Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 2456 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90 ... 164  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 30.04.2011 20:36 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.9.2009
Příspěvky: 1067
Bydliště: Brno sever
Možná špatně vidím, nebo je to mizernýma fotkama, nicméně nemůžu přečíst, co je tam za švába.

Jen tak mě napadá, že ten "extra" IC před anténou je zesilovač a ta anténa na DPS slouží pro range test, nebo ten integráč je jen balun a pak to nedává smysl ...
Nebo by to mohlo být i něco jiného ... bez znalosti toho integráče se dále nehneme :-)


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 30.04.2011 20:37 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 15.8.2010
Příspěvky: 1058
Bydliště: Hlohovec - Slovensko
Keby tam ta telemetria vazne bola, tak by to uz niekto urcite vycmuchal


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 30.04.2011 20:57 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 22.5.2006
Příspěvky: 578
Obrázky: 18
mhabr píše:
Možná špatně vidím, nebo je to mizernýma fotkama, nicméně nemůžu přečíst, co je tam za švába.

Jen tak mě napadá, že ten "extra" IC před anténou je zesilovač a ta anténa na DPS slouží pro range test, nebo ten integráč je jen balun a pak to nedává smysl ...
Nebo by to mohlo být i něco jiného ... bez znalosti toho integráče se dále nehneme :-)


Tady je ten šváb před anténou, druhý bohužel je bez potisku :(

Obrázek


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 30.04.2011 21:29 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 22.5.2006
Příspěvky: 578
Obrázky: 18
mhabr píše:
Možná špatně vidím, nebo je to mizernýma fotkama, nicméně nemůžu přečíst, co je tam za švába.

Jen tak mě napadá, že ten "extra" IC před anténou je zesilovač a ta anténa na DPS slouží pro range test, nebo ten integráč je jen balun a pak to nedává smysl ...
Nebo by to mohlo být i něco jiného ... bez znalosti toho integráče se dále nehneme :-)


Ten IC pred antenou je TX/RX 2,4Ghz "Breakout Board"
Kolega uz tady daval na datasheet odkaz, ja nesel demo desku primo od vyrobce s popisem co to umi v praxi http://www.amiccom.com.tw/upload/200809 ... 096861.pdf

Jen nechapu proc krome telemtrie kterou dobastlili uplne bokem by davali do VF dilu druhy 2,4Ghz system ?

Logicke by bylo ze ten svab ridi 2,4Ghz komunikaci a ta antena je fakt pak vyuzita jen pro test dosahu a nasledne pres zesilovac hnan signal na "koaxial do pendreku"

Tady je fotka svabu pred vyvedeni na velkou antenu "koaxialem"

Obrázek


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 30.04.2011 21:50 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 19.4.2011
Příspěvky: 7
Bydliště: Litoměřice
Docela zábavné nápady.

Může sem někdo hodit fotky modulu v rozumném rozlišení? Ideálně obě strany desky.

Ps: A7105 je opravdu 2.4G FSK/GFSK Transceiver, ale doporučuju se třeba na wiki podívat co znamená "Breakout Board"


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 30.04.2011 21:53 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 19.4.2011
Příspěvky: 7
Bydliště: Litoměřice
Jo ještě.
Jak je myšleno : Jen nechapu proc krome telemtrie kterou dobastlili uplne bokem by davali do VF dilu druhy 2,4Ghz system ?


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 30.04.2011 22:04 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 22.5.2006
Příspěvky: 578
Obrázky: 18
brabi80 píše:
Docela zábavné nápady.

Může sem někdo hodit fotky modulu v rozumném rozlišení? Ideálně obě strany desky.

Ps: A7105 je opravdu 2.4G FSK/GFSK Transceiver, ale doporučuju se třeba na wiki podívat co znamená "Breakout Board"


Co to znamena vim, z nadseni ze jsem SMD svaba nasel osazeneho na "destce" a kolega predtim daval taky odkaz na "osazenou desku" sem to nevhodne pouzil. Omlouvam se za mateni.

Pro mne je "Breakout Board" jedina sance jak na kolene doma tydle SMD potvory pouzit ve svem bastlu.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 30.04.2011 22:06 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 22.5.2006
Příspěvky: 578
Obrázky: 18
brabi80 píše:
Jo ještě.
Jak je myšleno : Jen nechapu proc krome telemtrie kterou dobastlili uplne bokem by davali do VF dilu druhy 2,4Ghz system ?


Nomate mne ta druha antena, mam doma Assana a Duplex a nic takoveho tam nemam.

Tak mne napadlo ze chinan proste telemetrii priplacl jen jako externi RX/Tx aplikaci, coz ovsem v pripade obousmerneho wifi prenosu je zbytecne, pokud to dela sam. Pokud to okopiroval, tak by to byla cesta jak to tam doplnit i bez "zdrojaku" pro kopirovane reseni.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 30.04.2011 22:16 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 15.8.2010
Příspěvky: 1058
Bydliště: Hlohovec - Slovensko
Prave som si vsimol ze A7105 je osadeny aj v prijimaci.
Tiez pouzivam Assan a tento modul mam len tak bokom momentalne.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 30.04.2011 22:21 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 19.4.2011
Příspěvky: 7
Bydliště: Litoměřice
podle fotky co jsem našel je jen na modulu z nějakého důvodu připravena i RX cesta (mikropásková anténa, neosazený pi článek a osazený oddělovací kondenzátor připojení k vývodu 3)


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 01.05.2011 18:04 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 26.2.2008
Příspěvky: 264
Bydliště: Praha východ - Měšice
Tak trochu z ineho sudka.
Par fotiek z vyroby batteripacku pre T9x podla "rcmodelreviews":
https://picasaweb.google.com/114611553451481095718/TurnigyT9xBatteryPack?feat=directlink


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 02.05.2011 22:38 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 5.12.2010
Příspěvky: 43
Snek píše:
Nomate mne ta druha antena...

Abych řekl pravdu, VF modul jsem párkrát prohlížel, ale moc jsem té anténě nevěnoval pozornost. Když se kouknu na své fotky, tak mám pocit, že není zapojená. Takže tam může být z mnoha důvodů ;), nebudu spekulovat.
Jinak A7105 je srdce VF modulu vysílačky i přijímače. Tento obvod je 2,4GHz transceiver s přijímačovou částí s velkou citlivostí (standardně -95dBm při 500Kbps data rate, při -104dBm 25Kbps a při -107dBm to je 2Kbps). Čip umí GFSK modulaci a frekvenční hopping (označováno jako AFHDS). Řízení po SPI sběrnici. Stačí k tomu plácnout nějaký procesor a napsat soft :D (já vím, tak ouplně jednoduchý to není...). Cena čipu při řádově tisícových odběrech je 1,- USD.
Druhej důležitej šváb tam je ten vpravo v dolním rohu - označení FS8004. Je to procesor, který zpracovává PPM signál a řídí A7105. Kromě toho má v sobě jedinečný ID kód (pro párování). Ten ID kód se do 7105 cpe po SPI sběrnici - 7105 obsahuje 32-bitový (4 byte) registr speciálně pro ID, se kterým se pak nakládá podle toho, zda 7105 funguje jako vysílač, nebo přijímač. Dá se to vyčíst z datasheetu 7105.
Tenhle VF modul je úplně stejný i ve volantovkách Flysky (GT3, GT3B), kromě GT2 - u té ten procík FS8004 na VF modulu není a je přesunut na hlavní desku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 03.05.2011 12:14 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 13.3.2011
Příspěvky: 213
Bydliště: Praha 5 - Radotín
Nemáte prosím vás někdo schéma zapojení včetně použitých součástek na orig. podsvícení HK na ER9X ?


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 03.05.2011 13:19 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 15.8.2010
Příspěvky: 1058
Bydliště: Hlohovec - Slovensko
midolek píše:
Nemáte prosím vás někdo schéma zapojení včetně použitých součástek na orig. podsvícení HK na ER9X ?

Ja som sem daval foto svojej upravy origo HK pod svietenia. Schemu som pouzil tu istu, ako boboland pri PSP podsvieteni.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 03.05.2011 14:14 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 13.3.2011
Příspěvky: 213
Bydliště: Praha 5 - Radotín
skiner píše:
midolek píše:
Nemáte prosím vás někdo schéma zapojení včetně použitých součástek na orig. podsvícení HK na ER9X ?

Ja som sem daval foto svojej upravy origo HK pod svietenia. Schemu som pouzil tu istu, ako boboland pri PSP podsvieteni.

Díky. Zkusím to tady prošmejdit a snad najdu


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 2456 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90 ... 164  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz