Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 587 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Turnigy 9XR
PříspěvekNapsal: pát 29.05.2015 20:40 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 18.9.2014
Příspěvky: 122
Obrázky: 0
Androy píše:
dalsi vec je ta... mam nazu M lite u ktere mi nejde naprogramovat u tripoloveho prepinace GPS FAILSAFE a NORMAL MOD viz obrazek....

nejlepsi nastaveni co slo:
CH7 125% FULL switch ID0 REVERS http://uloz.to/xtY3NUZa/20150520-194430-jpg

ale ja bych se potreboval dostat tak na 160%, ale 9RX mi umozni pouze max 125%, nebo se mylim ? :-)


Mazák píše:
Víc než 125 se nepoužívá. Zřejmě to máš špatně nastavené na straně Nazy, když ti nestačí těch 125, ale ve vztahu k naze to tak neznám tj. to ti bude muset podrobněji poradit někdo jiný.


na naze se prave nic nastavovat neda ohlede prepinace poloh GPS FAILSAFE a NORMAL MODE nebo jo ? :-O proto jsem myslel ze bude problem s nastavenim vysilacky :-/ kvuli tomu nemuzu rozhybat kvadropteru pac se nedostanu na GPS mod :-(


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Turnigy 9XR
PříspěvekNapsal: pon 01.06.2015 16:39 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2010
Příspěvky: 11876
Bydliště: ČR
Obrázky: 1
Níže je video s nastavením třípolohového přepínače v Turnigy 9XR pro přepínání režimů GPS/Fail-safe/Manual (alias Normal) pro Naza M Lite. Začíná to v čase cca 3:10 od začátku toho videa. Ukázka nastavení je pro kanál CH6, ale obdobný postup by měl být aplikovatelný i v případě když se namísto CH6 použije CH7.



Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Turnigy 9XR
PříspěvekNapsal: pon 01.06.2015 19:19 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 18.9.2014
Příspěvky: 122
Obrázky: 0
presne podle tohohle videa jsem to nastavoval, ale kdyz sem nastavoval CH7 ID0 na 70% jak ma on na videu, tak sem se dostal na pozici ATTI. a kdyz dam 125% tak jsem na max FAILSAFE a na GPS se proste nedostanu, takze to mam proste vsechno posunute do prava... ale kamos mi rikal, ze se to posouvam SUBTRIMEM, ale ten na turnigy 9XR nemuzu nalezt ani nastavit...

pak dalsi problem mam, ze se mi vsechnny hulky (sticks) klepou :lol: a to pry vubec nema delat... nevite nekdo, kde by mohl byt problem ? vsechno mam zapojene dobre https://www.youtube.com/watch?v=bdGOg9i2mqU packy na vysilacce jsou uplne klidne...

btw ted tam mam zapojenou NAZU M V1, ale dela to to samem jako u MAZI M LITE


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Turnigy 9XR
PříspěvekNapsal: pon 01.06.2015 20:34 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2010
Příspěvky: 11876
Bydliště: ČR
Obrázky: 1
Androy píše:
kamos mi rikal, ze se to posouvam SUBTRIMEM, ale ten na turnigy 9XR nemuzu nalezt ani nastavit...

Pokud používáš původní firmware, se kterým se Turnigy 9XR implicitně dodává tak tam by měly být subtrimy v sekci LIMITS. Pokud používáš OpenTX tak tam jsou sutrimy v prvním sloupci čísel v sekci SERVOS.

Androy píše:
pak dalsi problem mam, ze se mi vsechnny hulky (sticks) klepou :lol: a to pry vubec nema delat... nevite nekdo, kde by mohl byt problem ? vsechno mam zapojene dobre https://www.youtube.com/watch?v=bdGOg9i2mqU packy na vysilacce jsou uplne klidne...

Klepou se úplně všechny kanály i ten co je vázaný jen na přepínač.

Pro jistotu zkontroluj jestli ten pohyb na všech kanálech není patrný i v monitoru zobrazujícím stavy kanálů na LCD displeji vysílačky Turnigy 9XR. Pokud by se to projevovalo i tam pak by byl problém někde na straně Turnigy 9XR.

Pokud to na straně zobrazení stavu kanálů na displeji Turnigy 9XR patrné nebude pak to bude zřejmě nějaký problém na straně přijímače nebo v jeho napájení. Zkus přijímač dočasně na vyzkoušení z hlediska napájení připojit na přijímačový aku složený třeba ze 4 kusů plně nabitých AA NiMH článků. Jestli to bude přetrvávat i tak pak leda vyzkoušet jiný přijímač.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Turnigy 9XR
PříspěvekNapsal: pon 06.07.2015 20:24 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 18.6.2015
Příspěvky: 13
Minno píše:
ahojte, chcem sa spytat 9xr je 9kanalove radio ale ja mam v nastaveniach az 16kanalov ? ako je to mozne ?
Drondys píše:
Je to možné proto, že podstatné je pouze to kolik kanálů umožní příslušný použitý firmware v kombinaci s použitým VF modulem. Například VF modul Frsky XJT v kombinaci s firmware OpentTx poskytuje plnohodnotně všech 16-kanálů. Jiné VF moduly poskytují třeba jen 8 kanálů a zbytek nad 8 kanálů je v takovém případě pak ve firmware jen virtuální tedy samostatně v podstatě nepoužitelný.

Asi blba otazka zaciatocnika, ale ak do Turnigy 9XR nahram OpenTx a vlozim VF modul, ktory umoznuje 16 kanalov, tak Turnigy 9XR bude pracovat ako 16-kanalova vysielacka?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Turnigy 9XR
PříspěvekNapsal: úte 07.07.2015 18:58 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2010
Příspěvky: 11876
Bydliště: ČR
Obrázky: 1
jusuf píše:
Asi blba otazka zaciatocnika, ale ak do Turnigy 9XR nahram OpenTx a vlozim VF modul, ktory umoznuje 16 kanalov, tak Turnigy 9XR bude pracovat ako 16-kanalova vysielacka?

Ano.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Turnigy 9XR
PříspěvekNapsal: úte 07.07.2015 19:40 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 18.6.2015
Příspěvky: 13
Dakujem Drondys. Tak to je skutocne vyborne, ze vysielacka za 55 Eur moze pracovat ako 16 kanalova.
A preto este jedna otazka, ktore ine moduly okrem FrSky umoznuju minimalne 10 kanalov?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Turnigy 9XR
PříspěvekNapsal: čtv 09.07.2015 3:14 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2010
Příspěvky: 11876
Bydliště: ČR
Obrázky: 1
jusuf píše:
ktore ine moduly okrem FrSky umoznuju minimalne 10 kanalov?

Jediný jiný VF modul než Frsky XJT, o kterém vím že ho někdo testoval v T9X s více kanály je Jeti Duplex. V roce 2012 testoval Rimr Jeti modul se starší T9X v nímž měl firmware Open9x s nastavením režimu PPM16. Na straně modelu měl dva 8K přijímače z nichž jeden přijímač bral kanály 1 až 8 a druhý 9 až 16 a fungovalo mu to viz video. Mělo by to fungovat podobně i s 9XR.



Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Turnigy 9XR
PříspěvekNapsal: čtv 09.07.2015 4:45 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Slušelo by se ještě poznamenat/zdůraznit to co je pod videem:
Rimr píše:
reaction time is a little bit slower than in 8ch PPM mode. But for any glider, or cars or boats (which "eats" many channels) is this I think OK. Now is T9x PPM setup on 16 channels, 34ms, 500u.

Prostě něco za něco...

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Turnigy 9XR
PříspěvekNapsal: čtv 09.07.2015 5:53 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2010
Příspěvky: 11876
Bydliště: ČR
Obrázky: 1
jyrry píše:
Slušelo by se ještě poznamenat/zdůraznit to co je pod videem:
Rimr píše:
reaction time is a little bit slower than in 8ch PPM mode. But for any glider, or cars or boats (which "eats" many channels) is this I think OK. Now is T9x PPM setup on 16 channels, 34ms, 500u.
jyrry píše:
Prostě něco za něco...

Ano to je tím, že se natahuje rámec PPM.

Tento problém není u Frsky XJT modulu jelikož ten je v rámci Open9x alias OpenTx provozován v režimu D16 pouze s Frsky specifickým protokolem PXX (což je v podstatě jakási specifická varianta PCM protokolu od Frsky). Frsky PXX protokol tedy funguje na úplně jiném principu datových paketů a nikoli běžného PPM.

Lze tedy konstatovat, že nejlepší varianta v tomto ohledu je použití VF modulu Frsky XJT.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Turnigy 9XR- změna modu2 na mod1-?
PříspěvekNapsal: stř 16.09.2015 20:35 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 16.5.2015
Příspěvky: 155
Bydliště: u Kladna
Ahoj poletuchové,
našel by se někdo, kdo by pomohl s přehozením u Turnigy 9XR z modu 2 na mod 1? Samozřejmě za úplatu...
Mohl by být z okolí Prahy, Kladna, Slaného, Rakovníka a pod.
Díky za případné informace.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Turnigy 9XR
PříspěvekNapsal: čtv 17.09.2015 15:20 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 25.12.2013
Příspěvky: 195
Ahoj, prosím zkušenější o nápovědu. Prošel jsem manuál, ale nepodařilo se mi nalézt skutečnost zda vysílačka umí zaznamenávat celkový čas zapnutí u jednotlivých modelů. Jde mi o to, že bych chtěl vědět kolik minut (hodin) jsem s daným modelem celkově nalétal. Časomíru přiřazenou k přepínači (zapnutí-vypnutí motoru) používám. Zajímá mne možnost zda k tomu jde přiřadit nějaký příkaz součtu.
Díky Jirka

_________________
...každý jednou začínal... :-)


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Turnigy 9XR
PříspěvekNapsal: pát 18.09.2015 21:39 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 30.6.2012
Příspěvky: 687
Bydliště: Jemnice
Obrázky: 2
Bohužel to nejde, vysílačka nemá softwarové vypínání, ale jen prostý vypínač napájení ,takže nemá kdy tyto hodnoty ukládat do trvalé paměti.

_________________
www.opentx.cz


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Turnigy 9XR
PříspěvekNapsal: ned 11.10.2015 9:56 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 11.8.2014
Příspěvky: 28
Ahoj,zamýšlím koupit Turnigy 9XR PRO a tak už předem sháním informace o přehrání fw na OpenTx CZ.Prosím mohl by mě někdo nasměrovat na podrobný odkaz nebo manuál co a jak? Díky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Turnigy 9XR
PříspěvekNapsal: pon 12.10.2015 15:40 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 12.6.2011
Příspěvky: 711
Bydliště: Svitavy a okolí
http://www.open-tx.org/
http://www.opentx.cz/

_________________
Last one alive, lock the door!


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 587 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz