Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 323 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 22  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: T9xr pro a nastavenie pre fbl100
PříspěvekNapsal: pát 30.01.2015 19:06 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.1.2009
Příspěvky: 805
Bydliště: okr. Blansko
Obrázky: 0
Mám nastaveno:
Velikost výchylek:
Kanál 1 Křidélka 60%
Kanál 2 Výškovka 60% reverz
Kanál 3 Plyn 100% reverz zde musíš jít trimem úplně do mínusu, nebo nastavit výchylku dolů -150
Kanál 4 Směrovka 100%
Pak zapneš bindování na vysílači a připojíš baterku k heli. Ten plyn v mínusu je nutný, jinak mě nabindovat nejde.
Pak vypnu vysílač, a pak odpojím baterku z Heli.
Příští zapnutí už je normální, napřed vysílač.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: T9xr pro a nastavenie pre fbl100
PříspěvekNapsal: pát 30.01.2015 19:13 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2010
Příspěvky: 11876
Bydliště: ČR
Obrázky: 1
HLA píše:
Příští zapnutí už je normální...

A.hanes se ptal na párování Turnigy 9X v2 a V912. Určitě popisuješ párování Turnigy 9X v2 a V912 ? Na videu výše je popis, že si V912 po vypnutí svého napájení párování nepamatuje a je potřeba ho provádět znovu při každém zapnutí napájení V912.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: T9xr pro a nastavenie pre fbl100
PříspěvekNapsal: pát 30.01.2015 19:19 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.1.2009
Příspěvky: 805
Bydliště: okr. Blansko
Obrázky: 0
Citace:
Nevypínat ovšem napájení V912 tj. ta by měla zůstat zapnutá jelikož po vypnutí napájení by ztratila párování.


Tak to se mi myslím nestávalo, že by se ztrácelo párování. Jak jsem psal, po spárování bylo potřeba napřed vypnout vysílač, ale možná je to u novější elektroniky jinak. 9X už nemám.

V912, V911 mám pořád ale vysílač DEVO8s se softem Deviation a mám napárované.
Párování vždy ztratí koptérka X10, nebo co to je - ale zde jde na DEVu nastavit bindování při zapnutí vysílače.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: T9xr pro a nastavenie pre fbl100
PříspěvekNapsal: pát 30.01.2015 19:22 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.1.2009
Příspěvky: 805
Bydliště: okr. Blansko
Obrázky: 0
Citace:
A.hanes se ptal na párování Turnigy 9X v2 a V912. Určitě popisuješ párování Turnigy 9X v2 a V912 ? Na videu výše je popis, že si V912 po vypnutí svého napájení párování nepamatuje a je potřeba ho provádět znovu při každém zapnutí napájení V912.


Modul Flysky ještě mám, vysílač už ne, V912 mám taky - tak bych to asi mohl u někoho zkusit.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: T9xr pro a nastavenie pre fbl100
PříspěvekNapsal: pát 30.01.2015 19:31 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2010
Příspěvky: 11876
Bydliště: ČR
Obrázky: 1
HLA píše:
V912, V911 mám pořád ale vysílač DEVO8s se softem Deviation a mám napárované.

To je nějaké divné, že ti to funguje, protože DEVO8s má v rámci svého VF modulu úplně jiný komunikační protokol, který není kompatibilní s VF modulem Flysky/Turnigy. Ledaže by integrovaný přijímač uvnitř V912, V911 dokázal automaticky rozpoznat jiný komunikační protokol a fungoval tedy i s různými protokoly, ale s Flysky/Turnigy ve vztahu k párování možná hůř. Pak bych se nedivil tomu, že se to s DEVO8s chová jinak než s Turnigy 9X tedy, že s DEVO8s nezapomíná V912 spárování ani po vypnutí napájení.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: T9xr pro a nastavenie pre fbl100
PříspěvekNapsal: sob 31.01.2015 12:11 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 14.12.2010
Příspěvky: 387
Bydliště: Banskaá Bystrica
Ahojte, prepacte,ze sa ozyvam az teraz..dakujem za odpovede, avsak sme sa asi nepochopili...modul mam sice zo starej t9x- ky, avsak vlozil som ho do novej t9xr pro ( a to pro je dolezite ! ) , takze este raz ..mate niekdo skusenost s tym, ako spojazdnit modul z t9x na t9xr pro???

Dakujem

_________________
hanzi


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: T9xr pro a nastavenie pre fbl100
PříspěvekNapsal: sob 31.01.2015 23:44 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 14.12.2010
Příspěvky: 387
Bydliště: Banskaá Bystrica
...viem, ze pri starej t9- ke bolo treba upravy ak si chcel instalovat fry sky modul a tak teda si mislim, ze aj pri tej t9 xr pro bude nieco take akurat opacne kedze t9xr pro podporuje frysky modul..

Ci??

_________________
hanzi


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: T9xr pro a nastavenie pre fbl100
PříspěvekNapsal: ned 01.02.2015 17:28 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2010
Příspěvky: 11876
Bydliště: ČR
Obrázky: 1
a.hanes píše:
...dakujem za odpovede, avsak sme sa asi nepochopili... modul mam sice zo starej t9x- ky, avsak vlozil som ho do novej t9xr pro ( a to pro je dolezite ! )...

Z hlediska párování je zcela nepodstatné v čem je VF modul ze staré t9x použit. Postup párování by měl být ve vztahu k použitému VF modul Turnigy stejný ať už bude modul ve staré nebo nové Turnigy. Rozdíl bude až v jiným krocích pro nastavení, a to podle použitého firmware v t9xr pro.

a.hanes píše:
...viem, ze pri starej t9- ke bolo treba upravy ak si chcel instalovat fry sky modul a tak teda si mislim, ze aj pri tej t9 xr pro bude nieco take akurat opacne kedze t9xr pro podporuje frysky modul...

Začínáš to nějak zamotávat. Psal jsi, že jde o modul ze staré Turnigy tj. Flysky/Turnigy tj. předpokladem bylo, že jde o modul Flysky/Turnigy, který mimochodem vypadá takto.

Obrázek

Teď tady ovšem píšeš o Frsky, pro který se dělaly úpravy v Turnigy 9X ohledně integrace přenosu dat telemetrie. Pro použití VF modulů Flysky/Turnigy se takové úpravy nedělaly, protože tyto moduly žádnou telemetrii nemají. Zatímco v nové Turnigy 9XR Pro se úpravy pro integraci Frsky telemetrie dělat nemusí jelikož tak je již pro integraci telemetrie Frsky plně připravena a stačí jen kablíkem propojit přenos dat telemetrie z modulu do Turnigy 9XR Pro. Nicméně to vůbec nesouvisí s V912.

Frsky není Flysky/Turnigy. Jedná se o dva odlišné RC systémy se vzájemně nekompatibilními přenosovými protokoly. VF moduly Frsky mají úplně jiný komunikační protokol než VF moduly Flysky/Turnigy. Pokud tedy máš na mysli použití V912 spolu s VF modulem Frsky tak s ním ti integrovaný přijímač uvnitř V912 dle mého názoru fungovat nebude. To by byla marná snaha.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: T9xr pro a nastavenie pre fbl100
PříspěvekNapsal: ned 01.02.2015 20:46 
Mazák
Mazák

Registrován: 31.1.2012
Příspěvky: 571
Obrázky: 0
opravte ma ak sa mýlim, ale fbl100 nieje 6ch?? NIeje to WLToys v922 na HK??

http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... odule.html

Tuto potvoru je možné spárovať priamo s turnigy, resp. flysky modulom??

_________________
Moje modely (tie ktoré som už zalietal) najdete na rcalbum.cz


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: T9xr pro a nastavenie pre fbl100
PříspěvekNapsal: pon 02.02.2015 9:46 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 14.12.2010
Příspěvky: 387
Bydliště: Banskaá Bystrica
Ahoj drondys, mno myslel som, ze ak treba robit upravy na t9x pre frsky, tak opacne na t9 xr pro treba tiez upravy na flysky modul.


A ano ide mi o zbindovanie flysky modul v t9xr pro s heli wl v911
Ak by si mi mohol pomoct s tymi nastaveniami.Software mam:

SVN: Ersky9x-r202
Vers: V.3309-Mike
Mod: REVB-X

_________________
hanzi


Naposledy upravil a.hanes dne pon 02.02.2015 10:39, celkově upraveno 3

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: T9xr pro a nastavenie pre fbl100
PříspěvekNapsal: pon 02.02.2015 9:50 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 14.12.2010
Příspěvky: 387
Bydliště: Banskaá Bystrica
Ahoj celadnik, ano je to wl912 a ano so starou t9x ju sparujes za par sekund ako chlapci povyse popisuju. Je to supis.

_________________
hanzi


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: T9xr pro a nastavenie pre fbl100
PříspěvekNapsal: pon 02.02.2015 10:02 
Mazák
Mazák

Registrován: 31.1.2012
Příspěvky: 571
Obrázky: 0
a.hanes
ja som ale pisal o V922 6ch 3D, nie v912. Ako FBL100 som nasiel na HK V922. Plati to aj u nej? Ma mi prist jedna cez bazar, ale bez vysielacky (ma mat nejaky modul pripojitelny na simulatorovy vystup), ale mam doma flysky modul do taranisa/9xr, ak by bola sparovatelna, bolo by to super.

_________________
Moje modely (tie ktoré som už zalietal) najdete na rcalbum.cz


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: T9xr pro a nastavenie pre fbl100
PříspěvekNapsal: pon 02.02.2015 10:28 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 14.12.2010
Příspěvky: 387
Bydliště: Banskaá Bystrica
http://m.youtube.com/watch?v=kZVVqEBIvCI

Pozri Sem, urcite sa da zbindovat, avsak neviem aky ma protokol modul ak frsky tak budes potrebovat hw upravu.

_________________
hanzi


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: T9xr pro a nastavenie pre fbl100
PříspěvekNapsal: pon 02.02.2015 15:43 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2010
Příspěvky: 11876
Bydliště: ČR
Obrázky: 1
a.hanes píše:
Ahoj drondys, mno myslel som, ze ak treba robit upravy na t9x pre frsky, tak opacne na t9 xr pro treba tiez upravy na flysky modul.

Ne. Pro použití Flysky VF modulu není třeba dělat upravy ani na T9X ani na T9XR ani na T9XR PRO.

a.hanes píše:
A ano ide mi o zbindovanie flysky modul v t9xr pro s heli wl v911

Ve svém dotazu viz tento odkaz jsi psal V912. Spárování by mělo fungovat bez jakýchkoli úprav podle popisu, který jsem už uvedl v odpovědi viz tento odkaz a je tam i video.

a.hanes píše:
Ak by si mi mohol pomoct s tymi nastaveniami.Software mam:

SVN: Ersky9x-r202
Vers: V.3309-Mike
Mod: REVB-X

Zřejmě to bude FW co se dodává z Hobbykingu v T9XR PRO a ten by měl být podobný jako OpenTx (pozn. mělo by to být odvozeno z OpenTx). Přesný popis nastavení pro ten model (krok za krokem) ovšem neznám. Zkus si to nastavení odvodit podle toho popisu co tu uvedl HLA v odpovědi viz tento odkaz.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: T9xr pro a nastavenie pre fbl100
PříspěvekNapsal: pon 02.02.2015 17:10 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2010
Příspěvky: 11876
Bydliště: ČR
Obrázky: 1
celadnik píše:
ja som ale pisal o V922 6ch 3D, nie v912. Ako FBL100 som nasiel na HK V922. Plati to aj u nej? Ma mi prist jedna cez bazar, ale bez vysielacky (ma mat nejaky modul pripojitelny na simulatorovy vystup), ale mam doma flysky modul do taranisa/9xr, ak by bola sparovatelna, bolo by to super.

Zdá se, že model FBL100 alias V922 6ch 3D je na tom z hlediska kompatability s VF modulem Flysky/Turnigy jinak než model V912. Model V912 je přímo spárovatelný s VF modulem Flysky/Turnigy bez nutnosti používat nějaký externí modul.

Nicméně FBL100/V922 zřejmě není spárovatelný s VF modulem Flysky/Turnigy. Na videu níže je vidět, že i když má v Turnigy 9X VF modul Flysky/Turnigy tak stejně používá interně uvnitř zabudovaný VF modul co se dodává k FBL100, který připojuje přes konektor simulátoru kablíkem vytaženým na zadní straně. Stejně tak i na tom videu co na něj dával odkaz a.hanes je vidět, že má uvnitř Turnigy 9X také zabudovaný plošňák vyndaný z krabičky toho modulu co se dodává k FBL100. Pokud by šla FBL100 spárovat přímo s VF modulem Flysky/Turnigy tak by to spároval rovnou bez nutnosti připojovat ten VF modul od FBL100 přes port simulátoru. VF modul Flysky/Turnigy je tedy pro FBL100/V922 zbytečný a nemá smysl ho ani připojovat.



Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz

Pokud máš Taranis tak lze použít ten VF modul co se dodává k FBL100 a namísto připojování na port simulátoru se ten modul dá připojit k některému přijímači Frsky, který má CCPM výstup. V dokumentu viz tento odkaz je k tomu použit starší přijímač X8R-SP, ale měl by jít použít i kterýkoli jiný Frsky přijímač, který umožňuje CCPM výstup. Takže do Taranisu žádný VF modul dávat nemusíš. Měl by stačit interní VF modul, který je součástí Taranisu a spárovat Taranis s příslušným přijímačem Frsky na jehož CCPM výstup bude připojen ten VF modul co se dodává k FBL100. Pokud použiješ toto řešení s přijímačem Frsky tak na doplnění k tomu lze zmínit to, že za provozu není vhodné, aby byl přijímač příliš blízko k Taranisu (pozn. neměl by být k Taranisu blíže než cca 1 m jinak mohou být problémy se spojením).


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 323 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 22  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz