Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 66 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: čtv 20.01.2011 17:14 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 27.9.2010
Příspěvky: 531
Bydliště: Rychnov nad Kněžnou
Zdravím vás pánové povedla se mi pěkně prekerná věc... :cry:
Jelikož často přehazuju přijímač z letadla do letadla, povedlo se mi poškodit kabel vedoucí z přijímače k anténě hned u vývodu z té plastové krabičky...
Spíše byla jen načatá izolace, možná by stačilo dát přes to smrštovací bužírku a byl by klid... Nedalo mi to ale a ustřihl jsem anténu v načatém místě, s tím že jí připájím znovu na plošný spoj. Tím se anténa zkrátila asi o 2 cm což prý není žádný velký problém. Doma vše fungovalo ale druhý den asi po 5 minutách letu v celkem malé vzdálenosti výpadky v řízení...Naštěstí se mi podařilo tak nějak dostat letadlo na zem do pole...
Psal jsem rimrovi co se mi stalo a ten mě doporučil odborníkly v tomto oboru... :wink:
Zkontaktoval jsem miora a bobolanda
Bobolandovi jsem poslal foto toho jak jsem tu anténu připájel a prý za to může ten můj spoj a není v mých silách to připájet pořádně...
No ještě ten večer jsem si dal nový pokus připájel to lépe než poprvé a dopadlo to tak, že má přijímač dosah max 1,5m :oops: Že já vůl neposlechl bobolanda at s tím nic nedělám a pošlu mu to.

Problém ale je, že oba kluci jsou z Sk a pošta tam a zpět by vyšla na cenu nového přijímače...

Proto se ptám, je tu z ČR někdo schopný vyřešit tento problém s mým přijímačem?Někdo kdo je v tomto oboru znalý...Nejlepší by bylo, kdyby to byl člověk z východních čech, abych mohl přijímač dodat osobně a rovnou to i odzkoušet s vysílačkou... Dyštak bych to poslal poštou ta po ČR výjde na pakatel...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 20.01.2011 17:34 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 15.9.2006
Příspěvky: 1128
Bydliště: Žďár nad Sázavou
Obrázky: 2
No hele, 2cm dýlky u wi-fi je docela dost,ta dýlka je přesně daná. pokud jsi zkrátil anténu a ne jen koaxial. pokud to byl koaxial,tak nemáš třeba nějakej vlas stínění na středovým vodiči? A čím jsi to pájel? trafem by se prý taky nemělo, ta indukce na smyčce vadí.
Jo a rada je to jen co jsem se kde dočetl,sám jsem zatím takhle do přijímače nelezl...

_________________
Chybama se člověk učí..hmm asi jsem jeden z nejvzdělanějších lidí...


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 20.01.2011 17:38 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 27.9.2010
Příspěvky: 531
Bydliště: Rychnov nad Kněžnou
Pokud to chápu dobře a koaxial je ten drátek co vede k anténě= (to co je v té smršťovací bužírce) tak jsem zkrátil samozdřejmě jen ten drátek. ten je ale momentálně kratší o 3 cm -3,5cm :oops:

omlouvám se za ty výrazy si připadám jak naprostej vůl ale o elektronice toho opravdu moc nevím...

Jo a pájel jsem to tímto: http://www.prag-info.cz/_shop/index_.ph ... il&id=8038


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 20.01.2011 17:42 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 16558
Pokud jsi nezkrátil tu aktivní cca 3cm část antény, ale zkrátil jsi koaxiál ( oplet stínění, uvnitř drátek), tak to nemá vliv.
Skoro určitě jsi to dočunil v bodě pájení. Odpájet, prohlédnout konec vodiče a stínění, zkontrolovat to místo na destičce kam to pájíš...... a už na to nelez pistolovou páječkou, nebo to nevratně odpravíš. (v nouzi to s ní jde udělat, ale v Tvém případě je veliká šance, že to zprasíš)
(Jsem z Příbrami. takže sem s tím asi nepojedeš )

-pokud ta anténa je skutečně takhle a není u téhle Věci jen aktivní vodič bez stínění-


Naposledy upravil JMalik dne čtv 20.01.2011 17:47, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 20.01.2011 17:44 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 15.9.2006
Příspěvky: 1128
Bydliště: Žďár nad Sázavou
Obrázky: 2
koaxial-přívod k anténě. středem vede drát,pak je izolace,na ní opletení a opět izolace. některý přijímače jej ale nemají a rovnou z plošnýho spoje jde anténa. U wi-fi musí délka antény odpovídat nějak vlnový dýlce. zkusím někde najít jak je to přesně..

_________________
Chybama se člověk učí..hmm asi jsem jeden z nejvzdělanějších lidí...


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 20.01.2011 17:48 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 27.9.2010
Příspěvky: 531
Bydliště: Rychnov nad Kněžnou
JMalik píše:
Pokud jsi nezkrátil tu aktivní cca 3cm část antény, ale zkrátil jsi koaxiál ( oplet stínění, uvnitř drátek), tak to nemá vliv.
Skoro určitě jsi to dočunil v bodě pájení. Odpájet, prohlédnout konec vodiče a stínění, zkontrolovat to místo na destičce kam to pájíš...... a už na to nelez pistolovou páječkou, nebo to nevratně odpravíš. (v nouzi to s ní jde udělat, ale v Tvém případě je veliká šance, že to zprasíš)
(Jsem z Příbrami. takže sem s tím asi nepojedeš )


No pokud se někdo neozve z okolí HK. nebo PA. tak by jsme se domluvili a poslal bych ti to poštou. Každopádně prasit to už sám nebudu...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 20.01.2011 17:54 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 15.9.2006
Příspěvky: 1128
Bydliště: Žďár nad Sázavou
Obrázky: 2
aktivní část antény by měla odpovídat vlnový dýlce,nebo jejímu zlomku, tj. v tomhle případě např: 125mm, 94mm,nebo 31,25mm. podle toho co jsem vyčetl je zbytečný dělat anténu delší,stačí i těch 31.25mm,ale mělo by to být v rámci možností co nejpřesnější. Čerpáno z RCrevue 7/2010, tam je to hezky popsáno

_________________
Chybama se člověk učí..hmm asi jsem jeden z nejvzdělanějších lidí...


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 20.01.2011 17:55 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 16558
MODYN píše:
JMalik píše:
Pokud jsi nezkrátil tu aktivní cca 3cm část antény, ale zkrátil jsi koaxiál ( oplet stínění, uvnitř drátek), tak to nemá vliv.
Skoro určitě jsi to dočunil v bodě pájení. Odpájet, prohlédnout konec vodiče a stínění, zkontrolovat to místo na destičce kam to pájíš...... a už na to nelez pistolovou páječkou, nebo to nevratně odpravíš. (v nouzi to s ní jde udělat, ale v Tvém případě je veliká šance, že to zprasíš)
(Jsem z Příbrami. takže sem s tím asi nepojedeš )


No pokud se někdo neozve z okolí HK. nebo PA. tak by jsme se domluvili a poslal bych ti to poštou. Každopádně prasit to už sám nebudu...


Můžeš to tak udělat, ale preferoval bych nějakého "Turnigáře", aby to hned vyzkoušel. Já to můžu připájet, ale tím to skončí. Pokud jsi to dočunil jinak, chtělo by to mít k tomu TX, to budeš poštou už posílat blbě.
Takže zkus někoho v okolí kam došlapeš i s vysílačem a pak to zkusíte, nebo toho Turnigymana.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 20.01.2011 18:03 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.7.2006
Příspěvky: 1643
Bydliště: Letohrad
Hoď sem nějakou fotky pro představu. Možná by ch si s tím poradil. Do Brandýsa nad Orlicí se dostávám celkem často (v nejhorším to z Letohradu není daleko). Extra moc s jemnou elektro nedělám, ale aspoň nějakou mikropájku mám. Takže pokud se neozve někdo jiný, tak to můžeme zkusit.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 20.01.2011 18:07 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 27.9.2010
Příspěvky: 531
Bydliště: Rychnov nad Kněžnou
Za chvíli sem dám foto at se mohu stydět :oops: jen musím trošku nabít baterky do fotáku...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 20.01.2011 18:19 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 27.9.2010
Příspěvky: 531
Bydliště: Rychnov nad Kněžnou
Hlavně by to chtělo udělat napoprvé a načisto, protože koaxiál má z nějakejch 8cm už jen 5... A to asi nepůjde nastavit jak u 35MHz kdy jsem vesele nastavoval anténu....


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 20.01.2011 18:34 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 16558
MODYN píše:
Hlavně by to chtělo udělat napoprvé a načisto, protože koaxiál má z nějakejch 8cm už jen 5... A to asi nepůjde nastavit jak u 35MHz kdy jsem vesele nastavoval anténu....


Ale půjde to hodit do koše a naletovat tam nový :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 20.01.2011 18:51 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 27.9.2010
Příspěvky: 531
Bydliště: Rychnov nad Kněžnou
Tady je foto:

http://img441.imageshack.us/i/pict0291n.jpg/


http://img703.imageshack.us/i/pict0296c.jpg/

Je tam vidět, že se koaxial má připájet ke 2 kontaktům. udělal jsem tam takový můstek obdobně jako to tam bylo originál...

Nevím no, ale nepřišel jsem jak ty fotky nahrát přímo do fora, aby se nemuselo klikat na odkazy...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 20.01.2011 19:25 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 16558
Podělal jsi to, jak jsi to zablil celé tím cínem. Skoro jistě to budeš mít prakticky zkratované (vnitřní vodič se stíněním) v tom cínovém nálitku. Jestli jsi nestrčil např. proužek teflonu na vnitřní vodič při vytváření toho cínového můstku, tak ti natekl cín dolů k tomu živému střednímu vodiči.

(dej sem pro jistotu fotku konce té antény)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 20.01.2011 19:35 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 27.9.2010
Příspěvky: 531
Bydliště: Rychnov nad Kněžnou
Anténa je celá ve smrštovací bužírce na ní toho moc k vidění není...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 66 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz