsem snad všechny verze firmware pro 9x,9x128,9xr,9xr128,flysky.... verze 2.0.19. Víc tam toho není.. Zkusím stáhnout starší verze firmware ale myslím že to bude stejne. Je rozdíl mezi čipem 128 a 128A? Co to sou fuses?


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Mrtvá T9x?
PříspěvekNapsal: pát 04.03.2016 12:48 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 22.8.2015
Příspěvky: 285
Bydliště: Ostrava/Vsetín/Brno
Obrázky: 0
Na firmware by verze A viiv mít neměla, co si pamatuju tak je rozdíl jen v napájecím napětí. Možná zvládá vyšší frekvenci, koukni do datasheetu nebo třeba na stránky nějakého eshopu, zrovna tohle bude i v popisu (já su teď na telefonu, tak se mi to nechce hledat).

t9 sice nemám, ale jestli je to zpomalené, ale funguje, taky bych se podepsal pod ty pojistky. Fuses nebo fuse bits sú dalším místem, do kterého můžeš zapisovat (vedle flash, eeprom) a ovlivníš tím celkové chování čipu. Mj. se tím právě nastavuje i frekvence, jestli interní oscilátor, z krystalu, ...
Když jsme si rozhasili pojistky v robotovi, taky mu to pálilo méně a dlouho jsme nevěděli co s ním je. Zní mi to podobně...


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mrtvá T9x?
PříspěvekNapsal: pát 04.03.2016 13:42 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 3.1.2016
Příspěvky: 11
Konec příběhu, díky za tip!

Problém nastal při prvním flashování pomocí progISP kdy sem si nevšiml(spíš sem vubec nevěděl co dělám) že je vybraná možnost program fuse díky čemu se přepsaly neaké výchozí hodnoty fuse. Naštěstí mě tady dobře nasměrovaly a pak už stačilo pomocí companion obnovit v sekci pojistky mikrokontroléru ty výchozí hodnoty. Příště flashovat už jen s pomocí companion.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mrtvá T9x?
PříspěvekNapsal: pát 04.03.2016 18:38 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2015
Příspěvky: 1421
Bydliště: Šternberk, ČR
Pardon omyl!
Reagoval jsem na post z predchozi tranky...
Jsem rad ze problem je vyresen!

_________________
NazaM F550-Rozebraná, RCT800-Padená rozbitá
Vektor XXL, EasyGlider,Taranis
HB-D8T Brushless


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mrtvá T9x?
PříspěvekNapsal: ned 08.05.2016 12:46 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.8.2010
Příspěvky: 921
Bydliště: SK
Ahojte dostal som sa do podobneho problemu po zapnuti TX svieti len LCD flashovat sa da a prebehne OK n o len cisty LCD po zapnuti, co presne mam spravit s FUSE?

momentalne skusal er9x 128 standard

problem nastal zrejme zlou volbou a nastavenim 64mpu v tejto tx je 128A, este tam bol znamy problem s UASBASP s SCK ale ten siel odstranit -F

_________________
DJI Phantom 4pro, DJI Spark, DJI Mavic pro


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mrtvá T9x?
PříspěvekNapsal: ned 08.05.2016 21:13 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 1.7.2012
Příspěvky: 687
Bydliště: Jemnice
Obrázky: 2
Používat parametr -F je špatný nápad. Programovat musí jít bez toho, jinak je něco špatně. Pojistky mcu umí nastavit companion, najdeš to v menu.

_________________
www.opentx.cz


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mrtvá T9x?
PříspěvekNapsal: úte 10.05.2016 16:41 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.5.2006
Příspěvky: 9047
Bydliště: Bratislava dnv SK
MarkAurel píše:
Ahojte dostal som sa do podobneho problemu po zapnuti TX svieti len LCD flashovat sa da a prebehne OK n o len cisty LCD po zapnuti, co presne mam spravit s FUSE?

momentalne skusal er9x 128 standard

problem nastal zrejme zlou volbou a nastavenim 64mpu v tejto tx je 128A, este tam bol znamy problem s UASBASP s SCK ale ten siel odstranit -F

Najroumnejšie je fuses nemeniť, mali by definovať hlavne hardware (napríklad typ oscilátoru).
Nevidím zmysel v tom meniť ich, leda že by išlo o naprávanie chyby keď ich niekto zmení nechtiac/omylom a úlohou je vrátiť to späť.

Podstatné je nájsť správny firmware pre to čo konkrétne máš v ruke, samozrejme aj správny procesor,.. lebo tam je napríklad aj zapojenie LCD (na ktoré piny procesoru je zavesený...). A daj pozor aj na voľbu či nemáš nejaké úpravy, napríklad telemetria keď sa dorábala tak sa presmerovali nejaké dva piny inak - to firmware musí zohľadniť. Jedným slovom, byť pre ten vysielač (vrátane prípadných úprav ak sú urobené) čo Ty konkrétne máš.

Jediný problém čo som mal ja, bol AVR Dragon, že nedokázal programovať kvoli kondenzátorom čo na pinoch procesoru na doske sú. Silnejšie (čínske) USBASP to napálilo aj cez ne, bez problému. Ale po tej skúsenosti sa snažím nemať zbytočne dlhé kábliky ani k tomu.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 22 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz