Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 26 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Test dosahu FrSky D8R-II
PříspěvekNapsal: ned 21.10.2012 22:32 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 16.8.2010
Příspěvky: 1058
Bydliště: Hlohovec - Slovensko
Nechcem zakladat nove vlakno, tak to dam sem.
Dnes som chcel osadit Frsky prijimac do lietadla, ale zistil som, ze mi zacali cukat serva.
Predtym som tam mal Assan a bez problemov, takze to tipujem na rusenie od prijimaca. Moc moznosti na premiestnenie prijimaca niekam inam nemam.
Da sa s tym nieco robit ? Inak serva mam HXT900.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Test dosahu FrSky D8R-II
PříspěvekNapsal: ned 21.10.2012 22:42 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2010
Příspěvky: 11876
Bydliště: ČR
Obrázky: 1
skiner píše:
Nechcem zakladat nove vlakno, tak to dam sem.Dnes som chcel osadit Frsky prijimac do lietadla, ale zistil som, ze mi zacali cukat serva. Predtym som tam mal Assan a bez problemov, takze to tipujem na rusenie od prijimaca. Moc moznosti na premiestnenie prijimaca niekam inam nemam. Da sa s tym nieco robit ? Inak serva mam HXT900.

Pro začátek se domluvit s někým v okolí kdo má taky FrSky a byl by ochoten pomoci a vyzkoušet v tom modelu jiný FrSky přijímač. Případně pouvažovat o lepším umístění obou antén FrSky přijímače případně o jejich výměně za antény s delšími přívody jako např. viz tento odkaz.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Test dosahu FrSky D8R-II
PříspěvekNapsal: pon 22.10.2012 9:13 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 16.8.2010
Příspěvky: 1058
Bydliště: Hlohovec - Slovensko
V okoli nepoznam nikoho s Frsky. Problem je ten, ze tie serva vrcia aj ked ich dam od prijimaca dalej, teda od jeho anten. Dalsia vec je, ze pri pohybe serva na jednu stranu je vsetko ok, a pri pohybe na druhu stranu stale vrci. Na Assan prijimaci to vobec nerobi a to pouzivam tu istu vysielacku s tym istym nastavenim.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Test dosahu FrSky D8R-II
PříspěvekNapsal: pon 22.10.2012 9:22 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 31.3.2011
Příspěvky: 155
Bydliště: Senec
Nemas ten prijimac prepnuty do rezimu HS, tam je ramec len 9ms? Pre bezne serva ma byt zapnuty FS rezim(18 ms ramec).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Test dosahu FrSky D8R-II
PříspěvekNapsal: pon 22.10.2012 9:27 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 30.8.2008
Příspěvky: 185
Bydliště: Ostrava
Obrázky: 0
Me presne tohle dela jedno servo, taky s FrSKy. Ja bohuzel nemel jiny system, takze to nemuzu posoudit, jestli je to prijimacem. Ale problem byl u dvou serv, obe byly original od pelikana. Kdyz jsem jedno vymenil prave za HXT900, dela uz to jenom jedno servo. Asi to neni pomoc, ale treba nekdo podle symptomu odhali puvod problemu...

me to prislo spis jako by do serva sli porad nejake instrukce a moc moc male vychylce a ono porad pracovalo. Ale nejsem dost zkuseny na to abych tohle mohl tvrdit.

_________________
T9x + FrSky, Gama 2100, Quanum Nova


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Test dosahu FrSky D8R-II
PříspěvekNapsal: pon 22.10.2012 9:58 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 16.8.2010
Příspěvky: 1058
Bydliště: Hlohovec - Slovensko
jetylo píše:
Nemas ten prijimac prepnuty do rezimu HS, tam je ramec len 9ms? Pre bezne serva ma byt zapnuty FS rezim(18 ms ramec).

Pozrel som to a prijimac bol prepnuty do HS rezimu. Dal som ho do FS rezimu, ale bez zmeny. Vyskusal som aj serva na kridelkach v FS rezime a tie nevrcia, ale tie neboli predtym pripajane k Frsky prijimacu, tak neviem posudit ci by sa problem prejavil aj na nich.
Este predtym som ale skusal analogove 17g servo v HS rezime a to slapalo bez problemov, dokonca ho nerusili ani anteny.
Neviem ci by nebolo lepsie sa popozerat po inych servach, ale to by bola zase loteria.
Skusim sa pohrat s potenciometrom v serve, lebo sa mi zda, ze pri prudkom pohybe do strany prestane vrcat ale nie vzdy.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Test dosahu FrSky D8R-II
PříspěvekNapsal: pon 22.10.2012 12:36 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 16.8.2010
Příspěvky: 1058
Bydliště: Hlohovec - Slovensko
Tak som vymenil elektroniku z nejakeho noname serva, ktore malo vylamane ozubenia do HXT900 okrem potenciometra a motorceka a uz to nerobi nic.
Ani antenky nerusia a ani nevrci a ide plynulo do stran.
Jednu vec som si ale vsimol, ze tento problem mam len s ciernymi HXT900 a s bielymi som si nic podobne nevsimol.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Test dosahu FrSky D8R-II
PříspěvekNapsal: pon 22.10.2012 13:27 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 30.8.2008
Příspěvky: 185
Bydliště: Ostrava
Obrázky: 0
zajimave...ma ted doma oboje, asi to zkusim

_________________
T9x + FrSky, Gama 2100, Quanum Nova


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Test dosahu FrSky D8R-II
PříspěvekNapsal: čtv 14.03.2013 15:26 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 6.9.2011
Příspěvky: 61
Bydliště: Lysá n. L.
Obrázky: 19
Ahoj,
nechci zakládat nové vlákno a příjde mi to celkem k této věci...
1) Jak máte umístěné anténky příjemače v modelu??? Příjdou mi strašně dlouhé oproti původní jedné u original Turnigy...

2) Jestli si dobře pamatuju, pro nejlepší příjem by měli být koncové aktivní části antének rovné a navzájem k sobě kolmé?! Njěka se s tím do letadla pořád nemůžu vypořádat... nemáte někdo fotečku jak to máte uspořádané?

3) dotaz k pípání modulu ve vysílačce.
V návodu je jasně uvedeno:
Green - The signal strength is strong - No beeps
Yellow - The signal strength is adequate - Single beeps
Orange - The model is at far, but safe, range - Constant double beeps
Red - The model is near maximum range - Constant triple beeps

Je možný, že když jsem bojoval s umístění antény v modelu, tak jsem nevychytal ideální pozici antének... ale cca po 100m mi začal modul pípat 1x, mě osobně to příjde brzo :-) tak se chci zeptat jak to chodí ostatním??? + navíc ty barvy mi neodpovídají... zelená mi svítí při zapnutí RANGE testu...
JINAK ŘÍKÁM ZKUŠENOSTI Z PRVNÍHO LETU PO INSTALACI FrSky DHT 8ch DIY
Díky za reakce

_________________
Turnigy T9x-Frsky Open9x, Beta 1400 v3.0, Mustang P-51 EPP


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Test dosahu FrSky D8R-II
PříspěvekNapsal: čtv 14.03.2013 17:04 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 21.1.2012
Příspěvky: 425
Bydliště: Bohumín
Ahoj,

ad 1) jako anténka slouží pouze ten odizolovaný konec - ten by měl délkově odpovídat anténce u Turnigy 8ch přijímačů (obecně jakýchkoliv 2,4 Ghz přijímačů).

ad 2) ano, vzájemně kolmo je to ideální = maximální možné pokrytí úhlů. Dá se to řešit třeba i tak, že jednu necháš podélně v trupu a druhou postavíš. Foto bohužel nepošlu, aktuálně nemám nikde takto vyřešeno.

ad 3) ty barvy nejsou barvy ledky, nýbrž označení pro úrovně alarmu. Když modul jednou pípne, většinou se nic zásadního neděje, mohla být na cestě drobná překážka, nebo byl model zrovna v mrtvém úhlu, kde mají antény nejmenší pokrytí (záleží na umístění antén). V jaké pozici máš anténu na vysílači? Předpokládám, že víš, že antény by na sebe měly vidět plochou, nikoliv mířit špičkou.

_________________
http://rcfrantik.rajce.idnes.cz | www.youtube.com/user/fajnweb


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Test dosahu FrSky D8R-II
PříspěvekNapsal: čtv 14.03.2013 18:26 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 16.8.2010
Příspěvky: 1058
Bydliště: Hlohovec - Slovensko
rcfrant!k píše:
ad 2) ano, vzájemně kolmo je to ideální = maximální možné pokrytí úhlů. Dá se to řešit třeba i tak, že jednu necháš podélně v trupu a druhou postavíš. Foto bohužel nepošlu, aktuálně nemám nikde takto vyřešeno.

Zrovna riesim podobny problem. Kupil som predlzene anteny (40cm) a neviem ci je vhodnejsie dat obe pod kridla alebo jednu pozdlz trupu.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 26 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz