Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 323 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 22  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Turnigy 9XR PRO
PříspěvekNapsal: stř 04.06.2014 12:36 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.10.2007
Příspěvky: 625
Bydliště: Brno
Tohle je ta PRO verze vysílačky 9XR?

http://hobbyking.com/hobbyking/store/__51442__Turnigy_9XR_PRO_Radio_Transmitter_Mode_2_without_module_.html

Oproti původní 9XR tam po rychlém shlédnutí spec vidím podporu SD karet, hlasový výstup (jak repro, tak i do sluchátek), vibrace, podporu telemetrie, více kanálů (24), mini usb display...

Cena 99 dolarů (2x více než původní 9XR).


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Turnigy 9XR PRO
PříspěvekNapsal: stř 04.06.2014 12:52 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2010
Příspěvky: 11876
Bydliště: ČR
Obrázky: 1
niky79 píše:
Tohle je ta PRO verze vysílačky 9XR?...

Ano to by měla být ona.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Turnigy 9XR PRO
PříspěvekNapsal: stř 04.06.2014 12:52 
Mazák
Mazák

Registrován: 3.9.2012
Příspěvky: 710
Ale když k tomu dokoupíš FrSky modul a tu propojku, tak je to pořád výrazně méně než podobně vybavený Taranis. Cena mi přijde dobře nastavená, aby vyplnila mezeru mezi skutečným low-endem a Taranisem.

P.S.: Ano milý Watsone, všechno skutečně napovídá tomu, že 9XR PRO je PRO verzí vysílačky 9XR. :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Turnigy 9XR PRO
PříspěvekNapsal: stř 04.06.2014 13:05 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.10.2007
Příspěvky: 625
Bydliště: Brno
RedAce: no, nevím. 9XR stojí v EU skladu 75 dolarů, takže předpokládám, že 9XR Pro bude v EU skladu za 150 dolarů. FRSKY komplet modul vyjde na 50 dolarů. Celkem 200 dolarů. Taranis stojí bez modulu kolik... 172 dolarů a 210 komplet?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Turnigy 9XR PRO
PříspěvekNapsal: stř 04.06.2014 13:10 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2010
Příspěvky: 11876
Bydliště: ČR
Obrázky: 1
Oproti 9XR je v 9XR Pro mnohem lepší procesor, vestavěný zvukový modul s výstupem na repro i na sluchátka, vestavěný SD slot, vestavěný USB port určený mimo jiné i pro programování firmware s integrovaným boot loaderem tj. není potřeba žádný externí programátor, dále vestavěný vibrátor, vestavěný sériový port vyvedený na trainer konektor s možností přímého připojení na telemetrický datový port Frsky modulu tj. pro integraci Frsky telemetrie není potřeba vůbec nic bastlit a stačí si je dokoupit příslušný telemetrický Frsky modul a kablík viz tento odkaz, kterým lze propojit 9XR Pro přímo s telemetrickým datovým portem Frsky modulu.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Turnigy 9XR PRO
PříspěvekNapsal: stř 04.06.2014 13:24 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2010
Příspěvky: 11876
Bydliště: ČR
Obrázky: 1
Taranis stojí na Hobbykingu 172 USD ovšem v sestavě bez přijímače (s přijímačem X8R stojí 205 USD), ale to je cena z Hongkongu tedy bez DPH. V EU skladu Hobbykingu Taranis zatím v nabídce není, ale 9XR Pro zatím také ne. Nemá cenu se dohadovat o tom jaké budou ceny v EU skladu dokud tam Taranis ani 9XR Pro nejsou v nabídce.

Takže, aby to bylo srovnatelné tak porovnávejme stávající stav z centrály Hobbykingu v Hongkongu a navíc u 9XR Pro s kombem modulu XJT + přijímač X8R což je srovnatelné s Taranisem + přijímač X8R.

Takže 9XR Pro stojí cca 100 USD + cca 5 USD kablík na propojení X9R Pro a XJT + 73 USD Frsky Combo XJT s přijímačem X8R.

To je celkem 178 USD tedy méně než Taranis, který stojí s přijímačem X8R celkem 205 USD. Poštovné ani DPH a případný poplatek za proclení jsem nepočítal tj. jen jsem srovnal ceny rádia 9XR Pro vybaveného srovnatelně s Taranisem tj. včetně Frsky XJT modulu a přijímače X8R.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Turnigy 9XR PRO
PříspěvekNapsal: stř 04.06.2014 13:33 
Mazák
Mazák

Registrován: 3.9.2012
Příspěvky: 710
Pořád si myslím, že komplet 9XR PRO půjde sehnat levněji než Taranis. Toť můj názor. I když to asi nebude o tolik, kolik jsem předpokládal.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Turnigy 9XR PRO
PříspěvekNapsal: stř 04.06.2014 13:43 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.10.2007
Příspěvky: 625
Bydliště: Brno
Drondys má pravdu. Pohasla mi očíčka :mrgreen: :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Turnigy 9XR PRO
PříspěvekNapsal: stř 04.06.2014 13:48 
Mazák
Mazák

Registrován: 5.12.2013
Příspěvky: 565
Bydliště: okr.Vyškov
křížové ovladače a gum.tlačítka zůstaly stejné?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Turnigy 9XR PRO
PříspěvekNapsal: stř 04.06.2014 13:48 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2010
Příspěvky: 11876
Bydliště: ČR
Obrázky: 1
RedAce píše:
Pořád si myslím, že komplet 9XR PRO půjde sehnat levněji než Taranis. Toť můj názor. I když to asi nebude o tolik, kolik jsem předpokládal.

Nemá cenu spekulovat. Ceny jsou jasně definované přímo v eshopu Hobbykingu. Dokud se ty ceny nezmění tak budou takové jaké jsou. 9XR Pro vychází při zhruba stejném vybavení (178 USD) a Taranis (205 USD). 9XR Pro je tedy s tím srovnatelným vybavením o cca 27 USD levnější než Taranis. Takže levněji to opravdu vychází, ale rozhodně ne o moc.

Hobbyking si holt u 9XR Pro počítá díky oproti 9XR lepšímu vybavení více peněz a vychází to zkrátka cenově takto. Otázkou je nakolik bude s Taranisem kvalitativně srovnatelné HW provedení 9XR Pro tj. jestli nebude lepší spíš si pořídit Taranis.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Turnigy 9XR PRO
PříspěvekNapsal: stř 04.06.2014 13:59 
Mazák
Mazák

Registrován: 3.9.2012
Příspěvky: 710
Proto jsem psal "půjde". Budoucí čas. Tedy až bude 9XR PRO dostupná v EU skladu. Ten rozdíl tam ještě naroste, protože porovnávat jen cenovky v e-shopu a zanedbávat DPH, clo a pošotvné je samozřejmě nesmysl.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Turnigy 9XR PRO
PříspěvekNapsal: stř 04.06.2014 14:04 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2010
Příspěvky: 11876
Bydliště: ČR
Obrázky: 1
kozlik327 píše:
křížové ovladače a gum.tlačítka zůstaly stejné?

Z vnějšku to zatím tak vypadá. Jak to bude uvnitř to ukáže až čas. Zatím je to moc horká novinka, aby k tomu byly tyhle podrobnější informace.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Turnigy 9XR PRO
PříspěvekNapsal: stř 04.06.2014 14:06 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.10.2007
Příspěvky: 625
Bydliště: Brno
RedAce: mám pocit, že jsi nepochopil.

"protože porovnávat jen cenovky v e-shopu a zanedbávat DPH, clo a pošotvné je samozřejmě nesmysl."

Protože se jedná o stejný US sklad, je poštovné plus minus stejné. DPH je v obou případech také stejné (21 %). Rozdíl v ceně vysílaček s přijímači je podle Drondysova výpočtu 27 dolarů, takže pokud do toho zahrneš i DPH, rozdíl ti vyleze na 32 dolarů celkem. Vážně tu budeme řešit já nevím 100 Kč, které Drondys původně zanedbal?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Turnigy 9XR PRO
PříspěvekNapsal: stř 04.06.2014 14:19 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2010
Příspěvky: 11876
Bydliště: ČR
Obrázky: 1
RedAce píše:
Proto jsem psal "půjde". Budoucí čas. Tedy až bude 9XR PRO dostupná v EU skladu. Ten rozdíl tam ještě naroste, protože porovnávat jen cenovky v e-shopu a zanedbávat DPH, clo a pošotvné je samozřejmě nesmysl.

To není nesmysl, protože v tomto případě jsem porovnával zboží ve stejném eshopu a ze stejného místa tj. z centrálního skladu v Hongkongu. Takže DPH i celní odbavení by se samozřejmě připočítávalo u obou zhruba ve srovnatelné výši a tudíž to lze při tomto srovnání pominout aniž by to byl nesmysl.

Nesmysl by bylo srovnávat ceny v EU skladu s cenami v centrále Hobbykingu bez DPH a celního odbavení, ale to jsem nedělal.

Navíc třeba produkty Frsky nabízí Hobbyking již delší dobu včetně přijímačů atd. a dodnes ani jeden produkt Frsky není v EU skladu Hobbykingu vůbec v nabídce.

9XR PRO se prodává a zřejmě bude i nadále prodávat výhradně jen bez modulu a pokud se přístup Hobbykingu k rozsahu nabídky v EU skladu významě nezmění tak komplet 9XR PRO včetně modulu Frsky XJT a přijímače X8R v EU skladu prostě tak jako tak nebude k dispozici a bude nutné dokupovat např. to kombo XJT + X8R jinde ať už v centrále Hobbykingu v Hongkongu nebo v jiném eshopu čímž se to zase o něco prodraží.

Takže já bych moc nepočítal s tím, že bude 9XR Pro z EU skladu se srovnatelným vybavením jako Taranis nějak výrazně levnější.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Turnigy 9XR PRO
PříspěvekNapsal: stř 04.06.2014 14:27 
Mazák
Mazák

Registrován: 3.9.2012
Příspěvky: 710
Nebudeme řešit stovku - Drondysova analýza byla v tomhle celkem přesná. Ale stejně jako mezinárodní sklad HK není nejlepší volbou pro nákup Taranise, až BUDE (opět ten budoucí čas - už potřetí) 9XR PRO dostupná z EU skladu (jako že velmi pravděpodobně bude), i tu bude výhodnější objednat tam. A 9XR PRO bude z EU skladu minimálně o 1000,- levnější než Taranis z UK. Toť můj názor.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 323 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 22  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz