Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 17 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Občas nefunkční trim u T9x
PříspěvekNapsal: stř 14.11.2012 16:14 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2011
Příspěvky: 3159
Bydliště: Praha Letňany
V poslední době se mi občas stane, že jeden z trimů (konkrétně ten u pravého kniplu, kterým se trimuje ve "svislém" směru (v mém případě je to výškovka) - ale to je asi nedůležité) nereguje. Respektive - pokud trimuju "dolů", je všechno ok, ale když trimuju "nahoru", tak trim nereaguje. Pravděpodobně to bude něco mechanického, protože když zatlačím na pravé straně na spodní část rádia, tak se trim "chytne". Nesetkal jste se s tím někdo ? Ještě jsem neměl rádio rozebrané, abych se na to podíval - možná je jen někde nějaké smetí, možná je to ale něco "vážnějšího", co už někdo řešil. Jinak rádio nespadlo, nikde jsem s ním necvaknul, vozí se v polstrovaném kufru...

_________________
Wind Dragon slow 2,4 GHz byl první...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Občas nefunkční trim u T9x
PříspěvekNapsal: stř 14.11.2012 16:53 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 29.1.2012
Příspěvky: 10
Bydliště: Nymburk
Já měl to samé u směrovky. Pomohlo až přeletování spínače na plošťáku. Jestly chceš tak se nato můžu mrknout. Každý víkend jsem v Letňanech, dej vědět přes SZ.

_________________
Turnigy Open9 + FrSky // Beta 1400 // AXN Floater // Kinetic 800 //The Folly// AVIA B-534


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Občas nefunkční trim u T9x
PříspěvekNapsal: stř 14.11.2012 17:48 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 31.7.2005
Příspěvky: 19102
Vadný spínač nebo studený spoj. Radek

_________________
ICQ 638556901


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Občas nefunkční trim u T9x
PříspěvekNapsal: stř 14.11.2012 22:15 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 13.3.2011
Příspěvky: 213
Bydliště: Praha 5 - Radotín
Jak píše Arda1. Já měl samý problém a pomohlo přepájení - měl jsem "studeńák" na desce


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Občas nefunkční trim u T9x
PříspěvekNapsal: čtv 15.11.2012 11:13 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 11.6.2010
Příspěvky: 259
Mal som ten istý problém - tie spínače na trimy sú napájkované na malom plošnom spoji, ktorý je k telu vysielačky priskrutkovaný dvoma samoreznými skrutkami;
Používaním vysielačky v prostredí so striedaním teploty (raz je teplo, raz na Tx svieti slnko, raz je pri lietaní chladnejšie) a rozťažnosťou materiálu sa mi ten plošný spoj pravdepodobne nejako pohol do jednej strany (asi 0,5mm) a tým pádom mi trim (u mňa smerovky) nereagoval do jednej strany. Otvoril som Tx, jemne povolil skrutky (zakrúžkované žltým na obr.) čo držia ten plošáčik a so zapnutou vysielačkou, stlačeným tlačítkom trimu a jemným posúvaním a experimentovaním s polohou plošáku, som sa dopracoval k stavu, keď to znova funguje na obidve strany. Vyskúšaj, možno pomôže.
Příloha:
trim.jpg
trim.jpg
[ 76.71 KiB | Zobrazeno 1442 krát ]


_________________
SVK 34-12


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Občas nefunkční trim u T9x
PříspěvekNapsal: čtv 15.11.2012 11:50 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2011
Příspěvky: 3159
Bydliště: Praha Letňany
Zatím díky všem za rady, dneska večer bych měl mít čas rádio rozebrat a podívat se na to, snad to bude něco podobného jako psal mb. Jen ještě obecný dotaz "elektro-lamy - studeňák se může projevit až takhle po víc než roce spokojeného provozování?

_________________
Wind Dragon slow 2,4 GHz byl první...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Občas nefunkční trim u T9x
PříspěvekNapsal: pát 16.11.2012 12:47 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 7.8.2007
Příspěvky: 2366
Bydliště: Liptovský Peter
Ja som mal studený spoj na poťáku krídelok... Chválabohu som na to prišiel ešte na zemi. :roll:

_________________
Sky Lady - po 4 rokoch zhorela, Tornado XX, Cap 232, Super Zoom 2 - 460g, F3K Super Gee, Lynx E


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Občas nefunkční trim u T9x
PříspěvekNapsal: pát 16.11.2012 12:54 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2011
Příspěvky: 3159
Bydliště: Praha Letňany
Včera večer jsem se dostal k rozebrání rádia a zkoušel jsem "poštelovat" ten tišťtáček s trimem, jak píše mb. No hýbat se s tím moc nedalo. Ale přišel jsem na jednu věc- pokud na páčku trimu "tlačím" při trimování jakoby z vrchu, tak to funguje - dělá to na mne dojem, jako by bylo potřeba něco někam "přitisknout". Ale je fakt divný, že je to a) jen jedním směrem (trim "dolů" funguje v pohodě) a za b) že se to objevilo po dlouhodoém spokojeném užívání, kdy všechno klapalo.

_________________
Wind Dragon slow 2,4 GHz byl první...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Občas nefunkční trim u T9x
PříspěvekNapsal: pát 16.11.2012 13:34 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 7.8.2007
Příspěvky: 2366
Bydliště: Liptovský Peter
Veď to normálne prepájkuj - roztav a nechaj vychladnúť. A hneď bude jasné aký to bol spoj.

_________________
Sky Lady - po 4 rokoch zhorela, Tornado XX, Cap 232, Super Zoom 2 - 460g, F3K Super Gee, Lynx E


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Občas nefunkční trim u T9x
PříspěvekNapsal: pát 16.11.2012 16:50 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.5.2006
Příspěvky: 9047
Bydliště: Bratislava dnv SK
Je tam úplne klasický mechanický mikrospínač a to je presnejšie povedané len jeden pliešok ohnutý do oblúku (vylisovaný, polguľatý) s kontaktmi tvorenými nožičkami, ktorý po stlačení má prepručiť a s cvaknutím to spojiť - len plech o plech a ak sa tam dostala akákoľvek nečistota či vlhkosť tak ten kontakt je mizerný alebo reaguje až na silné stlačenie.
Prílišným prehriatím pri letovaní sa môže pošahať aj tvar toho tam, a rozobrať to síce ide ale drží to na 4 tenkých tyčkách ktoré sa pri montáži zvonku zatavia - ak to utrhneš už to nechce držať.
Takých mikrospínačov by ale mal byť plný pult v hociakom GM alebo ich obsahuje napríklad nejaká stará CDRomka.. Len býva rôzna dĺžka tej tyčky ale to hádam pre modelára nemôže byť problém.
A samozrejme každým smerom je samostatne takže ak je jeden špinavý tak nejde a ten druhý čistý ide normálne........


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Občas nefunkční trim u T9x
PříspěvekNapsal: pát 16.11.2012 17:05 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 11.6.2010
Příspěvky: 259
kope píše:
.... - pokud na páčku trimu "tlačím" při trimování jakoby z vrchu, tak to funguje - dělá to na mne dojem, jako by bylo potřeba něco někam "přitisknout".

No veď práve to robilo aj mne. Povoľ trochu tie skrutky a skús ten plošák jemne potlačiť hore alebo dole, či do strán, uvidíš sám kde to treba a ktorým smerom sa to zlepší. Ten plošák sa dá posúvať len max. +- necelý milimeter. Trochu sa s tým pohraj a nájdeš polohu, kde to bude fungovať na obe strany - potom za stáleho držania plošáku v tej nájdenej polohe jemne dotiahni skrutky a odskúšaj funkčnosť. Je s tým trochu piplačka, ale zas to budeš mať funkčné.

_________________
SVK 34-12


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Občas nefunkční trim u T9x
PříspěvekNapsal: pát 16.11.2012 19:49 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 31.7.2005
Příspěvky: 19102
Studeňák se někdy může projevit i po hodně dlouhý době - Radek

_________________
ICQ 638556901


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Občas nefunkční trim u T9x
PříspěvekNapsal: sob 17.11.2012 21:14 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2011
Příspěvky: 3159
Bydliště: Praha Letňany
Tak (alespoň doufám) vyřešeno. Nakonec jsem tišťáček s přepínačema trimu úplně vyndal a zkusil ty mikrospínače postiskat prstem. Vše fungovalo na 100 %, takže jsem usoudil, že studeňák to nebude. Takže jsem vrátil tišťáček zpátky a hrál jsem si s jeho polohou tak dlouho, až trim začal fungovat v obou směrech jak má.

_________________
Wind Dragon slow 2,4 GHz byl první...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Občas nefunkční trim u T9x
PříspěvekNapsal: ned 18.11.2012 0:23 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 11.6.2010
Příspěvky: 259
No sláva, presne ako v mojom prípade; pravdepodobne sa to časom vyskytne aj u iných Tx - hold "kvalitné plastové" šasi.

_________________
SVK 34-12


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Občas nefunkční trim u T9x
PříspěvekNapsal: čtv 06.12.2012 12:24 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 7.2.2012
Příspěvky: 955
Bydliště: Holešov
Obrázky: 5
Ahoj, nechtěl jsem na svůj dotaz zakládat nové vlákno tak snad nebude velká chyba když to dám sem... Všiml jsem si že když na nějakém kanálu nastavím trim a páčkou kterou mám v Er9x navolenou jako Trim Switch, tento trim uložím do subtrimů, tak když se potom podívám na tuto položku v menu (6/10) vidím tam mimo ten nastavený trim ještě nějaké další na dvou různých kanálech. Přitom jsem na žádný jiný trim nesáhl. Setkal jste se někdo s tím? Proč to dělá? Verze er9x-r708, modul FrSky DJT.

_________________
Phantom 4 + Nvidia Shield K1
http://www.youtube.com/user/zskalfpv


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 17 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz