Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 65 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: USBasp problém
PříspěvekNapsal: úte 09.12.2014 14:20 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.5.2006
Příspěvky: 9047
Bydliště: Bratislava dnv SK
Ja tej reči nerozumiem, aj keď som si nakoniec tie java scripty na tvojom linku spustil. (bez spustenia skriptov čo je normálne ako chodím po internete, som doteraz videl veľké gulové namiesto popisu).
Takže zdroj tam je, má nejakú vratnú poistku 500mA, a zas čosi dedukujem - že tam je niekde nejaký 3,6V stabilizátor... Huh? Hlavne že je to super bezpečné stabilné a automatické.

Jediné čo môžeš, je skúsiť. Aj keby nás tu 10 malo presne tento od toho istého predajcu, Tebe mohol poslať úplne iný. :)

Ale teda zmena, nezapájaj napájanie reglu, posiela to nejaké..
Alebo nepripoj Power káblik vôbec a máš po problémoch, a pripoj nejaký zdroj (pri programovaní reglu, sa môže oplatiť nejaký s obmedzeným prúdom..)

Ja mám tento, a neriešim, pripojím, prečítam - číta (!!! dôležitý bod postupu!), nahrám, verify=ok, funguje... Regly aj T9X aj hocičo.
http://hobbyking.com/hobbyking/store/__ ... ssors.html


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Připojení programátoru S51&AVR
PříspěvekNapsal: stř 31.12.2014 7:56 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.7.2013
Příspěvky: 568
Bydliště: Krkonoše, řekněme :)
Obrázky: 93
S ohledem na populárnost RiMrových a Bobolandových popisů flashování radši vypíchnu jednu věc - na většině schémat připojení programátoru k rádiu je vyobrazené rozložení vodičů se zemí na pinech 4,6,8 a 10 programátoru. Spousta programátorů (včetně toho uvedeného v předmětu) má ale na konektoru zem vyvedenou pro kabel SPI, tedy pouze na pinech 8 a 10, případně pouze na pinu 10. Obrázky od obou výše uvedených pánů pak nebudou fungovat vinou nedostačujícího napájecího napětí na kabelu a chybějící poctivé země. Náprava je jednoduchá, místo pinu číslo 4 a jemu odpovídajícího vodiče použijte pin a vodič číslo 10.
Tohle zjištění mne včera stálo dvě hodiny hledání :)
4669

_________________
Q500 Multiwii 2.3 tištěný rám, Q666 Multiwii 2.2, Q750 Naza flash V2
TGY 9X, OSD, FPV


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: stř 31.12.2014 8:50 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.7.2013
Příspěvky: 568
Bydliště: Krkonoše, řekněme :)
Obrázky: 93
Takto nějak vypadá vedení země na pinech připojovacího kabelu (piny #8 a #10 jsou vpravo dole)
4670

Obchodní označení programátoru
4671

_________________
Q500 Multiwii 2.3 tištěný rám, Q666 Multiwii 2.2, Q750 Naza flash V2
TGY 9X, OSD, FPV


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: USBasp problém
PříspěvekNapsal: čtv 15.01.2015 14:54 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 15.12.2014
Příspěvky: 232
Chápu správně ze pokud propojim jumper na programátoru na 5V mám na výstupu z programátoru 5V?
Edit: potvrzují měření. Číňan z Banggood špatně neletoval skratovaci SMD odpor v místě přepínání napeti 3,3V a 5V. Stačilo spoj preletovet a na výstupu je 5V.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: USBasp problém
PříspěvekNapsal: úte 24.03.2015 13:38 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2014
Příspěvky: 26
Bydliště: Sereď SK
zdravím mám 9xr a potreboval som prehrať Flash na inú lenže mám problém njapr to len nechcelo komunikovať

avrdude.exe: error: programm enable: target doesn't answer. 1
avrdude.exe: initialization failed, rc=-1

ako som sa to snažil rozbehať prestala ísť celá vysielačka. všetko som oskúšal premeral nikde nenachádzam chybu a stále to nejde. tak som objdenal nový čip že ho vymením, ale ten takisto bez odozvy. menené to je cez bga stanicu takže v tom by nemal byť problém. nestretol sa nikto s niečím podobným lebo naozaj neviem čo by tam mohlo byť zlé. používam usbasp programator a minulí rok keď som vysielačku kúpil tak všetko fungovalo. Takisto som otestoval doma na atmege16 či nemám zlý programátor a fungoval.

Takže sa mi to podarilo spraviť pomocou Khazama AVR Programmer. Problém mal byť niekde v časovaní kedy nový čip potrebuje nízsky takt inak nepôjdu napáliť poistky


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 65 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz