Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 21 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: ned 19.01.2014 21:43 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 29.11.2011
Příspěvky: 164
Bydliště: Slovensko -Nova Dubnica
Obrázky: 41
presne tak . To uz podla chovania si uhly presne nastavim .Ide mi proste o to aby sa to jednoducho dalo prepinat .Eclipse ma s tym dost problem a skusal som to vseliak aj cez mix ale stale je potreba pocas letu zasahovat do trimov a je to nerealne aby pocas letu som kukal na vysielac ci mam trim v nulovej polohe .
A kupovat novy vysielac nechcem ( mam tam duplex 2,4 a dost nakupenych prijimacov ) Do teraz som riesil klapky len na jedno nastavenie cez Ykabel a prepinal som ich 5kanalom na zatahovaci podvozok ale na miss moravu chcem pouzit dvoje nastavenie klapiek .

_________________
Ak viem poradim. Roky praxe v modelarcine ma naucili vela ,no ucim sa stale .


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 
PříspěvekNapsal: ned 19.01.2014 21:56 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 2.8.2008
Příspěvky: 1566
Bydliště: Pelhřimov, ČR
Obrázky: 1
Zeptám se jestli ty odpory musí v zapojení být. Roky používám třípoloháč neoriginál v Graupner MC16/20 zapojený třemi kablíky někam tam na desku místo dalšího tahového potenciometru, používám to na 3 polohy vztlaků u motoráku (a udělátko z HK vřazené mezi RX a serva zpomaluje chod klapek) atd. Stejně jednoduše jsem zapojil třípoloháč do MC-22, tady to používám na zapínání motoru v elektrovětroni (tady už jsem si plynulý rozběh motoru nastavil ve vysílači). Žádných neobvyklých jevů (zákmitů atd.) jsem si nevšiml.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: ned 19.01.2014 22:32 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 29.11.2011
Příspěvky: 164
Bydliště: Slovensko -Nova Dubnica
Obrázky: 41
Asi zavolam do rcservisu panu Hnizdilovi co doporuci a mozna aj bude mat daco vyrobene aj s konektorom ze by som to tam len zapojil . Nechcem zbytocne nad tym maturovat aby som neodpalil radio alebo pocas letu nezblblo radio .

_________________
Ak viem poradim. Roky praxe v modelarcine ma naucili vela ,no ucim sa stale .


Naposledy upravil jonyx27 dne ned 19.01.2014 22:39, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: ned 19.01.2014 22:38 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 29.11.2011
Příspěvky: 164
Bydliště: Slovensko -Nova Dubnica
Obrázky: 41
Graupner ma ale od vyroby na plosaku vystupy na vypinace na rozsirenie poctu kanalov a viem ze su tam aj znacky kam zapojit prepinac a kam potak tak ze bude tam asi daky rozdiel co si teda myslim .

_________________
Ak viem poradim. Roky praxe v modelarcine ma naucili vela ,no ucim sa stale .


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 09.09.2014 11:24 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.7.2013
Příspěvky: 568
Bydliště: Krkonoše, řekněme :)
Obrázky: 93
Tak jsem se koonečně dostal k realizaci. Přepínač jsem použil z GME (P-B069X) za patnáct korun i s daní, délka páčky je 11 milimetrů. Krásně pasuje na pozici pravého potenciometru, který je třeba odpájet (červený vodič je jezdec), odšroubovat a uložit :) Přepínač je uložený tak, aby páčka šla horizontálně, krásně to vychází na pravý ukazovák. Odpory jsou 1k2, napájené přímo mezi kontakty přepínače, spolu s původními vodiči od potenciometru. Místa je kolem spousta, riziko prostorové kolize odporů s vypínači horní části lze eliminovat jednat jejich překrytím smršťovačkou, jednak vložením izolačního plátku (použil jsem jakýsi teflon, na kterém byly nalepené elektrody od TENSu). Zapojení je nezáludné, funguje na první pokus.
Používám to spolu s EagleTree OSDPro, ovládání je nastavené do režimu B, tedy Aux1 je řízený právě trojpolohovým přepínačem.

_________________
Q500 Multiwii 2.3 tištěný rám, Q666 Multiwii 2.2, Q750 Naza flash V2
TGY 9X, OSD, FPV


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: stř 10.09.2014 3:50 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.7.2013
Příspěvky: 568
Bydliště: Krkonoše, řekněme :)
Obrázky: 93
Takto nějak to vypadá:
4257

_________________
Q500 Multiwii 2.3 tištěný rám, Q666 Multiwii 2.2, Q750 Naza flash V2
TGY 9X, OSD, FPV


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 21 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz