Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 33 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Turnigy 9XR a moduly
PříspěvekNapsal: pon 05.08.2013 9:03 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 27.12.2012
Příspěvky: 13
Napätie je ok. Neviem však ako to reklamovať lebo kupoval som to od jedného pána a ten to do hc nevie poslať.A aj tak pošta by bola vyššia ako cena tovaru. Mám ale ešte jeden problém. Otec má rovnakú súpravu s orange modulom a už mal všetko sparované len po preložení do druhého lietadla chviľu všetko fungovalo ale asi o 5 minút už sa to spravalo ako nesparované. Regulátor bol v tom lietadle horuci aj keď motor vôbec nešiel. Potom sme to skúšali sparovať ale príjimač len blíka rýchlo a potom pomalšie a shasne. Tiež sme skúšali dať do toho lietadla aj dx7 s ar7000 ale na nej sa stalo to isté. Neviete náhodou čo by to mohlo byť, ako to opraviť?


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Turnigy 9XR a moduly
PříspěvekNapsal: pon 05.08.2013 9:32 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2010
Příspěvky: 11876
Bydliště: ČR
Obrázky: 1
Iliveforflying píše:
Neviem však ako to reklamovať lebo kupoval som to od jedného pána a ten to do hc nevie poslať. A aj tak pošta by bola vyššia ako cena tovaru.

Původní majitel, který to koupil na Hobbykingu by to měl reklamovat na Hobbykingu po přihlášení ke svému účtu přes Support Centre prostřednictvím uvedení ID objednávky, ve které to koupil. Pokud budou ochotni poslat rovnou nový kus bez vrácení vadného tak odesílání vadného modulu zpět k nim není třeba vůbec řešit. Některé kusy Orange modulů byly vadné už z výroby a i když se u některých kusů vada projevovala jen někdy tak Hobbyking za celé série skutečně posílal těm co si je koupili náhradu obvykle podle data nákupu bez nutnosti zasílat starý modul zpět. Možná, že i tento Orange modul patří také do vadné série.

Pokud by se stalo, že budou chtít poslat vadný modul zpět tak se to dá poslat do Hongkongu v bublinkové obálce jako Doporučená zásielka svet viz tento odkaz dále viz citace z Poštové podmienky - Doporučená zásielka (medzinárodný styk).

Citace:
...Doporučená zásielka je určená na zasielanie písomných oznámení na akomkoľvek druhu fyzického média, tiež na zasielanie drobných predmetov...

Hmotnostně je to pod 100g tj. cena je za I. třídu 3,30 Euro přičemž nový modul orange vyjde z Hobbykingu cca 23 Euro + cca 3 Euro poštovné. Cena poštovného je tedy mnohem menší než cena samotného modulu.

Poslat z pošty na příslušnou adresu, kterou napíšou v reakci na reklamaci ze Support Centre Hobbykingu to pak můžeš klidně i ty sám s tím, že když jim ten původní majitel v reklamaci napíše, aby opravený nebo nový modul poslali na tvoji adresu tak to z Hobbykingu pak klidně pošlou rovnou tobě. Pokud to budeš posílat zpět k nim tak kvůli celníkům napiš na tu obálku reklamácia (complaint).

Je na tobě co si vybereš tj. jestli se domluvíš s předchozím majitelem, který to koupil na Hobbykingu, aby to reklamoval a pokud budou chtít poslat vadný modul zpět do Hobbykingu tak jestli to pak za cca 3 eura pošleš poštou a nebo jestli si budeš raději kupovat nový modul. Dle mého názoru i kdyby to chtěli poslat zpět k nim tak není žádný problém dát to do bublinkové obálky a za cca 3 eura poslat.

Iliveforflying píše:
Mám ale ešte jeden problém. Otec má rovnakú súpravu s orange modulom a už mal všetko sparované len po preložení do druhého lietadla chviľu všetko fungovalo ale asi o 5 minút už sa to spravalo ako nesparované. Regulátor bol v tom lietadle horuci aj keď motor vôbec nešiel. Potom sme to skúšali sparovať ale príjimač len blíka rýchlo a potom pomalšie a shasne. Tiež sme skúšali dať do toho lietadla aj dx7 s ar7000 ale na nej sa stalo to isté. Neviete náhodou čo by to mohlo byť, ako to opraviť?

Odpojit od BEC regulátoru i od přijímače vše ostatní. Nechat zapojený jen přijímač a k němu BEC regulátoru a vyzkoušet jestli bude fungovat párování a vše ostatní a bude-li vše OK tak postupně připojovat k přijímači serva po jednom a po každém připojení chvíli testovat. Pokud se po připojení některého ze serv situace s tím problémem začne opakovat tak problém způsobuje buď to konkrétní servo a nebo je BEC regulátoru holt nedostatečný z hlediska celkového možného odběru všech komponent v modelu z BECu.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Turnigy 9XR a moduly
PříspěvekNapsal: pon 05.08.2013 10:20 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 27.12.2012
Příspěvky: 13
Ten príjimač sa nedá sparovať. Pri napojeni začne rýchlo blikať a keď zapnem vysielač a držím parovacie tlačitko tak začne blikať pomalšie a po chvili zhasne a nič. Akurat som skúšal sparovať dx 7 s orange prijímačom a ide to ale naopak nie.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Turnigy 9XR a moduly
PříspěvekNapsal: pon 05.08.2013 10:35 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2010
Příspěvky: 11876
Bydliště: ČR
Obrázky: 1
Iliveforflying píše:
Ten príjimač sa nedá sparovať. Pri napojeni začne rýchlo blikať a keď zapnem vysielač a držím parovacie tlačitko tak začne blikať pomalšie a po chvili zhasne a nič. Akurat som skúšal sparovať dx 7 s orange prijímačom a ide to ale naopak nie.

Pokud jde přijímač spárovat s jiným vysílačem tak v něm problém nebude a pokud nejde spárovat s Orange modulem, se kterým dříve šel tak holt ten Orange modul odešel. V některých sériích Orange modulů bylo dost vadných kusů. Takže nemusí být nic neobvyklého na tom, že odešel Orange modul tobě i tvému otci. Opět viz reklamace modulu.

To, že se hřeje BEC může být způsobeno jeho zatížením jinými komponenty v modelu jak už jsem zmínil a s problémem, že nelze spárovat Orange přijímač s Orange modulem to vůbec nemusí souviset. Pokud to chceš vyloučit tak zkus Orange přijímač s Orange modulem párovat pokud bude Orange přijímač připojen bez regulátoru i bez BECu i bez serv jen s přijímačovým aku složeným třeba ze čtyř běžných AA článků NiMH, které doma najdeš a pro daný účel zapojíš do série. Pokud ani v takovém případě nepůjde příslušný Orange přijímač spárovat s Orange modulem zatímco s dx7 ten samý Orange přijímač spárovat lze pak je holt i ten druhý Orange modul v háji a můžeš zvážit i jeho reklamaci a případně i to zda raději nepřejít na jiný spolehlivější systém viz třeba telemetrický modul Frsky s přijímačem Frsky.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Turnigy 9XR a moduly
PříspěvekNapsal: pon 05.08.2013 10:44 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 27.12.2012
Příspěvky: 13
Nejde to ani s aku baterkami


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Turnigy 9XR a moduly
PříspěvekNapsal: pon 05.08.2013 10:45 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 27.12.2012
Příspěvky: 13
Dobré ale potom ako je možné že to isté sa stalo aj s dx s príjimačom ar 7000 v tom istom lietadle?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Turnigy 9XR a moduly
PříspěvekNapsal: pon 05.08.2013 11:30 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2010
Příspěvky: 11876
Bydliště: ČR
Obrázky: 1
Iliveforflying píše:
Dobré ale potom ako je možné že to isté sa stalo aj s dx s príjimačom ar 7000 v tom istom lietadle?

Zřejmě jen nějaká shoda okolností/zablbnutí a nic víc. Podstatné je to, že Orange modul nelze trvale spárovat s Orange přijímačem zatímco ten samý Orange přijímač lze spárovat s dx.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Turnigy 9XR a moduly
PříspěvekNapsal: pon 05.08.2013 11:34 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 27.12.2012
Příspěvky: 13
Drondys píše:
Zřejmě jen nějaká shoda okolností/zablbnutí a nic víc. Podstatné je to, že Orange modul nelze trvale spárovat s Orange přijímačem zatímco ten samý Orange přijímač lze spárovat s dx.

Áno takže reklamovať?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Turnigy 9XR a moduly
PříspěvekNapsal: pon 05.08.2013 11:36 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2010
Příspěvky: 11876
Bydliště: ČR
Obrázky: 1
Iliveforflying píše:
Áno takže reklamovať?

Ano a případně do budoucna zvážit i to zda raději nepřejít na jiný spolehlivější systém viz třeba telemetrický modul Frsky s přijímačem Frsky.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Turnigy 9XR a moduly
PříspěvekNapsal: pon 28.12.2015 12:32 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 21.10.2015
Příspěvky: 29
Bydliště: Kroměříž
Ahoj, pročetl jsem si tohle vlákno a měl bych otázku jestli by mi někdo poradil.
Na quadu s řídící jednotkou KK2 mi lítají hodnoty v Reciver testu. Nějakým měřením se došel k závěru, že je problém buď v přijímači Tunigy 9X8 nebo modulu Turnigy DSSS.
Dříve tu bylo zmiňováno něco ohledně pokřivených pinu k zasunutí modulu. Já mám druhý shora pokřivený. Mohl by to být problém? měřil jsem taky napětí na 2 a 3 pinu zespod jak tu bylo popisováno a mám na nich 11,2v.
Chci koupit nový modul a přijímač, ale rád bych věděl jestli problém nemůže být ještě v těch pinech.
Děkuji


Přílohy:
WP_20151228_12_27_43_Pro.jpg
WP_20151228_12_27_43_Pro.jpg
[ 49.49 KiB | Zobrazeno 6574 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Turnigy 9XR a moduly
PříspěvekNapsal: úte 29.12.2015 22:35 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2010
Příspěvky: 11876
Bydliště: ČR
Obrázky: 1
Nazarety píše:
Na quadu s řídící jednotkou KK2 mi lítají hodnoty v Reciver testu. Nějakým měřením se došel k závěru, že je problém buď v přijímači Tunigy 9X8 nebo modulu Turnigy DSSS. Dříve tu bylo zmiňováno něco ohledně pokřivených pinu k zasunutí modulu. Já mám druhý shora pokřivený. Mohl by to být problém? měřil jsem taky napětí na 2 a 3 pinu zespod jak tu bylo popisováno a mám na nich 11,2v. Chci koupit nový modul a přijímač, ale rád bych věděl jestli problém nemůže být ještě v těch pinech.
Děkuji

Podle toho přiloženého obrázku je to pokřivení druhého pinu shora nevýznamné jelikož se tento pin u tohoto systému nepoužívá. Napětí je v toleranci.

Spíš bych to viděl na nějaké problémy na straně přijímače. Zejména bych se zaměřil na napájení přijímače. Doporučuji jen na vyzkoušení přijímač dočasně nenapájet z BEC desky ani z BEC regulátoru tj. odpojit napájecí + piny na všech konektorech vedoucích do přijímače a použít k napájení přijímače jen samostatnou nezávislou přijímačovou baterii. Stačí dočasně spájet 4 minitužkové články AAA. Takto vzniklou baterií přímo napájet pouze přijímač a nic jiného. Pak zkontrolovat zda se bude při napájení přijímače ze samostatné přijímačové baterie ještě projevovat to kmitání hodnot.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Turnigy 9XR a moduly
PříspěvekNapsal: stř 30.12.2015 8:47 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 21.10.2015
Příspěvky: 29
Bydliště: Kroměříž
Děkuji za rada určitě to vyzkouším. Jen než se dám do pájení těch baterek. Jsem takový elektrikářky příliš nepolíbený, mohl bych použít stabilizovaný zdroj co mám doma na kterým si mohu regulovat napětí od 3 do 12v má 500mA? Nebo je tam nějaký problém? Je slabý? Nevhodný? Děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Turnigy 9XR a moduly
PříspěvekNapsal: stř 30.12.2015 9:21 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 21.10.2015
Příspěvky: 29
Bydliště: Kroměříž
Tak jsem to zkusil s těma baterkama. Výsledky jsou takové. A sice nic. Píše mi to No signal na všech kanálech. Když tam připojím napájení s řídící jednotky tak to jde, ale lítají hodnoty. A když jsem tam dal to napájení z baterek a napájení z řídí jednotky jsem odpojil tak to ukazuje no signal.
Zkoušel jsem to napájet i jednočlánkovou baterií, ale ta je na to asi slabá, tak sem zkusil ty 4 baterky. Na měřáku mají 5,9v tož je v rozmezí povolených specifikacích.

A co je divné - když sem vypl ovladač a quad sem nechal napájený, tak na Rud a Aux to signal mělo a ukazovalo mi to 0 a na ostatních kanálech zase No signal. Neměl by být No signal na všech kanálech když vypnu vysílačku?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Turnigy 9XR a moduly
PříspěvekNapsal: stř 30.12.2015 12:42 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2010
Příspěvky: 11876
Bydliště: ČR
Obrázky: 1
Nazarety píše:
Tak jsem to zkusil s těma baterkama. Výsledky jsou takové. A sice nic. Píše mi to No signal na všech kanálech. Když tam připojím napájení s řídící jednotky tak to jde, ale lítají hodnoty. A když jsem tam dal to napájení z baterek a napájení z řídí jednotky jsem odpojil tak to ukazuje no signal. Zkoušel jsem to napájet i jednočlánkovou baterií, ale ta je na to asi slabá, tak sem zkusil ty 4 baterky. Na měřáku mají 5,9v tož je v rozmezí povolených specifikacích.

S přijímačovou baterií to normálně běžně funguje. Zřejmě si to nějak chybně propojil a proto ti to nefunguje. Než budeš pokračovat tak si nech to zapojení zkontrolovat někým ve tvém okolí kdo se v elektronice obecně vyzná lépe než ty.

Při tom odpojování napájení z řídící jednotky se odpojuje pouze + pin. Také je důležité, že musí být propojeny země tj. zem baterie i zem řídící jednotky. Je otázkou jestli jsi omylem neodpojil namísto + pinů signální piny a nebo jestli nemáš oddělené země ?

Nazarety píše:
A co je divné - když sem vypl ovladač a quad sem nechal napájený, tak na Rud a Aux to signal mělo a ukazovalo mi to 0 a na ostatních kanálech zase No signal. Neměl by být No signal na všech kanálech když vypnu vysílačku?

8-mi kanálový přijímač Turnigy se chová tak, že pokud vypadne spojení pak tento přijímač drží na výstupech označených CH4 a CH5 stav PWM signálu HOLD tj. poslední hodnotu před výpadkem a na všech ostatních CH1,CH2,CH3,CH6,CH7 a CH8 je stav zcela bez PWM signálu. Takže dva výstupy na tomto přijímači se v tomto ohledu chovají odlišně od ostatních.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Turnigy 9XR a moduly
PříspěvekNapsal: pát 01.01.2016 14:39 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 21.10.2015
Příspěvky: 29
Bydliště: Kroměříž
Nazarety píše:
8-mi kanálový přijímač Turnigy se chová tak, že pokud vypadne spojení pak tento přijímač drží na výstupech označených CH4 a CH5 stav PWM signálu HOLD tj. poslední hodnotu před výpadkem a na všech ostatních CH1,CH2,CH3,CH6,CH7 a CH8 je stav zcela bez PWM signálu. Takže dva výstupy na tomto přijímači se v tomto ohledu chovají odlišně od ostatních.


To dává smysl děkuji za vysvětlení.

Už se mi to podařilo napojit na externí baterií, správně jsi odhadl, že sem nepropojil země. Nicméně i s tou samostatnou baterií pro přijímač tam není změna. Tak mám zkusit vyměnit celý přijímač nebo je nějaká šance ho nějak opravit?


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 33 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz