Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 187 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 13  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 29.05.2011 8:42 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2010
Příspěvky: 11876
Bydliště: ČR
Obrázky: 1
Ancistrus01 píše:
Já se z toho pájení ty li-polky na ty drátky z klece furt třesu protože mám z toho strach a tak se vás ptám jestli někdo nemá fotku jak to má spájený (na RiMrových stránkách jsem to už viděl) hodně by mi to pomohlo :D


Já to má řešeno takto. Důvod prohození barev vodičů je ten, že ten bílý kontektor co jsem použil není ten z klece, ale klasický balanční konektor z prodlužováku na balančáky pro dvoučlánky lipolek, který se prodává na HobbyKingu viz vysvětlení v další odpovědi. Toto je vhodné jen pro velmi zkušené, kteří přesně vědí co dělají. V žádném případě to není vhodné pro začátečníky.

Obrázek

Pro začátečníky je vhodné použít ten konektor z klece a tam bude samozřejmě červený vodič na červený a černý vodič na černý viz tento obrázek níže. :wink:

Obrázek

Podstatné je uvědomit si vždy to, že černý vodič od baterie patří na zcela levou pozici toho bílého konektoru na těle Tx a červený vodič od baterie patří na prostřední pozici toho bílého konektoru na těle Tx. Krajní pravá pozice toho bílého konektoru na těle Tx je nezapojena.

Ancistrus01 píše:
A ještě dotaz pro Drondyse: vy máte T9X?

Ano mám.


Naposledy upravil Drondys dne pon 30.05.2011 22:20, celkově upraveno 4

Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 29.05.2011 9:00 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.3.2011
Příspěvky: 2496
Bydliště: Trutnovsko
Obrázky: 4
Tak a ted sem už uplně mimo, jakto že je černej na červenej a červenej na modrej nemělo by to být obráceně???

EDIT: Drondys to má dobře - teď jsem se podíval na svojí klec a tam kde
mám já černý drátek Drondys má červený a tam kde já mám červený on má modrý takže to má zapojeno dobře a nějakej "číňan" tam dal jinak barevný drátky :roll:


Naposledy upravil Ancistrus01 dne ned 29.05.2011 9:10, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 29.05.2011 9:04 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.5.2006
Příspěvky: 9047
Bydliště: Bratislava dnv SK
Ancistrus01 píše:
Tak a ted sem už uplně mimo, jakto že je černej na červenej a červenej na modrej nemělo by to být obráceně???

Tak to je dosť drsné zapojenie.. Človek si to pre seba možno občas (z lenivosti) zapojí nejak nadivoko bez ohľadu na farby, ale hrozí že po pol roku zabudne že to tak urobil a spáli si nejakým automatickým počinom (podľa farieb to urobí ako samozrejmosť) vysielač...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 29.05.2011 9:24 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 15.6.2008
Příspěvky: 7230
Bydliště: Praha 9 Vinoř
Obrázky: 64
Tak tak Drondys :D
Ten obrázek rači sundej, než na jeho základě někdo přehodí vodiče, protože "to tak viděl na obrázku" :wink:

_________________
________________________________
Modeláři sobě http://www.ok-rimr.com


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 29.05.2011 9:30 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2010
Příspěvky: 11876
Bydliště: ČR
Obrázky: 1
coro píše:
Takže pre originál 9x je hranica napätie 7V a to je pre 2s málo. Treba vmeniť 5V stabilizátor za "low Drop". Ale podobný je aj v module - a ten by tiež nemal prestať vysielať.

Pokud někdo použije zmíněné dvě lionky pak nemusí měnit stabilizátor. Zde je vybíjecí charakteristika lion článků UltraFire s kapacitou 2500mAh:

Obrázek

Turnigy 9X s aktivním VF modulem Turnigy má odběr cca 150mA a na simulátoru jen cca 40mA.

Při odběru do 200 mA což je případ Turnigy 9X klesá napětí článku UltraFire pod 3.6V když zbývá méně než 10% kapacity a pod 3.5V až když zbývá méně než 7% kapacity.

Takže by neměl být problém provozovat Turnigy 9X na dvě lionky v rozsahu od plně nabitých tj. cca 8.2V až po cca 7.2V a nastavit počátek kdy se rozezní alarm v Tx právě na 7.2V. Do 7V bude mít v takovém případě cca 3% kapacity tedy při 3000 mAh zhruba 90mAh což představuje při odběru cca 150mA zhruba 40 minut na přistání od počátku alarmu.

Přitom bude využitá kapacita cca 90% při zahájení alarmu a při těch lionkách 3000 mAh to bude cca 2700 mAh což znamená zhruba 18 hodin provozu s aktivním VF modulem Turnigy nebo cca 67.5 hodin provozu na simulátoru.

Pokud někdo nebude chtít ždímat lionky až na 90% tak si může nastavit počáteční úroveň alarmu na cca 7.4V a bude mít při zahájení alarmu využitou kapacita cca 75% a při těch lionkách 3000 mAh to bude cca 2250 mAh což znamená zhruba 15 hodin provozu s aktivním VF modulem Turnigy nebo cca 56 hodin provozu na simulátoru.


Naposledy upravil Drondys dne ned 29.05.2011 23:12, celkově upraveno 3

Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 29.05.2011 9:31 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.12.2010
Příspěvky: 708
Bydliště: Levice
ja to mam takto: Obrázek Obrázek
odstrihol som konektor od baterky, vybral z konektora klietky tie kontakty, stade som dal prec kabel z klietky a napajkoval som tam kabel z accu
este tam chcem supnut 2x diodu ale v meste nemaju


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 29.05.2011 9:49 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2010
Příspěvky: 11876
Bydliště: ČR
Obrázky: 1
Sorry za matení barvou vodičů. Následující obrázky a popis vše vysvětlují a znovu upozorňuji, že postup s prohozením barev je vhodný jen pro velmi zkušené, kteří přesně vědí co dělají. V žádném případě to není vhodné pro začátečníky. Pro začátečníky je vhodný pouze postup s využitím původního konektoru z klece a se zachováním shodných barev tedy černý vodič na černý a červený vodič na červený.

Důvod prohození v mém případě je ten, že ten bílý kontektor co jsem použil není ten z klece, ale klasický balanční konektor z prodlužováku na balančáky pro dvoučlánky lipolek, který se prodává na HobbyKingu s už přidělanými vodiči viz tento obrázek.

Obrázek

Jeden takový konektor jsem vzal a z něj jsem prostě ustřihl část zapojil to tak, aby to odpovídalo zapojení na konektoru z klece což ukazuje další obrázek. Vodiče na konektoru se mi nechtělo předělávat a tak jsem použil ty co byly na daných pozicích tj. zrušil jsem černý vodič, červený vodič na balančním konektoru co jsem použil je na pozici černého vodiče na konektoru od klece a modrý vodič na balančním konektoru je na pozici červeného na konektoru od klece viz další obrázek.

Obrázek

Ten kdo použije konektor z klece tak bude mít samozřejmě červený na červený a černý na černý. :wink:

Podstatné je uvědomit si vždy to, že černý vodič od baterie patří na zcela levou pozici toho bílého konektoru na těle Tx a červený vodič od baterie patří na prostřední pozici toho bílého konektoru na těle Tx. Krajní pravá pozice toho bílého konektoru na těle Tx je nezapojena.


Naposledy upravil Drondys dne pon 30.05.2011 21:59, celkově upraveno 2

Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 29.05.2011 10:21 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.3.2011
Příspěvky: 2496
Bydliště: Trutnovsko
Obrázky: 4
Udělám to přesně tak jako Drondys ale ustřihnu to od klece a napájím to přímo na baterku a Drondys mohu se zeptat co to máte za konektor na servokonektoru (ta černá část)


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 29.05.2011 10:22 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.5.2006
Příspěvky: 9047
Bydliště: Bratislava dnv SK
V tých (ako takmer v každých) konektoroch stačí nadvihnúť plastovú západku (napríklad modelárskym špendlíkom a vytiahnuť celý kontakt z plastového držiaku.
Následne aj druhý, ale pozor aby sa neskratovali ak už sú "živé" na baterke.
A potom ich zastrčiť späť v správnej polohe - na 9x je červený čiže plus, v strede.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 29.05.2011 10:36 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2010
Příspěvky: 11876
Bydliště: ČR
Obrázky: 1
coro píše:
V tých (ako takmer v každých) konektoroch stačí nadvihnúť plastovú západku (napríklad modelárskym špendlíkom a vytiahnuť celý kontakt z plastového držiaku. Následne aj druhý, ale pozor aby sa neskratovali ak už sú "živé" na baterke. A potom ich zastrčiť späť v správnej polohe - na 9x je červený čiže plus, v strede.

Na tom bílém konektoru z Hobbykingu je ta plastová část poměrně pevná a musí se naopak zamáčknout kovový výstupek na pinu, ale občas se tím může ten pin zmrvit a tak se mi to nechtělo prohazovat. Mě to, že mám prohozené barvy nevadí.

Nicméně znovu upozorňuji, že postup s prohozením barev je vhodný jen pro velmi zkušené, kteří přesně vědí co dělají. V žádném případě to není vhodné pro začátečníky. Pro začátečníky je vhodný pouze postup s využitím původního konektoru z klece a se zachováním shodných barev tedy černý vodič na černý a červený vodič na červený.


Naposledy upravil Drondys dne pon 30.05.2011 22:12, celkově upraveno 3

Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 29.05.2011 10:41 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.3.2011
Příspěvky: 2496
Bydliště: Trutnovsko
Obrázky: 4
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 29.05.2011 11:17 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2010
Příspěvky: 11876
Bydliště: ČR
Obrázky: 1
Ancistrus01 píše:
Udělám to přesně tak jako Drondys ale ustřihnu to od klece a napájím to přímo na baterku a Drondys mohu se zeptat co to máte za konektor na servokonektoru (ta černá část)

Ta lipolka na sobě má klasický servo konektor a ten už na ní byl když mi přišla z HobbyKingu podobně jako ta viz obrázek.

Obrázek

Protože ji občas používám i s jinou vysílačkou kde ten bílý konektor nepasuje a kde je dost málo místa na to, abych tam dával protikus toho bílého konektoru, tak jsem nechal na lipolce ten černý servokonektor a k tomu bílému konektoru co jsem použil z prodlužováku balančáku a co mám připojen jen v T9X jsem přidělal ten černý protikus servokonektoru tentokrát zase z prodlužováku servokonektorů co se prodává na HobbyKingu viz obrázek.

Obrázek


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 30.05.2011 7:12 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 3.8.2010
Příspěvky: 535
Bydliště: Středočeský kraj
Já jsem to udělal takhle Obrázek
Klec byla příliš těsná a baterie se tam dost špatně vkládaly. Teď je to bez problémů. Baterie vykuchané z baterie do notebooku. Kamarád mi jich přinesl plnou igelitku. Jedine co jsem udělal, je že jsem je přeměřil a vybral dva kousky co měli napětí vyšší než 3V.
Baterie Samsung 2200mAh.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 30.05.2011 7:18 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 16.8.2008
Příspěvky: 6893
Bydliště: Moravský kras
Earl píše:
Já jsem to udělal takhle Obrázek
Klec byla příliš těsná a baterie se tam dost špatně vkládaly. Teď je to bez problémů. Baterie vykuchané z baterie do notebooku. Kamarád mi jich přinesl plnou igelitku. Jedine co jsem udělal, je že jsem je přeměřil a vybral dva kousky co měli napětí vyšší než 3V.
Baterie Samsung 2200mAh.


Opravdu se domníváš, že články neznámého stavu z vydechlé baterky do notebooku jsou úplně nejlspolehlivější volba pro napájení vysílače? Doufám že s tím lítáš jen nějaký nenáročný bublinolety.

_________________
OK2WY


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 30.05.2011 16:47 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.7.2005
Příspěvky: 19102
Earl píše:
JirkaA:
Létám co chci, létám si jak chci a létám si s čím chci, ty jsi ten poslední co mi bude říkat co mám nebo nemám dělat :D :D :D :D Při odběru nějakých 150mA nemám obavu z ničeho.
Pokud to éro namlátí kebuli jen tobě pak je to tvoje věc- pokud zraníš někoho jiného pak už to jen tvoje věc nebude že? Naštěstí bydlíš daleko - ale i tak - tohle je doslova odstrašující příklad a nikomu nedoporučuji následování. A to ani použité články ani provedení. :cry: :cry: :cry: arda1BOT

_________________
ICQ 638556901


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 187 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 13  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz