Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 187 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Baterie do Turnigy 9x
PříspěvekNapsal: pon 05.12.2011 1:40 
Mazák
Mazák

Registrován: 20.8.2007
Příspěvky: 8426
Mam tam tu LiFe jak rika Rimr. Vysilacku normalne pouzivam a obcas baterku nabiju. Nekde sem delal test vybijeni te baterie, ale uz to asi nemam ulozene. Navic sem to vybijel proudem 500mA coz je zbytecne moc, ta vysilacka bere asi 250mA a me se nechtelo tak dlouho cekat. Na prani bych to mohl otestovat, kolik se z ni da vybit.

Jinak to proste funguje a vic neresim. Nak


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Baterie do Turnigy 9x
PříspěvekNapsal: pon 05.12.2011 10:39 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2010
Příspěvky: 11876
Bydliště: ČR
Obrázky: 1
Nakadah píše:
...ta vysilacka bere asi 250mA a me se nechtelo tak dlouho cekat...

Jen drobné upřesnění.

T9X i FS-TH9X bez různých podsvícení LCD má následující odběr.

1. Při aktivním VF modulu cca 150mA +/- 10mA.
2. V režimu se simulátorem tj. když VF modul není aktivní jen cca 40mA +/- 5mAh.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Baterie do Turnigy 9x
PříspěvekNapsal: pon 05.12.2011 11:24 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2011
Příspěvky: 3159
Bydliště: Praha Letňany
DaggyMAC píše:
Prečítal som si všetkých 9 strán, ale nedopátral som sa k predmetu môjho hľadania, tak sa opýtam - akú hodnotu alarmu mám nastaviť v ER9X pri použití 1500mAh LiFe batérie z HK? 9V bude asi málo, 9,3V?

Pokud myslíš tuhle:

http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... pack..html

tak tu používám a mám nastaveno 9,6 V. Možná zbytečně "konzervativní" hodnota, ale sichr je sichr.

_________________
Wind Dragon slow 2,4 GHz byl první...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Baterie do Turnigy 9x
PříspěvekNapsal: pon 05.12.2011 14:52 
Mazák
Mazák

Registrován: 20.8.2007
Příspěvky: 8426
Drondys> aha, to byl jen muj odhad kolik to bere. Mam tam jeste podsviceni, no ale to nebezi porad. Zkusim dat vybijeni 150mA do napeti 9V treba, a uvidime jakou kapacitu z nich dostanu. Teoreticky by to melo zabrat asi 10h tenhle test. Nak


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Baterie do Turnigy 9x
PříspěvekNapsal: pon 05.12.2011 19:34 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2010
Příspěvky: 11876
Bydliště: ČR
Obrázky: 1
Nakadah píše:
Drondys> aha, to byl jen muj odhad kolik to bere. Mam tam jeste podsviceni, no ale to nebezi porad. Zkusim dat vybijeni 150mA do napeti 9V treba, a uvidime jakou kapacitu z nich dostanu. Teoreticky by to melo zabrat asi 10h tenhle test. Nak

LiPol by se neměly vybíjet více než z 80% jmenovité (tj. výrobcem pro daný pack uvedené) kapacity a ani u LiFe nebude vhodné vybíjet je až úplně na 100% jmenovité kapacity. Takže pokud to bude plně nabitá LiFe 1500 mAh tak by to mělo být méně než 10h a pokud vezmeme zhruba stejné procento jako u LiPol tedy max. 80% jmenovité kapacity pak by to mohlo být cca 8 hodin a pak na to napětí, které bude mít ten pack po cca 8 hodinách vybíjení proudem 150 mA, nastavit úroveň alarmu v Tx.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Baterie do Turnigy 9x
PříspěvekNapsal: úte 27.12.2011 10:57 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2011
Příspěvky: 951
Bydliště: Praha 3 - Žižkov
Klopím oči a uznávám že máte v mnohém pravdu. Aku co mě teď došli (4x nimh aa 4900mah)jsem jednou nabil, pak vybil a hotovo..druhou sadu co mám s těmi nejsou problémy..nicméně dodám, že stejné zkušenosti mám s aku sanyo, i-tec a další drahé shity co jsem kupovali do práce...nicméně i tak..nabíjecí aku jsou poněkud "bachraté" a s klecí se dovnitř t9x dají nacpat jen silou..a nemíním zkoušet co povolí dřív...dovnitř tedy půjde tx speciálka lipol...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Baterie do Turnigy 9x
PříspěvekNapsal: ned 10.02.2013 17:48 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 29.3.2010
Příspěvky: 63
Poraďte mi někdo, mám nabíječ accucell 6, baterii rhino 2620 ... po dvou letech zkouším nabít a najednou mi to píše LOW VOLTAGE, normálně jsem zadal 3 článek - 11.1V tak teď co s tím když to nechce dobíjet?? (nemám kontektor k nabíječce tak nabíjím do drátů přes krokodýla :D)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Baterie do Turnigy 9x
PříspěvekNapsal: ned 10.02.2013 19:49 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 29.3.2010
Příspěvky: 63
už nic, přišel jsem na to, stačí vyrovnat napětí v článcích...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Baterie do Turnigy 9x
PříspěvekNapsal: sob 20.07.2013 8:19 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 6.7.2013
Příspěvky: 19
Ahoj,

chtěl bych s zeptat zda-li je tato baterka Turnigy 2650mAh 3S 1C LLF Tx Pack (Futaba/JR) (NL Warehouse) http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__36033__Turnigy_2650mAh_3S_1C_LLF_Tx_Pack_Futaba_JR_NL_Warehouse_.html vhodná do Turnigy 9x ( případně jinou která by byla skladem v NL skladu), a jelikož si nejsem jist typem baterky Long Life LiCo, tak jestli půjde nabíjet v nabíječce Turnigy Accucel-6 50W 6A Balancer/Charger w/ accessories

Díky za jakoukoliv radu


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Baterie do Turnigy 9x
PříspěvekNapsal: sob 20.07.2013 10:03 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2012
Příspěvky: 378
Bydliště: Praha
MirekC píše:
Ahoj,

chtěl bych s zeptat zda-li je tato baterka Turnigy 2650mAh 3S 1C LLF Tx Pack (Futaba/JR) (NL Warehouse) http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__36033__Turnigy_2650mAh_3S_1C_LLF_Tx_Pack_Futaba_JR_NL_Warehouse_.html vhodná do Turnigy 9x ( případně jinou která by byla skladem v NL skladu), a jelikož si nejsem jist typem baterky Long Life LiCo, tak jestli půjde nabíjet v nabíječce Turnigy Accucel-6 50W 6A Balancer/Charger w/ accessories

Díky za jakoukoliv radu


Já ti neporadím, ale v dizkusi píšou, že ano. :)

_________________
Swift II | T9X(OpenTX)


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Baterie do Turnigy 9x
PříspěvekNapsal: sob 20.07.2013 12:31 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 16.3.2011
Příspěvky: 468
Bydliště: Brno a Vyškov
DO T9 SE VLEZE... JE TAM VNI DOKONCE I VYFOCENA... A NABIJET BY MELA JIT NA ACCUCELCE... POKUD SE NEPLETU JEDNA SE O KLASICKEJ 3CLANEK LIPOLEK

_________________
nema to kridla a prece to leti :D


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Baterie do Turnigy 9x
PříspěvekNapsal: sob 20.07.2013 15:10 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 6.7.2013
Příspěvky: 19
Diky, rozmerove by se vejit mela, te fotky jsem si nevsimnul :). Co se tyka typu baterky tak to si nejsem prave jist jestli je to Lipo moje anglictina neni moc dobra ale veta v popisku baterky je "It's built with a low C-rate Long Life LiCo Formular which isn't like a standard LiPo", a to me zarazi, tam prave pisou ze baterka neni Lipo, tudiz si nejsem jist zdali pujde nabijet v Turnigy Accucel-6 50W


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Baterie do Turnigy 9x
PříspěvekNapsal: sob 20.07.2013 20:02 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2010
Příspěvky: 11876
Bydliště: ČR
Obrázky: 1
MirekC píše:
je tato baterka Turnigy 2650mAh 3S 1C LLF Tx Pack (Futaba/JR) (NL Warehouse) http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__36033__Turnigy_2650mAh_3S_1C_LLF_Tx_Pack_Futaba_JR_NL_Warehouse_.html vhodná do Turnigy 9x

Ano měla by se tam vejít a je vhodná.

MirekC píše:
a jelikož si nejsem jist typem baterky Long Life LiCo, tak jestli půjde nabíjet v nabíječce Turnigy Accucel-6 50W 6A Balancer/Charger w/ accessories

Ano nabíječka Turnigy Accucel-6 umí nabíjet lithium polymerové akumulátory obecně tj. lipolky a ta odkazovaná k nim patří bez ohledu na různá doplňující označení tj. podstatné v tomto ohledu je pouze to, že se jedná o lipolku.

Rozdíl oproti běžným pohonným lipolkám je u této lipolky vhodné pro Tx v tom, že by ji podle popisu nemělo vadit ani dlouhodobé uložení v plně nabitém stavu což pohonným lipolkám obvykle vadí víc. Tato lipolka má taktéž nízký vybíjecí faktor C, který je pro účely v Tx naprosto dostatečný, ale není vhodná jako pohonná lipolka pro vyšší zatížení.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Baterie do Turnigy 9x
PříspěvekNapsal: sob 20.07.2013 22:11 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 29.1.2012
Příspěvky: 10
Bydliště: Nymburk
MirekC píše:
Ahoj,

chtěl bych s zeptat zda-li je tato baterka Turnigy 2650mAh 3S 1C LLF Tx Pack (Futaba/JR) (NL Warehouse) http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__36033__Turnigy_2650mAh_3S_1C_LLF_Tx_Pack_Futaba_JR_NL_Warehouse_.html vhodná do Turnigy 9x ( případně jinou která by byla skladem v NL skladu), a jelikož si nejsem jist typem baterky Long Life LiCo, tak jestli půjde nabíjet v nabíječce Turnigy Accucel-6 50W 6A Balancer/Charger w/ accessories

Díky za jakoukoliv radu

Baterie se vejde v pohodě, sám ji používám v 9x. Na Accucel-6 nabíjet půjde.

_________________
Turnigy Open9 + FrSky // Beta 1400 // AXN Floater // Kinetic 800 //The Folly// AVIA B-534


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Baterie do Turnigy 9x
PříspěvekNapsal: sob 20.07.2013 22:44 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 6.7.2013
Příspěvky: 19
Díky všem za rady, tedy baterku objednávám


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 187 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz