Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 187 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Baterie do Turnigy 9x
PříspěvekNapsal: pát 25.11.2011 7:53 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
JuraS. píše:
...
a čekat kdy se vybije ? x hodin ? to raději nějaký měřák...

proc? Ta nabka to prece ohlida - proto se ji rekne kolik vybiji clanku aby si nastavila prislusne koncove napeti. Nebo to tahle neumi?

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Baterie do Turnigy 9x
PříspěvekNapsal: pát 25.11.2011 8:22 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2011
Příspěvky: 951
Bydliště: Praha 3 - Žižkov
nějak to nechápu..připojím aku na nabíječku a dám mód vybíjení...takhle já sice aku nevybíjím...na aa čka a aaa mi stačí čelovka..nechám to svítit a aku se plynule pomaloučkým proudem vybije...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Baterie do Turnigy 9x
PříspěvekNapsal: pát 25.11.2011 8:34 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 15.8.2010
Příspěvky: 1058
Bydliště: Hlohovec - Slovensko
JuraS. píše:
nějak to nechápu..připojím aku na nabíječku a dám mód vybíjení...takhle já sice aku nevybíjím...na aa čka a aaa mi stačí čelovka..nechám to svítit a aku se plynule pomaloučkým proudem vybije...

Teraz to nechapem ani ja. Potrebujes zistit kolko ma ta baterka kapacitu a jedine jak to otestovat je, ze ju das vybit a znova nabit a porovnas obe hodnoty kolko mAh vybilo a nabilo. Takyto test robi aj moja nabijacka na tuzkove.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Baterie do Turnigy 9x
PříspěvekNapsal: pát 25.11.2011 9:30 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2011
Příspěvky: 951
Bydliště: Praha 3 - Žižkov
prostě...chtěli jste abych změřil skutečnou kapacitu aku...počítám s nějakým měřákem kam zapojím aku a napíše číslo a ne s nějakým pomalým vybíjením kde budu muset měřit začátek a konec vybíjení a vypočítat pak kapacitu...prostě..jsem s těmi aku spokojený a vím, že mi vydrží nabité v čelovce i týdenní rybačku kdy si s ní svítím večer..jednou jsem měřil tronicy 2100mah a ty jsem v čelovce s 8mi diodami měl 2 dny plně zapnuté a pak se intenzita svícení snižovala tak, že další 4 dny to byla spíš bludička a svítili jen některé diody...jaká je pak kapacita aku ? dostatečná...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Baterie do Turnigy 9x
PříspěvekNapsal: pát 25.11.2011 9:48 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 15.6.2008
Příspěvky: 7230
Bydliště: Praha 9 Vinoř
Obrázky: 64
Jurooooooooo!!
Nabijes 2Ah, vybijes 1,8Ah = realna vyuzitelna kapacita 1,8Ah.
Co kua resis?!!!?

_________________
________________________________
Modeláři sobě http://www.ok-rimr.com


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Baterie do Turnigy 9x
PříspěvekNapsal: pát 25.11.2011 9:56 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2011
Příspěvky: 951
Bydliště: Praha 3 - Žižkov
neřeším..vy řešíte..já se ptsl zda má cenu měnit v t9x aku za lipolku o kapacitě cca 2500mah za klec s 8mi aaa nimh o kapacitě 4900 a pak přišli požadavky na změření kapacity těch aku..já chtěl jednoduchý postup jak s tím měřákem co mám doma a nebo a tou nabíječkou změřit konkrétní hodnotu..tedy připojit aku a na displeji se ukáže číslo..nechci něco hokus pokus měřit..aku teď nemám na 100% nabité..musel bych je vybít, nabít a pak měřit nějaké vybíjení..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Baterie do Turnigy 9x
PříspěvekNapsal: pát 25.11.2011 10:13 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 15.8.2010
Příspěvky: 1058
Bydliště: Hlohovec - Slovensko
JuraS. píše:
neřeším..vy řešíte..já se ptsl zda má cenu měnit v t9x aku za lipolku o kapacitě cca 2500mah za klec s 8mi aaa nimh o kapacitě 4900 a pak přišli požadavky na změření kapacity těch aku..já chtěl jednoduchý postup jak s tím měřákem co mám doma a nebo a tou nabíječkou změřit konkrétní hodnotu..tedy připojit aku a na displeji se ukáže číslo..nechci něco hokus pokus měřit..aku teď nemám na 100% nabité..musel bych je vybít, nabít a pak měřit nějaké vybíjení..

Ja som pouzival nimh v povodnej kleci nieco cez rok, este jednu taku som si objednal z DX pre istotu, lebo na povodnej sa mi zacal prelamovat kabel, ale nakoniec som si este zaobstaral lipolku s konektorom pre flysky a tu pouzivam. Ma kapacitu 1500mah a je dost malych rozmerov. Az by sa nafukla, tak urcite nie az tak, ze by ju bol problem vybrat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Baterie do Turnigy 9x
PříspěvekNapsal: pát 25.11.2011 10:27 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2011
Příspěvky: 951
Bydliště: Praha 3 - Žižkov
díky za odpověď...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Baterie do Turnigy 9x
PříspěvekNapsal: pát 25.11.2011 10:31 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 26.2.2008
Příspěvky: 264
Bydliště: Praha východ - Měšice
JuraS. píše:
neřeším..vy řešíte..já se ptsl zda má cenu měnit v t9x aku za lipolku o kapacitě cca 2500mah za klec s 8mi aaa nimh o kapacitě 4900 a pak přišli požadavky na změření kapacity těch aku..já chtěl jednoduchý postup jak s tím měřákem co mám doma a nebo a tou nabíječkou změřit konkrétní hodnotu..tedy připojit aku a na displeji se ukáže číslo..nechci něco hokus pokus měřit..aku teď nemám na 100% nabité..musel bych je vybít, nabít a pak měřit nějaké vybíjení..


Ak niekde uvidis taky merak, co puhim pripojenim k baterii hned vypise jej kapacitu tak daj vediet, taky chcem.

Tu nejde o to ci ma cenu zmenit 8 clanok AA NiMh 4900mAh za LiPo 2500mAh. Pretoze podla "papierovych" parametrov asi nie.
Tu ide o to ze narvat do NiMh baterie velkosti AA kapacitu 4900 mAh je nerealne. Preto to meranie, ak maju skutocnu kapacitu 2000mAh tak ta zmena uz aky taky zmysel ma. :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Baterie do Turnigy 9x
PříspěvekNapsal: pát 25.11.2011 10:38 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2011
Příspěvky: 951
Bydliště: Praha 3 - Žižkov
http://www.volny.cz/matejkatvs/prodej/n ... rychle.htm a včera jsem viděl na netu volcraft co to taky umí...nicméně. mám doma už 3 různé nabíječe aku a to mi stačí...
http://www.ledshop.cz/nabijecka-powerex ... z8982.html


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Baterie do Turnigy 9x
PříspěvekNapsal: pát 25.11.2011 10:48 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 26.2.2008
Příspěvky: 264
Bydliště: Praha východ - Měšice
JuraS. píše:
http://www.volny.cz/matejkatvs/prodej/nabijecky/nabijeckyrychle/nabijeckyrychle.htm a včera jsem viděl na netu volcraft co to taky umí...nicméně. mám doma už 3 různé nabíječe aku a to mi stačí...
http://www.ledshop.cz/nabijecka-powerex ... z8982.html


Ak je to odpoved na moj prispevok tak len tolko.
Pisal si "..tedy připojit aku a na displeji se ukáže číslo..nechci něco hokus pokus měřit.." a tie nabijacky tiez meraju len kolko do nej natlacili pocas nabijania a ziadne vlozim bateriu a hned viem kapacitu. :D, proste vybit a nabit. najjednoduchsie.


Naposledy upravil mijou dne pát 25.11.2011 11:10, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Baterie do Turnigy 9x
PříspěvekNapsal: pát 25.11.2011 11:05 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 15.8.2010
Příspěvky: 1058
Bydliště: Hlohovec - Slovensko
JuraS. píše:
http://www.volny.cz/matejkatvs/prodej/nabijecky/nabijeckyrychle/nabijeckyrychle.htm a včera jsem viděl na netu volcraft co to taky umí...nicméně. mám doma už 3 různé nabíječe aku a to mi stačí...
http://www.ledshop.cz/nabijecka-powerex ... z8982.html

Ja mam tento model
http://www.akku-magazin.de/accupower-iq ... fahrungen/
A takto nabil nimh Turnigy LSD 2200mah
http://img827.imageshack.us/img827/2549/p1020609n.jpg


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Baterie do Turnigy 9x
PříspěvekNapsal: pát 25.11.2011 11:24 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 31.5.2009
Příspěvky: 494
Bydliště: Žilina
Prečítal som si všetkých 9 strán, ale nedopátral som sa k predmetu môjho hľadania, tak sa opýtam - akú hodnotu alarmu mám nastaviť v ER9X pri použití 1500mAh LiFe batérie z HK? 9V bude asi málo, 9,3V?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Baterie do Turnigy 9x
PříspěvekNapsal: pát 25.11.2011 11:49 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 15.6.2008
Příspěvky: 7230
Bydliště: Praha 9 Vinoř
Obrázky: 64
Nak ji tam má (jestli ji tam ještě má).
Zeptej se ho na jeho zkušenosti z reálprovozu :)

_________________
________________________________
Modeláři sobě http://www.ok-rimr.com


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Baterie do Turnigy 9x
PříspěvekNapsal: pát 25.11.2011 22:31 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 31.7.2011
Příspěvky: 16
Bydliště: Havířov
JuraS. píše:
prostě...chtěli jste abych změřil skutečnou kapacitu aku...počítám s nějakým měřákem kam zapojím aku a napíše číslo a ne s nějakým pomalým vybíjením kde budu muset měřit začátek a konec vybíjení a vypočítat pak kapacitu...prostě..jsem s těmi aku spokojený a vím, že mi vydrží nabité v čelovce i týdenní rybačku kdy si s ní svítím večer..jednou jsem měřil tronicy 2100mah a ty jsem v čelovce s 8mi diodami měl 2 dny plně zapnuté a pak se intenzita svícení snižovala tak, že další 4 dny to byla spíš bludička a svítili jen některé diody...jaká je pak kapacita aku ? dostatečná...

Chlape, představ si pet lahev neznámého objemu/kapacity zavřenou v papírové krabici. Abys zjistil kolik se do ní vejde, musíš nejdříve vylít zbytky a potom přes odměrku/nabíječku tu flašku naplnit. Jenže se ti může stát, že ne všechen obsah půjde vylít z různých důvodů, proto musíš ještě provést opak a plnou flašku vylít do odměrky, abys zjistil, kolik toho objemu můžeš využít. Už chápeš proč kapacitu nezměříš okamžitě? :o

Teď nevím jestli ti B6 ukáže jakou kapacitu vybila, ale při nabíjení ti určitě v pravém spodním rohu svítí kolik mAh už to nabilo.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 187 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz