Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 66 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 20.01.2011 21:43 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 16558
coro píše:
Ak tam niekto naletuje len jeden 3,1 cm drátik, budem zvedavý ako sa zmení dosah.
Nebudem sa čudovať, ak sa zlepší, a to nielen v prípade že sa tento koaxiál uklepe.


Nejméně problémů si nadělá, když to dá zpátky jak to bylo :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 20.01.2011 21:52 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.12.2007
Příspěvky: 602
Bydliště: Vsetín
JMalik píše:
Nejméně problémů si nadělá, když to dá zpátky jak to bylo :wink:


To ano, ale bez mikropájky hrozí, že se mu cín znovu sleje, zas to musí nahřát,... nakonec se mu odlepí měď a může Rx odložit do hrobky. Jeden káblík znamená jedno nahřátí a při troše opatrnosti se mu to podaří.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 20.01.2011 22:15 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 16558
flubber píše:
JMalik píše:
Nejméně problémů si nadělá, když to dá zpátky jak to bylo :wink:


To ano, ale bez mikropájky hrozí, že se mu cín znovu sleje, zas to musí nahřát,... nakonec se mu odlepí měď a může Rx odložit do hrobky. Jeden káblík znamená jedno nahřátí a při troše opatrnosti se mu to podaří.


Jestli to může někde odpařit od destičky, tak ten střední vodič, kam musí letovat tak jako tak.
Jestli to dokáže přiletovat na ten živý vodič, tak to stoprocentně nepodělá na tom plátu stínění.
(Navíc - kdyby vzniknul jakýkoliv problém , protože ta část Ghz je dost citlivá na jakoukoliv změnu , tak to tam bude letovat potřetí.
A říkám už teď je tam prací přesahující cenu toho RX :lol: Takže tohle bych bral dost s nadhledem)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 20.01.2011 22:45 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 18.3.2010
Příspěvky: 2878
Bydliště: Zavar, SK
Podobny pruser ako MODYN som riesil na mojej TCY9x, ked som vymienal TX za telemetricky FrSky, antenu som cvakol zo stareho modulu, pripajkoval k novemu a dosah bol cca 5m v znizenom vykone. Toz som po chvilke dumania na to zobral taku veelku lupu a zistil, ze te tenky dratik k antene je koax :-( Holt za komancov take tenke koaxy neboli...

_________________
X9D & T16Pro & TX16S & nejaké lietadlá, heli a koptéry www.rcmodelytt.sk


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 20.01.2011 22:56 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.5.2006
Příspěvky: 9047
Bydliště: Bratislava dnv SK
JMalik píše:
...
Jestli to může někde odpařit od destičky, tak ten střední vodič, kam musí letovat tak jako tak.
Jestli to dokáže přiletovat na ten živý vodič, tak to stoprocentně nepodělá na tom plátu stínění.

Ak to nie je teflon, tak to vyskratuje pri letovaní toho tienenia (pretaví sa izolácia).
Každopádne, tvrdím že ak to nebude perfektné, a bude tam niekde zmena impedancie, je dosť vysoko pravdepodobné že tam vznikne vyšší útlm, než čo by mohla priniesť výhoda vyváženia balunom na konci tejto antény. Navyše si myslím že ten koax je požutý už v číne a jeho vlastnosti sú ďaleko pod ideálnym stavom. Takže na tom 3cm kúsku drátu, ak bude ignorovať že predtým to bol koax a mal aj tienenie, dosiahne zrejme lepší príjem, lepší dosah.
Ten bod neodlepí, je to prekov na druhú stranu.
Do celouhlíkového trupu to zrejme nepôjde, že by mal význam predlžovák k anténe!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 20.01.2011 23:21 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.9.2010
Příspěvky: 531
Bydliště: Rychnov nad Kněžnou
napoprvé jsem nebyl s připájením spokojený...(bylo tam dost vytřepených drátků z toho stínění) napodruhé se mi vše povedlo připájet dobře.Ani zbytečně moc cínu jsem tam nedal jen co bylo potřeba.Momentálně má ta anténa s koaxiálem 10 cm.

Nedalo mi to a šel to ještě za tepla vyzkoušet.Doma v pokoji vše fungovalo. Tak jsem se vydal do té zimy a po 15 metrech od éra se začal ztrácet signál a na 17 metrech sem už s ničím nehl... :cry:

Zítra pošlu foto toho jak jsem to připájel. Dnes už toho mám opravdu tak akorát po krk. Moc děkuji pánové za rady hlavně JMalik i za psychickou podporu :P zítra budem možná moudřejší... :wink:

Upřímě nedělám si iluze o kvalitě toho spájení opravdu je to možná ve mě i když teda já to svádím na tu pájku :P


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 20.01.2011 23:35 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 16558
Nech to na zítra, možností je dost, včetně toho odpraveného vstupu :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 21.01.2011 0:12 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.4.2003
Příspěvky: 2064
Bydliště: Bratislava, SK
Je super, že sa niekto venuje problému toľko ako JMalik, úprimná poklona, tak by toto fórum malo fungovať. Ale je fakt, že pre laika v elektronike (poznám zo svojho okolia) môže byť správne pripájkovanie tenkého koaxu veľký problém. A ako napísal coro, bolo by oveľa jednoduchšie a pravdepodobne aj lepšie pripájkovať na "živú" plôšku kúsok hociakého kábliku a potom ho odstrihnúť na správnu dĺžku. Ak to teda nemá v uhlíkovom trupe a nepotrebuje vystrčiť von. Ale je dosť pravdepodobné že trafopájkou už odpravil vstup a je to už bohužiaľ jedno. :?


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 21.01.2011 0:15 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 16558
[quote="maroslong"...... Ale je dosť pravdepodobné že trafopájkou už odpravil vstup a je to už bohužiaľ jedno. :?[/quote]

To je nejpravděpodobnější.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 21.01.2011 7:07 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.7.2006
Příspěvky: 1643
Bydliště: Letohrad
Kdyby ses chtěl stavit. Tak to ještě zkusíme. Ale pokud už máš jistotu, že je pájení funkční, bez nějakýho nechtěnýho zkratu, tak už asi bohužel opravdu není co zkoušet.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 21.01.2011 8:20 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.5.2006
Příspěvky: 9047
Bydliště: Bratislava dnv SK
Skrat znamenal dosah dva metre. Dosah 15m na zemi znamená že to nie je skrat, ale niečo iné. Preto opakujam že to musí očistiť od cínu aj od tavidla a mohol by to aspoň vyskúšať s čistou 3cm "anténou" z vodiča zo servokábliku, bez koaxiálu,ktorý má x dôvodov robiť problémy.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 21.01.2011 10:32 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 16558
to MODYN,
odpájej to celé, připájej na tu malou plošku co byl střední vodič slabý drátek dlouhý 31mm, potom očistiti to místo lihem ( vymyj z toho místa zbytky tavidla) a zkus to.
(Dávám velkou šanci tomu, že jsi odpravil vstup tou pistolovou pájkou)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 21.01.2011 12:09 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.9.2010
Příspěvky: 531
Bydliště: Rychnov nad Kněžnou
Takže dosah s 31mm dlouhým servokabelem 20 metrů (od 15m pomalejší a trhané reakce na serva) když jsem se v těch 15 m otočil zády tak se signál ztratil úplně...

A tou trafopájkou...snažil jsem se ty kontakty zbytečně neprohřívat ale pokud jsem opravdu odpravil vstup tak je přijímač kaput že?

Pokud by to šlo nějak zachránit nechám si poslat ten samý, ale zrušený přijímač z kterého bych použil anténu s originální délkou a připájení bych nechal opravdu na někom kdo tomu rozumí...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 21.01.2011 12:56 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2003
Příspěvky: 11187
Bydliště: Břeclav, ČR
S trafopájkou to není o přehřátí, ale o tom, že generuje elektromagnetické impulsy. No a ty se naindukuji do elektroniky a něco odpálí. S dnešní miaturizovanou elektronikou se holt nesnáší.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 21.01.2011 13:00 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.9.2010
Příspěvky: 531
Bydliště: Rychnov nad Kněžnou
Aha takže konečná :?


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 66 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz