Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 32 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: sob 31.08.2013 10:25 
Mazák
Mazák

Registrován: 26.8.2013
Příspěvky: 594
Bydliště: Jižní Morava, kousek od Strážnice :-)
Obrázky: 6
Kolegové, prosím o radu v mém dilematu. Vybírám moji první RC soupravu pro quadcopteru. Mám tři kandidáty a nějak se nemůžu rozhodnout. Dokázal by mi někdo poradit?
Prioritou je pro mě maximální spolehlivost a bezproblémová funkčnost. Případným hw zásahům a upgrade firmware se nebráním, ale rád bych, aby to alespoň ze začátku fungovalo bez nutnosti nějakých úprav. Kandidáty seřadím podle pořadí jak jsem zatím rozhodnutý:

1.
Turnigy 9XR + telemetrický modul FrSky DJT 2.4Ghz a přijímač FrSky D8R-II PLUS
Zatím pro mě nejzajímavější varianta, bude ten modul spolu s vysílačem bez problémů fungovat bez nutnosti nějakých zásahů do hw modulu a vysílače?

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__28297__Turnigy_9XR_Transmitter_Mode_1_No_Module_.html
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__14355__FrSky_DF_2_4Ghz_Combo_Pack_for_JR_w_Module_RX.html

2.
FlySky FSTh9X/B 2.4G 9 Channel Transmitter + module + receiver
Podle informací z internetu by měla být spolehlivější než Turnigy 9x, nevím jak vychází ve srovnání s 9XR. Do budoucna nejspíš upgrade na výše zmíněný telemetrický modul s přijímačem. Hlavní výhodou je dodání z Evropy, tedy bez dalších poplatků jako je DPH a výpalné poště. Možná snadnější řešení reklamace v případě problémů.
http://www.giantshark.co.uk/product/170 ... e-receiver

3.
Turnigy 9X 9Ch Transmitter w/ Module & 8ch Receiver (Mode 1) (v2 Firmware)
Klasika kterou netřeba představovat. Pro mluví hlavně nejnižší cena a maximum dostupných informací na internetu.
http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... ware_.html


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
PříspěvekNapsal: sob 31.08.2013 12:23 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.3.2011
Příspěvky: 2496
Bydliště: Trutnovsko
Obrázky: 4
Sofin píše:
Kolegové, prosím o radu v mém dilematu. Vybírám moji první RC soupravu pro quadcopteru. Mám tři kandidáty a nějak se nemůžu rozhodnout. Dokázal by mi někdo poradit?...


A co takhle jít rovnou do Taranis od FrSky? http://hobbyking.com/hobbyking/store/__ ... de_1_.html
Jinak kdyby si se rozhodl pro T9X tak vem určitě tu FlySky z Evropy. 9XR bych osobně nebral z důvodu, že prý je méně spolehlivá než T9X...


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: sob 31.08.2013 12:29 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 23.9.2011
Příspěvky: 418
Bydliště: Otrokovice (Zlín)
taky jsem pro Taranis... mam ji a jsem nadmiru spokojeny..., ale pro zacatek a kor u quadu si myslim, ze i ta T9X bude stacit... pokud si prehraje SW...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: sob 31.08.2013 13:07 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.3.2011
Příspěvky: 2496
Bydliště: Trutnovsko
Obrázky: 4
oplu píše:
taky jsem pro Taranis... mam ji a jsem nadmiru spokojeny..., ale pro zacatek a kor u quadu si myslim, ze i ta T9X bude stacit... pokud si prehraje SW...


Sám mám T9X s FrSky modulem (teda i s origo, ten ale používám jen do haly protože dosah je nezkutečně malý - po 2 rocích používání se to nějak rozbilo :lol: ) a nemůžu si stěžovat, sw mám Open9X, hlasový modul, telemetrie, prostě paráda :)


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: sob 31.08.2013 13:43 
Mazák
Mazák

Registrován: 26.8.2013
Příspěvky: 594
Bydliště: Jižní Morava, kousek od Strážnice :-)
Obrázky: 6
Ancistrus01 píše:
A co takhle jít rovnou do Taranis od FrSky? http://hobbyking.com/hobbyking/store/__ ... de_1_.html
Jinak kdyby si se rozhodl pro T9X tak vem určitě tu FlySky z Evropy. 9XR bych osobně nebral z důvodu, že prý je méně spolehlivá než T9X...


Na Taranis jsem se díval, vůbec nevypadá špatně. Jsou tam ale dva problémy:
a) není skladem a nemám představu, za jak dlouho by mohla být opět dostupná
b) je o dost dražší, nevím jestli ten cenový rozdíl 70$ + DPH by mi přinesl něco navíc pro mé aktuální potřeby. Zase na druhou stranu, není to tak moc a pokud by mě to lítání hodně chytlo, asi bych později litoval že jsem si něco nepřiplatil :-) tak možná by bylo nejlepší vzít tu Fly sky, k tomu časem dokoupit moduly FrSky a když by mě to moc chytlo, tak Flysky s původním modulem prodat a koupit Taranis?
K tomu vysílači Taranis stačí dokoupit přijímač, nebo je potřeba i modul do vysílače?


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: sob 31.08.2013 13:53 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.3.2012
Příspěvky: 4036
Bydliště: SK
Obrázky: 6
Taranis má modul zabudovaný v sebe.(FrSky ACSST) Môžeš dokúpiť druhý (vymenitelní) napr. DSM2 a budeš mať dva systémy v jednom rádiu.

_________________
FrSky Tandem X20


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: sob 31.08.2013 13:58 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.3.2012
Příspěvky: 4036
Bydliště: SK
Obrázky: 6
9XR s FrSky cca 100eur
Taranis cca 200eur
Popozeraj bazáre

_________________
FrSky Tandem X20


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: sob 31.08.2013 14:06 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2010
Příspěvky: 11876
Bydliště: ČR
Obrázky: 1
Sofin píše:
Na Taranis jsem se díval, vůbec nevypadá špatně. Jsou tam ale dva problémy:

a) není skladem a nemám představu, za jak dlouho by mohla být opět dostupná

Frsky Taranis je v nabídce mnoha eshopů jak v rámci EU tak i mimo EU viz tento odkaz na seznam. U eshopů z EU je cena už včetně DPH. Doporučuji sledovat vlákno viz tento odkaz kde jsou pravidelně informace o tom kde jsou vhodné předobjednávky s blízkým naskladněním v řádu třeba několika týdnů apod.

Sofin píše:
b) je o dost dražší, nevím jestli ten cenový rozdíl 70$ + DPH by mi přinesl něco navíc pro mé aktuální potřeby.

Psal jsi přece, že prioritou je pro tebe maximální spolehlivost a bezproblémová funkčnost a v tomto ohledu má Taranis rozhodně lepší předpoklady oproti Turnigy 9X / 9XR / Flysky FSTh. Níže je video z inspekce velmi solidního vnitřního zpracování Frsky Taranis.



Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz

Nakolik to či ono využiješ nebo ne to je otázka do budoucnosti. Má to mimo jiné integrovanou telemetrii Frsky, hlasový výstup, možnost až 16 případně 24 kanálů atd. Možnosti staví Taranis do pozice rádia na delší dobu a i kdyby tě to nechytlo dle mého názoru toto rádio bude do budoucna v kurzu a nebude tedy problém jej případně prodat s minimální ztrátou pokud by ses k tomu rozhodl.

Sofin píše:
K tomu vysílači Taranis stačí dokoupit přijímač, nebo je potřeba i modul do vysílače?

Pokud jde o modul Frsky Taranis má interní modul systému Frsky umožňující až 16 kanálů. To ti bude jistě stačit na dlouho. Kromě toho umožňuje Taranis ovládat model dvěma VF moduly současně tj. do volného slotu na modul, který Taranis má bys v budoucnu mohl doplnit třeba DJT modul a pak bys měl až 24 kanálů. Nebo můžeš interní modul v Taranisu dočasně deaktivovat a volný slot v Taranisu použít pro VF modul jiného typu jako třeba modul Orange DSMX/DSM2 pro řízení různých hraček, které mají DSM2 integrováno v sobě.

Frsky Taranis se prodává ve dvou kombech v jednom levnějším není přijímač a ve druhém o něco dražším je 16-ti kanálový přijímač X8R. Pokud si tedy koupíš set s přijímačem tak budeš mít rovnou i přijímač a případně pak můžeš dokoupit navíc jen nějaká čidla pro telemetrii.

Součástí obou setů Taranisu je mimo jiné i kufřík.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: sob 31.08.2013 14:23 
Mazák
Mazák

Registrován: 26.8.2013
Příspěvky: 594
Bydliště: Jižní Morava, kousek od Strážnice :-)
Obrázky: 6
Tak teď v tom mám ještě větší dilema než před tím :D


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: sob 31.08.2013 14:33 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2010
Příspěvky: 11876
Bydliště: ČR
Obrázky: 1
Sofin píše:
Tak teď v tom mám ještě větší dilema než před tím :D

Řada lidí by ti z hlediska spolehlivosti doporučila jít i do dražších souprav než je Taranis. Pokud nějaká omezení přeci jen máš, ale nejsou tak extrémní, že bys byl dotlačen minimalizovat náklady na RC soupravu tak proč si neudělat radost třeba Taranisem ?

Konečné rozhodnutí za tebe samozřejmě nikdo neudělá tj. to už je pouze na tobě. 8)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: sob 31.08.2013 16:07 
Mazák
Mazák

Registrován: 26.8.2013
Příspěvky: 594
Bydliště: Jižní Morava, kousek od Strážnice :-)
Obrázky: 6
V podstatě jediné omezení je řekněme morální :) přece jen nechci extrémně huntovat rodinný rozpočet, mám i jiné koníčky. Teď jsem nacpal docel dost peněz do komponentů na stavbu quadrocoptery a poslední co mi chybí je RC souprava. Navíc to bude můj první velký RC model a taky se může stát, že toho quada hned na začátku rozflákám a přestanu mít chuť pokračovat... v opačném případě bych se nebál zainvestovat i víc než je cena Taranisu, ale takhle do začátku si říkám, že bych to měl udržet na rozumných mezích. Zatím se mi zdá poměrem cena výkon nejlepší ta 9XR v kombinaci s FrSky moduly. Taky se mi na ní líbí, že na HC prodávají náhradní díly.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: ned 01.09.2013 9:39 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 5.1.2010
Příspěvky: 827
Bydliště: Beroun
Sofin píše:
V podstatě jediné omezení je řekněme morální :) přece jen nechci extrémně huntovat rodinný rozpočet, mám i jiné koníčky. Teď jsem nacpal docel dost peněz do komponentů na stavbu quadrocoptery a poslední co mi chybí je RC souprava.

Neurob tú chybu, že budeš nákup RC súpravy vnímať ako nutné zlo. Opak je pravdou - RC súprava patrí medzi najdôležitejšie komponenty. Ak Ti majú dve tisícky navyše zruinovať rodinný rozpočet, tak si daj trocha načas a došetri nejaké financie.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 01.09.2013 14:22 
Mazák
Mazák

Registrován: 26.8.2013
Příspěvky: 594
Bydliště: Jižní Morava, kousek od Strážnice :-)
Obrázky: 6
Tak ještě uvidím. Ona ta Taranis teď stejně nikde není skladem. Ještě uvažuji o variantě, že teď objednám 9XR s telemtrickými moduly a až si copteru trochu zalétám a bude Taranis skladem, tak objednám i ji. A tu 9XR buď prodám s mírnou ztrátou, nebo nechám jako záložní. Přijímač z toho setu telemetrických modulů by měl jít použít i s Taranis, tak by zůstala jen vysílačka s FrSky vysílacím modulem za nějaké 2000,- to by snad někdo koupil :)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: ned 01.09.2013 16:24 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.3.2012
Příspěvky: 4036
Bydliště: SK
Obrázky: 6
Asi tak a možno Taranis budeš kupovať až za dva roky.

_________________
FrSky Tandem X20


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 12.03.2015 18:36 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 17.1.2015
Příspěvky: 53
upozornujem ze reagujem na stary prispevok ale nechcel som zakladat nove vlakno ma niekto nove info aka je hlavne vysielacka zo setu FlySky FS-TH9X-B, hlavne to becko ma zaujima, cim sa lisi od TH9X
nie je to nahodou kopia Turnigy 9XR ? na pohlad sa vysielace lisia len si chcem byt isti, alebo radsej objednat povodnu FlySky FS-TH9X -teda nebeckovu ?
pri beckovej FlySky FS-TH9X-B je : modulation:GFSK;
a pri nebeckovej FlySky FTH9XS- je : 2.4G system: AFHDS
maju obidve rovnaky prenosovy system, resp prijimace ku vysielacu FS-TH9X su kompatibilne s vyslielacom FS-TH9X-B
vdaka za rady
http://www.myrcmart.com/flysky-fsth9xb- ... -4719.html tu je ta s beckom


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 32 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz