Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 2456 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 160, 161, 162, 163, 164  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Turnigy 9x hardware, opensource TX
PříspěvekNapsal: pon 05.12.2011 15:00 
Mazák
Mazák

Registrován: 19.9.2011
Příspěvky: 1109
Bydliště: Brno, ČR
madbull píše:
...Nevyznáte se někdo v tom, jestli se to po těch deseti minutách opravdu srovná?Telemetr by mi přišel až zas tak za měsíc:-(
quada stavim už půl roku tak ho chci už alespoň zkusit pověsit a nastavovat:-(


kupoval jsem minuly tyden - z http://www.giantcod.co.uk/ a za 4 dny jsem to mel doma. Takze se toho nemusis bat


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Turnigy 9x hardware, opensource TX
PříspěvekNapsal: úte 06.12.2011 12:19 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 15.6.2008
Příspěvky: 7230
Bydliště: Praha 9 Vinoř
Obrázky: 64
madbull píše:
ten co dnes otravoval Rimra jsem byl já...samozřejmé je že se omlouvám;-) a děkuji.
Ano včera jsem si programoval desku, nalejval soft do arduina a kolega co byl u Rimra předemnou mi zdělil, že jestli mám t9ku tak ať na t o zapomenu, že to takhle nejede..Uvažuji o tom, že bych třeba opravdu nastavil na vysílači stopky na odložený vysílač a až pak začal lítat, ale nejsem si jist, že to třeba zmizí úplně..Nevyznáte se někdo v tom, jestli se to po těch deseti minutách opravdu srovná?Telemetr by mi přišel až zas tak za měsíc:-(
quada stavim už půl roku tak ho chci už alespoň zkusit pověsit a nastavovat:-(


Tak jak jsem ti včera říkal, že to dělají všechny FlySky moduly, tak to není pravda :)
Dneska ráno jsem měřil origoš FlySky modul z TH9x a střed to drželo. Ne tak betonově jako FrSky, ale oscilovalo to v jednotkových hodnotách (+- max 2) a drželo se to stejně i po půl hodině.

_________________
________________________________
Modeláři sobě http://www.ok-rimr.com


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Turnigy 9x hardware, opensource TX
PříspěvekNapsal: úte 06.12.2011 12:46 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 16.11.2008
Příspěvky: 585
Bydliště: Jablonec
dobrá zpráva...děkuji...jen to musim teda nějak zkusit na té své...prej je to vidět i v GUI což je ten program na nastavování quada...tak až se dostanu k tomu to propojit a kucí mi poraděj jak na to tak jsem zvědavej:-)dám vědět..Děkuji

_________________
nerušit...bastlím :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Turnigy 9x hardware, opensource TX
PříspěvekNapsal: čtv 08.12.2011 22:53 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 17.7.2011
Příspěvky: 183
Bydliště: Bratislava
pani takze na gruvin9x a companion9x bolo vykonane hodne vela. Zmeny su zaujimave mate sa na co tesit.

Obrazok z companion9x so simulatorom s aktualnym G9x firmware 8O
a G9x uz idu FlightPhases jedna basen. 8)

uz len cakam na pocasie.


Přílohy:
Screenshot-Simulating Tx (Gruvin9x).png
Screenshot-Simulating Tx (Gruvin9x).png
[ 276.18 KiB | Zobrazeno 1867 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Turnigy 9x hardware, opensource TX
PříspěvekNapsal: pát 09.12.2011 11:20 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 16.11.2008
Příspěvky: 585
Bydliště: Jablonec
RiMr píše:
madbull píše:
ten co dnes otravoval Rimra jsem byl já...samozřejmé je že se omlouvám;-) a děkuji.
Ano včera jsem si programoval desku, nalejval soft do arduina a kolega co byl u Rimra předemnou mi zdělil, že jestli mám t9ku tak ať na t o zapomenu, že to takhle nejede..Uvažuji o tom, že bych třeba opravdu nastavil na vysílači stopky na odložený vysílač a až pak začal lítat, ale nejsem si jist, že to třeba zmizí úplně..Nevyznáte se někdo v tom, jestli se to po těch deseti minutách opravdu srovná?Telemetr by mi přišel až zas tak za měsíc:-(
quada stavim už půl roku tak ho chci už alespoň zkusit pověsit a nastavovat:-(


Tak jak jsem ti včera říkal, že to dělají všechny FlySky moduly, tak to není pravda :)
Dneska ráno jsem měřil origoš FlySky modul z TH9x a střed to drželo. Ne tak betonově jako FrSky, ale oscilovalo to v jednotkových hodnotách (+- max 2) a drželo se to stejně i po půl hodině.


tak včera jsem na to došel:-)Dodělal jsem quada do zkušební podoby a připojil k pc se zaplým vysílačem, skáče to, ale jen o dva max o tři čísla.Snad to bude dobré.Každopádně frsky to jistí a stejně bude:-)

_________________
nerušit...bastlím :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Turnigy 9x hardware, opensource TX
PříspěvekNapsal: pát 09.12.2011 11:24 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 15.6.2008
Příspěvky: 7230
Bydliště: Praha 9 Vinoř
Obrázky: 64
birky píše:
pani takze na gruvin9x a companion9x bolo vykonane hodne vela. Zmeny su zaujimave mate sa na co tesit.

Obrazok z companion9x so simulatorom s aktualnym G9x firmware 8O
a G9x uz idu FlightPhases jedna basen. 8)

uz len cakam na pocasie.


Tak to vypadá skvěle.
Mám to v plánu ozkoušet na malém Foxovi, jen kdyby furt tak nefunělo. Minulý víkend jsem byl, ale... Fox letěl ke mě jen na půl plynu, jinak couval... :)

_________________
________________________________
Modeláři sobě http://www.ok-rimr.com


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Turnigy 9x hardware, opensource TX
PříspěvekNapsal: pát 09.12.2011 12:16 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 16.11.2008
Příspěvky: 585
Bydliště: Jablonec
jooo to kdyby u nás jen funělo.Právě leje jako blázen a já se nedostanu ani pro dárky.Vzal bych do tělocvičny, ale než bych vše donesl k autu a pak z něj do haly tak bude vše hezky plavat:-(
Jinak jsem včera našel dalšího kolegu co používá turnigy na řízení quada a prej úspěšně takže jsem rád:-)

_________________
nerušit...bastlím :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Turnigy 9x hardware, opensource TX
PříspěvekNapsal: pát 09.12.2011 16:19 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 18.3.2011
Příspěvky: 942
Bydliště: Trnava SK
Obrázky: 6
Neviete mi povedat,kolko papa TX so starym firmwarem z baterky 3s 2200mah prudu??Kolko mA?
Lebo mam tam 3clankovu baterku, a nejak poslednu dobu straca kapacitu..Jeden clanok mi klesol uz pod 3V.Ked ju aj nabijem,tak mi ukaze nabijacka ze do nej dodala kapacitu iba 300mAh.Viac to ani nebolo.
Neviem v com sa odlisuju tieto TX baterie od normalnych 20C a viac no pride mi to nejak slabe..
Ti co mate TX baterky od HK napr.Zippy alebo Rhino, kolko do nich dodate kapacitu??udaj z nabijacky?
Mam tak dojem ze tie baterky z RCTimer stoja vsetky za hovno..Aj ta TX co mam aj 3s 20C 2200mAh co som od nich kupil.Na nu som ani neletel..Zdechla mi pocas obdobia 4 mesiacov polozena na stole..


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Turnigy 9x hardware, opensource TX
PříspěvekNapsal: pát 09.12.2011 16:31 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 15.6.2008
Příspěvky: 7230
Bydliště: Praha 9 Vinoř
Obrázky: 64
...pod 3V?
Kýbl, osolit vodu a utopit...

Ale né rádio, to s tím nemá nic polečného... :)

_________________
________________________________
Modeláři sobě http://www.ok-rimr.com


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Turnigy 9x hardware, opensource TX
PříspěvekNapsal: pát 09.12.2011 16:41 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2010
Příspěvky: 11876
Bydliště: ČR
Obrázky: 1
johny107 píše:
Neviete mi povedat,kolko papa TX so starym firmwarem z baterky 3s 2200mah prudu??Kolko mA?

Cca 150mA +/- 10mA.

johny107 píše:
Lebo mam tam 3clankovu baterku, a nejak poslednu dobu straca kapacitu..Jeden clanok mi klesol uz pod 3V. Ked ju aj nabijem,tak mi ukaze nabijacka ze do nej dodala kapacitu iba 300mAh.Viac to ani nebolo.

Tak to ti odešla do "věčných lovišť. Jako poslední pomazání ji třeba na noc šoupni do kýblu jak radí RiMr a pak ji ráno odevzdej někde kde berou staré baterie jako odpad třeba v OBI na to maj krabici.

Jinak je potřeba si hlídat, aby nedocházel k vybíjení více než 80% procent jmenovité kapacity. Při delším skladování bez používání je vhodné uvést lipolku do storage režimu tj. cca 3.85V na článek (nabíječky obvykle podporují tento režim). Samovabíjení by u Lipolky mělo být minimální. Pokud u nějaké LiPolky tak výrazně jak jsi zmínil napěťově klesá nějaký článek jen tím, že pár měsíců leží lipolka bez používání pak je to vadný článek, který si nezaslouží nic jiného než výše zmíněné "poslední pomazání".


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Turnigy 9x hardware, opensource TX
PříspěvekNapsal: pát 09.12.2011 17:04 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 18.3.2011
Příspěvky: 942
Bydliště: Trnava SK
Obrázky: 6
Tak to bude smejdova baterka od RCTimer jedna jak druha.Od novoty rozne volty na clankoch a samovibijanie k tomu..Takze ak si kupim Rhino 2650mAh od HK nic nepokazim?Takze ked som do nej uz
od novoty dodal pri poklese napatia pri nabijani naboj iba 300mAh, tak uz musela byt nachuja baterka uz pri kupe..??


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Turnigy 9x hardware, opensource TX
PříspěvekNapsal: pát 09.12.2011 17:12 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2010
Příspěvky: 11876
Bydliště: ČR
Obrázky: 1
johny107 píše:
Tak to bude smejdova baterka od RCTimer jedna jak druha.Od novoty rozne volty na clankoch a samovibijanie k tomu..Takze ak si kupim Rhino 2650mAh od HK nic nepokazim?Takze ked som do nej uz od novoty dodal pri poklese napatia pri nabijani naboj iba 300mAh, tak uz musela byt nachuja baterka uz pri kupe..??

Pokud se jednalo o nabíjení při poklesu napětí jak bylo již zmíněno tak nejspíš ano. Jinak při tomto nízkém odběru doporučuji nabíjet už když klesne napětí na cca 3.7V na článek tj. při 3S pokud klesne napětí packu na zhruba 11V. Plně nabitá LiPolka 3S by měla mít 12.6V.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Turnigy 9x hardware, opensource TX
PříspěvekNapsal: pát 09.12.2011 18:04 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 18.3.2011
Příspěvky: 942
Bydliště: Trnava SK
Obrázky: 6
Davam si na to pozor,aby napatie nekleslo pod 3,3V Poznam ze to skodi baterkam..No ta baterka ma rozhadzane hodnoty na clankoch..1 z nich mi pride ako velmi makky.2 clanku maju povedzme 4,00V a ten jeden uz ma iba 3,85.Pri nabiti ukazuje 4,18V a ten nestastny clanok viac ako na 4,10 sa nabit neda.A celkovo co citam ze baterka rhino alebo ostatne vydrzia v vysielacke niekolko tyznov a to kazdy den lietaju,,tak mne mozno 7 letov..


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Turnigy 9x hardware, opensource TX
PříspěvekNapsal: pát 09.12.2011 18:30 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2010
Příspěvky: 11876
Bydliště: ČR
Obrázky: 1
johny107 píše:
Davam si na to pozor,aby napatie nekleslo pod 3,3V Poznam ze to skodi baterkam..No ta baterka ma rozhadzane hodnoty na clankoch..1 z nich mi pride ako velmi makky.2 clanku maju povedzme 4,00V a ten jeden uz ma iba 3,85.Pri nabiti ukazuje 4,18V a ten nestastny clanok viac ako na 4,10 sa nabit neda.A celkovo co citam ze baterka rhino alebo ostatne vydrzia v vysielacke niekolko tyznov a to kazdy den lietaju,,tak mne mozno 7 letov..

Pokles 3.3V na článek se u lipolek uvažuje pouze jako krátkodobý a při mnohem větší zátěži. Když se zátěž odpojí tak by se mělo napětí z 3.3V vrátit někde okolo těch 3.7V na článek. Pokud by se nevrátilo a článek by měl např. pár minut po odpojení zátěže stále napětí blízko 3.3V pak to znamená, že došlo k vybití článku více než z 80% jmenovité kapacity, a to mu škodí a opakovaně takto výrazněji vybíjené články pak i rychleji tzv. proudově měknou (roste jim vnitřní odpor).

Při odběru 150mA z lipolky jejíž jmenovitá kapacita je např. 2200mAh se jedná o velmi malý odběr, u kterého při odpojení zátěže nelze očekávat, že by napětí nějak výrazněji vzrostlo jako u lipolky, ze které se odebírá za provozu třeba i několik desítek ampér pro elektropohon. To je prostě úplně jiná situace.

V případě zmíněné lipolky pro Tx kdy je odběr takto nízký jak jsem zmínil je už při poklesu napětí pod 3.7V dost pravděpodobné, že je lipolka vybitá zhruba ze 75 až 80% jmenovité kapacity a další vybíjení jí jen více škodí. Takže v případě lipolky pro Tx nedoporučuji ponechávat pokles napětí výrazněji pod 3.7V na článek tj. rozhodně ne na 3.3V na článek.

PS: Zkuste nabít pack nějakou kvalitnější nabíječkou se zapnutým balancováním. U packu, který je v pořádku by po nabití kvalitní nabíječkou všechny články měly mít napětí cca 4.2V a při pozvolném vybíjení zmíněným proudem cca 150mA až k 3.7V na článek by nemělo docházet k rozcházení článků.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Turnigy 9x hardware, opensource TX
PříspěvekNapsal: úte 13.12.2011 19:33 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 17.7.2011
Příspěvky: 183
Bydliště: Bratislava
tak som bol v nedelu lietat a skusal som FlightPhases s gruvin9x je to fakt super...
inak gruvin ma od dnes na stranke skompilovane vsetky verzie:
http://code.google.com/p/gruvin9x/wiki/DevBinaries

vesele LetoveFazy


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 2456 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 160, 161, 162, 163, 164  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz