Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 323 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 22  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Turnigy 9XR PRO
PříspěvekNapsal: úte 17.06.2014 13:41 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 31.7.2012
Příspěvky: 564
Bruce ju roznosil na kopytách
https://www.youtube.com/watch?v=cdnXafZ6D8g


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Turnigy 9XR PRO
PříspěvekNapsal: pát 04.07.2014 8:00 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 18.6.2014
Příspěvky: 39
Tak co, už ji někdo máte? :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Turnigy 9XR PRO
PříspěvekNapsal: pát 04.07.2014 10:55 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.1.2009
Příspěvky: 803
Bydliště: okr. Blansko
Obrázky: 0
Jo, ty tlačítka jsou děsný.
Zatracovaná tlačítka u staré 9XR jsou oproti 9XR Pro ještě perfektní.
Úplně mi to zkazilo náladu, a tak jsem ji odložil, až bude na to čas, vysílač rozdělat.
Používám pro flysky modul na poletovadla od wltoys,
a tak jsem chtěl vyměnit skříńu za lepší - první dojem je, že to byla chyba.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Turnigy 9XR PRO
PříspěvekNapsal: pát 04.07.2014 13:05 
Mazák
Mazák

Registrován: 5.12.2013
Příspěvky: 565
Bydliště: okr.Vyškov
ale tlačítka již mají mikrospínače ! viz.http://www.rc-levneji.cz/rc-vysilace-a- ... tx-cz-2-0/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Turnigy 9XR PRO
PříspěvekNapsal: pát 04.07.2014 13:20 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.1.2009
Příspěvky: 803
Bydliště: okr. Blansko
Obrázky: 0
Citace:
Bruce ju roznosil na kopytách
https://www.youtube.com/watch?v=cdnXafZ6D8g


Bohužel pravda o tlačítcích je v tomto videu - nedivím se rozčarování. I na kvalitu HK je toto na mě moc.

Ještě k tomu dodám, že každé tlačítko reaguje na jinou sílu stisku a mají velmi rozdílný zvih.
Možná tam mikrospínače jsou ale nad nimi je asi gumové tlačítko.
Po prvním zapnutí vysílače jsem měl navíc tlačítko doprava zablokované, a začalo fungovat až po povolení šroubků skříně.
Jak píšu jinde, je nutné vysílač rozdělat.
V pravém křížovém ovladači stejně něco nerovnoměrně drhne - asi špatně upevněný kabel k potenciometru.

K negativům ještě dodám nesrozumitelný zvuk a jemné pískání z reproduktoru.
Třípolohový přepínač je velmi pochybné kvality.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Turnigy 9XR PRO
PříspěvekNapsal: pát 04.07.2014 14:01 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.9.2013
Příspěvky: 1383
Bydliště: Praha, ČR
Obrázky: 38
HLA píše:
Bohužel pravda o tlačítcích je v tomto videu - nedivím se rozčarování. I na kvalitu HK je toto na mě moc.

Ještě k tomu dodám, že každé tlačítko reaguje na jinou sílu stisku a mají velmi rozdílný zvih.
Možná tam mikrospínače jsou ale nad nimi je asi gumové tlačítko.
Po prvním zapnutí vysílače jsem měl navíc tlačítko doprava zablokované, a začalo fungovat až po povolení šroubků skříně.
Jak píšu jinde, je nutné vysílač rozdělat.
V pravém křížovém ovladači stejně něco nerovnoměrně drhne - asi špatně upevněný kabel k potenciometru.

K negativům ještě dodám nesrozumitelný zvuk a jemné pískání z reproduktoru.
Třípolohový přepínač je velmi pochybné kvality.


Auuuu ... Tohle vždycky když čtu a koukám teď ještě na to video (výživné když srovnám s tím jak uvnitř vypadá nějaká vysílačka s trochou sebeúcty), tak si říkám, kde zůstala nějaká hrdost spotřebitele. Fakt mi úspora těch pár korun stojí za to, že jsem pak jako spotřebitel za šaška výrobci takového šméčka, které aby fungovalo alespoň náznakem musím hned po koupi rozebrat a udělat práci někoho jiného? A ani pak to nebude nic slavného ani spolehlivého :/


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Turnigy 9XR PRO
PříspěvekNapsal: pát 04.07.2014 14:13 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2010
Příspěvky: 11876
Bydliště: ČR
Obrázky: 1
Stručně řečeno Turnigy 9XR Pro patří do kategorie DODO (DOdělej DOma) a ten kdo si ji hodlá pořídit by s tím tedy měl počítat. Ten kdo nechce dodělávat nebo spíš předělávat doma co se výrobci jaksi "obecně nepodařilo" ten si raději trošku připlatí a pořídí si Frsky Taranis, který už v současné době má vychytané mouchy. Ostatně zhruba totéž naznačuje i Bruce Simpson z RC Model Reviews v tom odkazovaném videu.



Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Turnigy 9XR PRO
PříspěvekNapsal: pát 04.07.2014 16:14 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.1.2009
Příspěvky: 803
Bydliště: okr. Blansko
Obrázky: 0
Citace:
raději trošku připlatí a pořídí si Frsky Taranis, který už v současné době má vychytané mouchy.


Takto taranis zdraží ... :-), bylo by lepší, kdyby měl konkurenci a vysílačů pro OpenTx byl větší výběr.
V současné době jsou asi jedinou výhodou XR Pro oproti taranisu - vibrace v ceně.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Turnigy 9XR PRO
PříspěvekNapsal: pát 04.07.2014 16:36 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 10.4.2008
Příspěvky: 5095
Bydliště: CA
HLA píše:
Takto taranis zdraží ... :-), bylo by lepší, kdyby měl konkurenci a vysílačů pro OpenTx byl větší výběr.
V současné době jsou asi jedinou výhodou XR Pro oproti taranisu - vibrace v ceně.

6 Ečiek za Haptic modul - snáď to nieje extra drahé ???? Akurát treba naletovať tri drôty....

_________________
http://lubo111.rajce.idnes.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Turnigy 9XR PRO
PříspěvekNapsal: pát 04.07.2014 17:08 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.1.2009
Příspěvky: 803
Bydliště: okr. Blansko
Obrázky: 0
Citace:
6 Ečiek za Haptic modul - snáď to nieje extra drahé ???? Akurát treba naletovať tri drôty....

6€ + poštovné + práce je více jak 10% ceny XR Pro - tedy je to drahé hodně :-)


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Turnigy 9XR PRO
PříspěvekNapsal: pát 04.07.2014 17:28 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2010
Příspěvky: 11876
Bydliště: ČR
Obrázky: 1
HLA píše:
...V současné době jsou asi jedinou výhodou XR Pro oproti taranisu - vibrace v ceně.

Ale zase T9XR Pro má oproti Taranisu i nevýhody viz třeba už zmíněná gumová tlačítka pochybné kvality, žádné boční slidery, v ceně není aku ani VF modul a o kvalitě vnitřního zpracování ani nemluvě. Vzhledem k tomu, že T9XR Pro je zatím ještě pořád spíš horká novinka tak není vyloučeno, že se ještě objeví nějaké další mouchy, které tady zatím nezazněly. Taranis je oproti tomu už více zaběhnutý. Navíc prodejce Taranisu v ČR má vibrační modul pro Taranis přímo v nabídce a nejspíš nebude zas tak velký problém se s ním při nákupu Taranisu domluvit, že ho tam i rovnou namontuje. Takže Taranis může mít koncový uživatel rovnou od prodejce přímo v ČR a včetně již zmíněného vibračního modulu, a to v rámci jediné objednávky za jedno poštovné aniž by se s tím musel bastlit sám.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Turnigy 9XR PRO
PříspěvekNapsal: sob 19.07.2014 11:33 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.3.2012
Příspěvky: 4017
Bydliště: SK
Obrázky: 6
Turnigy sa vôbec neponaučili a s tou cenou bez aku., VF modulu môžu ísť s 9XR Pro do hája. Jediné čo je na tom rádiu dobré (možno) slušná základná doska.

_________________
FrSky Tandem X20


Naposledy upravil juraj.jurej dne sob 13.09.2014 23:50, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Turnigy 9XR PRO
PříspěvekNapsal: pon 18.08.2014 13:23 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 18.8.2014
Příspěvky: 10
9XR PRO mám týden. Testuji s OpenTx a ERsky SW. VF modul DM9 JR DSM2 asi bez úprav nepůjde nepřipojit. V MX-22 vše v pořádku. Konektory pro VF modul jsou v 9XR PRO kratší o cca 2 mm a to je problém. DM9 modul navíc nejde úplně docvaknout - plast se opře o horní hranu 9XR PRO. Řešil už někdo ? Jarda.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Turnigy 9XR PRO
PříspěvekNapsal: čtv 25.09.2014 15:33 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 15.6.2008
Příspěvky: 7230
Bydliště: Praha 9 Vinoř
Obrázky: 64
Nedávno mi jedna 9Xr Pro přišla a nic překvapivého, na rádio za dva (sic bez všeho) tisíce, jsem tam nenašel. ANi popisované hrůzy. Tak buď už to trochu posunuli, nebo jsem měl štěstí na kus. ALe měl jsem i 9Xr Pro z první série a taky jsem tam nic hrozného neviděl. Ta moje byla vevnitř rozhodně upraveněější, než standardní 9XR.
Je to levné/drahé rádio, obvyklá čína, nic nového...
DOkáže posloužit, ale když od ní budete chtít (mechanicky a zpracováním) to co od rádia za několikanásobek ceny, tak vás zklame.
Vyzdvihuju bezproblémové připojení ke kompu přes USB, zvuk se mi zdá čistší než u Taranise (a to i u pluska!) a v mém případě pečlivě vedené a zabezpečené vodiče.
Jasně, Taranis je celkově lepší, ale to je přece jasné, kdo by čekal opak...
Prostě, tvrzení "9XR je super, 9XR Pro je bůůůůůfůůůůůj" na mě působí tak nějak "pojďme klevetit s davem", než reálný obraz situace. 9XR Pro je prostě 9XR s výbornou deskou a mikrospínači. Tečka. Jestli někdo čekal Taranise za dvojku, tak nemá rozum...
A s tou cenou je to takové všelijaké - nedávno jsem o tom i dělal jakési videjko:


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz


Znám několik spokojených uživatelů 9XR Pro a ti když to tady četli, tak jen kroutili hlavou... :wink:

_________________
________________________________
Modeláři sobě http://www.ok-rimr.com


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Turnigy 9XR PRO
PříspěvekNapsal: pon 29.09.2014 14:14 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.8.2012
Příspěvky: 5581
Bydliště: Brno
Obrázky: 0
A co ze zarukou?
Tos nejak zapomel zminit ze je sice taranis o 1-2 tis drazsi kdyz si dovolis siroke vybaveni u 9XR Pro ale vlastne bez zaruky....

_________________
Jan Janekx Urbanek
https://www.rcstudio.cz/ - prémiový partner a servis FrSky


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 323 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 22  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz