Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 2456 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 164  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Turnigy 9x hardware, opensource TX
PříspěvekNapsal: čtv 06.01.2011 23:28 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.5.2006
Příspěvky: 9047
Bydliště: Bratislava dnv SK
Dúfam že nie som sám čo by sa o tomto a jemu príbuzných projektoch dozvedel niečo viac.
Už druhé vlákno zahumusené blbými útokmi ortodoxných a nakoniec zamknuté, mi pripadá ako zlyhanie moderátorov.

Zamknutie vlákna totiž nič nerieši, len dokoná snahy poniektorých, aby nebolo možné normálne si písať k veci.
Prosím, nerobte tu z toho ďalšie mojehobby.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 06.01.2011 23:47 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.7.2005
Příspěvky: 19102
Jaký nynější admin -takoví zdejší ""moderátoři"" - bohužel tohle forum jde do kopru s celou parádou... :cry: :cry: :cry: arda1BOT
EDIT - pokud budu zabanován - je to jedno - tohle je stejně můj poslední příspěvek zde navždy... čau

_________________
ICQ 638556901


Naposledy upravil arda1 dne čtv 06.01.2011 23:58, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 06.01.2011 23:55 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 16558
coro píše:
Dúfam že nie som sám čo by sa o tomto a jemu príbuzných projektoch dozvedel niečo viac.
Už druhé vlákno zahumusené blbými útokmi ortodoxných a nakoniec zamknuté, mi pripadá ako zlyhanie moderátorov.

Zamknutie vlákna totiž nič nerieši, len dokoná snahy poniektorých, aby nebolo možné normálne si písať k veci.
Prosím, nerobte tu z toho ďalšie mojehobby.


Mě se totiž coro celkem oprávněně zdá, že máte snahu tohle téma zamknout zvenku pro ty co mají opačný názor.
Tohle je otevřená diskuse a pokud vám dojdou technické argumenty, měli by jste minimálně stáhnout ocas a mlčet. Několikrát jsem vás v několika vláknech vyzval k tomu ať ten konkrétní problém vyřešíte, když jste o tom předtím tlachali jak je to snadné.
S Rimrem jsem si vysvětloval jak je to s některými letovými režimy, mixy a nastavením. Většina z vás vůbec nevěděla která bije, o co jde. To vám ale nebrání hned v dalším příspěvku teoretizovat o tom jak se zvolí deska cykliky pro vrtulník, napípá se to tam a už to jede.
Prostě tohle je diletantství nejvyšší úrovně a možná se nad tím zamyslete.


Protože coro oprávněně kritizoval mé vyjadřování v tomto příspěvku, tak se mu omlouvám ( i všem ostatním) a rád bych úplně vypustil slovní spojení "stáhnout ocas a", slovo "tlachali" nahradil slovem diskutovali a dále bych chtěl vypustit slovní spojení "která bije".
Zbytek se mi zdá už nezávadný.


Naposledy upravil JMalik dne ned 09.01.2011 20:08, celkově upraveno 3

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 06.01.2011 23:59 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 16558
arda1 píše:
Jaký nynější admin -takoví zdejší ""moderátoři"" - bohužel tohle forum jde do kopru s celou parádou... :cry: :cry: :cry: arda1BOT
EDIT - pokud budu zabanován - je to jedno - tohle je stejně můj poslední příspěvek zde navždy... čau


Neviděl jsem, že by ses tam nějak angažoval abys to zkusil nějak narovnat ať už na jednu , nebo druhou stranu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 07.01.2011 0:09 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.9.2006
Příspěvky: 1920
Bydliště: Praha
arda1 píše:
Jaký nynější admin -takoví zdejší ""moderátoři"" - bohužel tohle forum jde do kopru s celou parádou... :cry: :cry: :cry: arda1BOT
EDIT - pokud budu zabanován - je to jedno - tohle je stejně můj poslední příspěvek zde navždy... čau

Haha, to chci vidět. Tohle už jsem tady četl několikrát.

BTW: Co ty tvoje zálohy? Těšil jsem se na Silvestra, že to všechno odhalíš...

(druhý příspěvek odzhora)


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pát 07.01.2011 1:18 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.5.2006
Příspěvky: 9047
Bydliště: Bratislava dnv SK
JMalik píše:
Mě se totiž coro celkem oprávněně zdá, že máte snahu tohle téma zamknout zvenku pro ty co mají opačný názor.
Tohle je otevřená diskuse a pokud vám dojdou technické argumenty, měli by jste minimálně stáhnout ocas a mlčet. Několikrát jsem vás v několika vláknech vyzval k tomu ať ten konkrétní problém vyřešíte, když jste o tom předtím tlachali jak je to snadné.
S Rimrem jsem si vysvětloval jak je to s některými letovými režimy, mixy a nastavením. Většina z vás vůbec nevěděla která bije, o co jde. To vám ale nebrání hned v dalším příspěvku teoretizovat o tom jak se zvolí deska cykliky pro vrtulník, napípá se to tam a už to jede.
Prostě tohle je diletantství nejvyšší úrovně a možná se nad tím zamyslete.


:)
Krásne.
"opačný názor" na technické otázky? :)
A hlavne, zase 2 príspevky presne k téme ako obyčajne.. Zachraňuješ svet pred čínskou skazou?
Len si zabudol na to že niekoho Tvoja neochvejná pravda ani celé Tvoje F3K nemusí zaujímať...
To že to je šmejd si zopakoval veľakrát, ale na tento názor sa Ti môžem vykašlať a snaha natĺcť mi ho do hlavy mi pripadá smiešna a obťažuje ma.
Nič iné si svojimi príspevkami nepriniesol...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 07.01.2011 8:23 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2003
Příspěvky: 11187
Bydliště: Břeclav, ČR
Co to má znamenat?
"Tvoje F3K nemusí zaujímať...
To že to je šmejd si zopakoval veľakrát, ale na tento názor sa Ti môžem vykašlať a snaha natĺcť mi ho do hlavy mi pripadá smiešna a obťažuje ma."

Jiné muže zase obtěžovat neustálá snaha natlouct do hlavy např. myšlenku, že Opensource je geniální spása lidstva. Každý, kdo se chová slušně má právo vyjádřit svou myšlenku. Nemyslíš?

K čištění a zamknutí dojde tehdy, když obvykle nějaký Turningář začne používat výrazy jako:

"ty tam máš podle těch tvejch idiotskejch slintů co tu cyntáš naprosto vymaštíno. Kdybys vymaštíno neměl tak bys tady ze sebe už dávno nedělal takového debila, ale proto, že máš vymaštíno tak tě to k tomu nutí."
Jsou tu nějaká pravidla a ty se musí respektovat. Včetně zákazu komentování moderátorů.

http://www.rcmania.cz/modules.php?name= ... ic&t=26940

Tečka.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 07.01.2011 9:17 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 10.6.2010
Příspěvky: 640
coro píše:
Už druhé vlákno zahumusené blbými útokmi ortodoxných a nakoniec zamknuté, mi pripadá ako zlyhanie moderátorov.

Taky jsem si nejdříve myslel, že se jednalo o selhání moderátorů, ale pak mi z toho vyšlo, že výsledek, který z toho vyšel, byl spíše záměrem i někoho z moderátorů.
Dle mého mínění, dokud nedojde ke změně, i tohle vlákno dopadne stejně.

Ale pojďme k témě s názvem T9X, co umí, co neumí, možnosti úprav a OPEN SOURCE.
Mne to opravdu zajímá, hodlám se o tom něco dovědět, budu pozorně číst a pokud budu moct, sám skromně a slušně přispěji svým názorem.
Rád budu členem skupiny těch, co přemýšlí o tom, jak tu soupravu používat a né těch, co předkládají důvody, proč ji nepoužívat.
Takže: coro, boboland, rimr a další. Já jsem připraven.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 07.01.2011 9:27 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 10.6.2010
Příspěvky: 640
zdzd píše:
Každý, kdo se chová slušně má právo vyjádřit svou myšlenku.

Jo tak to zní opravdu krásně. Obzvláště z vašich úst.
Já se vyjádřil slušně a můj příspěvek byl během tří minut smazán a není ani v žumpě.

A pokud moderátor od své nestrannosti odbočí a sám se zapojí do diskuse, myslím, že ostatní mají právo se ho zeptat a nesouhlasit sním.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 07.01.2011 9:51 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2003
Příspěvky: 11187
Bydliště: Břeclav, ČR
O rozhodnutí moderátora se nediskutuje, může to být důvodem k vyloučení z fóra. Viz pravidla.

Nehledě k tomu, že moderátorů je několik a vůbec netušíš, zda se bavíš s tím, který zasahoval.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 07.01.2011 9:56 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 30.11.2009
Příspěvky: 104
Bydliště: Brno
No to je zas debata.

Já mám Graupnerku v podstatě bez funkcí a o jiné vysílačce latentně uvažuju.

O Tx9 silně uvažuju, protože mě láká právě možnost upravit si ten SW. Mechanické provedení je podle toho, co jsem četl, celkem OK, takže to považuju za variantu č.1

Akorát trochu pohledat informace o alternativním firmware a o hardware - nemáte někod tip? :-)

Co se týká letadel, na kterých ji plánuju použít, první testy na SkyLady, pak Graupner Cirrus (3m větron, ovládaná výškovka, směrovka, motor) a Optima.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 07.01.2011 10:10 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.3.2005
Příspěvky: 10798
Bydliště: ČR, P6 Dědina, Letiště: Trněný Újezd
Obrázky: 11
Hrabosh - Precti si co o te vysilacce pise RiMr. Navstiv jeho web - http://ok-rimr.com/
Videl si nekdy jak lita Optima (pokud tim myslis rychleho vetrone od L.Svobody) ??
Znovu si precti RiMrovy prispevky, hlavne ten, kde rozebira "koeficienty spolehlivosti". Uz ti to zacina dochazet?

A priste prosim dodrzuj pravidla a davej sve dotazy do spravneho vlakna. Tohle NENI o Elektronice :!:

_________________
Abu (Tomáš S.) - MC19 - kanál č.90 na 40MHz


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 07.01.2011 10:14 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2003
Příspěvky: 10762
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
Já osobně nevidím problém v tom, aby se řešili věci jako opensource TX, ale musí se to řešit v klidu a případné argumentace by měla být na úrovni. Ve skvělém případě na úrovni odborné, ale zcela jistě na slušné úrovni.

Mě osobně vlákno o TX9 nijak nezajímá a tak na něj nahlížím jen jako na příspěvky. Včera jsem se snažil uklidnit situaci. Mezi tím než jsem si přečetl několik stránek dozadu, abych si udělal obrázek tak přidal příspěvek uživatel "dokken". Tak o takové příspěvky nemám zájem.

Pokud dovolíte, tak ze svého modelářského hlediska obdivuji dvě věci:
1) úžasnou trpělivost několika modelářů, kteří se snaží předat svoje zkušenosti dál.
2) úžasné nadšení několika modelářů kráčet svojí cestou navzdory překážkám a názoru ostatních.

Byl jsem také takový..... :(

Diskuze jistě, ale odborná a slušná.

No pokud bude zájem, tak mohu vytvořit speciální sekci jen o T9x a přidat tak i moderátora. Ale to berte jen jako nabídku ke zvážení. S konečnou platností rozhodnu já.
Přidám hlasovaní


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 07.01.2011 11:22 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.5.2006
Příspěvky: 9047
Bydliště: Bratislava dnv SK
Hlasoval som že nie, lebo si myslím že je bežné že nejaký výrobok alebo téma má aj na iných fórach jednoducho svoje jedno vlákno ktoré rastie aj na stovky strán a keď je príliš dlhé tak sa založí nové a pokračuje sa odkazom na staršie vlákna.

Mne len vadí že sa to opakovane stiahlo do žumpy príspevkami o tom že to je šmejd, či to niekoho ohrozuje, alebo či to v momentálnom stave vývoja dokáže nahradiť najvyššie rady značkových vysielačov.
- a som si vedomý že následné reakcie na tie podpichnutia zaprasia vlákno ešte viac než tie samotné podpichnutia. Len sa vždy niekto nechal vyprovokovať k reakcii na ne (a vrátane mňa), vlastne úplne zbytočne.
"Do not feed the Trolls" - "Nekrmte Trolly".


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 07.01.2011 12:59 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 30.11.2009
Příspěvky: 104
Bydliště: Brno
Abu píše:
Hrabosh - Precti si co o te vysilacce pise RiMr. Navstiv jeho web - http://ok-rimr.com/
Videl si nekdy jak lita Optima (pokud tim myslis rychleho vetrone od L.Svobody) ??
Znovu si precti RiMrovy prispevky, hlavne ten, kde rozebira "koeficienty spolehlivosti". Uz ti to zacina dochazet?


Našel jsem tohle: http://www.rcmodely.cevaro.sk

Borec tam má spoustu zajímavých konstrukcí a článků na velmi dobré technické úrovni. Má tam i krátkou úvahu o spolehlivosti, kterou končí s tím, že se není čeho bát (resp. je to srovnatelné s jinými rádii0. Takže ani na Optimu bych se s tím nebál. Navíc nechodívám na letšitě, ale lítám na louce za městem...

Abu píše:
A priste prosim dodrzuj pravidla a davej sve dotazy do spravneho vlakna. Tohle NENI o Elektronice :!:

Ne, to opravdu není o elektronice. Bohužel, ani ty zamčený témata už ke konci moc nejsou ... ale na těch dvou webech je informací dost (zdá se). Ale pochopil jsem, že vést rozumnou debatu o téhle vysílačce tady (a zřejmě i na jiných forech) asi moc nejde .... takže budu dodržovat pravidla a nebudu vám tahat techniku do filozofického tématu o h****


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 2456 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 164  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz