Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 2456 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125 ... 164  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 04.08.2011 12:30 
Mazák
Mazák

Registrován: 29.9.2009
Příspěvky: 1046
Bydliště: Trenčín
Modul bol turnigy.
Ako som pisal na Rimrovej stranke. Nemyslim si ze to bolo tym, ale ... premerat by sa to mozno zislo. Az na to ze mam pocit ze co kus to original :-)

_________________
http://www.elektromodely.sk/?page_id=622


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 04.08.2011 13:11 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2010
Příspěvky: 11876
Bydliště: ČR
Obrázky: 1
petertn píše:
Modul bol turnigy.
Ako som pisal na Rimrovej stranke. Nemyslim si ze to bolo tym, ale ... premerat by sa to mozno zislo. Az na to ze mam pocit ze co kus to original :-)

Otestovat bys musel ten konkrétní kus a taky i ty konkrétní kusy ostatních vysílaček, a to včetně důkladné kontroly osazení přijímačů atd., které byly údajně zarušeny jestli tam nebyly vady či vysloveně nevhodná osazení/zapojení nebo jiné závady apod., které mohly být spíš příčinou těch problémů. S T9X celkem běžně litá po světě spousta lidí spolu s jinými, kteří používají nejrůznější jiné RC soupravy. Můžeš si být naprosto jist tím, že pokud by obecnou vlastností vysílacího modulu Turnigy bylo takovéto zarušení pásma tak to by byla už dávno známá a proměřená záležitost. Jinak třeba některé spektrum přijímače k tomu, aby se dostaly do stavu "neovladatelnosti" vůbec nepotřebují nějaký cizí vysílací modul v provozu a vystačí si i s vlastním vysílačem. který je do toho stavu dokáže občas nečekaně dostat. :wink:

Pokud jde o to zda již byl proměřen nějaký VF modul Turnigy tak to doporučuji kontaktovat Bruce co píše na blogu RC Model Reviews.

Obrázek

Bruce dělal různá měření třeba viz tento odkaz včetně vysílacího modulu Turnigy V2 třeba viz tento odkaz.

Takže kdo má eminentní zájem o tyto informace nechť kontaktuje Bruce emailem na queries@rcmodelreviews.com a jistě se dozví víc. :wink:


Naposledy upravil Drondys dne pát 05.08.2011 19:18, celkově upraveno 9

Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 04.08.2011 13:23 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 16.11.2008
Příspěvky: 585
Bydliště: Jablonec
za tři hodinky si pro ni jdu a je mi jedno kdo ji kritizuje.Je to čína, ale co dnes neni.Myslím, že pro modeláře nebude nikdy problém něco si dodělat předělat a nebo upravit.To je modelářství.Koncový a spotřební uživatel a´ˇt si koupí něco co když rozbije tak zahodí..Já už měl víc vysílačů a s kvalitou roste i cena a já chcu něco co se dá upravit a to za drobnej peníz.Doba je zlá.Studuji jak se s tim dá dělat ala rimr stránky.Děkuji tímto za super návody jak na to a úpravy co se s tim dá dělat.Kupuji z čech kvůli reklamce a mám to za dva a půl i s druhým rx tříkanál a s poštovným.Už se těšim na večer až se v ní pohrabu.Jen si asi časem nechám přehrát soft na erx9..Stále to kucí děláte za nějakej ten drobnej peníz?Jen se musim mrknout na video návody.Přijde mi ten soft nějak složitej a návod bez TX v ruce nějak nejde občas pochopit..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 08.08.2011 1:09 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 16.6.2008
Příspěvky: 7230
Bydliště: Praha 9 Vinoř
Obrázky: 64
Studuju nový release Er9x, došlo k velkému skoku, z r386 na r433 (r434).
V menu modelu jsem našel novou položku "t2thtrig". Když je tato zapnuta, tak ty druhé stopky se pínají samovolně, když plynová páka má výchylku větší než 5%. Pak jedou nezávisle, dokud je ručně nepauznu/neresetnu.
Takže pak máme na plynové páce procentualně čas motorového letu a celkový čas letu. Což mi vyhovuje, dost často si ty druhé stopky zapomínám sepnout.

_________________
________________________________
Modeláři sobě http://www.ok-rimr.com


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 08.08.2011 2:07 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.5.2006
Příspěvky: 9047
Bydliště: Bratislava dnv SK
RiMr píše:
Jedno téma pro znalejší! :)
Jeden klučina mi na webu v jednom tématu psal, cituju:
"U nas v Trencine a hlavne chalani z Dubnice debatuju nad jednou zahadou. Boli lietat, lietali s Aurorami a tusim aj s Futabami, ked jeden zapol Turnigy tak vrtas a tusim aj nejake ero isli dole ... este preverim. Modul bol turnigy ..."

Co si o tom myslíte? .... :D

Ja si myslím že si mali nastaviť failsafe, aspoň ten s erom keď u vrťasov to nie je moderné...
Ale keď išli dole spolu, mali si to aj spolu vykecať - ak niekde bol súvis tak tam medzi nimi.
Niektoré systémy sa najlepšie vedeli zhodiť dva rovnaké navzájom - veď kto iný by mohol mať rovnakú schému preskakovania pásma a kódy... (narážam na GUID).

Navyše existovali moduly ktoré prestali vysielať keď vo vzduchu bol iný dostatočne silný signál (CSMA/CD príliš citlivé) - keď ich jeden výrobca stiahol a vymenil, po čase sa to objavilo u iného výrobcu... no ale veď hádam by ich nevyhodili, toľkej škody.... :)

Hračkový scaner 2,4 GHz pásma (AirView2 do USB) sa dá kúpiť za relatívne pár korun, len tak zo srandy jeden mám aj ja... 9x čiže Flysky aka Turnigy, vysiela úplne normálne, takpovediac neškodne, a povoleným výkonom...

Ale škvrny na slnku nám vraj onedlho zhodia rozvody elektriny do domácností, nielen telekomunikačné siete, tak možno ak to nie je hovadina, tak pritom bude zapnutých aj dosť 9x vysielačov...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 08.08.2011 2:18 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.5.2006
Příspěvky: 9047
Bydliště: Bratislava dnv SK
RiMr píše:
Studuju nový release Er9x, došlo k velkému skoku, z r386 na r433 (r434).
V menu modelu jsem našel novou položku "t2thtrig". Když je tato zapnuta, tak ty druhé stopky se pínají samovolně, když plynová páka má výchylku větší než 5%. Pak jedou nezávisle, dokud je ručně nepauznu/neresetnu.
Takže pak máme na plynové páce procentualně čas motorového letu a celkový čas letu. Což mi vyhovuje, dost často si ty druhé stopky zapomínám sepnout.

Načo to je dobré? Ten firmware začinal ako úplne univerzálny voľne nastavovací, a zdá sa mi že čoraz viac vecí sa tam drátuje a lepí natvrdo... :/
Mohli radšej napísať nejaký pípací countdown timer pre elektrovetrone, napríklad že by po nastavenom čase odpípal že treba vypnúť motor (alebo ho rovno vypol, prípadne zmenil letový režim) a potom neskôr že o minútu, 30, 20 10 54321 pristáť...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 08.08.2011 2:48 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 16.6.2008
Příspěvky: 7230
Bydliště: Praha 9 Vinoř
Obrázky: 64
Já myslím, že to jsou "přídavky" a ne náhrady...
Například ten "natvrdo zadrátovaný" učitel-žák. Nikdo ti přece nebrání, udělat si to po svém "po staru". Nebo ty druhé stopky. Nelíbí se ti? Nepoužívej je! Jsou tam po mnoha žádostech taky "navíc", v původním Er9x byly jen jedny a ty jsou tam pořád. A jaké letové režimy chceš po uplynulém čase spínat? Žádné tam nejsou... Jediná věc jmenovitě související s letovými režimy je poloha trimu podmíněná spínačem. A pořád jim tam nešlape slowdown...
Pokud buď nezvýší počet mixů (asi nepravděpodobné) nebo neumožní přepnutí spínačem na jiný model/režim i s nastavitelným plynulým přechodem, tak letové režimy jako takové nikdy nebudou funkční v nějaké složitější konfiguraci. 32 mixů je pak málo.
To vidím jako hlavní brzdu která začíná brzdit.

Moc by se mi to líbilo, přepínání pamětí. Bylo by to prudce elegantní :)

No a ta nová funkce u druhých stopek, je to jednoduché. Létám na čas, hlavní stopky procentuálně na plynu "půl plynu - čas poloviční rychlostí". Mám ověřené že to s rezervou funguje. Ale zajímá mě i skutečná celková doba letu. K tomu mi slouží druhé, samostatně spínané stopky, spínané tlačítkem menu. TO jsem občas zapomněl sepnout. Teď si ty stopky můžu sepnout automaticky taky kniplem, jako ty první. První mi hlídají délku motorového letu a zařizují vřískání při vypršení nastaveného času, druhé mi měří čas, dokud je nezastavím. A zase, je to funkce navíc. Nemusím ji používat. Můžu ty druhé stopky spínat nadále ručně tlačítkem MENU, nebo je dokonce nemusím používat vůbec.

Ano, dokážu si to představit lépe, ale mám dobrou paměť, vzpomínám na originální FW a proto nad Er9x pokud možno nefrflám, maximálně píšu, co bych si přál :D

_________________
________________________________
Modeláři sobě http://www.ok-rimr.com


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 08.08.2011 7:52 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 17.8.2008
Příspěvky: 6902
Bydliště: Moravský kras ČR
coro píše:
RiMr píše:
Jedno téma pro znalejší! :)
Jeden klučina mi na webu v jednom tématu psal, cituju:
"U nas v Trencine a hlavne chalani z Dubnice debatuju nad jednou zahadou. Boli lietat, lietali s Aurorami a tusim aj s Futabami, ked jeden zapol Turnigy tak vrtas a tusim aj nejake ero isli dole ... este preverim. Modul bol turnigy ..."

Co si o tom myslíte? .... :D

Ja si myslím že si mali nastaviť failsafe, aspoň ten s erom keď u vrťasov to nie je moderné...


To jako když je nastavený failsafe, tak éro nebo vrťas nespadne?? Coro Coro, někdy mě svými myšlenkovými postupy dokážeš překvapit...

_________________
OK2WY


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 08.08.2011 9:11 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.5.2006
Příspěvky: 9047
Bydliště: Bratislava dnv SK
Ok, no, tie stopky si popísal akoby boli urobené natvrdo, Len na plyn, Len pri 5%,...
Or ER9x by som čakal že napíšeš niečo ako "k druhým stopkám sa dá nastaviť že sa že sa spustia jednorázovo a už nezastanú a neresetnú samé ale len manuálne, a Môžem! si k nim priradiť napr. THRO a >5%

JirkaA, aj máš pravdu, ale na zistenie čo sa stalo je failsafe užitočný - v prípade že sa stretnú dva rovnaké (alebo nulové) GUID nefunguje, príjmač môže len prejsť na riadenie iným vysielačom. Rovnako pri výpadku napätia alebo zmrznutom príjmači (interná chyba ale odprásknutie na ESD) sa failsafe polohy nenastavia..

Pri "rušení" cudzím signálom by ale failsafe nabehol - mal by byť nastavený tak aby bolo jasné že nabehol - ja napríklad zdvihnem obe krídelká hore ako brzdy. Keby som videl že vybehli hore, hľadal by som chybu vo vysielači alebo rušení, inak nie.
Potom by správa o incidente vyzerala inak - po zapnutí 9x prešli dva modely do failsafe a POTOM padli..

Modely čo mám (malé, ale rôzne) sa dajú nastaviť na failsafe tak aby sa pri dostatočnej výške správali ako voľný model (ale pretiahnutý a s tým brzdením). Jasné že to nemôže zachrániť všetko, ale aspoň u mňa je model veľkú väčšinu letového času v úplne normálnej polohe, tak ako keby to letelo lietadlo na základe vztlaku krídel..... aj z polohy zvislo hore či dolu to nastavenie môže zrovnať včas - visieť nízko nad dráhou zas pri páde nenarobí toľko škody, a jediné neriešené je prelet na chrbte, čo ale netvorí väčšinu letového času.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 08.08.2011 9:47 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 16.6.2008
Příspěvky: 7230
Bydliště: Praha 9 Vinoř
Obrázky: 64
Ja si hlavne myslim, ze cele to "ruseni" Fasstu a Aurory TeDevitkou je mirne receno bekarna jak prase... A jestli tim chtel nekdo, receno slovy pana prezidenta, "vyslat ale nesmirne falesny signal" jak je T9 nebezpecna, tak si udelal medvedi sluzbu. Protoze ve skutecnosti si z toho kazdy soudny vyvodi ze fasst a aurora jsou lehce sfouknutelne nejakym cinskym primitivnim systemem... :)
Mimochodem, rusicu nas tam v sobotu bylo vic a jediny kdo byl ruseny jsem byl ja, vzdycky pri pristani. Jinak si totiz ty kotrmelce nedovedu vysvetlit :)

_________________
________________________________
Modeláři sobě http://www.ok-rimr.com


Naposledy upravil RiMr dne pon 08.08.2011 10:46, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 08.08.2011 10:35 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2010
Příspěvky: 11876
Bydliště: ČR
Obrázky: 1
RiMr píše:
...mimochodem, rusicu nas tam v sobotu bylo vic a jediny kdo byl ruseny jsem byl ja, vzdycky pri pristani. Jinak si toriz ty kotrmelce nedovedu vysvetlit :)

Záleží jak krátké sukně ta "rušička" měla a jak moc se předkláněla a pak bych se vůbec nedivil tomu, že tuhnou i Aurory a Futaby. :wink: :D


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 08.08.2011 15:51 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 16.6.2008
Příspěvky: 7230
Bydliště: Praha 9 Vinoř
Obrázky: 64
Argo22 nakreslil pult na T9x a svolil se zavěšením na můj web. Já jsem Argův sken ručního nákresu "od ruky" překreslil a trochu upravil a připravil pro tisk a slepení šablon z více stran formátu A3 nebo A4.
http://ok-rimr.com/cs/jak-na-to/turnigy ... -t9x-pult/

_________________
________________________________
Modeláři sobě http://www.ok-rimr.com


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 08.08.2011 15:56 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.3.2005
Příspěvky: 10798
Bydliště: ČR, P6 Dědina, Letiště: Trněný Újezd
Obrázky: 11
RiMr píše:
Mimochodem, rusicu nas tam v sobotu bylo vic a jediny kdo byl ruseny jsem byl ja, vzdycky pri pristani. Jinak si totiz ty kotrmelce nedovedu vysvetlit :)

Spatna obuv, fotoshopem dodatecne to nezachranis...
Ja byl jedinej na 40MHz, DAF jedinej na 35, nadhera, zadny problemy s rusenim, kanalama, atd... budoucnost je ruzova.
Jen tak dale, gigahertzovnici. :D
(sorry za OT, uz mizim)

_________________
Abu (Tomáš S.) - MC19 - kanál č.90 na 40MHz


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 08.08.2011 16:26 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 16.6.2008
Příspěvky: 7230
Bydliště: Praha 9 Vinoř
Obrázky: 64
Víš co, zase můžeš machrovat že máš nejdelšího anténoviče... :D

Vždycky si vzpomenu na Terazkyho "na čo mátě hen ten oný bazmek na vajciach..?!" :D

_________________
________________________________
Modeláři sobě http://www.ok-rimr.com


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 08.08.2011 16:31 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.3.2005
Příspěvky: 10798
Bydliště: ČR, P6 Dědina, Letiště: Trněný Újezd
Obrázky: 11
Vsak se mi taky Vitousek posmival, hlupak jeden, pritom i on sam mel jeste nedavno taky tuhle 140cm dlouhou Graupneri okrasu.

Vzpominam si, ze TC sliboval, ze si date zavody kdo rychleji napipa EG do sve vysilacky, doslo k tomu nakonec, nebo ne ?

_________________
Abu (Tomáš S.) - MC19 - kanál č.90 na 40MHz


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 2456 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125 ... 164  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz