Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 2456 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72 ... 164  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 11.04.2011 23:12 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 16558
dokken píše:
další...ano, blbosti si nikdo nepamatuje...


Potom nechápu, proč řešíte teď potenciometry, které byly v pohodě.
Už si nepamatuješ? :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 11.04.2011 23:13 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2008
Příspěvky: 12832
Bydliště: praha 5
KarelSkala píše:
dokken píše:
potak se resil na RCG, odkazy vyse...najdi si to

Mě, ale zajímá jaký konkrétní potenciometr navrhují přímo ti kdo se tady naváželi do Drondyse a hrají si na velké chytráky. Ať tedy předvedou svoje znalosti a poradí konkrétní potenciometr. Aspoň tady konečně budou k něčemu užiteční a ne jenom planě se dohadovat. :wink:


Probuh,když uš všem tvrdíte,jak je ten vysílač skvělej,proč se v něm snažíte všechno vyměnit?????předělat,překopat?????

já si ho chtěl koupit jako druhý vysílač v dobré víře,že provedu první den to nejnutnější a pak ho budu užívat bez jakéhokoli zásahu třeba dalších třeba 5 let,jako každý jiný normální vysílač co jsem měl.Nakonec jsem vyměkl,protože jsem se obával,že zde budu nakonec místo lítání a modelářské pohody každý den hltat,co je na Turnigy nového a co je nutné,neboli-POTŘEBNÉ abych byl in Turnigáč upravit.To fakt nebere konce,to fakt nebere konce,to až jednou podtrhnete,tak v tom budete za 50 tisíc a babilion hodin smolení-né modelařiny-smolení.To nic nemění na tom,že jako první vysílač po setovce mi to stejně přijde dobré-vuči ceně,ale to tvurčí nutkání,udělat z hovna kuličku je uděsné a k ničemu to nepovede,protože až někdo udělá vysílač né za 1500,ale za 500,nebude už duvod se hrabat v beztak drahé sračce,když je na trhu pohrabatelnější ještě levnější vysílač.Není to o opensource,je to o hrabání v hovně.

PROSTĚ TO LADĚNÍ TRVÁ DLOUHO A STEJNĚ NENÍ NA KONCI.

PS:vyjádřil jsem pouze svuj názor,je mi totiž líto,že ten vysílač nejde uvést do finálního stavu a dál ho neřešit a pouze užívat,možná by stálo za to,otevřít na mánii i sekci

MLADÝ ELEKTROTECHNIK určitě by se to vedle autíček,nebo lodiček ještě vlezlo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 11.04.2011 23:19 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 29.8.2010
Příspěvky: 435
JMalik píše:
Milí chlapci, vy už jste zapoměli co jsem kdysi psal o potenciometrech v TGY9 když jsem je vyndal?
Tenkrát jste se tomu řehtali, teď najednou nějak obracíte? Vždyť se vám zdály úúúplně stejné jako ve Futabě T12, v pohodě, netřeba řešit.......
Máte moc krátkou paměť. :wink:

Připomeň mi kde jsem konkrétně já tvrdil a taktéž kde tvrdili všichni ostatní co tady oslovuješ, že poteciometry v Turnigy 9X jsou stejné jako ve Futabě T12. To, že to tvrdil jeden neznamená, že to byl názor všech. Takže pokud chceš někoho kritizovat kritizuj jen toho kdo to tvrdil. :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 11.04.2011 23:19 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.5.2006
Příspěvky: 9047
Bydliště: Bratislava dnv SK
A čoho sa to vlastne teraz "odporcovia" chytajú?
Už tu je niekto komu konečne naozaj odišiel potenciometer?
Nemyslím tým to že bolo treba vyfúknuť nečistoty..
Mám jednu radu - po 13,5 usd sa dajú kúpiť - ako bonus je k tomu príjmač, a nejaké náhradné diely, napr sada prepínačov, displej..... (myslím samozrejme celý ten vysielač). Je to lacnejšie ako 16usd za Murata poťák do Futaby.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 11.04.2011 23:24 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.5.2006
Příspěvky: 9047
Bydliště: Bratislava dnv SK
KarelSkala píše:
Připomeň mi kde jsem.......

Je mi jedno aký máš názor ale s takýmito príspevkami bez obsahu len s osobnými hádkami, choďte do. .... "smetiska".
Technicky- mal si si všimnúť že priama náhrada jednoducho nie je na trhu. Pýtaš sa zbytočne.
Neber to ako poslanie do prdele, tak to nemyslím - ale je už dávno popísané čo znamená "Trolling" a "Flaming" a každý čo chodí na fóra na nete by to mal vedieť a pochopiť že jediné riešenie je IGNOROVAŤ, NEODPOVEDAŤ.
Aj ja na to často zabudnem a zbytočne pridám príspevok - v momente kedy človek reaguje mu nepripadá že je zbytočný, ale je.

A k Pepin - čo tak neriešiť a ísť lietať, keď Ťa to nebaví? Keď Ti prvý raz odíde poťák, tak to hoď o zem a rozšlap - možno to bude po roku lietania a keď zistíš čo je v ponuke na trhu, zase kúpiš 9x - s vedomím že to je na 1 rok ale s čistým svedomím.


Naposledy upravil coro dne pon 11.04.2011 23:27, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: tohle si rika moderator serveru?
PříspěvekNapsal: pon 11.04.2011 23:26 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 16558
Loner píše:
.............. aa ten druhej jak hned pribehne, to je fakt bez komentare.



Drž se technických faktů, netřeba od toho utíkat.
Jak je možné, že tenkrát se vám zdálo k smíchu když jsem tohle o těch potenciometrech psal, napsal jsem jaké konkrétně tam jsou, jaké jsou v setovkách, Optiku, DX7....... a jaké se používají v TX, kde s nimi nejsou dlouhodobě problémy ?
Teď tady zkoušíte diletantsky řešit vyřešené. To už za vás udělali výrobci TX kde to bezproblémově funguje roky. Další skupina badatelů v tomhle směru je na RCG, taky se tam snaží vynalézt šišaté kolo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 11.04.2011 23:30 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 29.8.2010
Příspěvky: 435
pepin píše:
Probuh,když uš všem tvrdíte,jak je ten vysílač skvělej,proč se v něm snažíte všechno vyměnit?????předělat,překopat?????

Protože lidi co tady o těchto podrobnostech a úpravách diskutují si rádi sami Turnigy 9X vylepšují, a to je i jeden z důvodů proč si to třeba koupili. Prostě to neberou jenom jako vysílačku, ale třeba i jako další zábavu právě v tom různém vylepšování, které není nutné. Zkrátka je to baví jinak by to vůbec nedělali a vystačili by úplně v pohodě i s původními potenciometry stejně jako s nimi vystačí jiní uživatelé Turnigy 9X, kteří do toho vůbec nehrabou a nic neupravují a taky jim to funguje k jejich spokojenosti. :wink:

Prostě to ber jako tunění. Není to nutné, ale někteří lidí to přesto dělají. To neznamená, že všechno co tady někdo nadhodí jako možné vylepšení, musí dělat všichni. :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 11.04.2011 23:40 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 18.4.2005
Příspěvky: 620
Bydliště: Louny
tady typek aplikoval valivy loziska d = 3, D = 6 a b = 2 mm
http://www.rcgroups.com/forums/showthre ... st16423693


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: tohle si rika moderator serveru?
PříspěvekNapsal: pon 11.04.2011 23:42 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.5.2006
Příspěvky: 9047
Bydliště: Bratislava dnv SK
JMalik píše:
......... a jaké se používají v TX, kde s nimi nejsou dlouhodobě problémy ?
Teď tady zkoušíte diletantsky řešit vyřešené. To už za vás udělali výrobci TX kde to bezproblémově funguje roky. Další skupina badatelů v tomhle směru je na RCG, taky se tam snaží vynalézt šišaté kolo.

:-)
http://rc.runryder.com/helicopter/t587683p1/
http://rc.runryder.com/helicopter/t492776p1
v skratke: Futaba použila Murata poťáky (skorej trimy...) a odchádzali možno viac než tieto čínske TH9x.. Konkrétnejšie tam píšu cca 500 letov alebo každých 6 až 18 mesiacov... Týka sa to aj Futaba 12FG a 14Mz...
Niekto je diletant, iný bádateľ - ale mnohí si 9x kupujú lebo ich to baví, a nenaštve ich to tak ako tých čo čakali vrchol techniky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 11.04.2011 23:50 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2008
Příspěvky: 12832
Bydliště: praha 5
No mě je to tunění jasný,jenže mě právě děsí,že kdybych si to býval pořídil,byl bych určitě polapen a řešil to s vámi :lol: A pokud bych to někdy dořešil-nebo spíš bych řekl,že bych udělal vše,co někoho ještě na této planetě ohledně tohoto vysílače a jeho možných uprav napadlo už nic víc nenapadlo,musel bych bilancovat-nabalené investice a především čas,který jsem u toho strávil.Prostě až to bude na konci cesty a podtrhne se to,časově to na motohodiny musí nutně hodit ten nejdražší vysílač co kdy svět spatřil,o tom nemá cenu vubec debatovat a asi bych to ve výsledku přirovnal činnosti,jako kdyby někdo chtěl postavit balzové házedlo a začal od semínka balzového stromu,nebo tak něco.To nadstavbové tunění mi prostě přijde mimo tu realitu-JAKÝ VYSÍLAČ JE DRAHÝ A JAKÝ LEVNÝ prostě na Turnigy musíš mít,to je jasný,protože ČAS JSOU PENÍZE A DEVATERO ŘEMESEL-DESÁTÁ BÍDA.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 11.04.2011 23:53 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20846
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
pepin píše:
..... a asi bych to ve výsledku přirovnal činnosti, jako kdyby někdo chtěl postavit balzové házedlo a začal od semínka balzového stromu......

nepochopils, kdyz jsi napsal takovouhle blbost....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 11.04.2011 23:59 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.5.2006
Příspěvky: 9047
Bydliště: Bratislava dnv SK
pepin píše:
PROSTĚ TO LADĚNÍ TRVÁ DLOUHO A STEJNĚ NENÍ NA KONCI.

Šťastie je cesta k cieľu, pocit že sa postupne blíži.
Keď ho dosiahneš, zrazu necítiš nič, zostane prázdno.
Jedinou záchranou je nájsť si ďalší, iný cieľ.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 12.04.2011 0:03 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20846
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
coro píše:
.....Šťastie je cesta k cieľu, pocit že sa postupne blíži.
.....

Nepochopi. Neni BASTLIČ... ;-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: tohle si rika moderator serveru?
PříspěvekNapsal: úte 12.04.2011 0:03 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 16558
coro píše:
JMalik píše:
......... a jaké se používají v TX, kde s nimi nejsou dlouhodobě problémy ?
Teď tady zkoušíte diletantsky řešit vyřešené. To už za vás udělali výrobci TX kde to bezproblémově funguje roky. Další skupina badatelů v tomhle směru je na RCG, taky se tam snaží vynalézt šišaté kolo.

:-)
http://rc.runryder.com/helicopter/t587683p1/
http://rc.runryder.com/helicopter/t492776p1
v skratke: Futaba použila Murata poťáky (skorej trimy...) a odchádzali možno viac než tieto čínske TH9x.. Konkrétnejšie tam píšu cca 500 letov alebo každých 6 až 18 mesiacov... Týka sa to aj Futaba 12FG a 14Mz...



Dobře Coro,
děkuji Ti za informaci.
Teď půjdu spát, ale ráno pokud se mi tohle jenom nezdálo, tak to sem někam pověsím jako výrazné varování, že Coro (a ti Pepkové z diskuse) doporučují vyměnit potenciometry ve Futabách 12FG a 14Mz po 500 letech, nebo každých 6 až 18 měsíců (a jako vhodnou náhradu použít ty z TGY9).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 12.04.2011 0:12 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2010
Příspěvky: 11876
Bydliště: ČR
Obrázky: 1
pepin píše:
No mě je to tunění jasný,jenže mě právě děsí,že kdybych si to býval pořídil,byl bych určitě polapen a řešil to s vámi :lol: A pokud bych to někdy dořešil-nebo spíš bych řekl,že bych udělal vše,co někoho ještě na této planetě ohledně tohoto vysílače a jeho možných uprav napadlo už nic víc nenapadlo,musel bych bilancovat-nabalené investice a především čas,který jsem u toho strávil.Prostě až to bude na konci cesty a podtrhne se to,časově to na motohodiny musí nutně hodit ten nejdražší vysílač co kdy svět spatřil,o tom nemá cenu vubec debatovat a asi bych to ve výsledku přirovnal činnosti,jako kdyby někdo chtěl postavit balzové házedlo a začal od semínka balzového stromu,nebo tak něco.To nadstavbové tunění mi prostě přijde mimo tu realitu-JAKÝ VYSÍLAČ JE DRAHÝ A JAKÝ LEVNÝ prostě na Turnigy musíš mít,to je jasný,protože ČAS JSOU PENÍZE A DEVATERO ŘEMESEL-DESÁTÁ BÍDA.

Nevím jestli ti to není jasné a nebo se to jen záměrně snažíš zamlžovat. Znám lidi co mají T9X a vůbec se v ní nevrtají. Prostě ji jen používají. To, že si to někteří z nás co tady diskutujeme pořídili i za účelem zábavy při vylepšování tyhle lidi nijak podstatně neovlivňuje. Je každého věc jestli si to koupí a jen to používá a těch je dle mého názoru většina a nebo jestli se přidá k té hrstce co si to snaží všemožně vylepšovat a bavit se při tom právě i tím vylepšováním.

Pokud jsi to nepochopil tak cílem není dojít na konec jakési pomyslné cesty, ale podstatou je samotné procházení se po cestě, u které nečekáš žádný konkrétní konec, tedy jen ona zábava při vylepšování T9X a k tomu není nikdo nucen a spousta uživatelů T9X to z větší části stejně ignoruje. :wink:


Naposledy upravil Drondys dne úte 12.04.2011 0:21, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 2456 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72 ... 164  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz