Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 323 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 22  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Turnigy 9XR PRO
PříspěvekNapsal: stř 04.06.2014 15:35 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2010
Příspěvky: 11876
Bydliště: ČR
Obrázky: 1
RedAce píše:
...až BUDE (opět ten budoucí čas - už potřetí) 9XR PRO dostupná z EU skladu (jako že velmi pravděpodobně bude), i tu bude výhodnější objednat tam. A 9XR PRO bude z EU skladu minimálně o 1000,- levnější než Taranis z UK. Toť můj názor.

Jenomže to bude bez XJT modulu a bez přijímače X8R, a proto to bude o tolik levnější. Když se pak připočte to co bude stát objednání XJT + X8R ať už z centrály Hobbykingu nebo z jiného eshopu tak pak bude ten rozdíl zase mnohem menší.

Produkty Frsky nabízí Hobbyking již delší dobu včetně přijímačů atd. a dodnes ani jeden produkt Frsky není v EU skladu Hobbykingu vůbec v nabídce a nic nenasvědčuje tomu, že se to v dohledné době změní. Prostě Hobbyking z nějakého důvodu nechce do EU skladu dát vůbec nic od Frsky, a to je dlouhodobý trend i přes mnohé výtky zákazníků.

Takže i když se třeba 9XR PRO bude časem prodávat v EU skladu bude to i nadále výhradně jen bez modulu a pokud se přístup Hobbykingu k nabídce v EU skladu významě nezmění tak komplet 9XR PRO včetně modulu Frsky XJT a přijímače X8R v EU skladu prostě tak jako tak nebude k dispozici a bude nutné dokupovat např. to kombo XJT + X8R jinde ať už v centrále Hobbykingu v Hongkongu nebo v jiném eshopu čímž se to zase o něco prodraží a tím se smaže ten tebou zmiňovaný větší rozdíl.

To je to na co jsem se snažil upozornit a co jsi zřejmě vůbec nepochopil.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Turnigy 9XR PRO
PříspěvekNapsal: stř 04.06.2014 15:46 
Mazák
Mazák

Registrován: 3.9.2012
Příspěvky: 710
Neboj se, mám za sebou nákup TGY 9X z EU skladu a dvou FrSky modulů z mezinárodního skladu, takže to chápu nejen teoreticky, ale i prakticky tuším, co to obnáší a kolik to stojí. Jak jsem říkal, je to můj odhad a nemám patent na rozum. Toť vše, čas ukáže, kdo byl pravdě blíž. Stejně je nesmysl kupovat tyhle první série nových levných rádií. To už nám ukázal bručící Taranis. :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Turnigy 9XR PRO
PříspěvekNapsal: stř 04.06.2014 16:02 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2010
Příspěvky: 11876
Bydliště: ČR
Obrázky: 1
RedAce píše:
Neboj se, mám za sebou nákup TGY 9X z EU skladu a dvou FrSky modulů z mezinárodního skladu, takže to chápu nejen teoreticky, ale i prakticky tuším, co to obnáší a kolik to stojí. Jak jsem říkal, je to můj odhad a nemám patent na rozum. Toť vše, čas ukáže, kdo byl pravdě blíž. Stejně je nesmysl kupovat tyhle první série nových levných rádií. To už nám ukázal bručící Taranis. :-)

Čas ukáže. Nicméně Frsky s Taranisem už pokročil a řadu věcí odladil. Pokud tedy někomu jde o řešení srovnatelné s Taranisem pak je v současnosti dle mého názoru rozhodně lepší kupovat spíš již odladěnou verzi Taranisu než 9XR PRO (pozn. zatím z hlediska možných problémů novinky v podstatě "neznámý zajíc v pytli") a ten mnou zmíněný současný cenový rozdíl při srovnatelném vybavení stejně není nijak výrazný což je jen víc ve prospěch stávajícího Taranisu.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Turnigy 9XR PRO
PříspěvekNapsal: stř 04.06.2014 17:15 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 16.6.2008
Příspěvky: 7230
Bydliště: Praha 9 Vinoř
Obrázky: 64
Mě se to docela líbí, jestli bude ve finále rozdíl v ceně třeba 2 tisíce (9XRPro s modulem oproti Taranisu s modulem - přijímače neřeším), tak je to nastavené dobře. Jestli bude rozdíl třeba litr, tak ne. Můj názor.
Jsem zvědavý, jestli to má taky anténu v madle a jestli bude dostupná. A s tou FrSky tudlemetrií - dOvedu si představit koupit prázdnou krabičku a DYI modul a táhnout to vnitřkem (ono to jde táhnout vnitřkem i z krabičky, ale to se musí šťourat do Tx modulu a to se nesmí :) ) Mě totiž ten kabel vzadu na modulu a rádiu irituje. :)
A klíčová (pro mě) bude podpora týmem Open9X.

_________________
________________________________
Modeláři sobě http://www.ok-rimr.com


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Turnigy 9XR PRO
PříspěvekNapsal: stř 04.06.2014 18:01 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2010
Příspěvky: 11876
Bydliště: ČR
Obrázky: 1
RiMr píše:
Mě se to docela líbí, jestli bude ve finále rozdíl v ceně třeba 2 tisíce (9XRPro s modulem oproti Taranisu s modulem - přijímače neřeším), tak je to nastavené dobře. Jestli bude rozdíl třeba litr, tak ne. Můj názor.

Je potřeba k tomu dodat s jakým modulem, protože když si do 9XRPro někdo dá nějaký méně kanálový a levnější modul než je Frsky XJT tak to logicky pak bude tvořit větší rozdíl v ceně, ale to pak nemůže srovnávat s 16-ti kanálovým modulem co je v Taranisu. Podobně pokud by si do 9XRPro někdo dal zas nějaký jiný a cenově nákladnější modul jako třeba Jeti Duplex apod. tak se mu to zas naopak prodraží.

Tak jak to zatím vypadá tak se bude 9XRPro prodávat jen bez modulu tak jako 9XR a bude tedy záležet jaký modul si do toho kdo koupí, ale pokud se to má srovnávat s Taranisem tak je potřeba srovnávat srovnatelné tj. 16-ti kanálový modul XJT se srovnatelným 16-ti kanálovým modulem pro 9XRPro což je cenově zatím jen XJT, který se navíc na Hobbykingu zatím prodává jen dohromady v kombu s přijímačem X8R viz tento odkaz. Samotný XJT modul bez přijímače se na Hobbykingu zatím vůbec neprodává a proto jsem to bral i s přijímačem jelikož jsem to nechtěl komplikovat srovnáváním zčásti nakoupených komponent v nějakém úplně jiném eshopu.

Cena 9XRPro včetně modulu XJT a přijímače X8R zatím oproti Taranisu rovněž z Hobbykingu a rovněž s přijímačem X8R tj. ze stejného místa v centrálním skladu v Hongkongu vychází jen o cca 27 USD levněji. Pokud by se namísto XJT vzal k 9XRPro jen 8-mi kanálový DIY modul DHT bez přijímače a srovnávalo by se to s Taranisem rovnež bez přijímače tak se díky nižší ceně DIY modulu DHT logicky rozdíl zvětší na cca 50 USD tj. okolo cca tisícovky v Kč.

RiMr píše:
Jsem zvědavý, jestli to má taky anténu v madle a jestli bude dostupná.

Na Hobbykingu je ke stažení i stručný návod k 9XRPro viz tento odkaz, ve kterém je jen jediná zmínka o anténě viz citace:

Citace:
The 9XR PRO is a 9 Channel digital proportional Radio Control transmitter with an inbuilt antenna...

Navíc podle jednoho z obrázků viz níže tj. zadní pohled na 9XRPro kde je vidět v prázdném slotu pro VF modul konektůrek od interní antény se dá odhadovat, že anténa bude patrně řešena stejně jako v předchozí 9XR.

Obrázek


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Turnigy 9XR PRO
PříspěvekNapsal: stř 04.06.2014 18:55 
Mazák
Mazák

Registrován: 3.9.2012
Příspěvky: 710
Nikdo ale přece neříká, že to má být stejné rádio jako Taranis. Modelářům, kteří po těhle rádiích pokukují, stačí 8 kanálů pro 99% užití. Takže netřeba drahý 16ti kanál, abych s tím za barákem proháněl Funcuba. Tak jak je to zatím prezentované a naceněné to dokonale sedne mezi Taranis a ultralevné šestikanály.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Turnigy 9XR PRO
PříspěvekNapsal: stř 04.06.2014 19:10 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 16.6.2008
Příspěvky: 7230
Bydliště: Praha 9 Vinoř
Obrázky: 64
....dyť jo, ale "problém" je, že my to v EU skladu ještě naceněné nemáme...

_________________
________________________________
Modeláři sobě http://www.ok-rimr.com


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Turnigy 9XR PRO
PříspěvekNapsal: stř 04.06.2014 19:25 
Mazák
Mazák

Registrován: 3.9.2012
Příspěvky: 710
Všechno bude. To by se HobbyKing sám střelil do nohy, kdyby to nenabídnul v regionálních skladech.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Turnigy 9XR PRO
PříspěvekNapsal: stř 04.06.2014 19:36 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 16.6.2008
Příspěvky: 7230
Bydliště: Praha 9 Vinoř
Obrázky: 64
...jasně že bude. Ale než budeme znát tu naši cenu, tak je to tvrzení o rádiu které "dokonale sedne mezi atd atd" jaksi předčasné.
Taranis bez Rx tady stojí kolik - 5600?
Přiměřená cena za pročko by dle mého zcela nepodstatného názoru byla cca tři tisíce. Za vysílač bez modulu, bez baterie, bez kuférku...
Když k tomu přihodím tyto věci, dostanu se cca patnáct stovek pod Taranise, což je s odřenýma ušima pro mě osobně minimální rozdíl . Tisícovka ne.
Uvidíme, mě se to líbí. Open9x bude? Víte někdo? Příp. ve verzi 2?

_________________
________________________________
Modeláři sobě http://www.ok-rimr.com


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Turnigy 9XR PRO
PříspěvekNapsal: čtv 05.06.2014 3:55 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 7.6.2013
Příspěvky: 75
Bydliště: České Budějovice
RiMr píše:
...jasně že bude. Ale než budeme znát tu naši cenu, tak je to tvrzení o rádiu které "dokonale sedne mezi atd atd" jaksi předčasné.
Taranis bez Rx tady stojí kolik - 5600?
Přiměřená cena za pročko by dle mého zcela nepodstatného názoru byla cca tři tisíce. Za vysílač bez modulu, bez baterie, bez kuférku...
Když k tomu přihodím tyto věci, dostanu se cca patnáct stovek pod Taranise, což je s odřenýma ušima pro mě osobně minimální rozdíl . Tisícovka ne.
Uvidíme, mě se to líbí. Open9x bude? Víte někdo? Příp. ve verzi 2?


V tom vidím zásadní problem. open9x V2 již ukazuje postup tvůrců (u staré 9XR jsem se pokoušel zprovoznit 16 kanálů přes moduly XJT . Potřebný druh modulace neumím u Open9x nastavit a ER9x už není od tvůrců firmware dále podporován. Pokud není něco co nevím můžeme na 16 kanálový provoz u 9XR zapomenout) a začínající rozdíly mezi procesory jenotlivých vysílačů. Když v 9XR Pro nepoužijí stejný procesor jako v Taranis budou se od sebe možnosti obou vysílačů lišit tak, že to zásadně ovlivní rozhodování o koupi a názor na cenu. V současné době na základě toho co jsem si mohl vyzkoušet a co jsem nastudoval z vašich příspěvků a dalších informací z internetu je nejméně problémový a do budoucna podporovaný Taranis.
Kvalitu a spokojenost s provozem vysílačů a příjmačů určuje kvalita hardware a firmware. Tvůrci firmware jsou modeláři a počítačoví odborníci a nadšenci. Pokud takovým lidem dáte zařízení s výkonějším procesorem přejdou na nový model a starší s jednoduším procesorem je přestane bavit.
U hardware mnozí namítnou, že některé části lze dodělat. Nepočítám-li radost z fungujícího dobastleného dílu je celá záležitost s vylepšováním časově, a protože v kapitalizmu čas jsou peníze, také finančně prodělečná.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Turnigy 9XR PRO
PříspěvekNapsal: pát 06.06.2014 0:42 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 7.6.2013
Příspěvky: 75
Bydliště: České Budějovice
z dalších informací to vypadá dobře

HobbyKing just released the Turnigy 9XR PRO.

OpenTX 2.0 is available for the 9XR PRO from the start. OpenTX Companion 2 will be able to to download OpenTX 2.0 firmware for the new 9XR PRO, just like for the other radios.

základová deska

• Atmel SAM3S Arm Cortex M3 32 bitový mikroprocesor (256K EPROM, 48K RAM, 64MHz)
• Vestavěný port USB pro načtení nového firmware a přístup k SD kartě jako velkokapacitnímu paměťovému zařízení.
• Konektor pro připojení LED podsvícení, se softwarem řízení stmívání
• 1/2 Watt audio zesilovač s výstupem 8 Ohm na reproduktory a pro sluchátka jack
• 4Mb EEPROM poskytuje úložný prostor pro 20 - 40 modelů závisí na použitém softwaru.
• Zobrazovač LCD Koycera 64x128 s LED podsvícením
• Dva interní Seriové komunikační porty RS232 připojené na externích 2,5 mm jacky ..
• FrSky Telemetrii lze připojit přímo k desce (bez převodníků)
• Micro SD Card Zásuvka pro uložení zvuků, obrázků a protokolování telemetrie .
• Jeden, TTL Seriový Port pro přípojení modulu Bluetooth, jako RN-42
• Hardwarový výstup PPM, PXX.
• Výstupní konektor pro vibrační modul
• AVR Co-Processor, ATtiny167 AVR, pro více I / O kanálů a RTC (hodiny realného času)
• 3V lithiová baterie CR2032 s držákem
• Na desce proudový senzor sleduje aktuální čerpání energie z baterií, a ukládá využitou hodnotu v mAh.
• 5V lineární Pre - regulátor pro hlavní lineární 3,3 V regulátor. upgrade pro použití 3S LiPo baterie


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Turnigy 9XR PRO
PříspěvekNapsal: pát 06.06.2014 0:54 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 31.7.2005
Příspěvky: 19102
Ta 3V lithiovka zálohuje co? Radek

_________________
ICQ 638556901


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Turnigy 9XR PRO
PříspěvekNapsal: pát 06.06.2014 13:10 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.9.2012
Příspěvky: 1682
Obrázky: 0
Asi cas


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Turnigy 9XR PRO
PříspěvekNapsal: sob 14.06.2014 20:50 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.3.2012
Příspěvky: 4036
Bydliště: SK
Obrázky: 6
Keď sa vrátim k tomu cenovému rozdielu, tak Taranis má ešte navyše akumulátor, nabíjač a podobne. Takže podla mňa rozdiel zanedbateľný a Taranis je lepšia voľba.

_________________
FrSky Tandem X20


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Turnigy 9XR PRO
PříspěvekNapsal: sob 14.06.2014 22:23 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.1.2009
Příspěvky: 804
Bydliště: okr. Blansko
Obrázky: 0
Citace:
Keď sa vrátim k tomu cenovému rozdielu, tak Taranis má ešte navyše akumulátor, nabíjač a podobne. Takže podla mňa rozdiel zanedbateľný a Taranis je lepšia voľba.


9XR Pro je podle mne určena majitelům starších 9X a 9XR, proto se také prodává jako základ, bez jakéhokoli příslušenství.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 323 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 22  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz