Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 22 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Turnigy 9XR hack telemetry
PříspěvekNapsal: pát 12.07.2013 13:47 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.3.2012
Příspěvky: 4016
Bydliště: SK
Obrázky: 6
anastazius píše:
o mikropočítačích něco trochu vím, 9XR jsem si koupil proto že podle mého názoru je hardware uděláno podobně až stejně jako u drahých zařízení a další užitná hodnota je daná programem. když program udělá někdo koho to baví a rozumí tomu pro co je program sestaven tak to nemá chybu.

chci si vysílačku upravit tak jako vy, ale nerad dělám něco jenom podle návodu tohle podrž a tohle sem připájej.

takže výstup z telemetrického modulu pro zobrazovací jednotku FrSky je RS 232, t.j - 12Vˇ+12V
a výstupní signál, který obsahuje data v nějakém formátu je zpracován procesorem v 9XR,
vy jej přivádíte na nějaké volné piny procesoru a to jednosměrně. když jsem se díval na úpravu 9X
tak jsem tam viděl, že se tam přepojují nějaké další dva dráty. dělá se to samé u 9XR. Proč se dělá tato další úprava?


Preto aby išla telemetria (zobrazovanie)

_________________
FrSky Tandem X20


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Turnigy 9XR hack telemetry
PříspěvekNapsal: pon 15.07.2013 13:02 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 7.6.2013
Příspěvky: 75
Bydliště: České Budějovice
takže úpravu 9XR udělám tak,že do vysílačky zabuduji mezi procesor a zásuvku pro programování převodník TTL na RS 232. přepojím přívody dvou spinačů na volné piny procesoru. Při přepisu firmware propojím PC s vysilačem pomocí převodníku COM USB. Při provozu vysilače propojím kablíkem zásuvku pro programování se zásuvkou na telemetrickém vysilači FrSky. nebude to úplně cesta do Prahy přes Košice, ale využiji šuplíkové zásoby a bude to minimum práce


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Turnigy 9XR hack telemetry
PříspěvekNapsal: čtv 19.02.2015 21:28 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 11.11.2013
Příspěvky: 8
Zdravim Vas,

mam 9XR, urobil som si upravu telemetrie, alarmy na napatie baterie mam nastavene, akurat ze mi sice rozsvieti bar na ine srafovanie( farbu, len ju neviem donutit, aby aj zapiskala podla urovne alarmu. Viete poradit prosim, dakujem. Pouzivam Turnigy 9XR, upravenu podla http://myrcflight.com/turnigy-9xr.html a OpenTX 9XR128-2.0.15

teda ci to ide aj inak ako cez logicke spinace a specialne funkcie ...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Turnigy 9XR hack telemetry
PříspěvekNapsal: sob 21.02.2015 7:41 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.3.2012
Příspěvky: 4016
Bydliště: SK
Obrázky: 6
gego37 píše:
Zdravim Vas,

mam 9XR, urobil som si upravu telemetrie, alarmy na napatie baterie mam nastavene, akurat ze mi sice rozsvieti bar na ine srafovanie( farbu, len ju neviem donutit, aby aj zapiskala podla urovne alarmu. Viete poradit prosim, dakujem. Pouzivam Turnigy 9XR, upravenu podla http://myrcflight.com/turnigy-9xr.html a OpenTX 9XR128-2.0.15

teda ci to ide aj inak ako cez logicke spinace a specialne funkcie ...


Musíš to nastaviť v log. spínačoch.

_________________
FrSky Tandem X20


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Turnigy 9XR hack telemetry
PříspěvekNapsal: stř 25.02.2015 6:15 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.3.2012
Příspěvky: 4016
Bydliště: SK
Obrázky: 6
anastazius píše:
takže úpravu 9XR udělám tak,že do vysílačky zabuduji mezi procesor a zásuvku pro programování převodník TTL na RS 232. přepojím přívody dvou spinačů na volné piny procesoru. Při přepisu firmware propojím PC s vysilačem pomocí převodníku COM USB. Při provozu vysilače propojím kablíkem zásuvku pro programování se zásuvkou na telemetrickém vysilači FrSky. nebude to úplně cesta do Prahy přes Košice, ale využiji šuplíkové zásoby a bude to minimum práce


Tu je celý postup: http://myrcflight.com/turnigy-9xr.html

Doporučujem kúpiť si náhradnú základnú dosku a na tej spraviť všetky úpravi a potom ju nainštalovať do rádia.

_________________
FrSky Tandem X20


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Turnigy 9XR hack telemetry
PříspěvekNapsal: ned 01.03.2015 7:45 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 7.6.2013
Příspěvky: 75
Bydliště: České Budějovice
Já jsem to udělal trochu jinak. Úpravy ve vysílači jsem provedl stejně podle návodu. Přepojil jsem dvěma dráty příslušné piny a zaměnil software, aby to fungovalo. Ve vysílacím modulu jsem neprováděl žádné úpravy. Udělal jsem si nový kabel s převodníkem TTL na COM pro jeden signál a COM na TTL pro druhý signál. Oba převodníky jsou v jednom IO. Konektor na jedné straně je zapojen do vysílacího modulu pro výstup telemetrie na zobrazovač a na druhé straně do programovacího konektoru vysílače. Převodník je SMD obvod, 4 kondenzátory na malé destičce a je napájen ze strany vysílače. Při programování vysilače odpojím kabel pro telemetrii a zapojím programovací kabel TTL USB. Protože mám na pinech procesoru vždy jeden signál nemusí se výstupy telemetrie elektricky přetahovat s programovacími signály. Další výhoda je, že nemusím kuchat vysílací modul a mohu ve vysílači použít jiné moduly na vyzkoušení a moduly FRSKY i s telemetrii.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Turnigy 9XR hack telemetry
PříspěvekNapsal: stř 30.11.2016 10:01 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 28.9.2014
Příspěvky: 161
ak by mal niekto zaujem a ma Frsky telemetricky modul, upravim mu 9XR pre prijem telemetricky udajov a vyslanie/nastavenie Frsky modulu cez vysielacku, cize dvojcestna komunikacia. samozrejme aj Flashnutie firmwaru na Frsky er9x firmware. Za symbolicku cenu.
ja to tak mam a je to super, rad pomozem a spravim to niekomu, ma mdlhorocne skusenosti so spajkovanim..mikrospajkovanim..atd


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 22 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz