Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 2456 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 164  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 28.01.2011 11:01 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 15.6.2008
Příspěvky: 7230
Bydliště: Praha 9 Vinoř
Obrázky: 64
Ani ne,
tady nejde o ekvivalent, ale o skutečné dual raty, s možností přidat ještě jeden přepínač a jeho pomocí (v kombinaci s tím prvním přepínačem) stvořit plnohodnotně ještě jednu polohu, s plnohodnotným nastavením, tedy expo, rozsah výchylky a to buď symetricky, nebo na každou stranu zvlášť. V kombinaci dvou samostatných vypínačů to není nějak extra šikovné, ale na třípolohovém (kam je to hlavně mířeno) je to prostě poloha 1, 2, 3...
Je to jedna z věcí, která se v Er9x jmenuje tak, jak je modelářská obec navyklá a její programování se nijak neliší od jiných rádií. SLožitější než jinde je až tehdy, pokud chceme něco navíc, co většina mainstreamových rádií (a žádné v této cenové hladině) vůbec neumožňuje.
Uploaduju doma video, kde je i toto ukázané. I když jsem se snažil s tím videem moc nebabrat a často používám slovní spojení "to si najděte v manuálu", "toto neznám a nevím" a "toto vám tady nebudu vysvětlovat, popis (třeba) funkce expo si najděte jinde", stejně to má hrubě přes hodinu... Ale myslím že průměrně schopný jedinec je pak s trochou vlastní zvídavosti schopen napípat základní věci bez problémů.
Ale schopnost ujasnit si co chci, promítnout si to do funkcí a prvků a ty tam prostě ve správném pořadí "napsat" , tu bude muset mít uživatel pořád.
Takové to menu, kde zvolíme čtyřservové křídlo (nejlépe podle animovaného obrázku), přiřadíme graficky kanály, DR, letové režimy, typ ocasních ploch, takové volby v Er9x nejsou, ale ani jimi není svazován...

_________________
________________________________
Modeláři sobě http://www.ok-rimr.com


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 28.01.2011 11:21 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12767
Bydliště: praha 5
Rimre,měl bych jeden dotaz,pokud třeba u jednoho modelu nacvakám nějaké mixy-nacvakám,co potřebuji,mohu to nějakým zpusobem kopírovat na další model,kde dodatečně změním pouze název modelu,smysl výchylek vuči servum,ale základní mixy tam zustanou zkopírované z předešlého modelu,pouze dodatečně upravuji hodnoty ?

Poslední dobou totiš po základním odladění modelu pořizuji kopii,ve které pokračuji v doladění a alternativních upravách,ale základem si kreju záda pro případ,že bych si to na louce moc rozvrtal a začal se v tom ztrácet,navíc mám pak zpětnou odezvu k možnosti vrátit se na puvodní nastavení a lépe posoudit zda si na model pouze každým dalším letem nezvykám,ale opravdu něco doladuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 28.01.2011 11:33 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 12.7.2010
Příspěvky: 146
zdzd píše:
A proto se u každého po montáži dělá kalibrace, aby to bylo -100; 0; +100 % výchylky.


jeden o voze a druhy o koze?
ty mluvis o kalibraci na krajni hodnoty, coz sice souvisi mj. i s nelinearitou, ale resi to hlavne hodnotu konkretniho snimace (posun a sklon primky, ne jeji primost) a jeho polohu po montazi (coz je zase posun primky)

nelinearita je o tom, jak moc je primka prima, ne kam je posunuta a jaky ma sklon

primkou myslim graf vztahu poloha-hodnota


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 28.01.2011 11:33 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 15.6.2008
Příspěvky: 7230
Bydliště: Praha 9 Vinoř
Obrázky: 64
pepin píše:
Rimre,měl bych jeden dotaz,pokud třeba u jednoho modelu nacvakám nějaké mixy-nacvakám,co potřebuji,mohu to nějakým zpusobem kopírovat na další model,kde dodatečně změním pouze název modelu,smysl výchylek vuči servum,ale základní mixy tam zustanou zkopírované z předešlého modelu,pouze dodatečně upravuji hodnoty ?

Poslední dobou totiš po základním odladění modelu pořizuji kopii,ve které pokračuji v doladění a alternativních upravách,ale základem si kreju záda pro případ,že bych si to na louce moc rozvrtal a začal se v tom ztrácet,navíc mám pak zpětnou odezvu k možnosti vrátit se na puvodní nastavení a lépe posoudit zda si na model pouze každým dalším letem nezvykám,ale opravdu něco doladuji.


V seznamu modelů/pamětí označíš model tlačítkem MENU tak, aby byl celý "vysvícený" a dlouhým stiskem MENU vytvoříš identickou kopii na poslední pozici pod "vyplněnými" paměťovými pozicemi. Kopii si přejmenuješ, upravíš, jak chceš... :)
Já když jsem nechával minulý týden jednoho zvědavce lítnout s Floater-Jetem, já MODE4 on MODE2, tak jsem jen zkopíroval vytrimovaný model, v mixech přesunul prvky mezi křidélky a směrovkou (pozor, Er9x neumožňuje volbu módu pro každou paměť zvlášť, ale jen pro celé "rádio"!) a bylo to...

_________________
________________________________
Modeláři sobě http://www.ok-rimr.com


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 28.01.2011 11:47 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12767
Bydliště: praha 5
Asi se u tebe budu muset někdy stavit,kouknout na to spojení s počítačem v reálu a odhadnout zda bych to zvládnul,či nikoli,mám spoustu prckoletu,co mi zasekávaj pamět v Graupneru a kupovat do vozembouchu přijímače od 1500 nahoru mě taky neba,uvidím,třeba uzraju :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 28.01.2011 12:10 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 15.6.2008
Příspěvky: 7230
Bydliště: Praha 9 Vinoř
Obrázky: 64
Jestli TY uzraješ pro T9x, tak to já půjdu a zapálím svíčku v kostele... :D

_________________
________________________________
Modeláři sobě http://www.ok-rimr.com


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 28.01.2011 12:43 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12767
Bydliště: praha 5
RiMr píše:
Jestli TY uzraješ pro T9x, tak to já půjdu a zapálím svíčku v kostele... :D


Já proti tomu vysílači vcelku nic nemám,mimo kecu,že jsme pitomci,pokud máme i drahý vysílač-tam si zase říkám,že jsem pitomec,pokud do poletuchy cpu přijímač za 1500 a v mixech mám tak maximálně expo,nebo DR které nepřepínám-jen tam je.Navíc pokud je nespolehlivej,aspon by se mi trochu zužila zbírka letadel a trochu se to pročistilo :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 28.01.2011 12:52 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 21.9.2008
Příspěvky: 3152
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom, SK
Niečo pre Turnigáčov je na:

http://rcmodely.cevaro.sk

- najnovší článok! :lol:

_________________
Realistické RC modely - http://rcmodely.cevaro.sk


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 28.01.2011 12:56 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12767
Bydliště: praha 5
Rimre,máš to už odzkoušené s Frsky?Respektive,na kolik to teda celé vyjde,vysílač-modul-přijímač a vše potřebné k propojení s počítačem plus připojení k simu?-přijímač třeba 5 kanál,né mín.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 28.01.2011 14:22 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 15.6.2008
Příspěvky: 7230
Bydliště: Praha 9 Vinoř
Obrázky: 64
Já tam FrSky nemám, ale Mior jo... :D
Je o příspěvek výš :)
Já tam měl Assanaa, teď mám tu v2 se zabudovaným modulem.
No a na kolik to přijde? Hlavně musíš počítat s tím, že když tam strčíš FrSkye, tak ten původní modul vyhodíš... Ten modul v2... Leda bys někde sehnal starou T9x bez modulu. Já jednu takovou mám a nedám... :D

_________________
________________________________
Modeláři sobě http://www.ok-rimr.com


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 28.01.2011 14:37 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12767
Bydliště: praha 5
Takže pokud to dobře chápu,tak pokud ted objednám t9x,tak mi přijde s modulem,ale bez přijímače-v originál modulu je nějaký zádrhel?mimo absenci telemetrie-přijímače jsou nějak výrazně levnější,nežli u frsky s telemetrií?je Frsky nějak spolehlivější,nežli originál modul a příslušící přijímače?je nějaký duvod,pokud nepotřebuji telemetrii nepoužívat originální modul a přijímače?Na kolik to vyjde s jedním 5k přijímačem originál? o kolik to bude dražší,když origo vyhodím a pořídím frsky s jedním 5k přijímačem?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 28.01.2011 14:40 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 15.6.2008
Příspěvky: 7230
Bydliště: Praha 9 Vinoř
Obrázky: 64
Pepine, ty vůbec nečteš... :lol:

Přijde ti vysílač se zabudovaným (zručně odstranitelným) modulem a osmikanálový přijímač... Už zpárovaný...
To vše za cca 1500,- korun českých... Včetně dopravy...

_________________
________________________________
Modeláři sobě http://www.ok-rimr.com


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 28.01.2011 14:59 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12767
Bydliště: praha 5
RiMr píše:
Pepine, ty vůbec nečteš... :lol:

Přijde ti vysílač se zabudovaným (zručně odstranitelným) modulem a osmikanálový přijímač... Už zpárovaný...
To vše za cca 1500,- korun českých... Včetně dopravy...


Já mám takovou trochu blbou práci,chodím předělávat,co někdo podělal-nedodělal-nedomyslel-kecal,že to tak,jak to udělá bude fungovat a to si přenáším i do soukromí :lol: Někde něco přečtu a v hlavě se mi hned rozsvítí kontrolka-KECÁ,LŽE,JE TO BLB,nemužu za to,jsem profesně zdeformovanej :cry:

Samostatně dokoupený přijímač-třeba 6k s plným dosahem-2m větroně už beztak nevidim stojí kolik?případně,jestli dělají i nějaký opravdu malý přijímač do haláka a také za kolik.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 28.01.2011 15:06 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 15.6.2008
Příspěvky: 7230
Bydliště: Praha 9 Vinoř
Obrázky: 64
To je fakt blbá práca... Znám to s tiskárny když se něco podělá... A ze studia, když po někom kdo je na dovolené přebereš job "jenom z toho vyjeď tisková data, je to hotové" a musíš to po někom kdo byl zdechlý a zmastil to, kompletně předělávat, většinou tak v osum večer v pátek... :evil:

Čti starý brachu:
http://ok-rimr.com/cs/jak-na-to/turnigy ... slusenstvi

_________________
________________________________
Modeláři sobě http://www.ok-rimr.com


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 28.01.2011 15:08 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 18.1.2010
Příspěvky: 1102
Bydliště: PN - SK
Napisem to v eurach... ceny "koncove" s postovnym

Turnigy 9X (s origo modulom a 8ch Rx) 56€
FrSky DF modul s 8ch telemetrickym Rx cca 40€

Zostane Ti povodny Tx modul s antenou a 8ch Rx, tie mozes este predat za par drobnych. :wink:


Prijmace:
4ch netelemetry cca 12€
6ch telemetry - chystaju do predaja
8ch telemetry cca 22€


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 2456 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 164  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz