Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 744 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 50  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: stř 01.02.2012 18:58 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 16.1.2011
Příspěvky: 380
Bydliště: Rumburk
Obrázky: 1
Mám pocit, že neví o čem ER9X vůbec je.Proto jsem jen stručně odpověděl.
Prostuduj Rimrovi stránky-dozvíš se více :wink:


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 
PříspěvekNapsal: stř 01.02.2012 19:03 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2010
Příspěvky: 11876
Bydliště: ČR
Obrázky: 1
Cermi píše:
Mám pocit, že neví o čem ER9X vůbec je...

Firmware ER9X (při nákupu v Turnigy 9X implicitně není):

ER9X: O co vlastně jde? viz tento odkaz
ER9X: Základní seznámení s funkcemi: viz tento odkaz
ER9X: Modelové situace a mixy krok za krokem: viz tento odkaz
ER9X: Možnosti offline editace v eePe: viz tento odkaz
ER9X: Učitel-žák v novém lesku: viz tento odkaz


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: čtv 02.02.2012 2:43 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 9.5.2011
Příspěvky: 182
Bydliště: Praha
No, tak pár poznatků čerstvého držitele:
* kvalita pájení - nevím, jestli zlepšili výstupní kontrolu nebo co (dokonce i ta díra pro anténu se mi zdá zahlazená), ale nemůžu si stěžovat. Rozhodně lepší než Cadet4 :)
* signál skutečně po zahřátí "ujíždí". Nemám po ruce servotester, ale na HXT900 to bylo o cca 0.57°. To jen pro ujasnění (nevím, jestli to bylo tady nebo někde jinde, ale někdo tvrdil, že nové kusy to nedělají). VF modul FS-HF030 v0.3, je na něm datum 2009-1-10.
* flashování - nevím, jestli to dělalo i někomu dalšímu, ale pokud jsem avrdude nespustil alespoň s -B 250 vyprdl se na mě, ale asi to bude mizerným programátorem.
UPDATE: příčinou jsou ochranné rezistory na programátoru - usbtiny. Po přemostění rezistorů u SCK a MOSI funguje normálně.
* flashování podruhé - nějakým nedopatřením se mi povedlo pohnojit fuses. Na druhou stranu mě to donutilo se pořádně začíst do datasheetu k Atmega64. A viz odpovídající vlákno:
Citace:
Takže v případě takovéhoto zablokování bude asi relativně nejschůdnější cestou výměna procesoru jak zde opět již zmínil coro.

To fakt ne :) Atmega64 má tu výhodu, že narozdíl od menších uC nemá možnost vypnout reset pin (resp. přepnout jeho funkci na normální port), což je snad nejčastější příčina bricknutí. Ještě by procesor pro zápis mohl úplně zablokovat SPIEN bit (vypnutí sériového programování), ale ten naštěstí nejde přes sériový programátor vypnout. Prakticky nejhorší, co se může stát je že si nastavíte špatný zdroj taktu (ať už externí RC oscilátor nebo přímo externí hodiny, případně "jen" špatné časování takže to procesor nepobere). V takovém případě by mělo stačit připojit na pin XTAL1 (pin 24, vpravo osmý odzdola) libovolný zdroj taktu řádově pár stovek kHz-jednotek MHz a flashnout jako normálně. Fakt není potřeba na ten šváb hned brát kudlu.

_________________
Alpha 1500 a nějaký ten plackolet /* T9X (ER9X) */


Naposledy upravil Mrkvak dne čtv 09.02.2012 17:16, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 02.02.2012 10:18 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.5.2006
Příspěvky: 9047
Bydliště: Bratislava dnv SK
"ale ten naštěstí nejde přes sériový programátor vypnout"
Fakt je to vec hardware alebo nejakého poistenia v samotnom švábe?
Mne sa teda u 9x nestalo nič, ale u nejakého mega8 sa mi stalo že sa zablokoval tak že som s tým už nijak nepohol (okrem HVPP na čo nemám redukciu a navyše to nesmie byť zapojené v obvode).
Preto si MYSLÍM, že aj keď to program alebo firmware programátoru, nedovolí, hardware to v prípade chyby komunikácie (lebo ide o tie filtre na nožičkách čo oneskorujú signály), pustí a teda sa to asi dá?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 02.02.2012 12:07 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 16.6.2008
Příspěvky: 7230
Bydliště: Praha 9 Vinoř
Obrázky: 64
Ogaři,
včera jsem flashoval jedno rádio a dával jsem tam tu poslední stable verzi 656, tak jsem to tak procházel co nového (velice nic), akorát jsem si u nastavení SOUNDMODE všimnul (možná to tam bylo i dřív), že je tam kromě nastavení BEEPER a PiSPKR i možnost PCMWAV (s parametrem STRENGHT). Nevíte co to tento?

_________________
________________________________
Modeláři sobě http://www.ok-rimr.com


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 02.02.2012 12:59 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 21.1.2012
Příspěvky: 425
Bydliště: Bohumín
Dočetl jsem se něco, že to je pro zatím neimplementovaný zvukový výstup (možná reprák?). To potvrzuje i kód ve kterém je v případě volby PCMWAV break a nic dalšího...

_________________
http://rcfrantik.rajce.idnes.cz | www.youtube.com/user/fajnweb


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 02.02.2012 13:58 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 9.5.2011
Příspěvky: 182
Bydliště: Praha
coro píše:
"ale ten naštěstí nejde přes sériový programátor vypnout"
Fakt je to vec hardware alebo nejakého poistenia v samotnom švábe?
Mne sa teda u 9x nestalo nič, ale u nejakého mega8 sa mi stalo že sa zablokoval tak že som s tým už nijak nepohol (okrem HVPP na čo nemám redukciu a navyše to nesmie byť zapojené v obvode).
Preto si MYSLÍM, že aj keď to program alebo firmware programátoru, nedovolí, hardware to v prípade chyby komunikácie (lebo ide o tie filtre na nožičkách čo oneskorujú signály), pustí a teda sa to asi dá?

Pokud vím, mělo by to být ošetřené přímo v tom švábu (viz datasheet - "The SPIEN Fuse is not accessible in SPI Serial Programming mode"). Nepřehodil jsi RSTDISBL (tedy změna funkce resetu na klasický IO port)? Protože to jde udělat i klasicky přes ISP. A podřízneš si tím pod sebou větev.

Jinak, redukce na HVPP není potřeba, fuses jdou resetnout ručně na kontaktním poli. Ale flash bych s tím programovat nechtěl.

_________________
Alpha 1500 a nějaký ten plackolet /* T9X (ER9X) */


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 02.02.2012 14:08 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 16.6.2008
Příspěvky: 7230
Bydliště: Praha 9 Vinoř
Obrázky: 64
Starý modelářský pes Jarda Lép si jako svoje druhé rádio koupil T9x a postupně si ji vylepšuje... Postupně budu Jardovi nápady zveřejňovat v článku
Jak si vyLÉPšit T9x...
a začal jsem Jardovým návodem, jak ukončit utrpení vodiče k anténě provlečené bestiálně vnitřkem T9x.
http://ok-rimr.com/cs/jak-na-to/turnigy ... jarda-lep/

tak třeba to někomu přijde vhod... :)

_________________
________________________________
Modeláři sobě http://www.ok-rimr.com


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 02.02.2012 15:17 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2010
Příspěvky: 11876
Bydliště: ČR
Obrázky: 1
Mrkvak píše:
...signál skutečně po zahřátí "ujíždí". Nemám po ruce servotester, ale na HXT900 to bylo o cca 0.57°. To jen pro ujasnění (nevím, jestli to bylo tady nebo někde jinde, ale někdo tvrdil, že nové kusy to nedělají). VF modul FS-HF030 v0.3...

RiMr to nedávno testoval. Turnigy modul ujíždí celkem dost, ale FlySky modul FS-TM002, který má vlastní anténu přímo na modulu ujíždí naprosto minimálně jen cca 2 body ze středové hodnoty 1500 na servotesteru což je pod rozlišovací schopností většiny serv. FrSky moduly neujíždějí vůbec.

Turnigy VF modul ujíždí celkem dost
Obrázek

FlySky VF modul FS-TM002 (tento modul ujíždí naprosto minimálně)
Obrázek

Takže se tady už zmiňovalo, že komu by vadilo to, že Turnigu modul ujíždí více tak může buď přejít k FrSky kde získá navíc i fail-safe u všech přijímačů a kromě toho může mít i telemetrii, ale při přechodu na FrSky to znamená použít i jiné přijímače a nebo si může pořídit samostatně VF modul FlySky FS-TM002, který se prodává na eBay viz tento odkaz a je kompatibilní se stejnými přijímači jako Turnigy modul tj. v takovém případě nemusí kupovat jiné přijímače.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: čtv 02.02.2012 17:50 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 9.5.2011
Příspěvky: 182
Bydliště: Praha
Drondys píše:
...

Jasně, vím o tom. Já to sem napsal proto, že jsem někde četl že to T9X moduly co se aktuálně prodávají nedělají. (Nevím už jestli tady a nemám chuť to dohledávat.)

_________________
Alpha 1500 a nějaký ten plackolet /* T9X (ER9X) */


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 03.02.2012 7:23 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 16.11.2008
Příspěvky: 585
Bydliště: Jablonec
Aaa tak jsem konecne pochopil jak je to s tema vf dilama.dekuji drondys. :D

_________________
nerušit...bastlím :-)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 04.02.2012 9:23 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.5.2006
Příspěvky: 9047
Bydliště: Bratislava dnv SK
Mrkvak píše:
..Pokud vím, mělo by to být ošetřené přímo v tom švábu (viz datasheet - "The SPIEN Fuse is not accessible in SPI Serial Programming mode"). Nepřehodil jsi RSTDISBL (tedy změna funkce resetu na klasický IO port)? Protože to jde udělat i klasicky přes ISP. A podřízneš si tím pod sebou větev.
Jinak, redukce na HVPP není potřeba, fuses jdou resetnout ručně na kontaktním poli. Ale flash bych s tím programovat nechtěl.

Pointa je v tom, že keď sa to stane chybou prenosu (uletia nejaké bity kvoli zaobleniu a rozťahaniu hrán napríklad tými kondenzátormi na nožičkách), tak nikto nevie ČO sa vlastne nastavilo.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 04.02.2012 14:32 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 9.5.2011
Příspěvky: 182
Bydliště: Praha
Tak to nakonec není problém - hodiny přivedené na XTAL1 by měly fungovat v každém případě. Je teda otázka jak se nastavily další věci (brown-out detection a podobně), ale ty by se projevit vůbec nemusely.
A i kdyby se z nějakého důvodu muselo použít HVPP, stačí odříznout RESET od zbytku vysílačky a připájet pár drátků.

_________________
Alpha 1500 a nějaký ten plackolet /* T9X (ER9X) */


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 04.02.2012 18:39 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.12.2010
Příspěvky: 708
Bydliště: Levice
a vie sa preco uchadza stred? ci by nestacilo nieco doletovat do tgy modulu


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: sob 04.02.2012 20:26 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.5.2006
Příspěvky: 9047
Bydliště: Bratislava dnv SK
Bumpy_SK píše:
a vie sa preco uchadza stred? ci by nestacilo nieco doletovat do tgy modulu

Neviem, ale je tam jediný 8MHz EDIT: omyl, je tam 16MHz, kryštál - možno nie je dosť teplotne stabilný.
Teoreticky je možné že by stačilo vymeniť ho? Neviem či to už niekto skúšal. Kryštály sa vyrábajú rôzne a niektoré majú viac, iné menej odchýlky s teplotou - nejaká závislosť tam ale vždy je.


Naposledy upravil coro dne ned 05.02.2012 1:52, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 744 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 50  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz