Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 323 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Turnigy 9XR PRO
PříspěvekNapsal: ned 28.01.2018 21:41 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 15.10.2010
Příspěvky: 335
Bydliště: Příbram
Jsem přesvědčen, že pokud jsi neudělal chybu v zapojení - a proto, že to v základu funguje, tak asi ne - tak to nemůže mít vliv - sám o této změně také uvažuji.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Turnigy 9XR PRO
PříspěvekNapsal: ned 28.01.2018 21:51 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 24.4.2016
Příspěvky: 310
Bydliště: Nove Zamky
Obrázky: 0
Tak uz neviem v com to bude asi toto predam na nahradne diely a kupim nieco ine ine vychodisko nevidim.

_________________
Bellanca Decathlon V2-B,Fieseler Fi 156 "Storch


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Turnigy 9XR PRO
PříspěvekNapsal: ned 28.01.2018 22:47 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.12.2008
Příspěvky: 1714
Bydliště: Lysice,Brno.
Obrázky: 12
JASSoft píše:
K tomy uvažovanému přechodu na ersky - pokud ti ho nebere bootloader tak je jediná cesta - provést reset procesoru a přes SAMu natáhnout nový FW. To je problém u WIN 10 kde SAM-BA nemusí chodit.
Pro ověření bych volil jednodužší cestu - vrárit se na OpenTx 2.1.9, kde s loaderem problém nebude a mám pocit, že by ti to mělo na 2.1.9 fungovat správně.

Není jediná cesta...
Je potřeba udělat aktualizaci bootloaderu.Já jsem měl verzi 1.3.Stáhl jsem starý soft tady http://www.er9x.com/
Nainstalovat Ersky9x do vysílače.Vypnout.Trimy od sebe a zapnout.Naskočí obrazovka aktualizace bootloaderu.Aktualizovat.Je tam verze 1.7.Stáhnout aktuální soft a opět aktualizovat bootloader.Je tam verze 2.6 která podporuje update SPort,Change SPort Id,update Xmega a update Multi.Takže třeba Multimodul se flešuje rovnou z vysílače bez programátoru.Stačí na SD kartu nahrát soft.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Turnigy 9XR PRO
PříspěvekNapsal: pon 29.01.2018 10:17 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 15.10.2010
Příspěvky: 335
Bydliště: Příbram
To „blembondo“: pokud je k dispozici ta stará verze – tak máš pravdu, ale to zřejmě není případ „Tomix“
To „Tomix“: pokud to nechceš úplně vzdát, nabízím ještě jednu možnost – stáhni do companionu vše z TX a pošli mi to do mailu – já to u sebe natáhnu a pokud to bude u mne chodit normálně, tak je jistota, že je HW na odpis. E-mail máš v SZ


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Turnigy 9XR PRO
PříspěvekNapsal: pon 29.01.2018 12:05 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.12.2008
Příspěvky: 1714
Bydliště: Lysice,Brno.
Obrázky: 12
Pokud jsem to pochopil dobře tak Tomix má verzi bootloaderu 1.3.Takže moje odpověď směřovala k němu.Moje verze je 2.6 a můžu nahrát jak OpenTX tak Ersky9x bez problémů.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Turnigy 9XR PRO
PříspěvekNapsal: pon 29.01.2018 12:37 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 24.4.2016
Příspěvky: 310
Bydliště: Nove Zamky
Obrázky: 0
Dakujem JASSoft skusim teda este tuto moznost uz som to skusal aj na stole 2x servo primac a napajanie serva okej dal som ich na druhy kanal cize vyskovka.zacnem pomaly pohibovat packou a serva idu ale nie je to plynuly pohyb skor taky trhany a ked pridem do 3/4 chodu packy servo je uz na doraze cize ja nedokazem vyuzivat celu drahu packy.Nastavil som aj expa najprv - hodnoty tam servo hned skoco skoro do polovicky chodu potom spomaluje,ak nastavim +hodnotu skoro ako keby sa nic nedialo ci dam expa 30% alebo 70% je to rovnake.
Este som spravil pokus jedno servo na 1ch druhe na 2ch oba som nechal na jednu packu nastavil som 100% expa a pohol packou aby sa pohlo servo na 2ch cize vyskovkou 1ch bol na kridielkach.pohnem teda vyskovkou ale trhne mi aj druhe servo.Cize aj ked mam nastavene 100% expa neviem siahnut do riadenia bez toho aby som pohol 2ch a to iste sa dialo aj na druhej packe.
Toto som si vsimol inak hned ked som vysielacku kupil ale neriesil som to.

blembondo vies mi sem hodit neaky navod ako sa vratit k original softu ersky lebo ak ho nakopcim na kartu botloader mi ho sice vidi ale ak dam botovat ohlasi chybu-"NOT A VALID FIRMVERE" a je moznost iba EXIT.

Tak som prisiel este na toto ak prejdem v menu do polozky serva 6/11 a prejdem na urcity kanal stred je presne na 1500us ale akonahle hybem packou dajme tomu ch4 do prava ide pekne az po 2012us ale ak pohnem do lava uz v 3/4 som na hodnote 988us a dalej sa nic nedeje dokonca je to ovela menej drahy ako 3/4 skoro iba polovicka.

_________________
Bellanca Decathlon V2-B,Fieseler Fi 156 "Storch


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Turnigy 9XR PRO
PříspěvekNapsal: pon 29.01.2018 14:07 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.12.2008
Příspěvky: 1714
Bydliště: Lysice,Brno.
Obrázky: 12
Stáhni tento starý soft a dej ha na SD kartu. http://www.er9x.com/ersky9xr_rom.bin
Nahraj to.Verzi bootloaderu máš 1.3?Aktualizoval jsi bootloader z OpenTX?
Napiš jestli to šlo.Pak budeme pokračovat.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Turnigy 9XR PRO
PříspěvekNapsal: pon 29.01.2018 14:30 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 24.4.2016
Příspěvky: 310
Bydliště: Nove Zamky
Obrázky: 0
Toto sa podarilo sklabroval som paky ale neviem sparovat primac.Modul mam Frsky XJT a primac Frsky D8R-II Plus doteraz mi to slapalo v pohode.

_________________
Bellanca Decathlon V2-B,Fieseler Fi 156 "Storch


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Turnigy 9XR PRO
PříspěvekNapsal: pon 29.01.2018 14:56 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.12.2008
Příspěvky: 1714
Bydliště: Lysice,Brno.
Obrázky: 12
Bež do modelsel-01model-model setup-protocol.Zvol external modul.Pak položka Proto...tam máš na výběr PPM,XJT,DSM2,Multi,Xfire.Dej PPM.Pokud máš upravený XJT modul dej XJT.Pak to bude i s telemetrií.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Turnigy 9XR PRO
PříspěvekNapsal: pon 29.01.2018 16:13 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 24.4.2016
Příspěvky: 310
Bydliště: Nove Zamky
Obrázky: 0
Tak bol u mna kolega z klubu ten chod serv som vyriesil prechodom na ersky nasledne kalibracia,zase nahratie opentx 2.2.1 a kalibracia teraz chodia serva dobre ale trosku trhane.Expo ale stale nestoji za nic porovnali sme to z jeho vysielackou Taranis X9E tam expa funguju krasne cize problem je v mojej vysielacke.Rozhodol som sa ze zozeniem neaku inu a tuto necham ako rezervu.
Dakujem za ochotu a pomoc.

PS:Tak pani cuduj sa svete ale ja som to opravil vratil som sa na opentx v. 2.1.9 sklalibroval som paky a uz to funguje.

_________________
Bellanca Decathlon V2-B,Fieseler Fi 156 "Storch


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Turnigy 9XR PRO
PříspěvekNapsal: stř 21.02.2018 13:07 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 21.2.2018
Příspěvky: 4
Zdravím, jsem tu nový, a potřebuji pomoci s nastavením Turnigy 9XR PRO. Mám funkční telemetrii s modulem frsky DJT a přijímačem D8R II plus. Vysílač mi zobrazuje napětí baterie v modelu, na tlačítko mi nadiktuje hodnotu, ale nevím jak nastavit, aby mi při poklesu pod nastavenou hodnotu diktoval aktuální hodnotu napětí v nějakém časovém intervalu.
Děkuji za Odpověď. Petr.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Turnigy 9XR PRO
PříspěvekNapsal: stř 21.02.2018 14:25 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 15.10.2010
Příspěvky: 335
Bydliště: Příbram
K tvému problému mám jednu připomínku – neuvádíš co lítáš (letadlo, dron, …) pro kažý může být způsob vyhodnocení trochu jiný a totéž platí pro FW (ersky, OpenTx …).
Já to vezmu z mého pohledu – letadlo a OpenTx:
1. U letadla není vhodné dávat hlášení o napětí na spínač – rozhodující je ta hodnota, když motor běží na plné otáčky – a to není čas na šmátrání po spínači aby mi TX oznámila jaké je napětí.
2. U mne je napětí hlášeno jakmile napětí klesne pod 3.81V (v přepočtu celkového napětí na článek) hodnota je hlášena v intervalu 10s s přesností na 0,1V.
3. Pokud napětí poklesne pod 3,5V je hlášena „Vybitá baterie“ s periodou 4s.
Hranice napětí a délka periody lze měnit podle potřeby
Zápis z Companionu je v příloze – pro tebe jsou zajímavé hodnoty LS 3,4.


Přílohy:
J-3. LS.jpg
J-3. LS.jpg
[ 77.55 KiB | Zobrazeno 4293 krát ]

J-3. SF.jpg
J-3. SF.jpg
[ 64.55 KiB | Zobrazeno 4293 krát ]

Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Turnigy 9XR PRO
PříspěvekNapsal: pát 23.02.2018 8:41 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 21.2.2018
Příspěvky: 4
Jedná se o letadlo, a přesně toho co píšeš bych chtěl dosáhnout, ale v návodech na netu jsem našel jen jak to dát na spínač, tak jsem to z nouze udělal a jinak to neumím. Potřeboval bych to napípat přímo v rádiu, žádná companion nemám a neumím používat. Prosím o radu, jak to nastavit přímo v 9XR PRO. Děkuji. Petr.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Turnigy 9XR PRO
PříspěvekNapsal: pát 23.02.2018 8:47 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 24.4.2016
Příspěvky: 310
Bydliště: Nove Zamky
Obrázky: 0
Mozno by stacilo pozriet si navody od RiMr.

https://www.youtube.com/watch?v=tCN8pt3Ee1E

_________________
Bellanca Decathlon V2-B,Fieseler Fi 156 "Storch


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Turnigy 9XR PRO
PříspěvekNapsal: pát 23.02.2018 10:45 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 21.2.2018
Příspěvky: 4
Bohužel, návod mi nepomůže, protože Taranis to má jinak. Každý holt nemá Taranis a já 9xr pro nevyhodím a nepoběžím si ho koupit. Škoda, že nikdo nevyrobí návod i pro starší a levnější vysílač a pro takové obyčejné lidi, jako jsem já.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 323 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz