Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 587 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38 ... 40  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Vysilač Turnigy 9XR PRO
PříspěvekNapsal: pon 12.01.2015 14:08 
Mazák
Mazák

Registrován: 31.1.2012
Příspěvky: 571
Obrázky: 0
Daj aj nejaké info k vysielačke. Čo sa ti na nej ľúbi, čo sa ti neľúbi..... info z používania a pod. Myslím že by to viacerým pomohlo pri rozhodovaní o nej.

_________________
Moje modely (tie ktoré som už zalietal) najdete na rcalbum.cz


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Turnigy 9XR
PříspěvekNapsal: stř 14.01.2015 19:15 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 21.1.2012
Příspěvky: 425
Bydliště: Bohumín
Minno píše:
Ahojte, prepacte za moju zaciatocnicku otazku, mam Turnigy 9xr + Frsky combo DF + 8ch receiver
http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... le_RX.html

chcem sa spytat ci je mozne nejak narvat toto vsetko pomocou tejto supravy:
- 4 kanaly pre ovladanie T,A,R,E
- prepinanie modov manual ATT GPS
- prepinanie homelock, course lock
- ovladanie gimbalu
- prepinanie medzi kamerami
- vzdialene zapinanie LEDiek
vychadza mi to ze potrebujem 9 kanalov no moj prijimac je len 8 kanalovy.. neda sa to nejak skombinovat trebars mixom softverovo aby som pri danej zostave mohol toto vsetko vyuzivat ?
dakujem


Zalezi, jakou pouzijes jednotku. Naza? Prepinami modu je mozne dat na jeden kanal. Ovladani gimbalu bude predpokladam v jedne ose, je to tak?

Prepinani modu lze resit napriklad tak, ze budou dve sady modu prepinatelne prepinacem napr AIL. V poloze AIL = 0 bude tripolohovy ovladac posilat na kanal hodnoty treba 0,20,40. V pozici AIL = 1 bude tripolohovy prepinac posilat 60, 80, 100. Tim jde docilit prepinani az sesti modu jednim kanalem. Otazkou je, jestli to umi obsluzny software jednotky.

_________________
http://rcfrantik.rajce.idnes.cz | www.youtube.com/user/fajnweb


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Turnigy 9XR
PříspěvekNapsal: stř 14.01.2015 20:05 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 28.9.2014
Příspěvky: 161
ano jedna sa o nazu a presne tak to mam spravene, že som zmixoval dvojpolohovy a trojpolohovy spinac na jeden kanal a tym padom prepinam 3 mody+failsafe. to nieje problem. aby mi to vyšlo budem sa musiet vzdat jednoho kanala z nazy a bude to asi remotne nastavenie gains.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Turnigy 9XR
PříspěvekNapsal: úte 12.05.2015 11:35 
Mazák
Mazák

Registrován: 15.7.2014
Příspěvky: 602
Bydliště: ČR
Asi už to tu bylo, ale nemůžu nic najít... Potřebuju koupit mode 2 levou páčku, nemaj jí, můžu místo ní koupit mode 1 pravou? Je to stejný?

edit: páčkou samozřejmě myslím celý gimbal

_________________
X650F, Sunnysky, Afro, Graupner 11x5, APM, Pixhawk


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Turnigy 9XR
PříspěvekNapsal: stř 13.05.2015 16:16 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.3.2012
Příspěvky: 4016
Bydliště: SK
Obrázky: 6
j.s píše:
Asi už to tu bylo, ale nemůžu nic najít... Potřebuju koupit mode 2 levou páčku, nemaj jí, můžu místo ní koupit mode 1 pravou? Je to stejný?

edit: páčkou samozřejmě myslím celý gimbal


Nie nieje musí byť ľavá keď aj z MODU 1, len ju potom upravíš, ak máš starú. (pružinu atď.)

_________________
FrSky Tandem X20


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Turnigy 9XR
PříspěvekNapsal: čtv 14.05.2015 8:25 
Mazák
Mazák

Registrován: 15.7.2014
Příspěvky: 602
Bydliště: ČR
A nevíš co je na nich jiného? Protože já jsem to otevřel, abych se mrknul, jak se ta pružinka vyndavá a co je tam jiného a nějak jsem nenašel rozdíl, je to tam jen dané vzhůru nohama...
Nicméně, když jsem to zavřel, tak už to jede zase v pohodě, takže ten potenciometr asi vadnej neni, asi se tam něco "jenom" hnulo a přitom zkoumání jsem to dal náhodou zpátky (nebo že by nějakej kontakt?) Nebo neví někdo čím by to mělo být a jak bych to mohl trvale fixnout, tohle mi nepřijde totiž moc vtipný...
Ještě teda uvedu, že nejdřív mi začal gimbal v sw cestovat jinam než jsem páčkoval a po chvilce nakonec zustal v extrémní poloze a nešlo s nim hejbnout už nikam. Naštěstí jsem to zaznamenal, když gimbal byl v poloze středové a nedělalo to to, co má a bezpečně jsem přistál.

Díky.

_________________
X650F, Sunnysky, Afro, Graupner 11x5, APM, Pixhawk


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Turnigy 9XR
PříspěvekNapsal: čtv 14.05.2015 9:13 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.3.2012
Příspěvky: 4016
Bydliště: SK
Obrázky: 6
j.s píše:
A nevíš co je na nich jiného? Protože já jsem to otevřel, abych se mrknul, jak se ta pružinka vyndavá a co je tam jiného a nějak jsem nenašel rozdíl, je to tam jen dané vzhůru nohama...
Nicméně, když jsem to zavřel, tak už to jede zase v pohodě, takže ten potenciometr asi vadnej neni, asi se tam něco "jenom" hnulo a přitom zkoumání jsem to dal náhodou zpátky (nebo že by nějakej kontakt?) Nebo neví někdo čím by to mělo být a jak bych to mohl trvale fixnout, tohle mi nepřijde totiž moc vtipný...
Ještě teda uvedu, že nejdřív mi začal gimbal v sw cestovat jinam než jsem páčkoval a po chvilce nakonec zustal v extrémní poloze a nešlo s nim hejbnout už nikam. Naštěstí jsem to zaznamenal, když gimbal byl v poloze středové a nedělalo to to, co má a bezpečně jsem přistál.

Díky.


Sú zrkadlovo odlišné (ale možno to ide upraviť ja si to už až tak nepamätám)
Káble od gimbalu sú dosť krátke a pri pohybe sa kývu v konektore na doske. poriadne ich zastrč a tavnou pištolou zalep. Ak nie skontroluj potenciometre Ja som mal už od výroby jeden zle zlisovaný, ale dalo sa to klieštikami narovnať (myslím doštičku potenciometra) Aj tak bi som ti ich doporučil skontrolovať všetky štyri..
Ak toto urobíš a všetko bude OK máš s gimbalami pokoj. Hold Čína. (potom skalibruj)

_________________
FrSky Tandem X20


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Turnigy 9XR
PříspěvekNapsal: čtv 14.05.2015 11:49 
Mazák
Mazák

Registrován: 15.7.2014
Příspěvky: 602
Bydliště: ČR
Dobře, díky. Mě fungovala bezvadně až do teď, mám ji asi 8 měsíců.. zkusim se v tom hrabat tak dlouho než nepřijdu na to co to způsobilo, ať mám jistotu.
Díky.

_________________
X650F, Sunnysky, Afro, Graupner 11x5, APM, Pixhawk


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Turnigy 9XR
PříspěvekNapsal: úte 26.05.2015 21:11 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 18.9.2014
Příspěvky: 122
Obrázky: 0
zdravim, koupil jsem si tuhle vysilacku +
tento modul http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__62716__Turnigy_DSSS_2_4Ghz_Transmitter_Module_For_9XR_9XR_Pro_JR_Configuration_.html
a reciever http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__12339__Turnigy_9X_2_4GHz_8Ch_Receiver_V2_.html

chtel bych se zeptat, jestli je to dobra kombinace... popripade, jak se s nim da daleko letet vzdusnout carou... a jestli podporuje PPM.... jsem uplny amater ohledne nastavovani, takze vubec nevim jak co funguje...


dalsi vec je ta... mam nazu M lite u ktere mi nejde naprogramovat u tripoloveho prepinace GPS FAILSAFE a NORMAL MOD viz obrazek....

nejlepsi nastaveni co slo:

CH7 125% FULL switch ID0 REVERS http://uloz.to/xtY3NUZa/20150520-194430-jpg

ale ja bych se potreboval dostat tak na 160%, ale 9RX mi umozni pouze max 125%, nebo se mylim ? :-)


nevite nekdo, jak se mam dostat na GPS MOD ? zkousel sem ruzne postupy a navody na netu, ale porad bez vysledku....

doufam ze nekdo poradite ;-)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Turnigy 9XR
PříspěvekNapsal: čtv 28.05.2015 19:47 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 18.9.2014
Příspěvky: 122
Obrázky: 0
nikdo nema nejake napady ? :?


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Turnigy 9XR
PříspěvekNapsal: čtv 28.05.2015 20:21 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2010
Příspěvky: 11876
Bydliště: ČR
Obrázky: 1
Androy píše:

S tím VF modulem nemám zkušenost a není moc rozšířený (s přijímačem ano), ale obecně by měl být dosah podobný jako u jiných v pásmu 2,4 Ghz tj. běžně okolo 1 km a v závislosti na lokálních podmínkách to může být i dál.

Androy píše:
...a jestli podporuje PPM.... jsem uplny amater ohledne nastavovani, takze vubec nevim jak co funguje...

PPM samozřejmě podporuje ten VF modul na straně od vysílačky, ale pokud se ptáš na něco jako je CPPM u Frsky tj. kompozitní PPM výstup na straně přijímače tak tento přijímač nemá kompozitní PPM výstup.

Androy píše:
dalsi vec je ta... mam nazu M lite u ktere mi nejde naprogramovat u tripoloveho prepinace GPS FAILSAFE a NORMAL MOD viz obrazek....

nejlepsi nastaveni co slo:
CH7 125% FULL switch ID0 REVERS http://uloz.to/xtY3NUZa/20150520-194430-jpg

ale ja bych se potreboval dostat tak na 160%, ale 9RX mi umozni pouze max 125%, nebo se mylim ? :-)

Víc než 125 se nepoužívá. Zřejmě to máš špatně nastavené na straně Nazy, když ti nestačí těch 125, ale ve vztahu k naze to tak neznám tj. to ti bude muset podrobněji poradit někdo jiný.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Turnigy 9XR
PříspěvekNapsal: pát 29.05.2015 12:34 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 28.9.2014
Příspěvky: 161
ahojte hosi, da sa prosim Vas niejakym sposobom spravit plynulejsi alebo pomalsi chod YAW (otacania) ?? napr by som pouzil spinac tusim je to TRN a pri jeho stlacenom stave by YAW otacanie islo o cosi pomalsie alebo plynulejsie.. chapete.. pretoze ked nieco tocim tak staci nepatrny pohyb packou na radiu a v obraze to proste ide skokovo... neviem vobec ako sa taketo nieco nastavuje... vdaka moc hosi... :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Turnigy 9XR
PříspěvekNapsal: pát 29.05.2015 14:41 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2010
Příspěvky: 11876
Bydliště: ČR
Obrázky: 1
Minno píše:
...niejakym sposobom spravit plynulejsi alebo pomalsi chod YAW (otacania) ?? napr by som pouzil spinac tusim je to TRN a pri jeho stlacenom stave by YAW otacanie islo o cosi pomalsie alebo plynulejsie.. chapete.. pretoze ked nieco tocim tak staci nepatrny pohyb packou na radiu a v obraze to proste ide skokovo...

Doplnit pro kanál YAW (Rudder) uživatelský mix s křivkou a s aktivací/deaktivací mixu na spínač TRN.

Ve firmware OpenTx v sekci MIXER k již existujícímu mixu pro CH1 Rud přidat další mix. Pak pro ten původně existující mix nastavit položku Switch na volbu !TRN a tomu doplněnému mixu nastavit položku Switch na volbu TRN. V tom doplněném mixu ak ještě navíc nastavit položku Curve na hodnotu CV1.

Příloha:
yaw1.jpg
yaw1.jpg [ 7.19 KiB | Zobrazeno 2027 krát ]


Pak v sekci CURVES nastavit pětibodovou křivku CV1 třeba takto:

Příloha:
yaw2.jpg
yaw2.jpg [ 4.89 KiB | Zobrazeno 2027 krát ]

X1 = -100
Y1 = -20
X2 = -50
Y2 = -10
X3 = 0
Y3 = 0
X4 = 50
Y4 = 10
X5 = 100
Y5 = 20

Pak to bude fungovat tak, že když bude spínač TRN rozepnutý tak bude aktivní původní mix a když bude spínač TRN sepnutý tak bude aktivní ten druhý doplněný mix s křivkou, která zajistí, že n celé rozmezí chodu kniplu v rovině pro kanál YAW bude skutečný rozsah hodnot chodit jen v rozmezí od -20% do +20% tj. tím bude ovládání YAW mnohem jemnější a jen v rozsahu -20% až +20%.

Před přepnutím spínače TRN bys měl dávat knipl v rovině pro kanál YAW do středu tj. co nejblíže nulové pozici kanálu YAW, abys předešel skokové změně po přepnutí.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Turnigy 9XR
PříspěvekNapsal: pát 29.05.2015 15:18 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 28.9.2014
Příspěvky: 161
super, dakujem uz to niejak skusim nastavit, len otazka znie.. ja mam turnigy 9xr ale asi s povodnym softwareom, asi tam nieje openx.. mam tam ten soft s ktorym som to aj kupil... ide to aj na tom ? vdaka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Turnigy 9XR
PříspěvekNapsal: pát 29.05.2015 15:44 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2010
Příspěvky: 11876
Bydliště: ČR
Obrázky: 1
Minno píše:
... ja mam turnigy 9xr ale asi s povodnym softwareom, asi tam nieje openx.. mam tam ten soft s ktorym som to aj kupil... ide to aj na tom ?

Ten původní firmware, se kterým se Turnigy 9XR dodává vychází z předchozích verzí opensource firmware ER9X někdy z dubna 2012 jak je uvedeno viz tento odkaz. Jít by to snad nějak podobně mělo. Zkus se nějak inspirovat podle českého návodu ke starému firmware ER9X viz tento odkaz.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 587 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38 ... 40  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz