Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: čtv 28.03.2013 23:11 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 14.12.2010
Příspěvky: 387
Bydliště: Banskaá Bystrica
Viete mi niekto povedať, či možno s pomocou napr. Orange DSM2 modulom v Turnigy T9X ovládať aj vŕtulník Walkera V120D02S V2.
Nakoľko je na rôznych fórach popísané, že s týmto modulom je možné riadiť všemožné ´´pídi´´ vrtulníčky :)

..tiež by ma potešilo, keby ste mi všetci, čo za pomoci tohto modulu v T9X riadite nejaký vrtulník, napísali aký.

Ja som si objednal walkeru a ak by to šlo, by som mohol Devo7 predať ( ušetriť ), tiež mám aj V911 a ten mi funguje aj s origo T9X modulom, mám tiež MJX F645 a ten tiež neviem, či by prenos fungoval pod modulom DSM2/DSMX.

Viem, že to niekto môže považovať za otravné a zbytočné ( už som sa tu s TAKÝMI !! stretol ), ale bolo by dobré si uvedomiť, že toto fórum je tu pre nás všetkých a ak má niekto nejakú otázku a iný mu môže pomôcť, tak prosím tých, čo zbytočne zapárajú a ničia funkčnosť tohto fóra aby si teraz dali pauzu, pretože toto môže pomôcť aj niekomu inému pri výbere Heli BNF.

andy

_________________
hanzi


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: pát 29.03.2013 8:12 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 18.3.2010
Příspěvky: 2881
Bydliště: Zavar, SK
1, z toho, co mi preslo rukami sa origos TX modulom sa da ovladat V911 a HK190/ Xieda 9958
2, Orange DSM2/DSMX TX modulom pojdu ovladat vrtulniky Blade ( nano CP X, mCP X ...) ( videl by som uzitocne flashnut origos TG9x firmware na Open9X)
3, Walkera nieee. Ani vrtulnik 8) , ani nepojde ovladat DSM2/DSMX TX modulom.

_________________
X9D & T16Pro & TX16S & nejaké lietadlá, heli a koptéry www.rcmodelytt.sk


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 03.04.2013 1:08 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2010
Příspěvky: 11876
Bydliště: ČR
Obrázky: 1
Walkera má svůj vlastní přenosový systém, který není DSM2/DSMX kompatibilní. K helině Walkera V120D02S V2 tedy příslušnou Walkeráckou vysílačku WK nebo DEVO.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: stř 03.04.2013 9:36 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.6.2008
Příspěvky: 6038
Bydliště: Praha ČR
Jedna drobná poznámka - u těch "bind-n-fly" hraček může nastat problém s přiřazením kanálů, Spektrum to má dost odlišně od všech ostatních, což právě u věcí s napevno zadrátovanou elektronikou může být docela problém.
Podle mě využitelnost klasické T9X s Orange DSM (mimochodem toto doma mám a potvrzuji, že kombinace je funkční) bude z tohoto důvodu trochu omezená.
S alternativním firmware jako je Open9x to asi vyřešit půjde, proto se to u některých "hraček" může posunout z kategorie "vhodné" do "nezbytné".
U větších modelů, kde je normální Spektrum přijímač, třeba jako je Radian http://www.astramodel.cz/cz/katalog/par ... 18425.html to nutné nebude, tam postačí proházet servokonektory, zrovna u toho zmíněného Blade MCP bych ale problémy docela čekal.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 03.04.2013 11:47 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2010
Příspěvky: 11876
Bydliště: ČR
Obrázky: 1
tomashr píše:
Podle mě využitelnost klasické T9X s Orange DSM (mimochodem toto doma mám a potvrzuji, že kombinace je funkční) bude z tohoto důvodu trochu omezená. S alternativním firmware jako je Open9x to asi vyřešit půjde, proto se to u některých "hraček" může posunout z kategorie "vhodné" do "nezbytné".

V případě T9XR už je alternatívní firmware v daném případě ER9X, se kterým by to mělo být taktéž řešitelné, dodán přímo od prodejce. Takže možná varianta je i T9XR + Orange modul DSM2/DSMX a uživatel v postatě nemusí nic upravovat/flashovat. Ani ta otřesná klec na NiMH v nové T9XR už není. Samozřejmě T9XR je novější rádio dobou zatím tolik neprověřené jako stará T9X, ale zase má třeba navíc už integrované podsvícení LCD. T9XR se prodává jen bez modulu takže není nutné s ní původní modul zbytečně kupovat pokud někdo chce jít rovnou do jiného systému. Přitom cena T9XR bez modulu je stejná jako cena staré T9X prodávané ve verzi bez modulu.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: čtv 04.04.2013 8:08 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.6.2008
Příspěvky: 6038
Bydliště: Praha ČR
No prostě to lze shrnout tak, že s modulem Orange DSM/DSMX a T9X lze ovládat cokoli s normálním přijímačem Spektrum (třeba AR6000) za všech okolností, tam bude stačit proházet kabely a je to, vyhoví i 9X s originálním "čong FW". Naproti tomu pokud jde o model s napevno zadrátovaným přijímačem, kam patří třeba vrtulníčky s různými jednotkami "5 v 1" nebo mikromodely ala Vapor, tak může být nezbytné mít ještě možnost proházet přiřazení kanálů, což vyžaduje lepší FW - 9X s Open 9x nebo ER9X, a podle všeho i 9XR přímo. To je asi odpověď pro tazatele...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 06.04.2013 21:57 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 14.12.2010
Příspěvky: 387
Bydliště: Banskaá Bystrica
:) ďakujem vám za odpovede .


andy

_________________
hanzi


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz