Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1398 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 89, 90, 91, 92, 93, 94  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pon 30.06.2014 10:36 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 15.8.2010
Příspěvky: 1058
Bydliště: Hlohovec - Slovensko
Display som uz skusal, aj odpojit aj naspat pripojit a aj bez neho. Mne tie upravy fungovali bez problemov uz dlho. Len jak som chcel prehodit ten programovaci kabel, tak odvtedy ani ťuk.
Nic ine som nemenil, len som vodic na GND predlzil a zaizoloval a napajkoval naspat. Tam som chybu nespravil. Neviem ci sa mi mohli v konektore nejak kable pospajat, ale to sa mi tiez nezda, lebo potom som ich premeral na skrat a v pohode.
Teraz mam vsetky upravy zrusene, vsetky kable som dal dole a vysielacka stale nic. Keby bola aj v displayi chyba, ale aspon podsvietenie by sa myslim muselo rozsvietit, ale ani to...
Dal by sa ten procak zrusit tym, ze by boli vodice na programator navzajom zoskratovane ?
Co mi je divne, ze medzi VCC a GND ukazuje 2ohmy, ale vsetko som aj s lupou presiel a skrat tam ziadny nevidim.
Kamos skusil premerat na svojej T9x a hovoril, ze jemu ukazuje nejaky +- 500ohmov.


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: pon 30.06.2014 11:06 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 15.8.2010
Příspěvky: 1058
Bydliště: Hlohovec - Slovensko
Tak konecne uspech. Jako poslednu moznost som zvolil povytahovanie vsetkych konektorov na kniply a prepinace z dosky...Vysielacka ozila. Len teraz najst chybu, kde to robi neplechu.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 30.06.2014 16:01 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 15.8.2010
Příspěvky: 1058
Bydliště: Hlohovec - Slovensko
Takze vsetko zatial funguje aj s telemetriou. Konektory som postupne pripajal k doske, ale problem sa uz neobjavil. Je to pre mna dalsia zahada s touto vysielackou.
Len neviem, ci to s nou riskovat dalej alebo sa radsej poobzerat po inej :).


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 30.06.2014 16:36 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 2.3.2011
Příspěvky: 171
Poskusaj vsetky potenciometre v krajnych polohach.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 30.06.2014 16:39 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 15.6.2008
Příspěvky: 7230
Bydliště: Praha 9 Vinoř
Obrázky: 64
NO rozhodně bych byl velmi obezřetný a vlastně by mi to za ty bobany nestálo :)
Nechat na učitel-žák nebo tak něco a koupit asi novou...

Já už doporučuju spíš 9XR. Jasně - membránové spínače a kdesicosi, ale lepší CPU, zabudované podsvícení a hlavně - mraky náhradních dílů za pár šušňů.

_________________
________________________________
Modeláři sobě http://www.ok-rimr.com


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pon 30.06.2014 16:53 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 15.8.2010
Příspěvky: 1058
Bydliště: Hlohovec - Slovensko
Vysielacku som nechal zapnutu na hodku a sem tam ju vypnem a zapnem a sledujem co bude robit.

Mne sa ta 9XR nejak nepaci. Ked by som tu T9x nedal dokopy, tak som bol uz rozhodnuty pre Taranis aj ked je trochu drahsia ako 9XR.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 30.06.2014 17:06 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 2.3.2011
Příspěvky: 171
ked sa potenciometer dostane do krajnej polohy a vznikne situacia, ze sa bezec dotyka spoja medzi odporovou ploskou a kontaktom potenciometra (myslim kontakt na ktory je pripajkovany vodic), moze vzniknut skrat. Stretol som sa s tym pri lacnych potenciometroch. Nic ine ma nenapada. 2 ohmy ktore si nameral sa da povazovat za skrat, a asi sa pri tom aj trosku zahrial stabilizator napätia.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 30.06.2014 17:21 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2010
Příspěvky: 11876
Bydliště: ČR
Obrázky: 1
Klidně tam může být někde na desce nebo v kabeláži apod. nějaký zkrytý vakl třeba v některém spoji některého konektoru nebo třeba vlasová okem skoro nepostřehnutelná trhlinka na některém místě plošného spoje apod. Mohlo se to projevit po těch změnách a pak to zase zmizelo tím jak se to vše odpojilo a znovu zapojilo, ale časem se to může za provozu zase projevit napříkld při nějakých pohybech s vysílačkou apod.. Taky to mohl být jen nějaký zčásti povytažený konektor a tím jak se to vše odpojilo a znovu zapojilo se to zpravilo a třeba už se to nezopakuje. Pokud to v tom stavu, který by se případně mohl zopakovat způsobí jen to, že se nebude nic zobrazovat na displeji vysílačky, ale jinak ovládání z vysílačky vůči přijímači bude fungovat dál tak by se dalo přistát bez úhony, ale pokud to znemožní i ovládání vůči přijímači tak to může skončit havárií modelu.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pon 30.06.2014 17:40 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 15.6.2008
Příspěvky: 7230
Bydliště: Praha 9 Vinoř
Obrázky: 64
skiner píše:
...tak som bol uz rozhodnuty pre Taranis...


Amen... :)

_________________
________________________________
Modeláři sobě http://www.ok-rimr.com


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pon 07.07.2014 12:03 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 12.6.2011
Příspěvky: 711
Bydliště: Svitavy a okolí
Ahoj vespolek,
chtěl bych se vrátit k tématu které jsem nakousl zde: viewtopic.php?f=43&t=38343&start=1350#p1122849
FAS-100 přímo připojené do D4R II, na vysílačce mám nastaveno dle rady hanessh4 zdroj V i A na FAS, ale teď jsem si všiml jednoho drobného problému: 3x T-Motor 2216-KV900; vrtule 10x4,5; 3S bateka a při plynu na maximum mi telemetrie ukazuje odběr kolem 8A...
Dá se to někde v rádiu nastavit aby to ukazovalo správně, nebo mám něco špatně? V rádiu mám OpenTX v 2.0.2

_________________
Last one alive, lock the door!


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 07.07.2014 12:08 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 15.6.2008
Příspěvky: 7230
Bydliště: Praha 9 Vinoř
Obrázky: 64
"3x T-Motor 2216-KV900"
jakože tam ten motor s třemi regy máš 3x?

No a kolik to bere v reálu?

_________________
________________________________
Modeláři sobě http://www.ok-rimr.com


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pon 07.07.2014 12:53 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2010
Příspěvky: 11876
Bydliště: ČR
Obrázky: 1
malé zvíře píše:
...FAS-100 přímo připojené do D4R II, na vysílačce mám nastaveno dle rady hanessh4 zdroj V i A na FAS, ale teď jsem si všiml jednoho drobného problému: 3x T-Motor 2216-KV900; vrtule 10x4,5; 3S bateka a při plynu na maximum mi telemetrie ukazuje odběr kolem 8A... Dá se to někde v rádiu nastavit aby to ukazovalo správně, nebo mám něco špatně? V rádiu mám OpenTX v 2.0.2

1. Položka PROTO v nastavení telemetrie by měla být nastavena na HUB i když máš připojen FAS-100 napřímo k přijímači. FAS-100 totiž posílá datový paket ve formátu jako HUB.

2. Položky VOLTAGE a CURRENT v nastavení telemetrie by měly být nastaveny na FAS.

3. Položkou FAS OFS v nastavení telemetrie se dá nastavit offset tj. v podstatě určitá kompenzace chyby měření senzoru FAS. Změř si skutečný odběr nějakým přesnějším ampérmetrem pro měření stejnosměrného proudu a položkou FAS OFS se to pak pokus dorovnat tak, aby ti to ukazovalo správně. Pokud bude rozdíl příliš velký (pozn. odhadem přes 5% skutečně změřené hodnoty při odběru nad 1A) pak je senzor FAS-100 zřejmě vadný a v takovém případě je to na jeho reklamaci.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: stř 09.07.2014 13:59 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 19.4.2013
Příspěvky: 128
Obrázky: 5
Zdravim,

Kupil som si Voltage senzor (http://hobbyking.com/hobbyking/store/__ ... %20voltage) a pripojil ku 4S baterii - na senzore som ponechal nastavenie pre 3S. Rad by som vedel ake parametre musim nastavit na Turnigy 9X s OpenTX v sekcii Telemetria aby mi to ukazovalo spravne.

Vopred vdaka


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: stř 09.07.2014 14:49 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2010
Příspěvky: 11876
Bydliště: ČR
Obrázky: 1
eSITe píše:
Kupil som si Voltage senzor (http://hobbyking.com/hobbyking/store/__ ... %20voltage) a pripojil ku 4S baterii - na senzore som ponechal nastavenie pre 3S. Rad by som vedel ake parametre musim nastavit na Turnigy 9X s OpenTX v sekcii Telemetria aby mi to ukazovalo spravne.

4S lipolka by měla být k senzoru připojena mínusem na GND a plusem na pozici označenou na plošňáku senzoru jako 3S tj. ta pozice úplně u kraje plošňáku. V OpenTX v nastavení TELEMETRY by položka VOLTAGE měla být nastavena na A1 nebo A2 podle toho, na který vstup přijímače máš ten senzor připojen. Pro A1 nebo A2 (dle již zmíněného zapojení na přijímači) pak ještě navíc nastavíš položku RANGE na hodnotu 19.8.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: stř 09.07.2014 15:16 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 19.4.2013
Příspěvky: 128
Obrázky: 5
Velmi pekne dakujem, a co hodnota OFSET ?


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1398 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 89, 90, 91, 92, 93, 94  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz