Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 2456 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31 ... 164  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 06.02.2011 9:13 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.5.2006
Příspěvky: 9047
Bydliště: Bratislava dnv SK
Asi podstatný rozdiel bude v tom, že či sa presunie len nastavenie niektorého(niekoľkých) modelov, alebo sa použije celý "iný" obsah eeprom, kde je práve uložená aj kalibrácia a priradenie kniplov.
Takže by to chcelo vždy najprv prečítať svoj vysielač, uložiť si ho ako zálohu, presunúť do toho aktuálne prečítaného len modely z iných súborov, a uložiť - tým by kalibrácia nebola zmenená.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 06.02.2011 9:19 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 15.6.2008
Příspěvky: 7230
Bydliště: Praha 9 Vinoř
Obrázky: 64
Jasné, tak by to mělo fachčit, ověřím to.
Já jsem měl právě spíš představu přesunování v rámci jednoho rádia, tam by to mělo být o to snazší.

Došel mi ten GWS servotester co měří to co leze z přijímače. Mám teda zkusit změřit ty hodnoty (jak o tom byla řeč ohledně přesnosti mechanik a potenciometrů), nebo už je to pasé... Už víme že ty desetiny procenta které nemají viditelný (ani slyšitelný) vliv na běžná serva tam jsou...

_________________
________________________________
Modeláři sobě http://www.ok-rimr.com


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 06.02.2011 15:22 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 11.11.2010
Příspěvky: 620
Bydliště: Poprad
to bitovod:

ak nahras ciste nastavenia do noveho suboru tak samozrejme prejdes potom v menu na kalibraciu, lebo ju tam mat nebudes.
nestras zbytocne, nema to vyznam :)

kludne si nahrajem tvoje modely a tvojho radia do mojho (posli nejake) a o 2 minuty ti moje radio podam do ruky a bude lietat uplne rvnako ako si bol zvyknuty - plati totiz to co napisal Rimr - do cistej nahravas hodnoty nastaveni, kalibraciu nie, nebola totiz este urobena.
kalibraciu si nemusis nahrat nikdy - urobis si ju po zapnuti za 1/2 minuty v menu a mas istotu , ze ti idu kniple spravne.
a v podstate nikdy neuskodi si ju raz za cas spravit aj ked nic nove nehrrane nie je. ta 1/2 minuta nikoho nezabije a pocit je ok.

a je aj jasne, ze ked idem nahravat nove, tak si najprv za par sekund zalohujem stavajuce ak to chcem a tie pouzijem na kopirovanie. alebo pouzijem aj pol roka stare, lebo je mozne ze som pol roka s danym modelom vobec nelietal :) a tudis su nastavenia aktualne.

napr. ty mozes mat inak zoradene vystupy. ELE na ch1, RUD na ch 6, plyn na 2. aj to treba brat v uvahu.

skor si myslim, ze je to lepsie na to, aby si mal so sebou (ak nas napr. 30 modelov) v dany den nahrate vsetky co potrebujes a v tomto pripade to ide bez najmensich problemov.

tu je to o logike a nie o probleme , ziadny nie je :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 06.02.2011 15:27 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 11.11.2010
Příspěvky: 620
Bydliště: Poprad
P.S.:
skor bolo lepsie napisat:

po nahrati vyberu do cisteho(noveho) eeprom suboru a jeho nahrati do TX je nutne urobit kalibraciu - pretoze este pre tuto eeprom nebola urobena :)


jejda coro to uz napisal :) - sory nevsimol som si to.


Naposledy upravil boboland dne ned 06.02.2011 16:08, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 06.02.2011 15:56 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 15.11.2010
Příspěvky: 340
Bydliště: Kladno
Kluci jen pro zajímavost..... co tam do toho programujete a proč?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 06.02.2011 16:22 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 11.11.2010
Příspěvky: 620
Bydliště: Poprad
Tom1974 píše:
Kluci jen pro zajímavost..... co tam do toho programujete a proč?


teraz modely - aby ich tm mohlo byt neeeeeskutocne vela - a podarilo sa :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 06.02.2011 17:16 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 15.11.2010
Příspěvky: 340
Bydliště: Kladno
Aha :lol: :lol: :lol: :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 06.02.2011 17:52 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 11.11.2010
Příspěvky: 620
Bydliště: Poprad
este jedna vec o podsvieteni v er9x:

ak pridu stopky ku koncu, zacne kazdych 10sec pipat TX (ak je povolene) a blikne svetlo. po skonceni odpocitavania (0:00) zacina cas pribudat a pipa a blika kazdu sekundu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 09.02.2011 16:53 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 27.8.2010
Příspěvky: 921
Bydliště: SK
mam FlySky TH9x na ceste tak som na nu zvedavy

_________________
DJI Phantom 4pro, DJI Spark, DJI Mavic pro


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 10.02.2011 11:19 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.5.2006
Příspěvky: 9047
Bydliště: Bratislava dnv SK
Práve mi prišla.
Prvý dojem - je čierna, tie na fotkách vyzerali tak šedo, naživo je krajšia. VF modul tam je exterme, MHz anténa tam je na šroube ktorý zaťahoval kingkong (ešte sa mi to nepodarilo povoliť). Drží sa príjemne. Plyn nerapká (chýba výstupok na pliešku).

Druhý dojem - procesor je ATMega64A - 16MHz a dokonca aj kryštál je 16MHz. Uvidím či budem musieť kompilovať zdrojáky s iným nastavením..

Tretí dojem - po zapnutí funguje, servo sa hýbe.
AirView ukazuje vysielanie cez celé pásmo (preskoky frekvencií, 16 zastavení).
Obrázek

Káblik k anténe Rx je príliš tenký, nie som si istý či už je zalomený alebo ešte nie.. na konci je balun v brutálnej hrubej červenej zmršťovačke, zahnutej do S. :)

Po vypnutí tx aj rx nabieha hneď, ale bacha na baterky v Tx, tú "klietku" treba vyhodiť lebo keď sa s tým klepne a na moment sa rozpojí napájanie, po resete bude čakať kým sa všetky prepínače nedajú do horných polôh a nepošle signál - a to už bude model pod zemou. (platí aj pre iné RF moduly, ale dúfam že nie pre iné firmwary).

Interné kábliky sú fakt tvrdé a letované niečím ohavným. Ale hlavná doska je letovaná strojom, čisto (až na mikrospínače).
Ten firmware mi nič nehovorí, nenašiel som ani servomonitor, zazálohujem ho a nahrám niečo iné - neskôr, teraz nie je čas..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 10.02.2011 11:54 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.5.2006
Příspěvky: 9047
Bydliště: Bratislava dnv SK
Ešte príjmač - pod prelepkou svieti led keď nájde signál z vysielača, ale to dôležitejšie:
anténa je naletovaná čisto ale v mieste prechodu z krabičky von je šeredne stlačená aj zahnutá - som presvedčený že to môže spôsobiť podstanté zníženie dosahu len kvoli takej blbosti..
Keď sa podarí tak si odkrokujem dosah, a potom tam dám len 31mm káblik a vyskúšam ako sa dosah zmení.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 10.02.2011 15:05 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 27.8.2010
Příspěvky: 921
Bydliště: SK
ak budes mat cas urob aspon jednu foto vnutra ci sa uplne zhoduje s T9x

_________________
DJI Phantom 4pro, DJI Spark, DJI Mavic pro


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 10.02.2011 20:45 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.10.2010
Příspěvky: 696
Bydliště: Praha 6
Ahoj, dotázek, dá se na 9x nastavit pomalejší chod serva? Jde mi o to, že si na twinstarovi dělám pumovnici, no a rád bych, aby se otvírala pomaleji :D

Je mi jasný, že o to hůř se mi bude bonbonama trefovat, ale na druhou stranu to bude "maketovější" :)

_________________
DJI Phantom 3 Advanced / SIG Smith Miniplane / spousta deproňáků a miniqvéček


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Zpomalení
PříspěvekNapsal: pát 11.02.2011 7:41 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 22.3.2010
Příspěvky: 59
Bydliště: Plzeň
V Er9x ano. V originál FW to nejde, teda aspoň si nevzpomínám, že by to tam bylo.
Musím uznat, že jsem se Er9x dlouho bránil, ale nakonec mi originál V2 naštval tím, že tam zlobí mixy podle křivek. Teď už bych zpátky orig V2 nechtěl ani náhodou.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zpomalení
PříspěvekNapsal: pát 11.02.2011 7:47 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 11.11.2010
Příspěvky: 620
Bydliště: Poprad
michal.valis píše:
...............
Musím uznat, že jsem se Er9x dlouho bránil, ale nakonec mi originál V2 naštval tím, že tam zlobí mixy podle křivek. Teď už bych zpátky orig V2 nechtěl ani náhodou.


detto. je to ako jazda v skoda 120 a potom novy lexus - asi tazko to pojde zmenit spat :) je to az neuveritelny rozdiel.

to coro: mas tu TX z hobbykingu, alebo ?
lebo ja ano a mam ju vo vnutri uplne ok, ziadnu chybu ktora by stala za opravu som nenasiel - samozrejme okrem toho ze som si urobil rapkac na plyn a zmenil tuhost paciek.
nadstandardne som dorobil podsvietenie, upravy na simulator, battery pack a programovaci konektor. a idem ju pogumovat, lebo som zistil, ze sa mi najlepsie ovlada len tak v ruke, bez krkovisu. tak aby sa nesmykala (ani teraz sa nesmyka, ale :) )

z vnutra som ich videl viacero - programoval som ich - a ziadna nebola, ako niektory pisu, vo vnutry zle urobena. tak neviem ci vetci v okoli maju stastie, alebo je to len to, ze sa vizualne niekomu nieco nepaci a tym padom to poklada za zle. ono krasa nie je vsetko - na funkcnosti to nic nemeni a z vonku je to vzdy ok.

a este k tomu original packu na bat. - staci roztiahnut, tak aby baterky boli v nom volne (original ja moc tuhy) a kedze sa potom bat. mozu volne "pohybovat" tak pruziny plnia svoju ulohu a je vsetko ok.

a este po druhe : vsetky upravy, progamovanie, zmeny atd - trvali spolu cca 20 minut, tak aby si niektory nemysleli, ze som u tej Tx stravil prerabanim mladost (tu som stravil inak). vsetko su to jednoduche veci, ktore idu rychlo urobit.

P.S.: stale plati, ze ak niekto potrebuje nahrat soft (zadarmo), alebo urobit "upravy" (za nieco) tak mi ju moze dorucit a urobim mu full ;)


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 2456 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31 ... 164  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz